Dodaj do ulubionych

Niespokojny sen noworodka

28.06.08, 08:13
Moja 1-tygodniowa coreczka bardzo niespokojnie spi - wyglada jakby miala jakies senne koszmary,co jakies 15 min robi miny,sapie i wyglada na niezadowolona. Ogolnie mamy tez problem z iloscia przesypianych godzin - nie wiem czy uzbiera sie lacznie 12 a wszedzie podaja ze norma to 16.
Ogolnie jest dosc marudna.
Staramy sie zeby wokol bylo cicho,spokojnie,nie gra tv ani zadnych glosnych dzwiekow.
Czy to normalne?
Obserwuj wątek
    • anek1803 Re: Niespokojny sen noworodka 28.06.08, 09:28
      moja julka ma już 3 miesiące, ale na początku tez robiła bardzo dużo min podczas
      snu, a nigdy nie spała 16 godzin, do teraz jej tak zostało, po prostu jest
      dzieckiem, które nie potrzebuje tyle snu, nie przejmuj się, a to niespokojne
      spanie z czasem powinno przejść. Tylko ja mojej nie uczę spać w całkowitej
      ciszy, zawsze coś tam hałasuje, tv, radio lub ktoś rozmawia.
    • kinmalek Re: Niespokojny sen noworodka 28.06.08, 12:34
      Tak podobno dzieci lubią odgłosy domu.Moja córa też od urodzenia spała dość
      niespokojnie i nie zawiele.Teraz ma 8 miesiecy i w dzień sypia tak do godziny a
      z nocą różnie bywa ale nie jest najgorzej.Też patrzyłam na te tabelki i się
      załamywałam że ona tak mało spi a później dałam spokój,widocznie tyle
      potrzebuje.Zresztą ponoć to dziedziczne a ani ja ani mąż nie przepadamy za
      spaniem po prostu szkoda nam czasu więc trudno dziecku się dziwić że nie jest
      śpiochem bo i po kim?pozdrawiam
    • hem-ina Re: Niespokojny sen noworodka 29.06.08, 12:07
      Mamy to samo z naszym 2-tygodniowym synkiem; lekarz powiedział, ze
      mamy sie nie przejmowac, tym, że śpi mniej niż podaje literatura.
      Nas jednak niepokoi, ze mamy problem z uspieniem go, potrafi
      zmarudzić 3 do 5h zanim zaśnie. ogólnie przybiera ładnie na wadze i
      jest zdrowy, ale męczy go brzuszek już chyba po kazdym karmieniu.
      Stosowaliśmy sab simplex, wode koperkową, czopki viburcol, nie jem w
      ogóle przetworów z mleka, ani wzdymajacych rzeczy - ale wszystko z
      marnym skutkiem sad( Może ktoś ma pomysły jak pomóc takiemu
      maluszkowi????
      • kacpercio1 Może to kolka? 29.06.08, 22:41
        To wygląda na kolke, a nie jest łatwo się jej pozbyć, czasem wręcz
        się nie da.
        Nasz synek ma teraz prawie 6 tygodni, a po skończniu 1 tygodnia
        zaczęły się kolki, bóle brzuszka.Cierpi biedaczek.
        Dajemy mu 2 x 2ml dziennie zawiesinę Debridat, który przepisała nam
        lekarka, 1 x 1 kropelkę Esputicol. Powiem, ze nie jest już tak
        najgorzej, ale kolki sa nadal. Ale krócej i nie tak intensywne,
        maluszek płacze,ale nie aż tak jak wcześniej, zazwyczaj po 5 rano
        przez około 2 godziny marudzi i denerwuje się przy jedzeniu, oraz
        około 14-16. Tak jest codziennie. A kiedy miał naprawdę silne bóle
        to grzaliśmy mu brzuszek suszarką- uspokajał się i usypiał -
        koleżanki też tak robiły. Ważne jest by pozbywać ię gazów- odbekiwać
        po karmieniu - każdym ,układać na boczku, głowka wyżej niż żołądek,
        kładzenie na brzuszku, by ię wypierdział, karmienie "na sobie" też
        temu pomaga. Mam nadzieję że niebawem mu miną, czego i tobie życzę.
        Pozdrawiamsmile
    • lena2405 Re: Niespokojny sen noworodka 05.03.16, 10:40
      Mój 2tyg synek ma problemy z jedzeniem. Karmie butelka budzi się co 2h i je bardzo łapczywie... Martwię się żeby go nie przekarmic ??...W nocy jest strasznie nie spokojny... Zjada tak 60-70ml w nocy... W dzień tak do 50ml.
      • bieniewicka Re: Niespokojny sen noworodka 08.03.16, 22:33
        Lena ale zjada z butelki Twój pokarm czy mleko sztuczne? Na czym dokładnie polega problem, bo to że je łapczywie, no po prostu może taki typ. Na czym polega bycie niespokojnym w nocy? Jeśli chodzi o przekarmianie, które jest możliwe przy mleku modyfikowanym to będziesz też widziała po przyrostach co się dzieje. Jak jego waga?
      • weronika_kam Re: Niespokojny sen noworodka 25.04.16, 11:34
        W nocy mleko jest smaczniejsze, bardziej tłuste dlatego tak lubi pewnie;p jesli nie chcesz przekarmic to może jakis smoczek na noc? są takie uspakajacze, po prostu ma silna potrzebe ssania a wcale nie jest głodny? jesli chcialabys sprobowac to polecam bez kolka przy tarczy, ja mialam taki z nuka i sie sprawdzil na noc
    • dianaroszchilarzewska Re: Niespokojny sen noworodka 29.03.22, 11:28
      Jestem certyfikowaną konsultantką ds. snu dziecka i chciałabym Cię zaprosić na bloga gdzie dzielę się wiedzą dotyczącą snu niemowląt i małych dzieci: panikolysanka.pl/blog/.

Od sześciu lat pomagam rodzicom w rozwiązaniu trudności ze snem niemowląt i małych dzieci, m.in. zasypianie i pobudki z płaczem, wielokrotne nocne pobudki, nadmiernie częste karmienia nocne, długie czuwanie wtrącone w nocy, wczesne pobudki, krótkie drzemki. Uważam, że zmiany warto wprowadzać powoli. Co więcej, nie trzeba przenosić dziecka do osobnego łóżeczka, ani rezygnować z karmienia piersią, aby poprawić sen maluszka. Swoją wiedzą dzielę się również na fanpage na FB @panikolysanka. Zapraszam serdeczniesmile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka