Dodaj do ulubionych

25tc- jakie czujecie ruchy???

02.03.05, 14:48
Ja od dawna to samo zmartwienie- mam wrazenie ze moje dziecko rusza sie
bardzo malo i bardzo ospale, sporadyczne sa dni kiedy sie nie martwie
ruchami. Dziewczyny czy prawidlowe jest to ze w wiekszosc dni czuje co
prawda te 10 ruchow ale sa one slabe i musze sie koncentrowac zeby je wyczuc.
Raczej do rzadkosci nalezą te dni kiedy dziecko rusza sie wyraznie i czesto.
Mialam robione usg z dopplerem lekarz twierdzi ze jest ok, ale ja sie ciagle
martwie tymi slabymi ruchami. Jestem w 25tc- a jak jest u Was? Nie jestem
bardzo gruba tzn przed ciaza 170cm-61kg teraz 10kg do przodu

Obserwuj wątek
      • noshadow Re: 25tc- jakie czujecie ruchy??? 02.03.05, 18:06
        jestem teraz w 24-tym tygodniu. Ruchy czuje od 17-tego - na poczatku bylo to
        takie slabiutkie pukanie. Od 20-tego tygodnia chodzi mi caly brzuch. Dziecko
        wykazuje szczegolna aktywnosc rano i wieczorem. Uczucie mam takie jakby mi sie
        jelita przewalaly. Ewidentnie widac to przez skorę. To wszystko zalezy od
        wielkosci dziecka, grubosci matki itd. Jesli dzidzius sie nie rusza to drapie
        glosno w brzuch i odchylam sie z siedzenia do lezenia na plecach - natychmiast
        reaguje! Sproboj
        • jch6 Re: 25tc- jakie czujecie ruchy??? 02.03.05, 18:30
          Ade1 nie martw się, każde dzieciątko ma inny temperament. Moja pierwsza córcia
          znacznie mniej kopała niż dzieciątko w obecnej ciąży. Gdyby było odwrotnie to
          pewnie porównując martwiłabym się. Ten mój mały bąbel tak potrafi kopnać, że mi
          książka z brzucha spadła, którą na moment przestałam czytać. Czasami się
          zastanawiam, czy nie jest mu tam w brzuszku za ciasno, że tak się rzuca. Często
          mam problemy z przewodem pokarmowym i boję się jak to wpłynie na mojego
          maluszka. Wierzę uparcie, że będzie dobrze, odrzucam złe myśli. Ty również się
          nie martw, przecież porobiłaś badania i jest ok. Głowa do góry, jeszcze tylko 3
          mies. i przekonasz się, że wszystko dobrze. Pozdrawiam
          26 tc
    • jola-kropek Re: 25tc- jakie czujecie ruchy??? 02.03.05, 21:14
      z tego co owil moj lekarz, to dzieci w pierwszej ciazy maja mniej pola do popisu
      i generalnie mniej sa ruchliwe od dzieci nastepnych, wiec chyaba nie ma za
      barzdo czym sie przejmowac... wazne ze w w ogole sie ruszasmile moze po prostu
      dobrze mu cieplo i sie rozleniwilsmile jak zjem cos slodkiego to za jakis czas daje
      znac kopniakami ze zyje, moze warto sprobowac?
      pozdrawiam!
          • jancze Re: 25tc- jakie czujecie ruchy??? 03.03.05, 12:10
            Oj, to może dlatego to wszystko?
            Ja to na przykład zazdroszczę (wiem, głupia jestem) mniej ruchliwych maleństw.
            Bo mnie moja kruszynka potrafi tak pokopać, że budzi mnie. A o piątej nad ranem
            nie jest to miłe. Zwłaszcza, że, gdy idę spać też nabiera ochoty na harce. A
            jeszcze w nocy wstaję do łazienki. Dzidzia sobie potem w ciagu dnia odsypia
            nocne baraszkowanie a ja wlokę się do pracy. I oczywiście, gdy łużej siedzę też
            jej to przeszkadza. Najlepiej, gdy chodzę, chodze i chodzę.... Ale ile można!
            Pozdrawiam,
            Twój Dzidziuś na pewno jest zdrowiutki!
    • romilka :) 04.03.05, 11:14
      Ja dzis lezałam sobie w lozeczku z rana i po raz pierwszy tak dokladnie
      widziałam jak podskakuje mi brzuszeksmileSuper!!Usmiałam sie jak nie wiem co...
      Pozdrwawiam!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka