Dodaj do ulubionych

Skok rozwojowy 4 miesiącą-kto przechodził?????

01.09.09, 07:53
Pytanie do mam, które doświadczyły skoku u swoich pociech w 4 miesiącu jak
długo trwało i jak się objawiało?????????/
Obserwuj wątek
    • amelia1402302 Re: Skok rozwojowy 4 miesiącą-kto przechodził???? 01.09.09, 09:43
      U nas skok zaczął sie tak jak mała miała około 4,5 miesiąca i trwał tak jak dziewczyny piszą w granicach 3 tygodni, chociaż wiadomo że każde dziecko jest inne. Mała była starsznie ale to strasznie marudna, płaczliwa, wszytsko wkładała do buzi( myślałam że zęby a ząbki pojawiły się dopiero wczoraj-3 dni przed 7 miesiącem). Dodatkowo pojawiły sie kłopoty z pokarmem(chyba związane z moim stresem i zmęczeniem). Próbowałam wszystkiego tj. herbarki laktacyjne, odciągaie laktatorem ale nie było mozliwości i niestety musiałam przestać karmic ze względu na brak pokarmu a co za tym idzie nie przybieranie na wadze mojego maleństwa. Byłyśmy nawet u lekarza bo myślałsm że może jest chora ale medycznie było ok. Taki skok chyba każde dziecko przechodzi i nie ma się co martwić. Trzeba tylko wytrwać i miec nadzieję że się szybko skończy i wszystko powróci do normy.
      • pikka6 Re: Skok rozwojowy 4 miesiącą-kto przechodził???? 01.09.09, 20:54
        U nas trwał od 15 do 19 tygodnia. Marudzenie, wściekanie z byle powodu
        przechodzące w histeryczny płacz nie do uspokojenia bo np. zabawka wypadła z
        rączki. Poza tym drzemki dokładnie 30 minutowe, cyrk z zasypianiem, sceny przy
        cycu wink Acha no i okropny "ból plecków" więc pól dnia na rączkach u mamywinkto
        mniej więcej tylewink

https://lilypie.com/pic/2009/08/19/nJFf.jpghttps://lb1m.lilypie.com/vIhSp2.png
    • amelia00 Re: Skok rozwojowy 4 miesiącą-kto przechodził???? 28.01.10, 14:58
      my właśnie chyba cos takiego przeżywamysad Mały ma 17 tyg. i od 3-4 dni jest bardziej matudny i przede wszystkim gorzej spi, zwłaszcza w dzien, nawet na spacerze potrafi sie obudzic z płaczem i trzeba szybko wracac do domu. Najgorsze w tym jest jednak dzienne usypianie, ktore staje sie koszmarem. A tak się cieszyłam, jak w końcu bez większych płaczów udalo nam sie go w dzien klasc spac, gdy widzielismy oznaki zmeczenia. Teraz tez postepujemy tak samo, a jednak maly przy probie polozenia go do lozeczka bardzo placze, po wyciagnieciu go trudno go uspokoic, potem znow kładzienie, wyjmowanie i mam wrazenie, ze w koncu usypia z tego placzu i to jest dla mnie najgorsze, jak widze jak sie meczysad Mam nadzieje, ze to w miare szybko minie.
      Czy u was po tym skoku dziecko "wrocilo do normy"?
      • magdalenca78 Re: Skok rozwojowy 4 miesiącą-kto przechodził???? 28.01.10, 16:17
        U mnie było podobnie. Wczesniej nauczyłam małego samodzielnego zasypiania, a jak
        przyszedł ten skok, to wszystko się posypało. Na sczescie to trwało tylko kilka
        dni i potem znów było po staremu.
        Przez te kilka dni mały wisiał na piersi, zaburzył się plan
        jedzenie-aktywnosc-spanie, zrobiło się cos na kształt
        jedzenie-aktywnosc-jedzenie-spanie, po prostu musiałam go jeszcze przed snem
        przytulać, karmic ponownie i albo odkładałam do łozeczka, albo jak miał gorszy
        dzien - karmiłam an leżąco i zostawialam na łózku.
    • black.mala.mi Re: Skok rozwojowy 4 miesiącą-kto przechodził???? 28.01.10, 18:04
      My przechodziliśmy , a teraz przechodzimy skok 6 m-ca wink
      Trwało to +-4 tyg - Junior był baaardzo marudny, nic mu się nie podobało, dużo
      płakał np. 30 min przed każdą drzemką(choć wcześniej nie płakał prawie wcale),
      bardzo kiepsko spał w dzień i w nocy... potem na 2-3 tyg wrócił mój mały
      aniołek, a teraz znowu...
      trzymajcie się , da się przeżyć, choć bywa ciężko, zwłaszcza jak się jest z
      dzidzią 24/7.
      • np2009 Re: Skok rozwojowy 4 miesiącą-kto przechodził???? 29.01.10, 00:41
        My to wlasnie przechodzimy.Nie wiedzialam co jest mojej malej dokladnie od Was
        drogie kolezanki dowiedzialam sie,ze jest to ten krok rozwojowy.Nie mialam
        pojecia,ze cos takiego istnieje.Jest tak pozna godzina a ona po ciezkich
        eskapadach usnela przed chwilka.Na jak dlugo-niewiem.Pozdrawiam
    • sophisticated29 Re: Skok rozwojowy 4 miesiącą-kto przechodził???? 29.01.10, 10:51
      Witamsmile Jakbym czytała o moim Jasiu! Od tygodnia nie poznaję swojego
      dziecka, jakby ktos podmnienił mojego pogodnego synka na wiecznie
      marudnego i płaczącego terrorystę! Początkowo myślałam, że to wina
      antybiotyku, który brał, ale lek się skończył, a kryzys trwa nadal.
      U nas skok zbiegł się w czasie z odstawieniem od piersi i przejsciem
      na mm, więc jest nieco gorzej. Ale podobnie jak u was - problem z
      zasypianiem w ciagu dnia, próbuję zauważyć moment kiedy jest
      wystarczajaco zmęczony, żeby go położyć, bo jeśli go przeoczę to
      Małuy urządza taką histerię, że sąsiedzi chyba myślą, że go morduję.
      Poza tym w dzień sen ma tak lekki, ze nawet mały szelest go wybudza,
      a kiedyś mogłam odkurzać i nawet nie drgnąl. Noce z kolei to ciągłe
      karmienie. W zapomnienie poszły dawki zalecane przez producenta
      mleka, teraz karmię na żądanie. Ehhhh, z tego co tu widzę średnia
      trwania kryzysu to 3 tyg, no to nam zostało jeszcze 1,5 wink
    • da_tura Re: Skok rozwojowy 4 miesiącą-kto przechodził???? 29.01.10, 15:12
      My właśnie przechodzimysmile.Na razie dwa tygodnie.Objawy - na początku płaczliwość, niepokój.Potem doszło bezustanne domaganie się piersi za dnia, budzenie kilka razy w nocy na karmienie - a do tej pory przynajmniej noce były wytchnieniem, bo budził się raz.Za dnia spał bardzo mało,a płakał ze zmęczenia. Było kilka dni takich, kiedy nie spał w ogóle za dnia, teraz odpukać już lepiej - ale może zbiegło się to w czasie z używaniem chusty do drzemek, odkąd jej używam jest lepiej.
      A, i jeszcze budzenie nocne - dziecko jest bardziej spostrzegawcze, także każda pobudka na karmienie - godzina wyjęta z życiorysu, bo nie szkodzi że ciemno - ale i tak jest bardzo ciekawie, to nic że środek nocysmile, mały zje, zaczyna gaworzyć i szykuje się do zabawy.
      Zobaczymy, co dalejsmile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka