Dodaj do ulubionych

pieluchy jednorazowe czy tetrowe

14.06.07, 10:53
Witam .
Mam pytanie używałyście lub będziecie uzywac pieluch tetrowych czy
pampersów.
Wiem , ze jenorazówki są wygodniejsze i dla mamy i dla dzidziusia. Nie ma
codziennego prania, kg proszku ...wywozu nieczystości ....(co dla
niektórych ) , ale ....coraz częściej słysze opinie , ze dzieci pampersowe
mają problem z bioderkami .
jak to jest ?
Obserwuj wątek
    • miacasa Re: pieluchy jednorazowe czy tetrowe 14.06.07, 10:57
      pewnie jest różnie, moje dwie córki były pampersowane od początku i z bioderkmi
      nic się nie działo, poza tym nawet gdy jest zalecone przez ortopedę tzw.
      szerokie pieluchowanie to wystarczy na pampersa nałóżyć 1-2 złożone w prostokąt
      pieluchy i uzyskuje się ten sam efekt
      • gasylwik Re: pieluchy jednorazowe czy tetrowe 14.06.07, 11:30
        Oj, też miałam ten problem. Mieliśmy z mężem ambitny plan używania wyłącznie
        pieluch tetrowych. Wszyscy mówili, że nie damy rady, ale się zawzięliśmy..i
        wytrzymaliśmy dwa tygodnie! miałam dosyć- codziennie pralka pieluch do prania,
        Mały marudził, bo co 15 minut musiałam go przebierać..czasem ledwo założyłam
        pieluszkę już sikał..spiochy mokre, bo nie widziałam sensu używania do tego
        ceratki by nie odparzać Maleństwa..no i daliśmy radę..I tak jak pisze Miacasa -
        na problemy z bioderkami szerokie pieluszkowanie od początku..zszyj sobie dwie
        tetrowe pieluszki i wkładaj Dzieciątku na pampersa..tak nam poradziła położna i
        lekarz, robiący USG bioderek..no i raczej unikaj rożka..jest wygodny to fakt,
        ale dziecko ma w nim kiepsko ułożone nózki..
    • marcel251 Re: pieluchy jednorazowe czy tetrowe 14.06.07, 11:44
      witam
      Mam 4 tyg. córke. Używam Pampersów lecz pieluchy tetrowe tez są potrzebne np.
      przy karmieniu, gdy dzieciątko uleje, przy kompaniu-do wanienki aby dziecko sie
      nie śliagało,w upalne dni można je przykryć w/w pieluszką, teraz mała musi
      nowic 2 pieluszki z powodu bioderek więc napewno radzę zakupic pieluchy tetrowe
      • monikaa13 ewo-krystyno 14.06.07, 12:23
        o ile sie nie myle ty jeszcze przed porodem, wiec napisz jak bedziesz po,
        jestem pewna ze nawet jak bedziesz uzywac tetrowych to po tygodniu i tak kupisz
        pampersiki
        wtedy tu zajrzyj i odpowiedz
        • ewa-krystyna Re: ewo-krystyno 14.06.07, 12:30
          Monikaa13, rzeczywiscie jestem jeszcze przed jednak mam taka opinie i nie
          sadze,ze ja zmienie... znam osoby,ktore uzywaja wlasnie pieluch wielokrotnego
          uzytku i jakos zyja ... zdaje sobie sprawe ile to pracy,bo mialam okazje sie o
          tym juz przekonac,a tetre wybieram nie ze wzgledu na moja wygode tylko zdrowie
          dziecka i ochrone srodowiska... a jesli ktos ma inne zdanie to je szanuje i nie
          wysmiewam...
          • monikaa13 Re: ewo-krystyno 14.06.07, 12:32
            ja tez sie nie wysmiewam, bron boze, jezeli tak to odebralas to sory, ale
            napisz prosze choc na forum niemowle jak bedziesz tydzien/miesiac po ok, wtedy
            sie przekonamy
            nie rozumiem co jest nie zdrowego w pampersach, dziecko nie ma odparzonej
            pupy, ma zdrowe biodra, sam rtopeda kazal mi zakladac pampersy wiec nie rozumie
            ochrona srodowiska, ok zgadzam sie
            • ewa-krystyna Re: ewo-krystyno 14.06.07, 12:49
              czytalam bardzo duzo na ten temat i m.in. byl postawiony temat wplywu pieluch
              jednorazowych na (bez)plodnosc u mezczyzn ( mocz,ktory zostaje w pampersie
              nieznacznie podwyzsza temperature w pielusze)- nie ma jeszcze jako takich
              wynikow badan,bowiem pampersy sa uzywane za krotko,ale jest uzasadnione
              podejrzenie; rowniez ryzyko szoku toksycznego u dziewczynek ( te same skladniki
              sa uzywane w produkcji tamponow); rodzice maja tendencje do przetrzymywania
              dzieci w pampersach az bedzie "brudny" - a pampers powinien byc zmieniany nie
              zadziej niz 4 godziny ( nigdzie nie mowie,ze tak ktos nie robi,tylko to wynika z
              moich obserwacji),a najlepiej zaraz jak dziecko zrobi siusiu czy kupke...
              rowniez przy uzyciu pampersow dzieci potrzebuja dluzszego czasu aby zrezygnowac
              z pieluchy niz przy tetrze... znam dzieci nawet 4 letnie noszace pampersy....
              choc przyznaje,ze nie jest to regula...
              i jak zaznaczylam wczesniej wybor nalezy do rodzicow i nikogo nie bede ani
              namawiala do tetry ani do pampersow,po prostu wyrazilam moje zdanie...
                  • monikaa13 Re: ewo-krystyno 14.06.07, 12:55
                    aha co do chlopakow sie zgodze, ze musza miec wiekszy przewiew niz dziewczynki,
                    ale wystarczy co jakis czas zakladac tetre, a jak z noca, przebierac po kazdym
                    siku, nawet roczne dziecko , o prosze cie, przeciez ono sie w ogole nie wyspi
                    • ewa-krystyna Re: ewo-krystyno 14.06.07, 12:59
                      niestety z praktycznego punktu widzenia to poczekamy na moje opinie troche dluzej...

jak juz powiedzialam,wybor nalezy do rodzicow ...

a co do spania w nocy,to chyba przed epoka pampersow dzieci sie jakos
                      wysypialy.... poza tym niemowlaki w nocy jedza i wtedy sie je przebiera,a roczne
                      maluchy moga juz przespac noc "na sucho"...
        • dorota.m1976 Re: ewo-krystyno 14.06.07, 13:33
          Hmmm ja juz mam syna 6 letniego i wtedy używalismy tetry a papmpersy tylko
          oklicznościowo i na wyjścia na zewnątrz.
          Wiem jakie to było czasochłonne. Wymiana pieluchy 15-20 razy dziennie i pralka
          non stop na chodzie.
          Myslę ze tym razem pozwolę sobie na odrobinę luksusu i zdrowy sen i
          odpuszczę te tetrowe pieluchy .
          • ewa-krystyna Re: ewo-krystyno 14.06.07, 13:37
            dorota.m1976 napisała:

> Hmmm ja juz mam syna 6 letniego i wtedy używalismy tetry a papmpersy tylko
            > oklicznościowo i na wyjścia na zewnątrz.
            > Wiem jakie to było czasochłonne. Wymiana pieluchy 15-20 razy dziennie i pralka
            > non stop na chodzie.
            > Myslę ze tym razem pozwolę sobie na odrobinę luksusu i zdrowy sen i
            > odpuszczę te tetrowe pieluchy .

jak juz napisalam, wyrazilam moje zdanie i nikogo nie namawiam do niczego....
            • mamatucinki Re: ewo-krystyno 15.06.07, 13:34
              a ja uzywam tetry a pampersow na noc i na dwor i jakos nie mam sterty prania,
              pralka nie chodzi non stop tylko raz na pare dni, dziecko calutki czas ma sucho
              bo daje znac gdy sie zalatwi w tetre i jakos zyje smile)) Dodam ze Mala ma prawie
              8 miesiecy wiec troche czasu to juz trwasmile)
    • monikaa13 Re: pieluchy jednorazowe czy tetrowe 14.06.07, 12:21
      przed porodem zaklinalam sie ze tylko tetrowe, bo zdrowe, ew sporadzycznie
      pampersy
      po porodzie amele ubrali w pampersika i tak jzu zostalo, nie wyobrazam sobie
      tetry, ciaglego prania, prasowania, ciaglego przebierania dziecka przy kazdym
      siku, a co ze spacerem, a co z noca
      o nie nigdy juz nie pomysle o tetrze, mala ma zdrowe bioderka, zadncyh
      odparzen, ma ponad pol roku

napoczatek polecam pempesy newborn, a potem rossmany, duzo tansze a identyczne
      jak pampersy
      • owieczka30 Re: pieluchy jednorazowe czy tetrowe 14.06.07, 12:27
        Dziwne co piszecie, pierwsze dziecko też pieluszkowałam podwójnie ale na
        kontroli ortopeda (ze szpitala na Lindleya z poradni preluksacyjnej)powiedział
        że nie trzeba bo pampersy są tak zrobione że nóżki są odwiedzione prawidłowo i
        nie trzeba dodatkowo pieluszkować .Kłopoty z bioderkami to są właśnie jak sie
        używa tetry i wtedy trzeba podwójnie pieluszkować. Drugiego bobasa nie męczę
        (zwłaszcza w te upały) i nosi samego pampersa zgodnie z zaleceniem ortopedy i
        jest wszystko w porządku, pozdrawiam
          • czukczynska tetra 14.06.07, 13:05
            pampers na noc i na wyjścia.Starszą córkę też trzymałam w tetrze.Pieluch nie
            prasuję.Codzienne pranie też nie jest problemem-od tego jest pralka.Mam to
            szczęście,że nie mieszkam w bloku,w sadzie pieluchy schną błyskawicznie.
            Nie mam zamiaru produkować hałdy śmieci.O ile się nie mylę pampers rozkłada się
            300 lat...
        • agamama123 Re: pieluchy jednorazowe czy tetrowe 14.06.07, 14:56
          Wyjmij z paczki pampersa i przyjrzyj mu sie - każdy, nawet newborn ma zwęrzenie
          w dolesmile To nie sprzyja rozkładaniu nóżek szeroko, co? Na dodatek bardzo istotne
          jest aby pampers nie był zapiety za nisko - taki ładnie dopasowany własnie
          przywodzi nogi do siebie....
          Niemniej mam 3 pampersowych synów, bez problemów z biodrami, bez odparzeń i bez
          problemów z odpieluszeniemsmile
    • saskiaplus1 Re: pieluchy jednorazowe czy tetrowe 14.06.07, 13:14
      Dobrze, że jest wybór, ale ja wynalazcy nowoczesnych pieluch jednorazowych
      dałabym Nobla. Moje obie mamy wzdychają z zazdrości, wspominając jakim horrorem
      było używanie pieluch tetrowych. Zgadzam się - produkuje się więcej odpadów, ale
      są one dość łatwo utylizowalne. Natomiast ciągłe pranie produkuje mnóstwo
      ścieków z detergentami, z którymi środowisko też ma niemały problem. Krótko
      mówiąc w kwestii ekologicznej: zamienił stryjek siekierkę na kijek.
      A co do oparzeń, to wspomniane moje obie mamy wspominają raczej, że kiedyś to
      nic, tylko dzieci się odparzały od tych mokrych pieluch tetrowych, a teraz to
      rzadko... Nie wiem, jak to jest z innymi, ale moje pampersowe dziecię nigdy nie
      miało odparzeń. O problemach z biodrami nie wspominając (lekarz mówił, że to nie
      zależy od pieluch, co zresztą wydaje się logiczne).
    • viewiorka Re: pieluchy jednorazowe czy tetrowe 14.06.07, 14:32
      Córeczce zakładałam tetrę od początku. Pampki na noc i na spacer. Jedynie
      jak wyjeżdżaliśmy do teściów, braliśmy tylko pampki i wtedy mała zawsze wracała
      z odparzoną pupą. Pieluchy pierze pralka przy okazji prania ciuszków
      dziecięcia, nigdy ich nie prasowałam, więc wielkiego problemu tu naprawdę
      nie widzę. Używałąm specjalnych majteczek, w które się wsuwało pieluszkę
      i mała miała sucho. Teraz przy drugim też tetra!

Córeczka używa już tylko pampków na noc i spacery, po domu chodzi w majtkach smile
      • gizmaaa Re: pieluchy jednorazowe czy tetrowe 14.06.07, 15:22
        Przy pierszym dziecku używałam tylko pampków i szczerze nie wyobrażam sobie jak
        tu wytrzymać z pieluszkami tetrowymi, jest to naprawdę wygoda, szczególnie jak
        nie ma się za wiele czasu. Mały nie miał żadnych problemów z odparzeniami czy
        bioderkami, wszystko było w porządku. Teraz spodziewam się drugiego dzieciątka
        i wiem że znowu zakupię zapas pieluszek jednorazowych, tak jest po prostu
        wygodniej, zamiast stać nad pralką i prać pieluchy tetrowe można więcej czasu
        inaczej spożytkować, chociażby czas dla straszego dziecka, własny odpoczynek,
        czy dobry obiadek w kuchni. Nie zamienię pampków na tetrowe...
        • aurinko Re: pieluchy jednorazowe czy tetrowe 14.06.07, 15:57
          Przy pierwszym dziecku zaczęłam zakładać jednorazowe dopiero jak skończył 3
          miesiące i to tylko na noc, bo przestał się budzić między 21.00 a 6.00. Tetra w
          ogóle mu nie odparzala pupy, jednorazówki niestety trochę tak, ale dopiero jak
          zwiększyłam częstotliwość zakładania jednorazówek. A co do prania, prasowania
          itd. to nigdy nie prasowałam tetrowych pieluch, nie gotowałam, pralka za mnie
          całą niby ciężką robotę odwalała.
          Teraz też będę używała pieluszek tetrowych i jednorazowych, a po moim synku
          jakoś do tej pory nie zauważyłam złego wpływu żadnych z pieluch, poza tym
          spotkałam się z wieloma opiniami lekarzy, że pogląd o wpływie pieluch na
          bioderka to mit.
      • robalrobal Re: pieluchy jednorazowe czy tetrowe 08.08.07, 23:05
        yola13 napisała:

> będę uzywac Pampersów, tetra to przezytek, to tak jakby uzywac teraz pralki
        > typu Frania

No coś Ty jaki przeżytek! To właśnie na zachodzie odchodzi się od jednorazówek
        na rzecz pieluszek wielorazowych. Chodzi o takie pieluszki:
        www.pieluchy.com.pl
        www.pieluszkarnia.pl/index.php?d=katalog&k_id=2
        Podobne pieluszki produkuje wiele firm i stają się coraz modniejsze wśród
        rodziców przez to że są o wiele przyjaźniejsze dla środowiska. Mało kto wie, że
        podczas produkcji jednej pieluszki jednorazowej zużywa się więcej wody niż do
        wyprania takiej z materiału. Do tego dochodzi świadomość że dziecko ma na pupci
        naturalny zdrowy materiał a nie chemikalia i nie produkuje mnóstwa śmieci.
        Ja jestem zachwycona tymi nowoczesnymi pieluszkami wielorazowymi. Za nic na
        świecie nie założę dziecku pampersa.
    • cwika Re: pieluchy jednorazowe czy tetrowe 15.06.07, 09:21
      My też na pamperach. Tu, gdzie mieszkam wszystkie śmieci idą do spalarni, więc
      pieluchy nie rozkładają się 300 lat (choć chemia w powietrze na napewno idzie).
      Przed porodem zastanawiałam się nad tetrą, ale...
      1. Mała wymagała ode mnie przez pierwsze miesiące uwagi 24h/dobę. Chwilę dla
      siebie miałam tylko kiedy spała, a domem też trzeba się przecież zająć. Nie
      dałabym rady ich ciągle prać.
      2. Z sondy wśród znajomych wynikało, że od tetry pupa ciągle odparzona, przy
      pamperach nie. Zdarza się uczulenie na papmery i wtedy jest odwrotnie, ale
      zdarza się też uczulenie na tetrę.
      3. Kwestie ekologiczne rozważałam, ale jak wyżej napisałam jest spalarnia, a
      swoją drogą, czy nie używacie w ciągu dnia nic z tworzyw sztucznych?
      Rozejrzyjcie się. Pampersy to mały pikuś przy ilości chemii jaką mamy wokół
      siebie.
      4. Synek znajomych na tetrze chorował przez pierwsze pół roku 4 razy na
      zapalenie oskrzeli. Znajomi mieszkają w kawalerce bez balkonu, pieluchy suszyli
      w domu. Wyhodowali grzyba a chłopak ma problemy z drogami oddechowymi (oni nie
      widzą związku). Jak ktoś ma działkę, albo chociaż balkon to inna historia.

To wszystko mnie przekonało do pampersów. Używam tylko firmy Pampers (inne mi
      nie odpowiadały). Mała ma zdrowe bioderka i nigdy nie miała odparzenia. Zgadzam
      się, że z pampersem jest pokusa, żeby go długo trzymać. My używamy jakiś 7-8
      pieluch na dobę (Mała ma pół roku). Na dłużej zakładam tylko na noc.
      • ewa-krystyna Re: pieluchy jednorazowe czy tetrowe 15.06.07, 12:40
        prawde powiedziawszy ja tez nie widze zwiazku miedzy uzywaniem tetry a choroba
        dziecka czy wyrosnieciem grzyba.... grzyb wyrosl pewnie przez zla wentylacje w
        domu a nie uzywanie pieluch tetrowych.... a dziecko chorowalo na oskrzela pewnie
        tez z innej przyczyny ... jakos te dwa argumenty wydaja mi sie przepraszam za
        wyrazenie ale glupie...
        jesli chodzi o odpazenia od tetry to one sie zdarzaja tylko i wylacznie jak
        dziecko przetrzymuje sie w mokrej lub zakupkowanej pielusze - czasami skora
        dziecka jest super wrazliwa i trzeba brudna pieluche zmienic natychmiast... co
        do uczulenia na tetre to tez nigdy nie slyszalam - jest to przeciez 100% bawelny
        i jesli dziecko jest uczulone na tetre to tez powinno na roznego rodzaju ubranka
        bawelniane...
        co do 24/24/7 opieki nad noworodkiem to chyba wszystkie noworodki tego wymagaja...
        pieluch duzej ilosci uzywa sie tylko na poczatku,z wiekiem dziecko potrzebuje
        ich mniej i nawet 6 miesiecznemu wystarcza 8-10 zmian na dobe...
    • k.chomik jednorazowe 15.06.07, 10:07
      Będąc jeszcze w ciąży też zarzekałam się że tetry będę używać, nawet zakupiłam
      odpowiednią ilość pieluch tetrowych. A w szpitalu trzeba było mieć pampersy,
      więc kupiłam małą paczkę do szpitala. No i już tak zostało, mała jest w
      papmpersach a tetra kisi się w szafie, tylko kilka pieluch używam. Teraz jestem
      za pampersami niekoniecznie firmy pampers, polecam z lidla firmy Cien, sa super
      nie odparzają pupki. A co do bioderek u nas jest ok, do 8 tygodnia życia
      dodatkowo podkładałam jedną pieluche tetrową.
      • magiczna_marta Re: pieluchy jednorazowe czy tetrowe 13.08.07, 13:00
        nie zyjemy w ciemnogrodzie zeby kisic dzieciaki w tetrowych pieluchach
        wszystkim "mamom" uzywajacym tetry gratuluje, ja tam wole spedzic czas z
        dzieckim a nie w pralni
        tetrowym mamom polecam jeszcze ogrodki balkonowe(warzywa i owoce) i wlasna
        chodowle kur oraz krowek, bo przeca nowoczesne to zle, tak wiec wszelkie
        sloiczki laduja w koszu...
        aha, pralka to tez "wymysl" nowoczesnosci, tak wiec tare pod pache, w druga reke
        zasmrodzone pieluchy tetrowe i szorowac nad najblizsza rzeczke prac!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka