Dodaj do ulubionych

MAJ 2004!!!

• meg241 Re: MAJ 2004!!! 21.08.04, 11:09
      Hej!!
      My właśnie wczoraj wrócilismy ze Szklarskiej Poręby. wypad całkiem
      nieplanowany, w niedziele podjelismy decyzje a w poniedziałek rano
      wyjechalismy. Było bardzo fajnie. Pogoda dopisała - świeciło słonce ale upałów
      nie było. Małemu chyba klimat służył bo całe dni przesypiał, za to w nocy nie
      chciał.Zabralismy spacerówke zamiast gondoli bo łatwiej miesci sie w samochodzi
      i Adrianek był zadowolony bo wszystko widział( była rozłozona prawie na płasko
      ale zawsze to inaczej niz w gondoli).spacerówka sprawdziła sie w trudnym
      terenie, z łatwoscia pokonywała korzenie i kamienie. Tam gdzie nie moglismy
      wjechac wózkiem nieslismy Adrianka w nosidle. Poogladał troche krajobrazy i
      zaraz zasypiał.Juz wczesniej wkładałam go do nosidła jak szłam np. do sklepu i
      na poczatku tez mu sie nie podobało i płakal a teraz jest juz zadowolony.
      W ogole przez ostatnie dni Adrianek bardzo sie zmienił. Polubił chyba w koncu
      lezenie na brzuszku bo wytrzymuje w tej pozycji znacznie dłuzej niz kiedys,
      gaworzy i smieje sie. Ostatnio nawet zdarza mu sie smiac sie w głos, gdy maz go
      rozsmiesza. Co raz czesciej tez przekreca sie z brzucha na plecy.rozkładam mu
      na podłodze koc i kłade go na nim i ustawiam taka zabawke na pałaku - cos jak
      te maty edukacyjne. Mały bawi sie nimi, oglada zabawki ale przy tym okropnie
      sie kreci. Po dwóch miuntach ma głowe tam gdzie wczesniej nogismile))))))) No i
      ciagle pakuje te rece do buzi.
      Jedynym złym nawykiem stało sie noszenie na rekach i nijak nie mozna go inaczej
      uspic, a przeciez juz tak ładnie sam zasypiał. no ale jak skonczymy juz
      podrózowac w te wakacje to zaczne go na nowo przyzwyczaja do zasypiania o
      stałej porze i bez lulania na rekach. Ze spaniem w gole sa cyrki bo on kazde
      dnia spi inaczej, o róznych porach i na dodatek spi znacznie czujej niz
      wczesniej, budzi go byle hałas.
      Teraz sie przepakowujemy i jutro jedziemy jeszcze na kilka dni do Gdanska.
      widze ze czesc z Was podaje juz swoim pociechom soczki i zupki. Nam poki co
      pediatra nie kazała nic podawac poza piersia a pani alergolog wrecz zaleca
      podawanie innych rzeczy dopiero jak Adrianek skonczy 6 miesiecy.

witam serdecznie nowa mame i jej pocieche.Odpowiedzi na Twoje pytania
      udzieliłam w poscie, tyle ze ze spaniem u nas sie ostatnio wszystko
      rozregulowało i trudno mi jednoznacznie napisac co i jak.

Jak wrócimy juz na dobre z wakacji to zamieszcze nowe zdjecia Adrianka

pozdrawiam Was wszystkie serdecznie

Magda
    • cardamomo Nowy dzień:-) 23.08.04, 10:46
      Dziewczyny,
      coś tu ostatnio posępnie i smutno, dlaczego?wink
      Nosidła chyba trzeba wywalić na śmietnik, szkoda tylko, że kosztują tyle kasy.
      Ja swoje próbowałabym zwrócić do sklepu, ale niestety je uprałam, więc jest
      już "używane" (dwa razy hi hi).

Zaczęłam podawać stałe pokarmy. Nie wiedząc, kogo słuchać, idę wg wskazówek w
      angielskiej książce n/t żywienia dzieci wegetariańskich i od 2 dni podaję Lalce
      gotowane jabłuszko. Smakuje jej bardzo, więc mam nadzieję, że do końca 6 m-ca
      uda mi się ją delikatnie i skutecznie odstawić od cyca.

Wczoraj porównywałam zdjęcia noworodkowe i najnowsze i niezwykłe jest to, że
      to, co je łączy, to nos. Reszta jakby zupełnie inna...

mam wielką ochotę przeczytać coś pasjonującego, czy coś polecacie?

I jeszcze jedno - myślałam o wybraniu się w środę do Multikina. Czy któraś z
      Was się pisze???

Pozdrawiam ciepło (prawie złotojesiennie),
      Eliza
      • zaba_i_kijanka Re: Nowy dzień:-) 23.08.04, 11:14
        Masz racje Elizo, cicho tu aż strach.

Mały przez weekend jakby przeprosił się z gondolą, więc może będzie tak dalej-
        oby. Więc narazi zakup nosidła odsuwamy, zwłaszcza że dziś ortopeda powiedział
        że na dłuższe spacery nie poleca. Naszczęście o bioderka wypowiedział się
        bardzo optymistycznie, wszystko jest już na swoim miejscu, a następna wizyta
        dopiero jak mały będzie chodził smile).

Kiedy wasze maluchy zaczeły się przekręcać z brzucha na plecy czy odwrotnie?

Hihi Elizo u nas też nos został niezmieniony, i będzie pewnie już mały
        kartofelek tatusia, a prosiłam odkąd zrobiłam test, e nosek ma miec po mnie wink.
        Już wtedy mały nie słuchał się wcale :-o

pozdr
        • martyx Re: Nowy dzień:-) 23.08.04, 11:54
          Cześć!

No tak, weekendy chyba wszyscy maja rodzinne bo rzeczywiście na forum cisza. Ja
          byłam u teściowej w Kwidzynie i jak zwykle po takiej wizycie wróciłam 2 kg grubszasmile

Ela, ja odkąd nauczyłam sie Izie zakładać body (na początku bałam się przekładac
          przez głowę) to w dzień ubieram ja tylko w body i dresiki, szczególnie, że
          wyrosła już z prawie wszystkich śpiochów. W pewnym momencie zrobiła sie taka
          duża że musiałam podnieść alarm u babć i mamy nową porcję super ciuszków, z
          reszta sami z mężem też zaszaleliśmy na wyprzedażach (szczególnie w smyku).
          Najfajniejsze są te bluzy z kapturemsmile Jeszcze chwilowo zakładamy śpiochy na noc
          ale niedługo sprawdzimy koszule nocną (dostałam taką fajną z gumką u dołu jak
          kupowałam koszulę "z dziurami na cycki" dla siebie).

Eliza, ja zawsze polecam Remarque'a. Co prawda tematyka nie jest wesoła ale ja
          do tych książek mogę wracać po kilka razy. Ostatnio połknęłam "Kochaj
          bliźniego", myśle że mozna nawet na głos przy dziecku czytać bo nie jest aż taka
          okopna i dobrze sie kończy. (z reszta podobnie "Łuk triumfalny")

A z "niefabularnych" polecam "Jednominutową matkę" Spencera Johnsona. Napisana
          bardzo łatwym językiem, przedstawia kilka rad w kwestii wychowania. Generalnie
          nie lubie takich książek (moja mama jest pedagogiem i często podsuwa mi takie
          lektury) i popieram "spontaniczne" wychowanie i cieszenie się życiem i dzieckiem
          (a nie sprawdzanie w książkach czy aby robi już wszystko co powinna w jej
          wieku). Ale ta lektura i rady w niej przedstawione jest bardzo logiczna i do
          mnie przemówiła. Na przykład jako jedną z tajemnic wychowania autor przedstawia
          zasadę ciągłego chwalenia. Wtedy dziecko pochwalone np. za dobre stopnie będzie
          starało się uzyskać lepsze oceny ze wszystkich przedmiotów. Chwaleniem osiągnie
          sie wtedy lepszy skutek niż karceniem za złe wyniki. Książkę czyta się w jeden
          wieczór, ale zasady w niej przedstawione, moim zdaniem można stosować przez całe
          życie i nie tylko w stosunku do dzieci.

A z przyziemnych problemów to Iza od soboty nie robiła kupysad Podobno jeśli nie
          ma twardego brzuszka i jest wesoła to nie ma sie czym przejmować. Ja na wszelki
          wypadek pożeram ogromne ilości chleba pełnoziarnistego itp. zobaczymy...

POzdrawiam Marta

PS. jeszcze nie ma nowych zdjęć na zobaczcie a wysłałam w czwarteksad pewnie lada
          chwila się pojawią.
          • juliaaaaa Relacja z pola bitwy 23.08.04, 19:13
            Melduję się po pierwszych dniach jedzenia marchewki wink)))) Ale ubaw smile)))
            Miłek wiekszość jedzenia ... wypluwa wink)) To znaczy nie pluje z obrzydzeniem,
            nawet Mu chyba smakuje, bo się uśmiecha, ale problem chyba tkwi w tym, że nie
            umie przełknąć. Jak Mu zamknęłam buzię, to przełkną bez problemu, ale sam po
            prostu otwiera buzię i wszystko Mu wypływa... Ubaw mamy niezły przy tym
            karmieniu. Mój mąż wszystko filmuje i komentuje: "jedzenie wpływa i... wypływa,
            hi, hi."

Magda, baaardzo dziękuję za życzenia dla Miłka. To miłe, że pamiętałaś wink))))))
            Aha, pisałaś, że po tych przecierach może byc zatwardzenie, a my tu dzisiaj już
            trzecią kupę wyjmujemy wink))) hi, hi, a dotychczas była jedna dziennie...

Marta, oczywiście Miłek jest już na butelce i dlatego je co 4 godziny. Ale gdy
            Go karmiłam piersią to dawałam Mu co 3 godziny, bo położna była przeciwniczką
            wiszenia dzieci na piersi non-stop. I chyba miała racje, bo Miłek ładnie rósł i
            nie płakał, że był głodny. Więc nic się nie przejmuj, że Iza je co 2 godziny.
            Moim zdaniem, to i tak często. Może po prostu więcej nie potrzebuje smile)))

Agnieszka, Miłek około 3 miesiąca zaczął się przekręcać na boczki, a jakoś
            przed ukonczeniem 4 miesięcy na brzuszek. Jeśli nie zapomni położyć ręki wzdłuż
            ciałka, to wychodzi Mu całkiem sprawnie smile))))

Umieściłam zdjęcia Miłka z żeglowania na Mazurach. Zapraszam za Zobaczcie

Pozdrawiam
            • mamamona MAJ 2004 24.08.04, 20:30
              hejo po wakacjach wink

wrócilismy wczoraj w nocy, morze najbardziej spodobało się Poli i ona uczyniła
              największy progres w mówieniu. zresztą, już drżymy, bo pleciuga z niej się kroi
              straszna wink

Miłek jak to on, spał i śmiał się i rósł wink wielki jest jak smok wawelski smile

my z jedzeniem czekamy na 5 miesiąc, tak robiłam z Polcią, i na razie nie
              zanosi się na inne rozwiązanie. po pierwsze Miłek ma jeszcze odruch wypychania
              językiem wszystkiego co mu do gębusi włożę (Pola miała to samo), po drugie w
              piątym miesiącu życia mogłam posadzić Polcię na foteliku do karmienia (mamy
              wersję rozkładaną), i jako tako trzymała pion. teraz nie wyobrażam sobie
              karmienia leżącego Miłka wink

poza tym Polcia w oklolicy 5 miesiąca przejawiała już duże zainteresowanie tym
              co my jemy i wciąż budziła się w nocy (znaczy się głodna była tylko na cycku).
              Miłek jeszcze tego nie ma smile))))

ząbkowanie w toku, ręce żarte są po łokcie, wszystko mokre wink))) tak jak Pola
              zresztą, pierwszy ząbek w 5 miesiącu wink))

lecę. szykujemy się na zlot rówieśników Polci wink)))
              ściskam mocno
              mona
              • cardamomo Monaaaa!!! 24.08.04, 21:19
                Nareszcie wróciłaś. Może wreszcie będzie z kim popisać długie epistoływink)))
                primo - pan Piotr Lenart rozpoczyna u mnie robotę we czwartek. Zalotnik z
                niego, nie ma cowink

Po drugie - zaczynacie z karmieniem w 5 m-cu, czyli jak skończy 5 czy jak
                zacznie? Ja zaczęłam już, bo chcę odstawić od cycka w ciągu 2 m-cy. Mam dość,
                krótko mówiąc. Pewnie, że miło jest jak dziecko się do nas przytula i wywraca
                oczami ze szczęścia, ale ja już nie mam siły. Nie mogę wyjść na dłużej niż pół
                godz, z laktatorem sobie nie radzę, bo wyciągam max 60 ml, a nie chcę dawać
                sztucznego, bo potem mam w cyckach kamienie, których laktator nie wyciąga.
                Moje sąsiadki patrzą na mnie jak na wyrodną matkę. Mam to gdzieś.

Mona, przeczytałaś Łowcę autografów? warte to przeczytania?

Ojej, muszę lecieć dać cyckawink!
                • mamamona Re: Monaaaa!!! 24.08.04, 22:30
                  ale przywitanie smile))) nio nio nio smile)))

Elizo, jak chcesz odstawić od cycka, to normalnie grzej po pierwsze primo z
                  butlą i mleczkiem (ja daję moim dzieciom bebiko omneo, bo ma jakies takie cuda
                  i najmniej uczula, wiele mam mi polecało przy Polci, ale wybor jest szeroki), a
                  po drugie z innymi rzeczami. jak pisałam ja teraz nie daję, bo to nie ma sensu
                  (patrz przykład Julii Miłoszka). za późno też niedobrze, a teraz dla nas
                  jeszcze nie nadszedł czas. ja po Polci wiedziałam, że to już.

a ja bym na Twoim miejscu wcale się sąsiadkami nie przejmowała, bo po pierwsze
                  Twoje dziecko (i cycki), a po drugie: szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko i
                  nie ma nic na siłę smile))))

wstyd przyznac, ale Łowca na razie grzeje na półce, bo przeczytałam w
                  międzyczasie:

-on nosi moje nazwisko (czy coś w ten deseń, juz pożyczyłam wink)), o dzieciach
                  katów niemieckich Hessa, Goeringa etc.
                  -dobre rozmowy (hehe)
                  -Bazylek część druga Jacka Pałki (obie są prześmieszne),
                  -rodzeństwo bez rywalizacji Adele Faber i Elaine Mazlish
                  -kilka poradników dietetycznych wink)))))

a obecnie męczę: Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci tych samych pań (zostaje
                  mi jeszcze w zanadrzu: Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby
                  dzieci do nas mówiły tych samych autorek).

strzeliłam te psychologiczne pozycje w księgarniach internetowych i szczerze
                  polecam, bo nie są pisane jak poradnik, a bardziej jak beletrystyka - lecą
                  panie przykładami. oczywiście rzecz tyczy się dzieci starszych niż nasze 4
                  miesięczniaki, ale ja czytając widziałam wielokrotnie swoje własne wychowanie i
                  błędy popełniane przez rodziców.

sciskam
                  Mona
                  • cardamomo Re: Monaaaa!!! 25.08.04, 00:17
                    He, he "jak mówić, żeby dzieci nas słuchały..." przeczytałam w wieku lat... 16-
                    stu podczas pierwszych wakacji z "narzeczonym" podczas samotnego rejsu jachtem
                    na Mazurach. Naprawdę!

Mona, a jak podajesz to Bebiko? czy dostaje każdego dnia czy sporadycznie? A
                    jeśli sporadycznie, co na to Twoje cycki? Bo boję się, że moje by tego nie
                    przeżyływink

A czy ta książka o dzieciach katów niemieckich jest dobra? Gdzieś czytałam
                    info, że coś takiego istnieje, tylko nie pamiętam, czy opinia pozytywna czy
                    negatywna była.

Uściski,
                    Eliza matka Tłuścioszki
                    • mamamona Re: Monaaaa!!! 25.08.04, 01:30
                      dobra, przerażająca sad

niee, ja Bebiko dałam Miłkowi z 5 razy dotychczas, a Polci na nim kaszkę
                      robiłam jak dorosła i była na cycku głodna.
                      myślę, że jak chcesz Letycję odstawić to musisz ją potrenować w karmieniu
                      butelką. ja sugerowałabym stopniowe wprowadzanie (regularnie) najpierw jednego
                      karmienia butlą, potem 2 i więcej, aż do każdego razu z butli. ale w tym
                      temacie nie jestem ekspertem, bo jednak z cycka lecę i z Polcią (do wieku 1,3)
                      i z Miłkiem.

może kto wie lepiej??

sciskam
                      mona
                      • majowamamuska Maj 2004 25.08.04, 08:35
                        Witam po przerwie i melduje się po wojazach!

Byliśmy w gorach, a po powrocie i przepakowaniu pojechalismy jeszcze na kilka
                        dni na Kaszuby do domku nad jeziorem
                        Zyc nie umierac, tylko szkoda ze tak krotko....
                        Julio (dziekuje za zyczenia urlopowe!!)
                        Co do nosidla to nie skusilam się na zakup, stwierdzilam, ze nie oplaca mi się
                        kupowac na wyjazd, bo nie planowalismy takich wycieczek gdzie byłoby
                        potrzebne - wszystkie wyprawy odbyly się w takie miejsca, gdzie spokojnie
                        można bylo wjechac wozkiem. Fakt, czasami ciekawski Kuba nie chcial lezec w
                        wozeczku, wiec szlismy z Nim na rekach, a on usmiechniety przygladal się
                        wszystkiemu z zainteresowaniem i robil furrore na szlakach wink A akurat wczoraj
                        kolezanka zaproponowala mi odstapienie nosidla, wiec obadam czy się u nas
                        sprawdzi.
                        Przed wyjazdem zalilam się Wam, ze Kuba przez 2 tyg. malo przybral na wadze –
                        fakt – mielismy problemy z karmieniem – kazdorazowe przystawienie do cycka
                        konczylo się krzykiem, okropnym placzem, nie chcial jesc, wiec zaczelam troche
                        dokarmiac. Walczylam, dlugo, żeby zostac tylko na cycku, ale się poddalam – nie
                        moglam sluchac jego placzu i dzikich wrzaskow, nie moglam patrzec na lezki
                        sciekajace po twarzy i jego smutne spojrzenie... Karmie mieszanka, oraz tym co
                        uda mi się sciagnac z piersi(tragicznie malo!) Kuba zadowolony, ladnie
                        przybiera na wadze... tylko ja jakos nie jestem zbyt zadowolona, czuje się
                        jakos niespelniona, tak jak już pisalam – chyba przez ta presje karmienia
                        piersia no i ciagle wydaje mi się, ze gdzies zrobilam blad i to moja wina ze
                        się nie udalo ;-(
                        (Przekopalam wszytkie watki mamusiek („karmienie piersia”, „karmienie
                        butelka”wink, które mialy podobny problem i troche mi lepiej, ale tylko na chwile.
                        Ciagle w moim otoczeniu znajduje się jakas szalenie „zyczliwa”, osoba, która
                        mnie zdoluje: „nie karmisz wylacznie piersia? No co Ty, masz pokazny biust, na
                        pewno masz duzo mleka, tylko Ci się nie chce...”; „mowilas ze będziesz karmila
                        dlugo cyckiem, już Ci się odmienilo?” lub „mleko matki najzdrowsze dla dziecka,
                        czemu mu to zabierasz?... ” wrrrrrrrrr Nie będę cytowala moich odpowiedzi, bo
                        się nie nadaja do publikacji!!
                        Maz bardzo mnie wspiera, tlumaczy, ze nie ma co meczyc dziecka na sile – wiem,
                        ze ma race, ale jak już pisalam – czuje niedosyt... Szukam jeszcze dobrego
                        laktatora, bo avent się u mnie nie sprawdzil.(recznie sciagam wiecej niż za
                        jego pomoca)
                        Przepraszam, ze Was zameczylam problemem, ale musialam się wyzalic.

Z innej beczki
                        Mialam zaczac się odchudzac po powrocie z wakacji, a ze gory mi sluzyly to mam
                        wiecej do zrzucenia wink zastanawiam się nad dieta. Czy dieta Montigniac jest
                        skuteczna? Czy pracochlonna? (jak to z przygotowaniem dan?) Po powrocie
                        nadrabialam zaleglosci w ogladaniu Waszych fotek i widzialam szczuplutka Julię!
                        Ehh, takiej figury to tylko pozazdroscic !– mam nadzieje ze będzie to zazdrosc
                        mobilizujaca i zabiore się za siebie! Bo jak tak dalej pojdzie, to zaczne się
                        kulac wink

Widze, ze niektóre z Was wrocily bądź na dniach wracaja do pracy! Podziwiam
                        Was. Ja staram się odsunac ten problem jak najdalej, nie chce o tym myslec, bo
                        naprawde nie mam z kim zostawic Kuby, a na zlobek się nie zdecuduje.
                        Zobaczymy...

Dzisiaj Kuba konczy 3 miesiace wink ahh, jak ten czas szybko leci!
                        Postaram się dzisiaj zamiescic fotki, wiec zapraszam pozniej do ogladania!

Cos taki maly ruch na naszym watku!!!
                        Mona wrocila, wiec pewnie cos sie ruszy hihi

Pozdrawiamy
                        Asia i Kuba
                        • cardamomo Bądźmy piękne na jesień! APEL;) 25.08.04, 09:10
                          Dziewczyny,
                          my tu ciągle o kaszkach, ząbkach i kupach, a ja mam dla Was propozycję nie do
                          odrzucenia - weźmy się wspólnie za siebie z okazji jesieni! Zróbmy sobie
                          ranking perfum, kosmetyków, balsamów do ciała. Cholera, czy my jesteśmy tylko
                          matkami z fryzurami sprzed ciąży czy laseczkami?
                          zaczynam!

1. Ulubiony zapach perfum i zapach proponowany na złotą jesień
                          2. Kosmetyki do twarzy, które czynią cuda
                          3. Balsam do ciała
                          4. Żel pod prysznic
                          5. Tusz do rzęs
                          6. Inne, które sprawiają, że czujemy się bosko (u mnie to kąpiel z garścią
                          koziego mleka w proszku z płatkami róży - kąpałam się w tym ze sto lat temu
                          (czyli przed ciążąwink)

...
                          Mona, Gosia, Magda, Kasia, Marta!!! Do dzieła!

smile)
                          • kmiszka Re: Bądźmy piękne na jesień! APEL;) 25.08.04, 09:40
                            Hej!

Ja też się cieszę że Mona wróciła!!!

Eliza - apel trafiony w 10! Ja co prawda od ciąży już dwa razy zmieniłam
                            fryzurę, ale w paru innych dziedzinach mam zaległości - zwłaszcza zakupy
                            ubraniowe (macierzyństwo wpłynęło na zmianę mojego gustu, hehe, tylko coś czasu
                            nie ma żeby po sklepach połazić).

1. Ulubiony zapach perfum i zapach proponowany na złotą jesień: Ulubiony to
                            Clinique happy heart, a na jesień marzy mi sie jakaś ciepło-korzenna odmiana,
                            może Black cashmere DK, albo Helmut Lang, tylko czy to nie za ciężkie dla
                            takiej siksy co to nosi się na sportowo a nie 'na sexi'wink???? czekam na Wasze
                            inspirujace wyznania
                            2. Kosmetyki do twarzy, które czynią cuda - hehe też bym chciała poznać,
                            wielkie odkrycie jeszcze przede mną
                            3. Balsam do ciała - z racji uczulenia AA
                            4. Żel pod prysznic - j.w. - szare mydło wink))))
                            5. Tusz do rzęs - max factor 2000 kalorii, bo dobry i nie za drogi
                            6. Inne, które sprawiają, że czujemy się bosko: no to może zakupy
                            bieliznowe???? I koniecznie kolacja przy swiecach, kadzidełko w sypialni,
                            i 'mokry hop do łóżka'

Dieta Montignac nie jest w ogóle pracochłonna - można jeść tradycyjne obiadki
                            (z pewnymi zastrzeżeniami typu mięso bez panierki), odkładając ziemniaki. I
                            wyławiając je razem z marchewką z zupy wink

pozdrawiam
                            • cardamomo Re: Bądźmy piękne na jesień! APEL;) 25.08.04, 10:03
                              To teraz ja:

1. zapach ukochany to Eternity Calvina kleina (zawsze i wszędzie), a na zimę
                              Poeme Lancome'a. Teraz szukam czegoś nowego, ale znaleźć nie mogę...
                              2. Do twarzy: kosmetyki apteczne Avene a na jesień i zimę Dermika SPA (one
                              naprawdę czynią cuda) i La Roche Posay
                              3. Do ciała: olejek Clarinsa. Wystarczy kilka kropelek. Lubię też Body Butter z
                              Body Shopu - niestety u nas niedostępne. A czasem smaruję się po prostu oliwą z
                              oliwek (jak jestemsama w domu w nocy hi hiwink)
                              4. Pod prysznic: ostatnio Mustela dla dzieci
                              5. Tusz do rzęs: tu lubię zaszaleć i wybieram Chanel, ale lubię też tusze
                              Bourjois
                              6.czuję się super po kąpielach i maseczkach z płatków owsianych. Z kosmetyków-
                              odkryć to lubię gębę czasem umyć pilingiem w zielonej butelce Yves Rocher.
                              Pachnie mokrą wiosną i wprawia mnie w dobry nastrój.

zakupy bieliznowe... Oj tak! tylko, że teraz przy tych cyckach, to tylko majtki
                              fajne można sobie strzelić. Wybieram zawsze Intimissimi, bo kolorowe i kobiece.

Ola, a co to jest 'mokry hop do łóżka'?? Hi, hi!!!!smile
                          • madziki Re: Bądźmy piękne na jesień! APEL;) 25.08.04, 09:59
                            Elizo masz rację, czas pomyśleć o sobie a nie tylko o kaszkach.
                            Ja do tej pory miałam problem, bo nie miałam z kim zostawić młodego, żeby zająć
                            się sobą. Paweł pracuje i łapie zlecenia dodatkowe, a moja mama dopiero od
                            wczoraj na zwolnieniu i może przypilnować Lesia, co postaram się wykorzystać.
                            Przede wszystkim ruszam do fryzjera, bo moje włosy już dawno się o to proszą.
                            Jakieś ciuchy też trzeba naszykować, wakacje się kończą i sportowy letni luz
                            idzie w kąt.

1. Mój zapach odkryty właśnie w ciąży to Intuition.
                            2. Kosmetyki czyniące cuda? No nie znam za bardzo takich. Do twarzy odpowiadają
                            mi kremiki Oriflame.
                            3. Balsamy do ciała ciągle eksperymentuję nowe.
                            4. Żel pod prysznic - nowe serie Palmolive z mikrogranulkami.
                            5. Tusz do rzęs - trzeba czegoś poszukać, bo już daaaaaaawno się nie malowałam.
                            6. A super się poczuję, jeśli w końcu na luzie usiądę wieczorkiem z lampką
                            dobrego czerwonego winka i nie będę musiała o niczym myśleć.

A tak w ogóle to już w najbliższy poniedziałek będzie pierwsza rocznica mojego
                            ślubu. Cały czas myślę jaki prezent zrobić mężowi. Pewnie wybierzemy się na
                            obiad do restauracji, w której mieliśmy przyjęcie. Mają tam rewelacyjne
                            jedzenie i miłą atmosferę. To taki niewielki lokal.
                            • majowamamuska Re: Bądźmy piękne na jesień! APEL;) 25.08.04, 10:58
                              no to i ja sie dopisze

1. ulubione zapachy to od dawna Elizabeth Arden 5th avenue oraz Flower by
                              Kenzo - musze(!) je miec zawsze - jak nie jeden to drugi a najlepiej oba na raz
                              hehe- tylko niestety nie zawsze wychodzi bo to drogie przyjemnosci. Teraz
                              przymierzam sie do kupna Dolce&Gabanna "Light blue" - lekki zapach, chce sobie
                              przedluzyc lato !!
                              2. Mi cuda czyni na twarzy krem dermedic hydra in2 i sie go trzymam - ja mam
                              problemy nawet po kremach AA, wiec jak narazie nie zamierzam eksperymentowac w
                              tym temacie

3. Garnier - regenerujacy balsam - intensywna pielęgnacja suchej skóry oraz
                              Nivea Body mleczko z olejkiem migdałowym i witaminą E; latem na opalonej
                              skorze fajnie wyglada balsamik z drobinkami zlota ( z umiarem!) delikatnie
                              sie mieni w sloncu (mialam takowy pachnacy z avonu oraz revlonu)

4. Zele pod prysznic Palmolive - najczesciej taki zielony z mikrokapsulkami
                              (nie SPA z granulkami) MNIAM! inne te firmy tez sa fajne

5.Loreal Intensifique

No i uwielbiam kapiele w pachnacej pianie (od urodzenia Kuby jakos tak czasu
                              brak wink, kieliszek czerwonego wina przy zapalonej ogromnej ilosci swieczek
                              (lub przy kominku, ale to tylko jak jezdzimy do domku nad jeziorem latem);
                              masaz i delikatne drapanie (hehe) po plecach w wykonaniu mojego meza, ehh,
                              rozmarzylam sie!!! pewnie jeszcze mi sie cos przypomni ...
                          • martyx Re: Bądźmy piękne na jesień! APEL;) 25.08.04, 13:42
                            Ale świetny pomysł z tą "ankietą". JUż dwno chciałam was zapytać czy czujecie
                            się tak samo atrakcyjne jak przed ciążą? U mnie to wyglądało tak ,że po porodzie
                            nawet szybko schudłam (ale co nieco zostało) i nakupowałam sobie nowych ciuszków
                            na nową figurę, bardzo kobiecych i przystosowanych do karmienia (czytaj
                            rozpinanych z przodu) i to dodało mi otuchy. Żeby czuć sie atrakcyjnie (a nie
                            tylko jak mama-gosposia) lubię się codziennie umalować i nie chodzić w szlafroku
                            (nawet nie mam) tylko w normalnych, ładnych ciuszkach (nawet "po domu"). I
                            zawsze uwielbiałam malować paznokcie, a teraz na rękach się boję ze względu na
                            Izę (może niepotrzebnie), więc w wolnej chwili kombinuje z kolorami na nogachsmile

A co do pytań to jestem dosyć monotematyczna bo moja mama jest konsultanta Avonu.

1. ulubiony zapach to MEXX Pure Live, letni zapach na wszystkie pory roku.
                            2. krem do cery naczynkowej Pharmaceris
                            3. balsam antycelluit AVON, nie dostałam w ciąży cellulitu, chyba dzieki niemu?
                            4. albo anty -wiadomo-co żel Avon, albo kulki do kąpieli tez Avon, te uleczki są
                            z olejkiem i skóra po kąpiel jest supeaksamitna
                            5. Max Factor 2000 calorii, albo Lash Architect
                            6. bosko działa na mnie wizyta u fryzjera, niestety obcięcie z farbowaniem to
                            100 więc nieczęsto sobie pozwalam, na szczęście mam siostrę i od dawna robimy
                            sobie na głowie cuda (pasemka na folii, czepku i strzyżenie) więc mamy wprawę i
                            takie wzajmne zabiegi też świetnie poprawiają nam nastrój (tylko maćka nie może
                            byc w domu bo mógłby nie przeżyć widoku)
                            • zaba_i_kijanka Re: Bądźmy piękne na jesień! APEL;) 25.08.04, 17:38
                              Oj,oj ale się ruszyło człowiek chwilkę nie zaglądał a tu prosze szaleństwo.

Asia nieprzejmuj się tym co ludzie mówią, myśl przedewszystkim o tym co jest
                              dobre dla Kubusia. Jest gdzieś na forum wątek gdzie wspierają się mamy których
                              dzieci wybrały butelke zamiast piersi, poczytaj.

Może większości z was wyda się to dziwne, ale ja lubie raczej sportowy sposób
                              ubierania, dobrze się w tak czuje. Troszkę pewnie to wynikło z tego, że w pracy
                              zakładam fartuch i tyle widać z mojego ubrania. Oczywiście czasem mam ochotę
                              ubrać się innaczej, pomalować się i takie tam ale na codzień tego nie robie.
                              1. Zapach, wsumie od czasu kiedy zaszłam w ciąże przestałam używać bo
                              wszystkie mnie zaczeły denerwować, teraz czasem: Davidoff Good Life
                              2. Do twarzy ze względu na moją cere: Vichy Termal S Mat lub SVR lysanel mat
                              3. Johnson's Naturally Soft z olejkiem migdałowym, i podobnie jak Asia
                              opalizujące na opaloną skóre
                              4. Górą Palmolive miodowy lub migdałowy
                              5. Różne miałam i jeszcze nie znalazłam ulubionego
                              Z innych przyjemności to malowanie paznokci, przed ciążą i w trakcie mogłam
                              cudować do woli, wyciszało mnie to ... ale teraz brak czasu, niestety tylko
                              czasem.
                              Uwielbiam też leżeć w wannie, ale niestety bardzo zadko to robie i to nie
                              zewzględu na małego, tylo poprostu u siebie w domu mam tylko prysznic. Więc
                              czasem jak jade do rodziców, to okupuje łazienke. Wtedy to już olejki i
                              świeczki ach...
                              już sama niewiem co jeszcze bo ostatnio nie potrafie sobie robić przyjemności,
                              niedobrze się dzieje, musze poważnie nad tym pomyśleć...

Umieściłam nowe fotki Bartoszka, zapraszam.

Moja kluska z okazji trzech miesiący waży prawie 6,5kg !!!
                          • mamamona Re: Bądźmy piękne na jesień! APEL;) 25.08.04, 20:29
                            no tak, a ja czasu nie mam na odpwiedzi wink)) pracuję jak najęta, jeżdżę po
                            sklepach i wychodzę z płaszczami, hehe smile))

co tam:
                            1/ ja teraz perfum nie używam. pamiętam jak Pola miała 3 miesiące, a ja
                            wybrawszy się na spotkanie do klienta, zarzuciłam coś za uszami, a Pola jak ją
                            przytuliłam po powrocie, to tak ryknęła, że szok! chyba mnie nie poznała wink)))

kocham madmoiselle chanel. na zimę używam nu YSL i black kashmere - one są
                            idealne do tych swetrów i golfów. kiedyś miałam jeszcze cudną Sonię Rykiel
                            zimową - ależ ona w moim golfie mnie grzała wink)) (nie mylić z autem).

generalnie na tym tle mam malutkiego hopsa, i niestety, wciąż kupuję sobie
                            nowości. w zeszłym roku namówiłam Pawła na black kashmere, a sama nie mogąc
                            przeboleć nowości, strzeliłam sobie ten okrągły balonik Lancome (chyba
                            Attraction, na dzień fajne, ale nie jest stylowe).

2/ do twarzy lecę dr Ireną Eris - lubię jej kosmetyki, bo nie uczulają. nic
                            wymyślnego w tym temacie

3/ z balsamów do ciała używam garnier w słoiczku. tez żaden big deal wink))

4/ żele pod prysznic zawsze Palmolive, i mam słabość do nowości. bardzo lubię
                            różany

5/ tusz do rzęs - hicior totalny Lancome Amplicils.
                            teraz strzeliłam sobie dla odmiany (a właściwie Paweł mi strzelił) Clinique
                            high impact mascara, ale się nie umywa.

mam chęć na ten nowy Lancome tusz do rzęś. uważam ich tusze za najlepsze na
                            świecie wink))) i chociaż drogie, opłaca się jednak je kupować.

na tusz wydaję sporo, bo właściwie tylko tego używam do malowania twarzy, i
                            błyszczyku wink)))

6/ niestety, mam małą chorobę psychiczną - mam w łazience z tysiąć lakierów do
                            paznokci, i jest to mój mały fetysz. przy tym nie maluję ich ekstrawagandzko, a
                            raczej normalnie, a na lakiery wydaję fortunę wink)))

uwielbiam pedikir, wstyd przyznać wink))) strasznie mnie to relaksuje, a pewnie
                            związane jest z jakąś strefą erogenną wink))))

ściskam
                            Mona
                        • kmiszka do Majowejmamuski 25.08.04, 10:56
                          W Twoim opisie problemów z karmieniem zastanowiła mnie jedna rzecz: czy teraz
                          podajesz małemu jedzonko tylko butlą??? Bo odciąganie jakimkolwiek laktatorem
                          zawsze jest mniej efektywne niz ssanie przez dziecko.
                          Gdybyś chciała zwiekszyć ilość pokarmu to postaraj się właśnie więcej
                          przystawiać, dużo spać, mało robić wink, zdrowo jeść, no i można się wspomóc
                          herbatkami ziołowymi - polecam fitomix 4 herbapolu, natomiast zdecydowanie
                          odradzam hipp, bo paskudnie słodki w smaku i drogi.

A przede wszystkim nie przejmuj się głupimi ludźmi, i ciesz się, że masz tak
                          wspaniałego, wspierającego męża.
                          pzdr
                          • majowamamuska Re: do Majowejmamuski 25.08.04, 11:07
                            Olu, dzieki za zainteresowanie
                            Jak juz pisalam problemy zaczal sie tak, ze jak pil z cycka - to po kilku
                            minutach wrzask,odwracanie glowy,
                            przystawialam czesto, przetrzymywalam jego placz, lezalam z nim, odpoczywalam,
                            pilam (i nadal pije) herbatki mlekopedne bo myslalam ze mu za malo (pewnie tak
                            bylo) piwko karmi, duzo wody ale nie pomagalo - stad dokarmianie
                            A teraz juz tylko butla - bo na sam widok cycka wrzeszczy - to zapewne przez
                            butelke. czasami uda mu sie przemycic cycka jak jest zaspany troche pociagnie,
                            ale jak zaskoczy ze to nie flaszka to historia zaczyna sie od poczatku
                            Dlatego mysle o sprawdzeniu innego laktatora, zeby chociaz pil moje mleko, moze
                            uda sie tak rozbudzic laktacje, ze bedzie mu starczalo....albo chociaz na jedno
                            karmienie dziennie...
                            to tyle
                            jeszcze raz dzieki
                  • madziki Re: Monaaaa!!! 25.08.04, 09:46
                    Jeszcze w kwestii jedzonka. Lesio w ogóle nie trawi Bebiko. Próbowałam mu dawać
                    1 jak był mniejszy, a ostatnio 2 i nic tylko się wkurza i wrzeszczy jak poczuje
                    ten smak... Dlatego ściągam jak głupia swoje mleczko i robię zapasy na powrót
                    do pracy. Dziennie udaje mi się ściągnąć jedną porcję ok. 120 ml (na ogół rano
                    albo wieczorem, bo w ciągu dnia biegamy).
                    No i w międzyczasie staram się podawać mu soczek i inne jedzonka. Lesio od
                    początku załapał, że jedzonko się wciąga a nie wypluwa, w związku z czym wsuwa
                    łyżeczką wszystko co mu smakuje w tempie błyskawicy. Dzisiaj próbowaliśmy
                    kaszkę mleczno-ryżową Nestle i zjadł ze smakiem przygotowaną porcyjkę. Jak już
                    pisałam smakuje mu Misiowy Sad, czyli jabłuszka z mlekiem. Oprócz tego
                    wystartowaliśmy z zupkami marchewkowymi i jarzynowymi. Staram się dziennie
                    dawać mu tylko jeden posiłek i ewentualnie jeden deserek, czyli nie za dużo.
                    Wracając do pracy, chciałabym żeby mama podawała mu kaszkę, moje mleczko i
                    zupkę i znowu moje mleczko. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
                    Ale się napisałam....
                    Staram się nie myśleć o powrocie do pracy i dlatego czynię przygotowania do
                    chrzcin na 5 września. Fotograf już zamówiony, chrześni wybrani, zaraz idę
                    ustalić szczegóły w kościele, a ubranko chrzestna wczoraj właśnie kupiła. Mały
                    model mierzył już w sklepie i bardzo mu się to podobało, bo śmiał się
                    niesamowicie. smile)))))))
                    • juliaaaaa MAJ 2004!!! 25.08.04, 10:03
                      Oooo, wróciła największa gaduła wink))) To teraz nasz wątek ruszy z kopyta wink

Asiu, serdeczności dla Twojego Kubusia z okazji 3miesięcznicy!!! Niech przynosi
                      ci samą radość i słodycz smile)))) Co do karmienia piersią to zupełnie się nie
                      przejmuj gadaniem obcych. Żebyś wiedziała jakie riposty rzucam tym wszystkim,
                      którzy wyskakują na mnie z faszystowską nagonką karmienia piersią wink Przecież
                      chcesz dla synka jak najlepiej, prawda? Chodzi Ci o to, żeby był najedzony i
                      szczęśliwy, a skoro preferuje sztuczne mleko, to jako dobra matka Mu je
                      podajesz. I nic nikomu do tego. A słuchaj tylko mądrych, a nie życzliwych...

Magda, Twoje informacje na temat jedzenia są dla mnie kopalnią wiedzy wink
                      Wszystko zapamiętuję i wkrótce też będę Miłoszkowi urozmaicać dietę. A mój
                      synek okazał się bardzo zdolnym dzieckiem wink))) i juz załapał o co chodzi w
                      przełykaniu. Podobają Mu się kolorowe talerzyki i łyżeczki i ma frajdę w tym
                      jedzeniu smile))))

Pomysł Elizki, jak zawsze trafiony (tylko czemu sama nie odpowiedziałaś wink.
                      Precz z kupkami, niech żyją perfumy!!! Oto moje odpowiedzi:
                      1. Perufmy w zależności od nastroju, pory roku i zasobu portfela... Ostatnio
                      KENZO flowers
                      2. Glinka - dobra na wszystko
                      3.Bambusowy Żel Yves Rocher
                      4. Nie pamiętam wink
                      5. 3 godzinny pobyt w salonie SPA z relaksującym masażem na koniec... Ach, ale
                      się rozmarzyłam...
                      • juliaaaaa Re: MAJ 2004!!! 25.08.04, 10:04
                        Aha, MAgda, polecam Ci mleko Bebilon np. Omneo. Podobno większości dzieci
                        smakuje. Spróbuj zmieszać ze swoim mleczkiem. Może Lesio załapie. Jak taki
                        inteligenty z jedzeniem, to i z mleczkiem Mu pójdzie wink))))
                      • majowamamuska Re: MAJ 2004!!! 25.08.04, 10:34
                        Julio, dziekuje w imieniu Kuby za zyczonka oraz dodanie mi otuchy!
                        Mam nadzieje, ze wyrzuty sumienia mi mina i z kazdym dniem bedzie lepiej~!

HURRA! Zaczyna sie ruch na watku hihi
                        Elizo, super pomysl!
                          • martyx Re:MAJ 25.08.04, 13:53
                            Asia nie przejmuj się życzliwymi, nawet sobie nie wyobrażasz jak bardzo
                            chciałabym juz przejść na butlę, i niewątpliwie to zrobię mimo wszelkich uwag i
                            rad "życzliwych". Bo: to ja muszę co 2h siedzieć z tyłkiem i podłączać Izę, to
                            ja mam ciągłe "igiełki" i mnie bola piersi, to ja musze spac w staniku(!), i to
                            ja będę miała "flaczki" zamiast biustu. Ale w twoim przypadku (gdzie ty sama
                            chcesz karmić, ale natura nie chce) najwazniejsze jest dobro Kubusia i tym sie
                            kieruj.

A jescze sobie przypomniałam jakie miałam doły jak Iza miała kolki i wszyscy mi
                            wmawiali że to przeze mnie i przez to co jem. W końcu nie jadłam prawie nic
                            oprócz ryżu i pieczywa a kolki były dalej. Ale ludziom nie wyłumaczyszsad

Wcześniej odpowiedziałam na "ankietę" Elizy i poszło wyżej.

Pozdroweinia Marta
                            • margarita15 Re:MAJ 25.08.04, 14:17
                              witam serdecznie. dopiero namierzylam watek i jezeli pozwolicie dolaczam do grona.

Rita (margarita15) corka Iza urodzona 26 maja o godz. 12.15 waga 2960, dl 54 cm. termin (bylo duzo wiec podaje dwa skrajne) 20.05 i 4.06

p.s szczegolne pozdrowienia dla Matryx i coreczki Izysmile))
                                • martyx Re:MAJ 25.08.04, 17:56
                                  ale fajowo, nasze córeczki są z tego samego dnia i maja te same imiona! a ja
                                  ciągle się dziwię, że to nie tylko ja dokonałam takiego wyczynu i urodziłam
                                  dzieckosmile i że Iza nie jest jedyna na świeciesmile

koniecznie pokazuj zdjęcia!
    • michas2004 Re: MAJ 2004!!! 25.08.04, 17:56
      Dziewczyny pocieszcie mnie, siedze i rycze.
      wrócilam z zakupow i okazalo się ze to co kupiłam dla mojego maluszka wypadlo
      gdzieś z wózka i nie ma. Jest mi strasznie smutno bo to były śliczne rzeczy
      pojedyńcze w sklepie (75 zl).Jak skończę karmić maluszka to pójdziemy tą trasą
      może znajdziemy...
      • martyx Re: MAJ 2004!!! 25.08.04, 17:59
        muszą się znaleźć! popytaj też w sklepach na trasie, może ktoś znalazł i
        zostawił bo po co komuś rzeczy dla 3 miesięczniaka
        powodzenia
      • wieczna-gosia Re: MAJ 2004!!! 25.08.04, 21:25
        1. Tylko sie nie smiejcie wink))
        Uwielbiam zapach masla kokosowego wink))
        Poza tym jestem alergikiem i juz tak sie z tym z zylam ze najlepiej pachnie mi
        sie antyperspirantem wink))
        2. oliwka bambino wink) ale przypomniala mi sie jeszcze biala baza pod makijaz
        Diora- mam zawsze wspaniale rozswietla
        3. hehe jak wyzej
        4. hehe....
        5. Uzywam tak raz na miesiac wiec jak juz kupuje to gorna polka wink) tak jak
        mona lubie lancome wink
        6. wanna, swiece zapachowe kawa, ksiazka.
        • majowamamuska Re: MAJ 2004!!! 26.08.04, 11:01
          Dziekuje dziewczyny za dodawanie otuchy,
          Aga, dzieki za link, ja juz w sumie przekopalam cale forum dot. karmienia wink
          z kazdym dniem mi lepiej! najwazniejsze ze Kuba usmiechniety i zadowolony!

Wszystkiego najlepszego dla dwoch minisolenizantek z okazji ukonczenia 3
          miesiecy! - Izy Marty oraz Izy margarity!, ktora witam serdecznie!
          Niech Wam coreczki przynosza duuuuzo radosci!
          pozdrawiam
          Aska
          • cardamomo No, 26.08.04, 11:44
            jak elegancko ruszyło. To mi się podobasmile))

wczoraj ważyłam moje dziecko - waży 7,8 kg..., a dopiero jutro kończy 4 miechy.
            We wtorek byłam na nagraniu programu dla TVN - masowałam moją Gwiazdę przed
            kamerą, ale w sumie to było poważne nieporozumienie, bo kazali mi masowac na
            takim superniewygodnym worku i Letycja się ostro wkurzyła, bo było jej
            niewygodnie. Bez sensu. Więcej się namówić nie dam.
            Będziemy w TVN Style w październiku.

Ja mam dziś cyklinowanie podłogi (Dzięki, Mona!) i siedzę na balkonie.

Z nowych świrnięć: kupiłam wypiekacz do chleba i codziennie piekę chleb (a
            czasem nawet 2). Chałki, razowce z oliwkami, pieczywo mleczne. Cuda na kiju.

Ściskam,
            Eliza
            • mamamona Re: No, 26.08.04, 14:52
              cieszę się że mogłam się przydać wink))

a jeszcze z ultraluksusów, dostałam od Pawła NAJLEPSZY szampon do włosów, jaki
              kiedykolwiek uzywałam - też CLINIQUE. boski jest, taki przezroczysty,
              doskonałość roku 2003.

zapisałam dziś dzieci na basen na SGGW - chodzimy w środy o 15 z Miłym, o 15.30
              z Polą. start już 8 września.

lecę, bo jeden z moich najlepszych projektów mi się zesrał wink))))

ściskam
              Mona
          • martyx Re: MAJ 2004!!! 26.08.04, 17:38
            Ależ dziękujemy bardzo za życzenia! Iza swoje mini urodzinki uczciła megakupąsmile
            Pojechałam z mężem do sklepu a dziewczynka została z babcią i zrobiła jej taaaką
            niespodziankę, że byłam wzywana natychmiastowo do zrobienia kąpieli bo tego nie
            dało sie umyć chusteczkami. Ale tak to jest jak mamy akcje raz na dwa dniwink

A Kubusiowi też wszystkiego najlepszego, bo on przecież wczoraj świętował!

Pozdrawiam M.
            • margarita15 Re: MAJ 2004!!! 26.08.04, 18:28
              Serdecznie dziekuje za zyczenia dla Izy i mile przyjecie do grona.
              Oczywiscie dolaczam sie do zyczen dla Izy.
              Zdjecie dolacze jak sie wyedukuje w tym kierunkusmile
    • mamamona jeszcze o antykoncepcji 27.08.04, 01:23
      wzięłam te cerazette, ale rzucam je w kąt, bo chęci nie mam żadnej sad dołuje
      mnie to okrutnie i jestem w domu jędzą!!

na pewno przejdę na spiralkę. wertuję już sieć w poszukiwaniu informacji, i
      zastanawiam się: copper T czy Mirene. różnica zasadnicza jest w cenie wink), za
      to mirene wydaje się byc fajniejsza wink)) dla organizmu.

Julio - do Ciebie mam pytanie: czy widzisz JAKIEKOLWIEK (jedno z moich
      ulubionych słów wink))) wady tej metody. czy widzisz u siebie coś nowego, czego
      nie było wcześniej (oczywiście związanego z mirene). czy znasz koszt takiej
      spiralki z założeniem (pytam, bo zdaję sobie sprawę, że może jako żona służby
      zdrowia wink)) masz jakies upusty czy rabaty).

czy któraś Mama jeszcze mogłaby w tym temacie pomóc??

ściskam
      mona
    • madziki Re: MAJ 2004!!! 27.08.04, 08:50
      Dokonałam pierwszej jesiennej zmiany. Wczoraj byłam u fryzjera o dokonałam
      drastycznych cięć... Mąż twierdzi, że jest nieźle, no ale co innego może
      powiedzieć. wink)
      Powoli zaczynam mieścić się w co szersze egzemplarze moich ubrań. Jeszcze żeby
      mi się udało wytrzymać trochę na dietce to będzie dobrze.
      A o zabezpieczeniach na razie nie myślę, bo i tak mamy w planach drugie
      dziecko. Jak się trafi to po prostu będzie. wink) Zresztą mąż ostatnio
      przepracowany, niewiele sypia, a spragniona żona może sobie czekać.... ech sad(
      • wieczna-gosia obwislosc cycow moich ;)))) 27.08.04, 12:17
        karmilismy sie dzisiaj w nocy:
        ja spalam na plecach
        Przemus spal na plecach... z przekrecona glowka na boczek i ssac sobie
        cycusia wink)
        Dla usprawiedliwienia cycow moich moge dodac tylko ze rozmiar nie zmienil mi
        sie ani ani zawsze mialam duze i wiszace oraz wyrosly sobie tak bardziej spod
        pachy niz z przodu.
        Ale doiero przemus mi uswiadomol jak bardzo sa zwisajace.
        Ide zbierac na operacje wink)
        • mamamona Re: obwislosc cycow moich ;)))) 27.08.04, 12:45
          hehe, ja też wyglądam już raczej jak wenus z paleolitu niż Milo wink))))))
          ale co tam wink))
          całe szczęście, że ja Miłka przez sen nie muszę karmić wink) miałam to z Polą ale
          doszło do ekstremum - w pewnym momencie zaczęła się budzić jak tylko cyc z buzi
          wypadł, a ja karmiłam tylko prawą piersią, więc od razu nabawiłam się
          odleżyn wink)

Madziki, dawaj zdjęcie - oczywiście mieścisz się w tych co węższych
          egzemplarzach swoich ubrań, co??? hehe

ja po spodniach widzę różnicę.
          ale kupiłam sobie płaszczyk na ten sezon (od lat nie mogłam znaleźć nic
          podobającego mi się wink)) że chciałabym żeby już było zimno wink)))) wink))

jadę jutro na zlot rówieśników Miłoszka - pod Łodzią weekend mamy smile) cieszę
          się bardzo, bo grupa to silna i wspierająca. a dzieci połowę już znamy smile)))

ściskam
          M
          • zaba_i_kijanka Re: obwislosc cycow moich ;)))) + anty 27.08.04, 19:46
            Na cyce narazie nie moge narzekać, mogły by już takie zostać, ew. moze
            troszeczke mniejsze. Tylko co z nich zostanie na koniec karmienia ??

Ja już miesiąc temu miałam i mogłam założyć copperT, ale nadal się zastanawiam.
            Ale mam inne wątpliwości, boje się ew. stanów zapalnych które mogą spowodować
            jakieś zmiany we mnie które znowósz spowodują problemy z zajściem w kolejną
            ciąże, a takowa przynajmiej jedna mi sie marzy :-0. Tak się zastanawiam
            wacham, aż wkońcu powstanie roczeństwo dla Bartka hihi - z czego mój maż by się
            cieszył ;-0

Ja z karmieniem nocny mam tak: wczoraj cieszyłam się że mały jakoś zaczyna
            sobie regulować posiłki w ciagu dnia, a właściwie odstępy (zaczeły się wydłużać)
            miedzy posiłkami. W nocy jednak zmieniłam zdanie bo mały jadł chyba z osiem
            razy (a może więcej), z czego pierwszego nie pamiętam wogóle; obudziłam sie i
            ze zdziwieniem stwierdziłam że Bartek leży między nami?? rano zapytałam męża
            przyniusł małego on i ja podobno karmiłam?? Nie pamiętam tego!!

Dziś Bartek obchodzi PIERWSZE URODZINY wink) (a przynajmiej tak nam się wydaje),
            chłopisko z niego się zrobiło

pozdr
            • aniutek witam po manewrach :) 27.08.04, 22:55
              i na ankiete odpowiadam
              wszak kobieta czas sie poczuc hehehhehe
              1. Ulubiony zapach perfum i zapach proponowany na złotą jesień
              od lat uwielbiam Chanel Allure
              zmiennie z Emporio Armani She/ Mariela Burani i czasem Contradiction

2. Kosmetyki do twarzy, które czynią cuda
              ciagl;e szukam.... ostatnio zrezygnowalam z Clarinsa - oprocz horrendalnej ceny nie zapamietalam nic
              szczegonego teraz smaruje paszczaka Vichy oligo 25 - z Pl przywieziony hehehe pachnie slicznie smile
              3. Balsam do ciała
              tutejszy Nivea w sloiku pt reneval night
              4. Żel pod prysznic
              jakis hmm suave za $1.99 miodowy byl on sale smile
              5. Tusz do rzęs
              estee lauder more than mascara- swietny bo sie nie sypie :0

6. Inne, które sprawiają, że czujemy się bosko (u mnie to kąpiel z garścią
              koziego mleka w proszku z płatkami róży - kąpałam się w tym ze sto lat temu
              (czyli przed ciążąwink)
              pedicure smile kocham ale czasu nie mam isc crying
              fryzjer- ale zapuszczam wlosy po scieciu w ciazy na jeza ( co mi odbilo??)
              wizyta w ksiegarni lub alternatywnie sklep z butami (strasznie jestem wybredna ...i malo co mi sie tu u
              jankesow podoba) lub z bielizna smile apropos ciagle czekam na zamowienie z avokado..... i silom i
              godnosciom osobistom sie powstrzymuje przed wizyta w ulubionym sklepie z gaciami etc

moja corka smile od 3 dni dostaje kasze ryzowa i bardzo jej to cos smakuje naaareszcie cokolwiek je
              oprocz moich cyckow co wprawie mnie w radosc ogromna, bo ja mam juz dosc cyckowania.... moje
              cycki chcialabym aby wrocily do dawnego swego przeznaczenia heheheheh
              moj M przepracowany, jak ma chwile czasu bawi sie z dziecmi lub... spi no ale lato juz bliskie konca co
              oznacza dla niego odpoczynek to moze i nasze zycie wroci do normy smile
            • aniutek oopppssss 27.08.04, 22:58
              oczywiscie witam wszystyie nowe Mamy
              zgubione zakupy mam nadzieje wpadly w rece jakiejs bardzo potrzebujacej mlodej mamy, och tez
              straaasznie nie lubie zgubic .....
              sciskam Was kolezanki i leeece do roboty smile
              ale jest lepiej wszak siostra wrocila i juz nie musze na zbity pysk do knajpy leciec, teraz spokojnie z
              Zazulcem spacerem przez East Village idziemy w chinatown rybe kupujemy, jakies zielsko i jest fajnie smile
              och nareszcie :smile)
              • jagiellonka4 Re: oopppssss 28.08.04, 00:58
                witam wszystkie stare i nowe forumowiczki po przerwie urlopowej. no no widać
                jakiś ruch w interesie.

my wróciliśmy w środę wieczorem z wakacyjnych wojaży, które nasza Julcia
                zniosła nad wyraz dobrze. ostatnio zaczęła przesypiać prawie całą noc, tzn.
                karmię ją około północy i później dopiero miądzy 6 a 7 więc chyba nie jest źle.
                straszą mnie co prawda, że jak zacznie ząbkowanie to się wszystko zmieni,
                zobaczymy.
                właśnie Elizo pisałaś, że Twoja Letis zaczęła ząkować jakoś na początku
                sierpnia jak to przechodzi? budzi się w nocy? bardzo marudzi?

Zaba - jeśli chodzi o łóżeczko turystyczne (bo chyba jakiś czas temu pytałaś)
                my kupiliśmy polskiej firmy arti (www.arti.pl/re/lo/lozka.html) model L2
                w Babicach i bardzo sobie chwalimy - na urlop było jak znalazł, a i później się
                przyda jako kojec. spawdzaliśmy i w sklepie firmowym było drożej, paranoja.

Mona a ja właśnie wykupiłam dwa opakowania cerezete, mam nadzieję że nie będę
                reagować podobnie, bo cholercia u mnie to bez tabletek jakoś po ciąży brak
                większego apetytusad cóż zobaczę niebawem.

pzdr.
                Kasia
                • juliaaaaa Porady antykoncepcyjne 28.08.04, 09:11
                  Madziki, dawaj koniecznie te zdjęcia z nową fryzura i nową figurą smile))))) No i
                  z Lesiem przystojniakiem smile))) I koniecznie kolejne porady dotyczące jedzenia,
                  bo jakoś się gubię troszeczkę... Mylą mi się przeciery, soczki, dania i
                  deserki wink))) Chyba wybiorę się do pediatry. Ale najważniejsze, że mały
                  załapał i smakuje Mu wink)))

Mona, co do antykoncepcji, to pisałam kiedyś, że w większości przypadków po
                  cerazette spada libido, zwiększa się apetyt, a charakterek robi się jędzowaty :
                  (((( Więc nie jesteś wyjątkiem wink Co do spiralek. Od 2 miesięcy mam założona
                  mirenę. Jakie wrażenia? W ogóle nie czuję tej spiralki, a myślałam, że będę
                  chodzić z szeroko rozstawionymi nogami, spomiędzy których będa wystawać
                  sznureczki wink)) Zalety: dla mnie największą zaletą jest najwyższa skuteczność
                  antykoncpecji, zaraz po sterylizacji. Jak wiesz, nie chcę juz mieć więcej
                  dzieci, więc bałam się pigułek, o których często zapominałam. no właśnie,
                  zakładasz spiralkę i masz na 5 lat spokój. Kolejny plus to "szczątkowy" okres
                  lub jego brak. Jak z tym będzie napisze Ci za jakis czas. Na razie okresu brak.
                  Wady: wysoka cena. Sama spirala kosztuje 600zł, lekarze biorę od 200 do 600zł
                  za założenie. Ale jak podliczysz koszt pigułek przez 5 lat plus tamponów lub
                  podpasek, to juz po 2-3 latach jesteś do przodu z kasą. Dla mnie najgorszą wadą
                  było plamienie po założeniu przez jakieś 3-4 tygodnie. Mąż mówi, że takie
                  plamienie może trwać od kilku dni do ... kilku miesięcy sad(((( Fatalne, chociaż
                  plamienie jest niewielkie jak w ostatnim dniu okresu, ale denerwujące. No ale
                  jak już to przeżyłam, to teraz cisza. Spodziewanego okresu brak smile)) Jaka
                  róznica między mireną a zwykłymi wkładkami? Inne są dużo tańsze. Ale jeśli
                  chodzi o okres, to do tradycyjnego Twojego naturalnego okresu musisz dodać
                  jeszcze jeden dzień krwawienia. No i krwawienie jest obfitsze. W moim przypadku
                  byłby to koszmar, bo okresy miałam zawsze długie i obfite, więc jak sobie
                  wyobraziłam jeszcze i obfitsze, to te wkałdki odpadły na starcie. No i efekt
                  antykoncepcyjny niższy sad((( Jesli chodzi o samopoczucie to nie zauważyłam
                  żadnych zmian, ale o to powinnaś spytać mojego mężą wink))) Mam nadzieję, że coś
                  Ci pomogłam. Daj znać, co wybrałaś.
                  • mamamona Re: Porady antykoncepcyjne 29.08.04, 19:41
                    ufff, własnie wróciłam ze zlotu rówieśników Polci smile Miłek także obłowił się
                    zabawkami i zainteresowaniem, każda ciotka na niego zwracała jak największą
                    uwagę wink))))

i cieszę się, ze widzę Cię Kasiu Jagiellonko, bo się za Tobą stęskniłam wink))
                    życzę powodzenia w cerazette, dla mnie to koszmar- nie raz zapomnialam o
                    godzinie brania (przy dziecku nie wiadomo kiedy to się dzieje), a poza tym jak
                    wspominalam - zapotrzebowanie na bzykanko spadło do zera sad i nerwowość się
                    nasiliła wink)

Julio, jednak wybiorę Copper T, bo jednak po konsulacji z wieloma mami, także
                    na zlocie rówieśników Poli, uznałam co mi przekazały:

-brak okresu na niektóre (zaznaczam: niektóre) mamy działa odtrybiająco - tzn.
                    nie dość, że się co miesiąc stresują czy nie są w ciąży wink)) co jak wiadomo
                    może się w przypadku każdej antykoncepcji zdarzyć, to jeszcze jak stwierdził
                    jeden z lekarzy tych mam, okres jest kobiecie potrzebny do równowagi
                    psychicznej smile)))

-jednak te hormony - jak wspominałam brałam kiedyś pigułki, doszłam do
                    mikropigułki Minisiston i Microgynon, i niestety, nawet te na mnie działają jak
                    najgorzej - mam przesuszenie wydzielania i jędzowatość spotęgowaną (bo i bez
                    hormonów jestem trochę jędzą wink)))))

te hormony dla mnie są przesądzające sprawę. umówię się z moim lekarzem i
                    zobaczymy co dalej.

czy zakładanie tegoż boli?? podobno tak, ale jak bardzo?? największy problem
                    mam z przełamaniem swojej blokady w głowie, że ktoś coś we mnie zostawi sad
                    błee, i te "sznureczki".

w każdym razie cerazette wylądowały w śmietniku.

kupujemy Miłkowi fotelik chicco 0-18kg. czy któraś z Was kupowała jakąś
                    aktualną gazetkę dzieciową - czy jest w niej jakiś kupon zniżkowy na produkty
                    chicco?? to sobie ją kupię wink))

ściskam, bo padam na nos
                    Mona
                    • zaba_i_kijanka Re: Porady antykoncepcyjne 29.08.04, 21:41
                      Julio może ja jeszcze zapytam, pewnie twój mąż ma doswiadczenie, jak to jest z
                      zajściem w kolejną ciaże po wyjęciu wkładki czy są jakieś problemy? Czy często
                      ew. problemy występują? mi lekarz mówiła coś o ew stanach zapalnych , czy coś.
                      Jak to jest podpytaj męża o jego doświadczenia w tej kwestji w pracy. Z góry
                      dziękuje

pozdr
                      Agnieszka
                    • jagiellonka4 Re: Porady antykoncepcyjne 30.08.04, 17:51
                      w rodzicach i mam dziecko tym razem nie zauważyłam kuponu chiccosad

a dlaczego właśnie fotelik chicco? i kiedy tak naprawde trzeba przejść na
                      następny model? kiedy dziecko waqży więcej niż 8 kg albo? właśnie jak sprawdza
                      się tą drugą ewetualność? nóżki mają wystawać czy co?

pzdr
                      k&j
                      • mamamona fotelik 30.08.04, 18:45
                        Kasiu, jeszcze masz czas wink)) ja zmieniłam Poli jak głowa doszła do krawędzi
                        (bo pierwszy fotelik jest 0-13kg, Pola wciąż waży 10 wink))

z Miłkiem to jest tak, że sprzedaję kompletny wózek, wraz z fotelikiem, więc
                        Miłek zostaje bez niczego.

Chicco, bo szukam fotelika od urodzenia do 18 kg. jest ten, jest Bebe Confort
                        Iseos, jest Concord (nie pamiętam nazwy, ale olbrzymi, za 1000!). ten pierwszy
                        jest wygodny, sprawdzony i najtańszy, co ma wielką zaletę, zważywszy na
                        szybkość rośnięcia Miłosza wink))
    • jagiellonka4 Re: Bądźmy piękne na jesień! APEL;) 30.08.04, 11:24
      to jeszcze ja wypełniam ankietkęsmile

1. Ulubiony zapach perfum: zdecydowaie mademoiselle chanel, chciaż lubię sobie
      kupić co jakiś czas coś nowego, to jednak pozostaję im wierna. zapach
      proponowany na złotą jesień, może bardziej późną jesień: havana aramisa.

2. Kosmetyki do twarzy, które czynią cuda - hehe chętnie bym takie kupiła,
      niestety nie znalazłam takowych. dlatego też używam tych aptekowych, głównie
      vichy na zmianę z soraya seria tlenowa.

3. Balsam do ciała - najlepiej ten sam co perfumy, nie zawsze jednak takowy
      posiadamsad ostatnio wykańczam po córci, bo do jej skóry nie wszystkie się
      nadawały a kupowałam ich na początku dużo

4. Żel pod prysznic: ostatnio johnson & johnsosn

5. Tusz do rzęs: zdecydowanie bourjois

6. Inne, które sprawiają, że czujemy się bosko: kąpiel w wannie pięknie
      pachnącej i zakupy, ech ja ja uwielbiam ganiać po sklepach!

dziękuję za wszystkie miłe komentarze na stronie Julci, miło baardzo miło się
      czytasmile wlaśnie umieściłam trochę fotek z urlopu, zapraszam serdeczniesmile

k&j
      • juliaaaaa Antykoncpecja 30.08.04, 19:32
        Muszę się Wam pochwalić, że w ten weekend Miłek po raz pierwszy nurkował smile)))
        Nie bał się. A co ważniejsze ja się nie bałam wink Zawsze myślałam, że będę mamą-
        panikarą, a tu proszę, nawet nie zadrżałam wink))

Olu, za Twoją radą wybraliśmy się w sobotę na "Zakochanego bez pamięci".
        Rzeczywiście zakręcony film, ale chyba nikt go nie zrozumiał, bo tylko my z
        mężem się śmialiśmy. Reszta sali milczała wink Najbardziej podobały mi się
        kolory włosów Kate Winslet. Czy ja bym się tak odważyła?

Mona, dobry wybór. Życzę, żebyś była zadowolona. Ja zatem nietypowa kobitka
        jestem, bo mnie bardzo w ciąży brak okresu odpowiadał i właciwie to chyba
        menopauzą się nie zmartwię, bo znów pozbędę się okresu wink)) Co do zakłądania,
        to mnie bolało, ale mąż twierdzi, że to dlatego, że nie rodziłam naturalnie i
        mam wąską szyjkę macicy. Podobno kobiety rodzące naturalnie nic nie czują przy
        załkadaniu. Ale co On tam wie. Spróbowałby włożyć sobie coś do przyrodzenia ;-
        ))) Co do sznureczków, to przy mirenie się je ucina. Myslę, że przy innej
        wkładce też możesz poprosić ginia o obcięcie. A potem naprawdę NIC nie czujesz.
        Powodzenia

Agnieszka, po wyjęciu wkładki płodność wraca po 2-3 cyklach. Rzeczywiście
        istnieje wyższe ryzyko zakażeń, co rzeczywiście może prowadzić potem do
        kłopotów z ciążą. W końcu masz w sobie obce ciało, które zawsze może powodować
        zakażenie. Choć jest to bardzo niewielki procent.

Asia, znalazłam na forum karmienie butelką wątek o wadach karmienia piersią.
        Przeczytaj, na pewno Cię rozweseli. My tymczasem do sztucznego mleczka
        wprowadzamy już kaszkę i ryż smile))))
        • mamamona Re: Antykoncpecja 30.08.04, 19:52
          Juliaaaa napisała: "Mona, dobry wybór. Życzę, żebyś była zadowolona. Ja zatem
          nietypowa kobitka "

hehe, mówisz jak kelner Jacka Cygana (jego ulubiony kelner, rzecz jasna). Cygan
          zamawia befsztyk wiedenski, kelner strzela obcasami, kłania sie i mówi: swietny
          wybór proszę pana. Cygan myśl chwilę, i mówi: nie, jednak zjem kotleta
          schabowego (np. wink))), kelner strzela obcasami, kłania się i mówi: doskonały
          wybór proszę pana wink)))

Ale kochana jesteś smile)) mam wielką rozterkę czy nie skusić się na mirene, bo
          wychodzi mi z przeglądu, że jest nowocześniejsza wink)) ale te hormony mnie
          wstrzymują. matki podwójne ze zlotu rówieśników Poli mają Cooper T, i je
          zakładanie też bolało. mężczyźni raczej nie wiedzą co mówią wink)) nawet tak
          profesjonalni jak Twój mąż, chociaż doświadczenia mam takie, że ginekolodzy
          meżczyźni są delikatniejsi niż kobiety (tym drugim się wydaje, że wiedzą jak to
          boli )

dzięki Julio, bardzo mi mimo mego wyboru pomogłaś smile))

ściskam
          Mona

ps. co tu za marazm??? robimy zlot?? hehe...

co w tym tygodniu w babykinie??

no i od 8 i my zaczynamy basen. bardzo się cieszę, ze względu na oboje.

moja Pola jest przecudowna, każdego dnia załapuje nowe słowa, tak
          niewiarygodnie szybko to się dzieje, że szok.
          wczoraj usypialiśmy ją już wieczorem, leżeliśmy we troje na jej materacu
          (hyehe), i z czegoś się strasznie śmialiśmy. Pola otworzyła te swoje chude
          ramionka, włożyła nam rączki za szyje i mocno do siebie przytuliła.
          takiej manifestacji uczuć dla obojga nas jednocześnie jeszcze nie było smile))

mało się nie popłakałam wink))
          • kmiszka mleko kozie i tęsknota za kinem 30.08.04, 22:01
            Witajcie!!!

Eliza - mokry hop do łóżka to zaledwie cytat filmowy ('Dzień świra'), samo w
            sobie nic zdrożnego, zależy co po tym hopie nastąpi... Aaa poza tym nabyłam
            mleko kozie z płatkami róż (floriny) - świetne to do kąpieli! A jako że od
            dawna kąpiemy się z Gabcią w dużej wannie (nie chce mi się zginać nad
            wanienką), to teraz wsypuję tego mleka i mamy z córcią święto kobiecości w
            wannie! A tata potem nam usługuje i wyciera!

A jak mi się chce do kina! Ale czasu mało... I babykino nie przypadło mi do
            gustu - lubię oglądać uważnie, delektować się obrazami, a płaczące bachorki
            (zwłaszcza mój) tudzież terkoczące mamuśki mi baardzo przeszkadzają. Byłam raz,
            wiecej się nie wybiorę. Ale dobrze że jest coś takiego, niech mamuski
            korzystają.
            Ah, gdyby jednak udało mi sie wyrwać to co polecacie z bieżącego repertuaru??
            Czy u Was tez posucha kinowa???

Mona, maniaku pedikirowy - proszę zdać raport jakie lakiery uważasz za
            najlepsze . Mi jak dotąd bourjois odpowiada.

Pozdrawiam gorąco, dobrej nocy
            • mamamona lakiery 31.08.04, 19:09
              Olu,
              nie dam Ci tu superprzepisu, bo u mnie lakiery od sasa do lasa, trzeba
              przyznać, nie kupuję tylko Margaret Astor (pracowałam na studiach w firmie Coty
              Polska, te same lakiery sprzedawali w sprzedaży wewnętrznej w firmie po 2.50,
              które w sklepie są po 25!!!), Rimmla i tańszych wink)))

mam sporo L'Oreala, Bourjoisa,kilka Peggy Sage, ale mój ukochany i jedyny i
              najwspanialszy to Chanel smile)) jes boski, ma 2 lata a jak nowiutki, w ogóle się
              nie starzeje.

ściskam
              Mona
          • jagiellonka4 Re: Antykoncpecja 30.08.04, 23:36
            Mona dzięki za szczegółowe wyjaśnienie w sprawie fotelików, uff wydatek
            przesuwa się w czasiesmile

w babykinie grają to co tydzień temu (zgodnie z repertuarem zamieszczonym na
            stronie): zakochany bez pamięci. jeśli któraś by się wybierała, chętnie się
            wybioręsmile

to i ja dołączę się do pochwał pod adresem dziecismile moja Juleńka od soboty
            sama przekręca się z brzuszka na plecki! nie wiem w jakim wieku jest to normą,
            ale nasz szkrabek nie ma jeszcze trzech miesięcy skończonych a zgrabnie
            wychodzi jej to fikanie, jesteśmy z niej baardzo dumni. taka mała rzecz a tak
            cieszy!

pzdr
            k&j
            • aniutek Re: Antykoncpecja 31.08.04, 03:39
              taaaa zakladanie tego ustrojstwa niestety boli, mialam to wiem wink
              i ja sie chyba zdecyduje choc nie powinnam poniewaz bylam w c. pozamacicznej najprawdopodobnie
              dzieki wkladce domacicznej pt copper T ale.... tabletek ciagle zapominam, jedza ze mnie okropna i bez
              nich a na dodatek chec do kochania wyfrunela przez okno... co jest straaaszne i bardzo siebie takiej nie
              lubie.
              teraz nie biore nic, wywalilam prochy, checi niema... ech cos z tym musze zrobic bo grzybieje....
              no i jeszcze strasznie sie boje utyc !!!!!

dziewczyny bardzo prosze o porade/inspiracje fryzjerska na lbie co mam widac na zdejciu ino teraz
              odrosniete nieco, chce zapuscic ale przeciez w miedzyczasie jakos musze wygladac ? no i co z tym
              rozczochranym lbem poczac? farbowac, scinac....no poradzcie smile
              dziecko moje malutkie jadaw nocy co pol godziny, ja chodze na zesach ona szczesliwa, probuje juz 3
              mleko sztuczne bez wiekszych efektow- wszytsko wypycha jezykiem , pluje albo po prostu do buzi nie
              chce wziac. a ja juz z cyckami nie wyrabiam......... co robic???
              • mamamona kino 31.08.04, 10:11
                to ja do kina idę, i bardzo się cieszę, ze to grają, bo się napalałam na
                tenże wink)
                mam nadzieję tylko, że mi klienci planów nie pokrzyżują sad((

Miłek mnie lekko wykańcza, od dwóch dni budzi się co 2-3 godziny sad( nie wiem
                czy to powtórna aklimatyzacja w domu po wielu wyjazdach, czy kryzys laktacyjny,
                ale brak mi już wyższych uczuć do niego wink))))

Pawła dziś zwlokłam z łóżka, żeby dał mu jeść z butli, ale mimo heroicznej
                postawy mego męża, Miłek na butlę się wypiął!!! i nie wiem co dalej, łobuz
                jeden.
                w ciągu dnia nie jest to problem, wieczorem i w nocy mnie dobija sad(

Paweł na zlocie rówieśników Polci został przez wszystkie matki oceniony i
                polubiony, ba bije teraz w komentarzach rekordy popularności - ślinią się, że
                taki wspaniały z niego ojciecwink))) ale coś w tym jest, bo mi się żaden facet
                nie spodobał,oprócz jednego, który jako jedyny wziął Miłka na ręce smile)))))

Kasiu, obiecać jeszcze nie mogę (może wieczorem), ale do kina na razie sie
                wybieram smile)))

pzdr
                Mona
              • mamamona Re: Antykoncpecja 31.08.04, 10:15
                Aniutku, jeśli to zdjęcie, które jest w poscie wraz z drugim (z ciotką na
                kolanach), to moim zdaniem wyglądasz bardzo fajnie, no chyba, że się jeszcze
                nowości nie pokazały smile))))

ja z Polą miałam to samo z karmieniem, żaden smoczek ani butla jej nie
                podpasowała, mimo tego, że jej szafka była zaopatrzona lepiej niż niejeden
                sklep.
                zaczęłam od jak najszybszego wprowadzania jedzonka, czyli jak Pola skończyła 4
                miesiące już dawaliśmy kaszki i inne cuda.
                nie używała ani smoczka, ani butli, dopiero dziubek silikonowy jej podpasował.

ściskam
                M
      • martyx Re: fryzura i inne 31.08.04, 16:33
        Hej!
        Aniutek - Zgadzam się z Moną że fryzurkę masz bardzo fajną (wyglądsz
        supermłodo). Ja tylko na twoi miejscu bym pofarbowała. Właśnie w weekend moja
        sistra robiła mi na głowie dziwne rzeczy. Pofarbowała mi na ciemny blond
        całościowo, trochę podsuszyła a potem dorobiła takie pasemka-igiełki na folii
        rozjaśniaczem. Rozjaśniacz trzymałam tylko 10 min i wyszły takie złotawe
        refleksy. Moim zdaniem rewelacja.Z tego co wiedziałam też masz ciemne włosy więc
        może ci podpasuje mój pomysł.

Z innej beczki: muszę się uczyćsad We wrześniu mam obronę i musze się ładnie
        nauczyć i to szybko, póki jest moja mama i się zajmuje Izą. Tragedia z tą nauką,
        powinnam sobie kupić korki do uszu, bo na każdy kwęk małej lece sprawdzić co
        się dzieje. A do tego denerwuje mnie, że moja mama nie zajmuje się tak dobrze
        Izą jak ja bym to robiła (takie zboczenie matczyne, pewnie też tak macie). I jak
        tu się uczyć? Dziewczyny pocieszcie nie, że nie jestem sama. Tak mi się kojarzy,
        że Eliza pisała coś o projekcie dyplomowym, a Meg ty chyba też studiujesz? Może
        sie powspieramy?

Z dziecięcych spraw: to wybieramy sie też na basen bo Iza w końcu przestała
        płakać w kąpieli, nawet zaczyna jej się w wodzie podobać.

Pozdrawiam M.
        • juliaaaaa Re: fryzura i inne 31.08.04, 18:22
          Mona, dobrze się czuję w roli kelnera Cygana wink)) Bo ja nie znoszę fanatyzmu i
          namawiania do jedynej słusznej drogi. Każdy ma wybór, a Ty swojego dokonałaś i
          mam nadzieję, że będziesz zadowolona. I zły humor przejdzie i ochotka na seks
          się pojawi wink Swoją drogą mam czasem dosyć hormonów, które nami rządzą...
          Co do spotkanka, to ja jak najbardziej, ale mnie - tak jak Oli - kino dla matek
          z dziecmi zupełnie nie pasuje sad((( Więc mogę się spotkac ale na "dorosłym"
          filmie smile)) A wczoraj byłam niedaleko Ciebie - w Ogrodzie Botanicznym w
          Powsinie. Może byśmy się tam kiedy spotkały?

Kasiu, polecam maść emla. Ja smarowałam tym Miłka i nie płakał. Przypadek albo
          działa wink Ale raczej to drugie, bo jak sobie chcę wyregulować brwi, to też
          uzywam tej maści i nic nie boli smile))

Martyx, ja wprawdzie już dawno po magisterce, ale mam przed sobą obronę
          doktoratu i też jakoś przysiąść nie mogę sad((( Czytam pamiętniki Sylvi Plath i
          myślę, że jak ona potrafiła przy dwójce małych dzieci tworzyć takie wiersze, to
          ja chyba powinnam przy jednym dziecku poradzić sobie z doktoratem... Pomysł
          wzajemnej mobilizacji bardzo mi się podoba. Pocieszcie, bo jest mi przykro, że
          Miłoszek taką niewyedukowana matkę ma sad(((
          • zaba_i_kijanka Re: fryzura i inne 31.08.04, 22:02
            Ja mam przed sobą do napisania prace magisterską. Plan jest materiały też, ale
            najważniejszego brak, a mianowicie chęci i mobilizacji poszukuje.
            Jedynym dobrym znakiem jest to że ostatnio zaczełam o pisaniu myśleć, pierwszy
            raz od urodzenia wiec może wskocze na właściwe tory wink)

Niewiem czy to wina pogody, ale tak mi dziś smutno, pojechalismy na zakupy,
            Piotrk wyszedł z siatami dla siebie, a ja nie kupiłam sobie nic. Stwierdziłam
            że taka ja sobie się nie podobam i nie bede nic kupować, zamiast wrócić w
            dobrym nastroju to czuje się jescze gorzej sad((
      • jagiellonka4 Re: kino 01.09.04, 00:54
        nie mogę obiecać, że jutro będę w kinie. Julcia ma rano szczepienie i nie wiem
        jak je zniesie. Jeśli będzie jak przy pierwszym to super i się pojawimy, ale
        jeśli będzie marudzić to chyba odpuścimy. Niestety maści znieczulającej nie
        sprzedali mi bez recepty, szkoda. Właściwie to ja powinnam wziąć coś na
        uspokojenie, bo idę sama z małą - poprzednio tata trzymał córcię przy
        szczepieniu.

pzdr
        k&j
        • mamamona Re: kino 01.09.04, 01:18
          znam ten ból i powiem Ci Kasiu, że i przy drugim dziecku nie wyrabiam (z chęcią
          zwalam to Pawła trzymanie dzieci przy szczepieniach).
          no i nie chcę być złym prorokiem, ale dzieci są raczej marudne po szczepieniach
          (moje działają wg zasady: dam matce popalić przez pół godziny, ale potem pośpię
          ze trzy wink)))

ja chyba idę. pewności nie mam, bo mnie koleżanka namawia na spotkanie, i tak
          juz przekładane. jak ja jej powiem, że wolę kino>???? hehe
          • meg241 powrót z wakacji 01.09.04, 14:13
            w koncu wrócilismy z wakacyjnych wojazy. Było super!!!!!Odpoczelismy i
            nacieszylismy sie soboa: cała trójka. Adrianek dzielnie znosił wszystkie
            przejazdy. Ostatnio mamy tylko drony problem. Mały jest radosny, gaworzy i
            nagle ryk, nie wiadomo z jakiego powodu. Nie mozna go uspokic, nic nie działa.
            płacze okropnie przez kilka minut a potem sie uspokaja i wszystko wraca o normy
            a za jakis czas znowu ryk. Nie wiem co to moze byc. Kolki wykluczam bo kupki i
            prykanie sa regularnie. sprawdzałam zeby ale dziasła nie wygladaja na
            spuchniete. Macie jakis pomysł???
            Poza tym wszystko bez zmian. Dalej karmie tylka piersia, pokarmu mam tyle ze
            mnie zalewa. soczki i zupki planuje wprowadzac jak Adrian skonczy 6 miesiecy.
            No chyba ze cos sie wczesniej wydarzy. Małemu widac to odpowiada bo lubi sobie
            pocycac. W nocy przesypia 8 godzin a potem krótkie karmienia i dalej spimy.
            Co do wyglady itp. spraw to mnie szlag trafia z moimi włosami. Mam długie i po
            pierwsze po porodzie zaczeły mi okropnie wychodzic, chyba nie długo bede łysa,
            a po drugie ludzie biora mnie za nieletnia matke ( tak podobno wygladam w
            zwiazanych włosach, a rozpuszczonych nie nosze przy małym bo mi
            przeszkadzaja).planuje obciac ale za cholere nie mam koncepcji na fryzure
            twarzowa i na dodatek taka której nie trzeba codziennie układac.
            wypełniam jeszcze ankiete:
            1. Ulubiony zapach perfum i zapach proponowany na złotą jesień --
            • jagiellonka4 nauka, praca itp.... 01.09.04, 15:39
              no dobrze to ja też się przyznam... ja również powinnam się za pisanie pracy
              zabrać, najpierw muszę się dowiedzieć jak tu na studia się wznowić, bo jakoś
              tak je bez obrony skończyłam i powiem Wam że nie ma nic gorszego jak malutką
              przerwę sobie zrobić. Tak więc dziewczyny nie odkładajcie tego na później, bo
              to później odwleka się w nieskończonośćsad

z innej beczki: moja Julcia po szczepieniu jest jak aniołek, Mona dobrze to
              ujęłaś! mamie przez pół godziny dać popalić a później spać! moje dziecko
              zachowało się dokładnie tak!

pzdr
              k&j
            • jagiellonka4 Re: powrót z wakacji 01.09.04, 15:48
              a Magda te krzyki, ryki u Adrianka to właśnie może być kolkowe, nasza Julka
              miała dokładnie taki stan, aż u lekarza wylądowaliśmy, bo ona to raczej z tych
              niepłaczących jest. Schemat był podobny: była kupka pruki i niedługo potem ryk
              ciągły. Lekarka popatrzyła i kolkę stwierdziła i przeszlo po czopkach albo samo
              z siebie. Inny powód to nowe miejsca, Julcia kilka razy miała takie krzyki
              będąc u moich rodziców.

pzdr
              k&j
          • jagiellonka4 Re: kino 01.09.04, 15:33
            Mona ja w końcu w kinie wylądowalam, dzieciarni mnóstwo i ciągle któreś
            krzyczało. Podobno od kilku tygodni takiego tłoku nie było, ja to mam
            szczęściesad Nie to żebym jakaś wyrodna była, ale chyba więcej na taki seans
            się nie wybiorę. Moja co prawda cały film praktycznie spała, ale niestety była
            w zdecydowanej mniejszości. Nie dość że dźwięk na maksa przyciszony (albo ja
            głucha), ciągle ktoś chodził i napisy zasłaniał, to jeszcze krzyk tych bobasów.
            Nie ja to cierpliwości chyba nie mam.

Ale film fajny byłwink

pzdr
            k&j
            • mamamona Re: kino 01.09.04, 17:45
              a ja w koncu nie sad(( MIłek miał już totalny atak swędzącej wysypki na
              policzkach, więc rano odbyliśmy rajd po lekarzach i wyszedł Miły z zyrtec'iem i
              Elocomem, i już widać poprawę.
            • wieczna-gosia a co było? 01.09.04, 21:23
              ja cholera dzisiaj szczepienie mialam wink
              Przemek 6300 wazy wink
              pani dr mowi a widamine d3 pani podaje- ja milcze bo po co klamac jak mozna nic
              nie powiedziec wink
              A pani doktor na to- bo ciemie juz mu prawie zaroslo, moze pani dawke
              zmniejszyc hehe wink))
              Jak mi ktos wytłumaczy dlaczego u nas trzeba dawac a w wielkiej brytanii nie
              trzeba a oni chyba mniej slonca maja.... i dlaczego wszystkie moje dzieci swym
              wygladem wprowadzały panie lekarki w błąd ze dostaja jak nie dostawały, to bede
              wdzieczna.
              Dziaij był cudowny dzien- SZKOLA! PRZEDSZKOLE! jestesmy z Przemem wylenieni wink
    • mstopka Po wakacjach 01.09.04, 18:30
      Nareszcie dotarłam do domciu. Dwa miesiące na obczyźnie to za dużo.
      Nie miałam jeszcze okazji przeczytać co tam u Was słychać, mam nadzieję, że
      wieczorkiem to nadrobię.
      A teraz krótko co u nas.
      Byliśmy dwa miesiące na działeczce pod Łodzią ( z przerwami na wizyty u lekarza
      i szczepienia). Lasy, łąki, ptaszki, wiewiórki i piękna pogoda. Poranki Filip
      spędzał pod swoją ulubioną brzózką. Były spacery, piesze wycieczki, grill,
      ognisko. Było super. Jednak od pewnego czasu marzyłam już o naszym domku.
      Filip jest dorodnym okazem - 11.08 ważył 7600, 68 cm (zdjęcia postaram się dziś
      lub jutro wysłać). Jest niesamowity. Pięknie się śmieje, jest taki rozkoszny.
      Gaworzy, jest bardzo towarzyski, czasem pyskuje i kłóci się ze mną, pięknie
      utrzymuje główkę, chwyta grzechotki i wpycha je do buzi. Ostatnio zaczął się
      strasznie ślinić - chyba niedługo zobaczymy białego ząbka.
      Mięliśmy troszkę strachu przez niego. W lipcu musiał mieć zrobioną
      renoscyntygrafię nerek, gdyż po urodzeniu stwierdzono u niego wodonercze
      lewostronne tzn. powiększona lewa nerka, kielich i miedniczka. Na szczęście po
      tym badaniu okazało się, że obie nerki dobrze pracują i nie ma żadnej wady w
      ich budowie ani też przeszkody anatomicznej, która uniemożliwiałaby prawidłowy
      rozwój nerek. Lekarze twierdzą, że z czasem to wszystko wróci do normy. Trzeba
      to tylko monitorować. Tak więc co dwa miesiące mamy robić USG, co miesiąc mocz
      i wizyty u urologa i nefrologa.
      Po za tym Filip rośnie jak na drożdżach, ale mamy problem z kupką, a le o tym
      później. Cały czas jesteśmy na cysiuniu. Od połowy tego miesiąca mam zamiar
      zacząć podawać mu soczki, w przyszłym deserki, a w następnym zacniemy obiadki
      (tak sugeruje nasza pediatra). A jak z tym u Was?
      Ja schudłam już 23 kilo (przed porodem +18). Zrobiłam się "niezła laska". Mam
      talię i wchodzę we wszystkie ciuszki sprzed ciąży. One są nawet na mnie troszkę
      przyduże.
      Na razie uciekam. Muszę przebrać malucha i dać cysiunia. Po za tym mam sporo do
      rozpakowywania.
      Pozdrawiam Was serdecznie i ślę całusy wszystkim dzieciaczkom.
      Pa
    • cardamomo Basen 01.09.04, 20:12
      dziewczyny, czy możecie mi podać jakis namiar na baseny na Ursynowie? Szukam i
      szukam przez wyszukiwarę i nie mogę znaleźć, a jestem u Mamy, bo mam w domu
      remont, a chcialabym Lalkę zapisać...
      Please...
      • margarita15 Re: Basen 01.09.04, 22:04
        podaje namiar na basen sggw - 637 54 67. pod tym
        numerem mozna sie zapisac na zajecia. informacji
        udziela p. Malgosia Witmanowicz (kom. 608500069)
        pozdr.
        • jagiellonka4 Re: Basen 01.09.04, 22:19
          ups jakiś inny telefon? ja za swój nie ręczę znalazłam go w necie na stronie:

miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34863,1009598.html?as=6&ias=11
          Mona ratuj, pod jaki numer dzwoniłaś!

pzdr
      • jagiellonka4 Re: Basen 01.09.04, 22:15
        o widzisz dobrze że przypomniałaś, to ja znalazłam coś takiego:
        Basen SGGW
        ul. Ciszewskiego 10
        Warszawa, tel. 847 87 02

Jutro zamierzam zadzwonić i nas zapisać. Z tago co pamiętam to Mona będzie
        chodzić w środy na 15.00. to co dołączamy do Mony?smile

Jeśli chodzi o basedn przy ul. Wilczy Dół to nie polecam, będąc w ciąży
        chodziłam na zajęcia dla ciężarnych i nabawiłam się takiego uczulenia, że
        jeszcze mam dreszcze jak sobie przypomnę.

pzdr.
        k&j
    • mamamona kino 01.09.04, 22:56
      no było: zakochany bez pamięci, a ja bardzo chciałam iść. polubiłam Carrey'a po
      Andy Kaufmann (czy jaki był tytuł filmu o tym komiku) i po truman show.

a podobno to jego najlepsza rola.

Pola mówi jak najęta, normalnie się worek otworzył. Pola mówi: mamuśśś,
      tatuśśś, Poluśśś, Minośśśś (Miłoś smile
      • wieczna-gosia Re: kino 02.09.04, 00:21
        ja tez po truman show polubilam carreya... uuu no to zaluje ze nie moglam sad

Nosze sie z zapisaniem oli na karate.
        Ale nie wiem- na razie idziemy za pierwsze zajecia.
        Ale podobno sami chlopcy- nie wiem czy ola bedzie chciala...

Ktos ma jakies pomysły na co ja zapisac?
        • majowamamuska Maj 2004 02.09.04, 11:16
          Czesc dziewczyny,
          ja tez musze sie uczyc - na wrzesien przesunelam 3 egzaminy z sesji letniej.
          Mialam sie uczyc, ale jakos tak mi nie wyszlo wink
          Jestem jak to sie mowi "daleko w polu" a pierwszy egzamin juz 9 wrzesnia
          buuuu, ale jakos to bedzie - mam nadzieje

Julia, posty o karmieniu poczytalam, dzieki
          juz mi dobrze w tym temacie, pogodzilam sie, nie zamartwiam sie, a dodatkowo
          widze ze Kuba w koncu pieknie przybiera to jestem szczesliwa!!!

Dzisiaj rano bylam z Kuba na pobraniu krwi, kurcze - miekka jestem bo plakalam
          razem z nim sad(((( tym bardziej ze pobierali z glowki buuuu
          ale teraz Kuba juz wesolutki i nie pamieta o porannych przezyciach

Ja wczoraj do kina nie trafilam... bo w nawale zajec zapomnialam sad
          Marta, moze sie kiedys razem wybierzemy co?

Mielismy od 4 wrzesnia chodzic na basen, ale pani neurolog poradzila zeby
          jescze poczekac az Kuba bedzie mial 6 miesiecy? Jak to jest? Czy jak bedzie
          mial pol roku to tez z latwoscia nauczy sie plywac? wink)))))))) Chyba jeszcze
          nie zapomni jak to bylo w srodowisku wodnym wink))))) Mam nadzieje, tym
          bardziej, ze kapie sie juz od dluzszego czasu w duzej wannie i uwielbia to!!!

Podciagnelam watek dzieci kwietniowo-majowych na "zobaczcie", wrzucilam tam
          kubusiowe fotki, dopisujcie sie bo watek podupadł!

Hmm, a gdzie Dona? powoli juz wszystkie wracaja z wojazy wakacyjnych, pewnie i
          ona niedlugo dolaczy!
          Koncze, ide myslec co na obiad sad(((((((((((( i na spacer pedze!
          Pozdrawiam
          Aska
          • martyx Re: Maj 2004 02.09.04, 11:45
            Ach ta nauka! Obrona 9.09 więc tzrymajcie kciuki (ja też będę trzymać za ciebie
            Asiu). Do przyszłego tygodnia mózg mi wyparuje. Bronie sie z ludzmi co pisali
            mgr we Francji, więc będa promotorzy z Francji i (mam nadzieje) będzie popisówka
            - wszyscy zdadzą na luziesmile
            Potem mam zamiar spać 20 godzin (jak Julia)
            PS. Julia normalnie mnie nie denerwuj - "niewyedukowana" doktorantkasmile Chyba bym
            sie nie uważała za niedouczoną podczas pisania doktoratu.

A skoro juz jesteśmy przy temacie to napiszcie co studiujecie? Nie wiem czy ten
            temat juz był ale może napiszcie raz jeszcze dla mniesmile
            Więc ja zaczne. Kończe Politechnikę Gdańską, Budownictwo Wodne, specjalność
            geotechnika (to z powodu nie dostania się na architekturę) Tak mi się spodobało,
            że nie tylko zostałam na tym kierunku i go powoli kończę, ale chciałabym w tym
            temacie pracować. Fajnie byłoby projektować odwodnienia, grodze i zapory wodne.
            Oczywiście przyszłość pokaże, bo jakoś pracodawcy nie chca zatrudniać
            kobiet-inzynierów i do tego z dziećmi.

A propos kina to chętnie wybiore sie do Mltikina Baby ale to juz po 9.09.
            A na razie w ramach relaksu ponaukowego byłam na "przyjacielu gangstera". Super,
            super smieszny film. Naprawde się naśmiałamsmile

Pozdrawiam Marta
            • wieczna-gosia Re: Maj 2004 02.09.04, 13:03
              geotechnika mam tescia matyx!!!
              w elektrowniach wodnych sie specjalizuje kupa tych cudeniek jego projektu
              dziala po Polsce smile
              ja do doroslego kina chetnie... niestety.... wczxoraj pojechalam pozalatwiac
              zajecia dodatkowe bez przemka... po 15 minutach telefon, maz nic nie musial
              mowic tak przemek wrzeszczal. a ja tak bym chciala tyleczek spidermana
              oblookac...na osadzie sie wystraszyc.... czy tyleczec damona oblookac... co ja
              z tymi tyleczkami.

ja jestem geolog rowniez niedouczony doktorant. chcialam nie brac urlopu ale
              normalnie nie widze opcji... na wydzial mam godzine.... czyli na minimum 4
              godziny bym musiala wyjsc.... a co z przemkiem.....buuu...
              • evita33 Antykoncepcja 02.09.04, 14:19
                Witam dziewczyny majowe. Ja jestem z forum czerwcowego ale z ciekawości nieraz
                zaglądam do Was bo Wy jak by nie było jesteście o miesiąc bardziej
                doświadczone.. Co do wkładek: po pierwszym dziecvku założyłam Coper T i po pół
                roku wpadka. Nie wiem moze jakiś zbieg okoliczności a moze tak miało być. Ale
                pewnie się coś przesunęło - chociaż moja gina absolutnie powiedziała , że nie .
                Ja jej nie wierzę.Zakładanie wkładkii bardzo mnie bolało do tego stopnia , ze
                zakładała mi ją w towarzystwie pielegniary bo sama nie dała mi rady
                założyć.Potem odczuwałam to coś w sobie.To na tyle. W czerwcu urodziłam drugie
                dziecko i teraz znowu boję się zacząć bzykać. Boze jak to wszystko jest durnie
                wymyślone.Żeby nie mozna sobie było pofikać do woli.Nie wiem co teraz
                zastosuję, jeszcze nie byłam u gina.
                  • martyx Re: Antykoncepcja 02.09.04, 15:24
                    no właśnie, na mnie cerazette działa jako tako, to znaczy chęci na pewno mniej
                    niz przed ciążą ale się rozkręcam
                    chcę założyć Mirene ale tak sobie myślę, że ona ma te same hormony co cerazette
                    i czy one nie działaja aby tak samo jak tabletki (tzn. mało apetytu na
                    baraszkowanie?)
                    może ktoś sie zna bo na stronie nic o tym nie piszą
                    a propos to tu jest link do mireny:
                    www.mirena.pl/content_broszura.html
        • martyx Re: do wiecznej - karate 02.09.04, 16:43
          Gosia ja chodziłam na karate jak miałam cos koło 12 lat. Bardzo mi się podobało,
          dziewczyny były w mniejszości ale jednak były. Bardzo, bardzo długo ten sport
          nie jest "sparingowy". To znaczy dopiero w wysokim stopniu wtajemniczenia można
          sobie powalczyć ze sobą. Wcześniej są tylko różne figury itp.
          Na pewno nie zapisałabym jednak dziewczynki na judo. Byłam raz na zawodach i nie
          bardzo podobało mi sie jak sie dziewczynki ciągną za kimono i włosy z taką dziką
          pasją w oczach.
          A swoja Izę najchętniej zapisałabym na jakiś sport druzynowy, siatkę albo piłkę
          ręczną. Oprócz rozwoju ruchowego często zawiera sie przyjaźnie.
          Pozdrawiam Marta
          • juliaaaaa Ile postów!!! 02.09.04, 20:33
            Hej, ale się rozpisałyście wink))) Nie nadążąm z czytaniem.

Martyx, mirena działa jak pigułki pod tym względem, że jest hormonalna, a nie
            jak inne wkładki miedziana. Ale ponieważ hormony są uwalniane w inny sposób, to
            jednak działa inaczej niż pigułi wink)) Hi, hi, ale pokrętne tłumaczenie. Tak
            czy siak ochotę na seks mam i z tego co wiem, po wkładce rzadko kto się uskarża
            na ten problem. choć są zapewne wyjątki. A co do niedouczenia, to ja już stara
            baba jestem i doktorat powinnam już mieć sad((( Poza tym zawsze mi się marzyła
            profesura przed 35 rokiem życia...

Evita, rzeczywiście skuteczność antykoncepcyjna przy zwykłych wkładkach jest
            niższa niż przy mirenie i ja tez znam kilka kobitek, które dzieci maja właśnie
            po wkładce... A co do zakładania, to jest jeszcze możliwość znieczulenia przed.
            Pogadaj z giniem. Poza tym wiele też zależy od zdolności ginia, czy jest
            zręczny, ma zwinne palce itd.

Gosiu, ja się z Toba chętnie na oglądanie tyłeczka spidermana wybiorę wink))) A
            potem może się nawzajem na duchu podniesiemy z tymi naszymi doktoratami. Bo jak
            mi powiesz, że nie bierzesz urlopu przy piątce dzieci, to mnie będzie wstyd
            wziąć przy jednym wink))) Za 2 tygodnie znów będę miała zajęcia ze studentami i
            chyba Miłka zaciągnę ze soba. Żebym Mu potem nie wyrzucała, że mi w karierze
            przeszkadzał...

A na koniec namiar na basen: "Le Soleil" ul. Na Uboczu 18 (blisko
            Płaskowickiej) tel. 649 00 87. Polecam. Grupy maksymalnie 5 osobowe, świetny
            instruktor, przebieralnia z przewjakami, woda podgrzewana i ze sztucznymi
            falami. Ja chodze w soboty na 13:30,bo mój mąż może tylko w weekendy, a
            chodzimy razem. Zapraszam wszystkie mamuśki, razem będzie super. Wyobrażacie
            sobie grupę tylko emam?
            • dona29 witajcie;-)wróciłam;-) 03.09.04, 22:31
              ..i całą pewnością nie przeczytam tego wszystkiego,coście stworzyły.Już
              napewno o mnie zapomniałyście..ha,hawink
              A ja dziś po cichutku..świętuje poczęcie mojej wspaniałej córeczkiwink
              ..idę was czytać dalej..ale..gubie się z deczka,całusy
                • dona29 ha,ha,ha....;-)))))))) 06.09.04, 10:27
                  Mona-jak zwykle mnie rozbrajasz na swój czarujący sposóbwink)))no-nie...a tak
                  poważniej - to ja to mam kłopotka z antykoncepcją!Poprostu nic innego oprócz
                  spirali nie wchodzi w rachubę.Cholernie mi się to nie podoba..z powodu
                  cholestazy ciężarówkowej odpadają jakiekolwiek pigułki!

A dziś świętujemy za to 3 miesięcznicę Polinezji.Moja córka i ja stanowimy
                  tandem nie do pokonania.Az zaczynam się zastanawiać,czy to tak powinno
                  być...czy nie stałam się kwoką,czasami???

Czytałam was trochę i właśnie dziś pomału dochodze do wniosku,że faktycznie-
                  oprócz "bycia mamą" nie jestem specjalnie kimś innym.Nie,żeby mi to jakoś
                  specjalnie ciążyło..jeszcze nie..ale spodziewam się tego - szczególnie jak
                  nastaną smutne i czarne zimowe wieczory...
                  Ja w ogóle jestem specjalistką od jesiennych depresyjiwink))
                  Teraz lecę poskładać do kupy dom,który wyglada jak po porządnym trzęsieniu
                  ziemi,całuski dla wszystkichwink)))
                    • aniutek smutasy 06.09.04, 21:15
                      co za smutasy Was dopadly Eliza, Dona?
                      pewnie monotonia zycia troche na czleka pochylo dziala ja tez czuje sie cieniutko.... huragan na
                      florydzie pokrzyzowal nam wakacyjne plany. mielismy leciec w sobote, przelozylismy na srode ale teraz
                      zzapowiadaja kolejny wiatr pt Iwan. w domu cisza i smutek, tak wszyscy czekalismy na te wakacje,
                      nurkowania, plaze, palmy ech.....
                      ja stara ryzykantka nie chcialam rezygnowac ale obrazki w Tv z tamtych okolic jednak mnie
                      przestraszyly, 3 mln ludzi ucieklo wiec raczej nie bede sie pchac tam z malenkim dzieckiem.
                      musze szybko cos wymyslec smiesznego, dla Lukasza szczegolnie, za pare dni szkola a on zero
                      wakacji.

Zuza wczoraj po raz pierwszy sprobowala przecieru jablkowego- baardzo jej smakowal, zjadlaby caly
                      sloiczek ale z rozsadku dalam jej tylko 3 lyzeczki. dobrze sie czuje, wszystko przetrawila teraz spi
                      zadowolona.
                      butelki nawet do buzi wziac nie chce, pluje.
                      jak ja nauczyc ?
                      poprosilam Mame o paczke z mlekiem modyfikowanym z PL i tu mam dziewczyny prosbe- rzucucie
                      nazwami, co najsmaczniejsze co dzieiciaki najchetniej jedza?
                      spadam wymyslac alternatywne wakacje
                      pa, nosy do gory dziewuszki :smile))))
                      • majowamamuska mleko 08.09.04, 09:20
                        Aniutek, jesli chodzi o mleko modyfikowane, to ja trafilam na wlasciwe przy
                        trzecim mleku. Najpierw probowalismy NAN 1 HA - Kuba je jadl bo byl glodny,
                        dlatego ze z cycka mu bylo za malo,(nie wygladal na takiego, ktoremu by to
                        mleczko bardzo smakowalo) ALE kupy przy tym mleku to byla tragedia -
                        zielonoczarne i tak smrodliwe, ze musielismy robic przeciagi w mieszkaniu zeby
                        wywietrzyc ten ODÓR! Mleko to jest wzbogacone w zelazo, wiec te kupy moga byc
                        zielonkawe, ale nie az tak jak bylo u Kuby! Zdecydowalismy na zmiane na Bebiko
                        Omneo - mleko chwalone bardzo wsrod mam - zarowno na forum, jak i wsrod moich
                        znajomych.NIestety w naszym przypadku ta sama sytuacja. No i po jakims czasie
                        przeszlismy na Bebilon 1 i to byl traf w dziesiatke. Kuba zadowolony, widac, ze
                        mleko mu smakuje, kupy wreszcie prawidlowe (hmm, nie lubie tematu kupek!).
                        Mleko to rowniez zawiera prebiotyki, o ktorych pisala Mona.
                        Musisz poprobowac no i musisz pamietac, ze kazde dziecko jest inne i moze
                        inaczej reagowac na dane mleczko. Co dobre dla Kuby nie musi pasowac Zuzce, a
                        mleczka ktore mojemu nie sluzyly - Twojej corze moga zasmakowac i nie bedzie
                        zadnych problemow. Poczytaj jeszcze na forum "Karmienie butelka".Zycze udanego
                        wyboru!

Ja aktualnie tez w humorze doliniastym, wiec sie nie udzielam, zamelduje sie
                        jak mi sie poprawi...
                        Trzymajcie sie cieplutko
                        aaa, zapraszam do obejrzenia nowych zdjec Kuby!
                        pozdrawiam
                        Aska
                    • dona29 widzisz Elizo.. 08.09.04, 14:37
                      może nie..
                      ..wiem jednak,że niewątpliwie jesteśmy największymi melancholiczkami na tym
                      forumwink)..
                      nic nie poradzę na to,ze nie znosze bylejakości,nijakości,półśrodków i nie
                      lubię być skazana na coś,co mi się poprostu nie podoba.
                      Bardzo trudno mi się pogodzić z taką koniecznością.
                      Dlatego do ostatnich kropel potu walcze o zmianę tego,co mi nie pasuje i szukam
                      tego,co mi odpowiada.A wtedy..-przyzwyczajam się,oswajam i kocham,to co
                      polubiłam i sama sobie wybrałam..(sprawa dotyczy miejsc,ludzi,zwyczajów).
                      Tyle że - nie wszystko i nie kazego, jestem w stanie zmienić.Wtedy wpadam w
                      kanał...ale...sama chyba to znasz..
                      Serdecznie cię uściskowywyujęwink)))i Pulpecję w pięty,jak zwykle!
                      • cardamomo Dona... 08.09.04, 23:48
                        Hmn, nigdy nie jest tak jak sobie wymarzymy, a dlaczego??? Myślę, że jestem
                        doskonałym materiałem na kurę domową z prawdziwego zdarzenia. Taką, która
                        piecze chleb, hoduje kury i uczy dzieci czytać. Chciałabym być matką atmosfery
                        DOMU. Bo miejsce, w którym kobieta szaleje po to, żeby robić karierę, zdobywać
                        kolejne stanowiska - nigdy nie będzie PRAWDZIWYM domem, bo ten wymaga 100%
                        uwagi. Tylko żeby stać się taką kurą domową, która nie jest garkotłukiem,
                        potrzeba wsparcia i miłości drugiej strony. Pełnej akceptacji, żeby nawet przez
                        moment nie trzeba było niczego udowadniać. No a z tym jest bardzo trudno.
                        Męczy mnie to, że mam ciśnienie zdobycia tytułu mgr, bo to absolutnie niczego
                        nie zmieni w moim zyciu. Ze mną jest tak, że kocham zaczynać i robić różne
                        rzeczy, fascynuje mnie proces odkrywania, poznawania, wchodzenia do nieznanej
                        rzeki, ale kompletnie nie interesuje mnie wychodzenie z niej i wycieranie się
                        do sucha. Nie lubię kończyć tego, co zaczęłam, a w naszym świecie istnieje
                        presja kończenia tego, co się zaczęło robić.
                        Chciałabym, żeby Pulpecja niosła przez życie miłość, którą Jej dam. To, że
                        jestem w stanie zrezygnować z wielu rzeczy dlatego, że Ją kocham i inne mogę
                        zawiesić na kołku bądź zupełnie z nich zrezygnować.Żeby kochała mnie za
                        czułość, a nie za pięć fakultetów, które zrobiłabym kosztem Jej. Mój świat się
                        przewartościował i dobrze mi z tym.
                        Ale czasem jest mi tak smutno, bo nie można z nikim porozmawiac o tym, co się
                        czuje naprawdę. Ciągle tylko gra i udawanie. Albo mówienie o kupkach i
                        soczkach, które mnie już nudzi. Dopiero jestem na początku drogi pt
                        macierzynstwo, a już nie potrzebuję rad. Zapotrzebowanie na nie wyczerpało się
                        w ciągu pierwszych 3 m-cy. Teraz wolę zapytać moją Mamę. A z innymi chcialabym
                        rozmawiać o uczuciach. Ale czy ktoś je rozumie?
                        • jagiellonka4 Re: Dona... 09.09.04, 12:55
                          Elizo rozumiem Cię doskonale! Kurcze lepiej bym tego nie ujęła, moim problemem
                          jest ten "słomiany zapał" kocham rozpoczynać wiele rzeczy, poznawać nowości,
                          ale nie potrafię mobilizować się żeby je kończyć. i później złoszczę się na
                          siebie i poopadam w jakieś doły i wiecie co, to się pogłębia z wiekiem. Złości
                          mnie, że już niedługo będę musiała wrócić do pracy, choć z drugiej strony nie
                          mogę się już doczekać. niestety kompletnie nie mam pomysłu co zrobić z Julią,
                          bo jakoś żłobek, o którym myślałam początkowo mnie przeraża. Boję się zostawić
                          ją z jakąś obcą osobą, a nikt z rodziny lub znajomych nie może mi pomóc.

generalnie staram się raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie wyskoczyć gdzieś z
                          koleżanką, która nie ma jeszcze dzieci więc tematy nie kręcą się wokół maluchów.

A jak jest mi już tak bardzo bardzo smutno siadam sobie koło mojego malutkiego
                          grubaska i uśmiecham się do Niej a ona obsypuje mnie mnóstwem przepięknych
                          uśmiechów i na jakiś czas pomaga.

Elizo a może jakieś zajęcia w Gimnazjonie lub na basenie bez pociech? Raz czy
                          dwa w tygodniu może uda Ci się wyskoczyć?
                          • cardamomo Kasiu, 09.09.04, 22:26
                            to wspaniały pomysł z tym Gimnazjonem!
                            Szczerze mówiąc, to dwa dni temu wzięłam sobie plan aerobiku z mocnym
                            postanowieniem, że przynajmniej 2 razy w tygodniu coś porobię.
                            Mniej więcej rok przed ciążą chodziłam tam niemal codziennie, ćwiczyłam na
                            maksa, miałam mięśnie, nie garbiłam się i czułam się super, a teraz jestem
                            jakaś taka zapadnięta i sflaczaławink
                            www.gymnasion.pl - tutaj możesz sprawdzić plan aerobiku. Myślałam o zajęciach
                            weekendowych i/lub ew. w tygodniu, ale ok. 21, bo wtedy moja mała śpi
                            (przynajmniej teoretyczniewink
                            A kiedy Ty wracasz do pracy? Może byśmy się jakoś zgrały i np. ja bym przez
                            godzinę pilnowała naszych dziewczynek w Gimnazjonie albo w okolicy, a później
                            Ty? Mieszkamy w sumie tak blisko tego miejsca. A mi jest tak głupio prosić
                            kogoś, kto mieszka daleko albo po prostu jest mi niewygodnie wieźć dziecko
                            przez pół miasta, żeby potem pędzić do niej, bo płacze.
                            Ciągle jej podstawowym daniem jest cycek, a ja nienawidzę laktatora, więc mogę
                            wyjść na 1-2 godz.

ostatnio weszłam sobie do Gymnazjona i zapragnęłam poćwiczyć. Zupełnie tak,
                            jakbym zobaczyła na wystawie lukrowane ciastka, ktrych nie jadłam od tysięcy
                            lat.

To co?????
                            Myślałam o Pilates i TBC. Rewelacyjnie byłoby ćwiczyć ok. południa w tygodniu,
                            bo wtedy jest tam najmniej ludzi. Najgorsza opcja to w tygodniu ok. 17-19.

Już się zaczynam cieszyć.....
                        • dona29 Elizo... 10.09.04, 10:59
                          ..ha..myśle,ale moge się mylic..-że dobrze,zbyt dobrze Cie rozumiem...

rozumiem Twoje podejście do dziecka,istoty,która zmieniła cały Twój
                          świat,dziecka które chcesz poprostu traktować jak umiłowanego CZŁOWIEKA na
                          świecie.
                          Oczywiste wobec tego jest inne poukładanie w kolejności rzeczy ważnych i
                          zupełnie mniej istotnych.
                          Nagle ze zdumieniem patrzę na otaczający świat,który już do mnie nie
                          pasuje ..albo ja nie pasuję do niego, w którym nagle zmienia się kąt patrzenia
                          i czasmi i barwy.Zaczyna się kółko-graniaste.

Ktoś coś od Ciebie oczekuje,bo tak chciałaś pół roku temu..coś ktoś myśli,bo
                          tak sądziłaś zanim Pulpecja pojawiła się na świecie..coś było ważne i ten ktoś
                          i cała reszta KTOSIÓW jest swięcie przekonana,ze jesteś niczym skała-zawsze w
                          tym samym miejscu.
                          Tymczasem...zmiany we mnie wywołują conajmniej zdziwienie środowiska KTOSIOWEGO.

A ja sobie myśle-niech was wszystkich diabli...

Wtedy,właśnie wtedy powinnam móc odnależć bliską osobę,podeprzeć się na
                          niej,pogadać,pożalić,poprzeklinać,czy co mi tam po głowie będzie chodziło...a
                          jeśli jej nie znajduję zaczynam błąkac się,gubic,zastanwiać nad sensem,popadać
                          w depresje i posępne klimaty..

..bo ta osoba jest za szklana,niewidzialną szybą..której dotąd poprostu nie
                          było...
      • mmroowa Po wakacjach 06.09.04, 21:13
        Witam po wakacjach smile Byliśmy nad morzem, było super. Wróciliśmy już tydzień
        temu, niestety po powrocie złapała nas "depresja pourlopowa" - Jaś z gorączką
        39 st. siedział w domu, Kasia ma bakterie w moczu i nienajlepszą morfologię :-
        (( a ja się miotałam między siedzeniem w domu a jeżdzeniem po lekarzach sad

Dopiero dzisiaj "wyszło słoneczko" - Jaś poszedł dziś do przedszkola, a ja w
        ramach polepszenia nastroju pojechałam do Ikei i kupiłam sobie cieplejszą
        kołdrę - "jesień idzie, nie ma na to rady".

Czy ktoś się wybiera w tę środę do babykina? Będzie "Mama na obcasach" - nie
        wiem czy dobre , na pewno lekkie.

Poydr
        Beata
        • mamamona mleczka 07.09.04, 00:19
          mało mam czasu ostatnio, ujjjj crying

Aniutku, ja daję moim małym Bebiko Omneo (jest 1 i 2 chyba od 6 miesiąca).
          wiele mam to mleczko poleca, jest z prebiotykami i w smaku PODOBNO zbliżone do
          cycka, tak, że dzieci szybko załapują.

smutasy, głowa do góry!!! niedługo złota polska jesień smile
          • martyx Re: antykoncepcja raz jeszcze 07.09.04, 10:21
            wczoraj dzwoniłam do lekarki w sprawie spiralki
            najpierw napisze wam dlaczego tak zaczęło mnie "cisnąć" - więc właśnie wczoraj
            prawie zemdlałam, tak mi się nagle słabo zrobiło i długo nie przechodziło, jak
            powiedziałm o tym Maćkowi to on: "CIĄŻA", faktycznie też tak miałam jak byłam w
            ciąży a te cerazzette to wcale takie super skuteczne nie sąsmile więć od tego
            gdybania wcale nie zrobiło mi sie lepiej i wykonałam teścik - negatywnysmile całe
            szczęcie bo bym nie dała rady z izą ledwo zaczynającą chodzić i jeszcze drugim
            bobaskiem
            no więc wspólnie z małżonkiem postanowiliśmy że trzeba by coś mocniejszego w tej
            sprawie "zaaplikować"

jak pisałam wcześniej myślałam o mirenie, a tu moja pani doktor mówi, że mireny
            nie poleca młody kobietom (do 35 roku życia) bo źle reagują i często tworzą się
            torbiele, a poza tym to te hormony przenikają do krwiobiegu i też jak przy
            pigułach istnieje ryzyko zakrzepicy (a ja 5 lat łykałam piguły to wolałabym już
            nie stosować antykoncepcji hormonalnej)

więc od słowa do słowa namówiła mnie na zwykła wkładkę, jśli rodziłam naturalnie
            to nawet nie tzreba czekać na miesiączkę i można założyć w każdej chwili, od
            razu sprawdzi poprawność założenia na usg więc skuteczność powinna być wysoka
            (bo oczywiście też się o to spytałam po tych różnych postach o dzieciaczkach
            rodzących sie z wkładką w reku)

cena tej zwykłej wkładki z założeniem to 350zł, a mireny 1000 (dr powiedziała,
            że oczywiście można spróbować mirenę ale jeśli będzie trzeba po miesiącu wyjąc
            to ten eksperyment trochę kosztowny)

no i po koniec września idę na wizytęsmile

a poza tym to słabo zrobiło mi się chyba od tej hydrauliki i fundamentowaniasmile
            do obrony dwa dni...

PS. Julia a w czym ty sie tak edukujesz - doktoryzujesz? i czemu nikt się nie
            chwali swoimi przypadkowymi lub zamierzonymi pasjami naukowymi (czyli co studiuje)?
            • zaba_i_kijanka Re: antykoncepcja raz jeszcze 07.09.04, 14:51
              U nas z anty jest tak jak już się wkońcu zdecydowałam, to mój małżonek kochany
              ma jakieś ale...

Musze się pochwalić, szczepiemie mimo że jest bolesne dla małego i dla mnie tym
              razem zadziałało tak że Barteńko zaczoł jadać regularnie może nie są to
              imponujące odstępy czasowe ale wkońcu nie mam tak: nieznasz dnia ani godziny
              ani chwili kiedy będe jadł i jak często ;-0
              wkońcu to będzie podstawa do wydłużania przerw w nie jedzeniu a ja będe mogła
              spokojne zająć się moją pracą mgr
              Niewiem na jak długo ale zaczełam odczuwać w swoim życiu z małym jakąś
              stabilizajie która poprawia mi nastrój, przekazuje wiec troszeczke swoich
              radosnych fluidów tym smutasom wink)))

Postanowiłam zostać z małym w domu do końca tego roku, zobaczymy jak nam sie
              będzie układać. Która z was została lub zostaje i na jak długo?

Ach i jeszcze jedno postanowiliśmy o chrzcić małego w związku z tym mam pytanie
              gdzie można kupić w Warszawie ubranka jakieś sensowne i stosunowo niedrogie?

pozdr
    • madziki Praca... 10.09.04, 08:34
      Witam z pracy drogie mamusie smile)
      Od razu widać, że czasu brak, bo przestałam się udzielać. Zanim zaczęłam pisać
      chciałam nadrobić zaległości w czytaniu, ale zanim doszłam do ostanich postów
      już miałam co innego do zrobienia i tak w kółko, a ostatnio widzę, że
      zrobiłyście się wyjątkowo "płodne" w pisaniu. wink)

Muszę Wam powiedzieć, że powrót do pracy wcale nie okazał się taki straszny jak
      go wcześniej widziałam. Moje życie znowu jest w ciągłym biegu, ale to mi chyba
      nawet pasuje. Jak za długo siedziałam w domu wpadałam w depresję. Teraz od rana
      ostro pracuję, szef nie daje mi wytchnienia, ruszyły wdrożenia, a ja zostałam
      wrzucona na szerokie fale. Dzięki temu nie mam czasu na myślenie, co tam mały
      zjadł, czy zrobił kupkę czy nie. Chociaż na razie babcia dzwoni do mnie do
      pracy po dwa razy dziennie z meldunkiem co i jak.
      Mogę sobie całe przedpołudnie siedzieć przed komputerem i nie muszę przerywać
      czegoś, bo mały woła... Niestety w pracy na razie nie miałam czasu na bieganie
      po forum, ale docelowo myślę, że znajdzie się chwila na napisanie czegoś, tak
      jak dzisiaj (z przerwami co prawda, ale piszę).
      Siedzę w pokoju z 3 stażystami, a obok mam jeszcze 3 kolegów... jedyna kobieta
      w tym dziale zostałam. smile) Ogólnie bywa z nimi wesoło. wink

Jutro ruszam z Lesiem po raz pierwszy na basen. Zobaczymy czy mu się spodoba.
      Na razie ja chyba bardziej to przeżywam niż on sam, bo jest nieświadomy tego.

Co do mleczka sztucznego, ja próbowałam podawać Lesiowi jak był mniejszy
      właśnie Bebiko Omneo 1 i w ogóle nie chciał tego pić. A smak jest fatalny bo
      próbowałam. Już Bebiko 2 (od 4 miesiąca) jest lepsze (miałam próbkę), ale tego
      też młody nie chciał, krzyczał i krzywił się z obrzydzeniem. Innych na razie
      nie próbowałam, bo nie chciałam kupować kolejnych puszek i stawiać w kąt.
      Wcześniej jak go zostawiałam na trochę z kimś, to pił moje mleczko z butelki,
      więc była tylko kwestia odciągania i zrobienia zapasów. Niestety ostatnimi
      dniami nie chce pić mojego mleczka z butelki, jedynie z cysia. Nie chce pić
      herbatek ani glukozy, jedynie soczki. Chętnie jada za to kaszkę mleczno-ryżową,
      zupki jarzynowe i deserki (jabłuczka). Smakosz z niego się robi. smile)

Chrzciny już za nami, młody był grzeczniutki, przespał mszę (pasują mu głośne
      kazania i organy), a do samego chrztu go obudziłam wyjmując z wózka. W domu
      była skromna uroczystość, Lesio był zadowolony, jedynie kociaki nie chciały
      wyjść spod łóżka. wink Wczoraj oglądałam próbki zdjęć u fotografa - całkiem
      fajne. Odbieram je w przyszłym tygodniu i jak uda mi się zeskanować, zamieszczę
      na Zobaczcie. Na razie wrzuciłam tam kilka fotek z kościoła.

Pozdrawiam wszystkich,
      • martyx Re: MAJ 2004!!! 11.09.04, 18:58
        No cześć!

Po pierwsze chwale sie: jestem w końcu mgr.

I nie mam siły się tym cieszyć, to były strasznie męczące trzy tygodnie. Iza ten
        ostatni
        tydzień już strasznie wariowała. Góra pół godziny była spokojna u
        kogoś innego niż ja, a potem okropnie płakała (co jej sie wcześniej
        nie zdarzało). Dopiero ja ją mogłam uspokoić. Myślę, że już też miała
        "nerwa" razem ze mną, a jeszcze do tego ja ją zaniedbywałam i do mnie
        "tęskniła". W każdym razie moja mama nie miała łatwego życiasmile Ale za
        to po obronie była cały czas ze mną i chyba tego jej było
        trzeba. Od razu płaczki zamieniły sie w uśmieszki.

A tu widze przedjesienne smuteczkisad Prosze was dziewczyny, głowa do góry! Nie
        możemy tak popadać w depresje bo w końcu silne kobiety jesteśmy i do tego mamy
        te nasze cudowne dzieciaczki. (a propos magda, ten lesiu to superprzystojniak,
        tak ślicznie wyglądał na chrzcie, a tobie montingac też chyba służysmile

Z forum o jedzeniu dzieciecym dostałam taką fajną książeczkę o żywieniu dzieci
        od początku, i jeszcze ful przepisów jak chcecie to wam przesle. Pozdrawiam
        • kmiszka Re: MAJ 2004!!! 12.09.04, 12:55
          Witajcie!

U mnie jak u Madgy - czasu mało, bo praca, ale nie narzekam. Dajemy radę, w
          ogóle fajnie jest, bo jak ciagle siedzę w domu to smutek mnie nachodzi. Ale ten
          smutek to nieunikniony przy nadciagającj jesieni - w dodatku wcale nie zanosi
          się na złotą.

Marta - poproszę na maila gezetowego te przepisy, bo przymierzam się do
          wprowadzania nowości. Zacznę chyba od kaszki na wieczór, bo od trzech dni mała
          budzi się na nocne karmienia. chyba moje mleko przestało wystarczać, bo
          wcześniej tego nie było.

ach, i wspomnę że psim swędem udało mi się zaliczyc poprawkę wrześniową. czyli
          jestem na czwartym roku, teraz tylko napisać pracę inżynierską i się bronić wink)
          Poszłam nieprzygotowana, zobaczyć jakie pytania, bo był jeszcze wyznaczony
          trzeci termin. Po egzaminie, odpowiednio zmotywowana własną niewiedzą, zaczęłam
          się solidnie uczyć do tego trzeciego terminu, a tu dostaję wiadomość że
          dostałam 3.0. Normalnie nieodsyt mam, bo niezasłużenie, taka słaba trójczyna...

Wkrótce zaczyna się mi i małżonkowi urlop, i chcemy wyruszyć w podróż. Zapewne
          na Podlasie. Tylko ta pogoda niepewna... Mama nadzieję że wiejskie powietrze
          zahartuje Gabrysię i nie załapie jakiegoś przeziębienia.

To na razie dziewczyny, trzymajcie się!!!
          • wieczna-gosia czesc babeczki ;)))) 12.09.04, 16:33
            Nie odzywam sie bo kierat szkolny ruszyl.

Ania w koncu poszla do gimnazjum spolecznego- daleko od nas jak cholera (ja
            chce samochoooood!!!!) ale jest zachwycona. Co wiecej jako wscibska matka polka
            ( o pardon to sie nazywa matka w kontakcie z nauczycielami) bylam gadalam i tez
            jestem zachwycona (normalnie inteligentni ludzie tam ucza... no nie mam dobrego
            zdania o szkolnictwie a tu takas mila niespodzianka)ale ogolnie to dopiero
            poczatek wrzesnie wiec nie bede przesadnie chwialic co by pozniej nie
            odszczekiwac.... Poza tym maja fajny systemik stypendialny socjalny i cos tam i
            moje male przedsiebiorstwo domowe nie zbankrutuje ani nie bede musia isc do
            pracy wink

Zuza zas chodzi do naeszej starej beznadziejnej szkoly na szczescie ostatni juz
            rok, wybrala sobie tyle zajec dodatkowych ze JA CHCE SAMOCHOD!!!!

Ola chodzi na karate. jest jedyna dziewczynka i w dodatku najmlodsza wink ale
            swietnie sobie daje rade. Dobrze ze poszla- teraz na reszcie jest za co Ole
            chwalic- do tej pory troche nikla w tlumie. A poza tym ci sensejowie... o
            mamo.... stary zbereznik ze mnie ale lubie sobie facetow w rozchelstanych
            koszulkach poogladac wink))

Jak ktos ma stare dzieci (dona ty masz no nie?) to polecam dwa wyklady w ramach
            festiwalu nauki-
            1. podgladanie komorek prowadzone na wydziale Biologii przez moja serdeczna
            kolezanke Berenike Targos (podaje dane bo i w programie festiwalu sa) czyli
            berka z maluchow wink
            2. Do czego moga służyć skamieniałości prowadzony przez Bogusława
            Waksmundzkiego i się wczoraj okazało ze chyba przeze mnie wink)) a jak nie przeze
            mnie to i tak bedzie suuuper wink))
            Oba sa od lat 12 i zarowno Berek jak i p. waksmundzki sa z cyklu pasjonatow i z
            tzw. "podejsciem do mlodziezy" wiec zachecam tym bardziej wink)) to byla
            reklama wink))))

Mam zapalenie piersi. Dostalam antybiotyk lekarz mnie straszy odstawianiem od
            piersi a ja mam wizje Przemka umierajacego z glodu. Zakupilam wiec:
            1. kaszke ryzowa
            2. sloiczek jarzynowej
            3. sloiczek marchewki z jabliek
            4. sloiczek owocow lesnich
            5. soczek z dyni

i faszeruje go systematycznie sprawdzajac czy cos wciagnie. Z marchwka z
            jablkiem poszlo w miare, jarzynowa tez niezla, soczek moge se wsadzic... o
            pardon... wypic sama wink)

Ale mimo wszystko podstawa jest cycek. Ale zaczynam miec nadzieje ze jakby (och
            nie smiem marzyc) zaczal cos szamac to jednak nie bede musiala brac urlopu.....

acha i mam pomysl SPOTKAJMY SIE!!!

mOZE 25 WRZESNIA?

Pozdrowki wink)
            Gosia
            • zaba_i_kijanka Re: czesc babeczki ;)))) 12.09.04, 21:06
              Witam
              a ja nowo narodzona, bylismy wczoraj na weselu, wkońcu się wybawiłam,
              wyluzowałam, a mój mały muminek miło spędzał czas z dziadkami. Co prawda z
              jedzeniem z butli okazuje się że już nie jest tak świetnie jak było, zjadł
              niewiele ale nie płakał. Dziś dla odmiany spędził czas z drugimi dziadkami i
              znów wszyscy w niebowzeięci, bo ja wypoczełam, spotkałam się ze znajomymi,a
              dziadkowie mogli szaleć z małym. Ach warto taka chwila wytchnienia była mi
              potrzebna...

ew. spotkanie 26.09 ??
    • mamapulpecji Apel i nowy image;-) 12.09.04, 23:49
      Postanowiłam ruszyć trochę ten marazm, który nas wszystkie ogarnął i na
      początek pokazuję nową, zmienioną twarz. Przestałam być przyprawą do herbaty, a
      zostałam matką Polką.
      Zgadnijcie, kim jestem?
      wink

A moje dziecko woła jeść, więc lecę!!!
      • madziki Re: Apel i nowy image;-) 13.09.04, 09:16
        Czyżby to Elizka tak się zmieniła i wyrwała z dołka???

A mi w końcu udało się zrobić fotkę uśiechniętego Lesia i teraz mam w pracy
        nową tapetę. wink)) Jak tylko coś będzie nie tak, mogę sobie spojrzeć na foteczkę
        i będzie mi wesoło. Oczywiście wrzuciłam już to na Zobaczcie. Wkrótce dorzucę
        jeszcze fotki z naszego pierwszego basenu.
      • dona29 Re: Apel i nowy image;-) 13.09.04, 10:06
        Elizo - jesteś jednak pomysłowy DobromirwinkCichutko klaszczę w rece a Tobie
        odpiszę na maila-obiecuje-ale u mnie jak u Gosi - kierat szkolny;-(
        jak się pozbieram-będe napewno tu nie za długo!
        Moja Polinezja też jest do oglądania na Zobaczciewinknara -jak mówi mój stary
        syn,co mnie przyprawia o dreszczewink)))
        ps.
        Gosiu...bardzo interesująca propozycjka-ale daj jakieś namiarywink
        • martyx Re: Apel i nowy image;-) 13.09.04, 11:00
          No hej!

Bardzo pozytywne wibracje Eliza!

Ja właśnie też postanowiłam nacieszyć się córeczką i nadrobić stracowny w czasie
          nauki czas. Więc uprawiam spacerki, zakupy, obiadki itp. I taka jestem szczęśliwa!

Takze Eliza proszę o inspiracje kulinarnesmile Pragnę gotować cos z fantazją, a nie
          same "gotowizny" jak do tej porysmile

A i jeszcze mam pytanie. Chcę zacząć wprowadzać Izie nowe jedzonka ale wolałabym
          jej sama gotować niż "słoiczki". Czy wy zaopatrujecie sie w warzywa w jakis
          specjalnych miejscach? Bo te marchewki z supermarketów to takie za ładne są, a
          nie chcę Izy pryskanymi warzywkami faszerowaćsmile

PS. Dzięki za gratulacjesmile

Pozdrawiam Marta