Dodaj do ulubionych

Naturalny poród a wada wzroku

17.10.05, 19:09
dobry wieczór,

denek od słoika nie nosze ale widze nienajlepiej. czy orientujecie sie jak to
jest z wada wzroku a wskazaniami do cesarki?
buziaki Aga
Obserwuj wątek
    • nitka111 Re: Naturalny poród a wada wzroku 17.10.05, 19:24
      Cesarka nie zależy od wady wzroku , tylko od kondycji siatkówki. Dlatego musisz
      i ść na konsultację do okulisty i onzadecyduje o ewentualnym cc lub porodzie sn.
      Ja przy wadzie -4,0 D rodziłam sn, moje dwie koleżanki mają - 8,0 D, i jedna
      dwójka dzieci urodzona sn, a druga cc.
      --
      BARTUŚ dzielny przedszkolak oraz
      majowa NIESPODZIANKA
    • douchee Re: Naturalny poród a wada wzroku 18.10.05, 09:20
      Ja miałam chyba -5, gdy lekarz zabronił mi dźwigać i się wysilać, zabronił też rodzić siłami natury, choć to było z 6 lat temu i nawet o tym wtedy nie myślałam. Grozi mi rozszczepienie siatkówki, więc rzeczywiście musisz iść do okulisty.

--
      src="bd.lilypie.com/hfbOp1" alt="Lilypie Baby Ticker" border="0" /></a>
    • pszczolka2 Re: Naturalny poród a wada wzroku 18.10.05, 09:29
      Sama się nad tym zastanawiam, choć nie mam niewiadomo jakiej dużej wady, jednak
      jest coś jeszcze. Nosze +3 i mam leniwe, niedowidzące oko tz:pulsacyjne, widzi
      wtedy kiedy chce. Myślę, że najlepiej jednak będzie jak przejdziemy się do
      okulisty i to on-a nam powie co zrobić żeby było dobrze.

Pozdrawiam,Ola
      --
      "MOJE CUDO"
          • pszczolka2 Re: Zebro:) 18.10.05, 09:50
            Mi też Dr. już zasugerował cc i wcale się tym nie martwie, co ma być to będzie,
            ważne żeby maleństwo przyszło na świat zdrowe, a którędy - NIEWAŻNEsmile))
            Mimo tego wolę jeszcze popytać kilku osób, czy aby napewno.

Pozdrawiam,Ola
            --
            "MOJE CUDO"
            • olutek_m Re: Zebro:) 18.10.05, 09:59
              Niestety, mi rówież zapowiedziano juz cc. Ze wzgledu na sercesad
              Zastanawiam się teraz nad dobrym lekarzem prowadzacym i szpitalem w którym
              mogłabym rodzić. Chciałabym, zeby mąż był przy mnie na sali w czasie cc.
              Zastanawiałyscie się już nad szpitalami?
              --
              Maleństwo
    • nitka111 Kochane :) 18.10.05, 10:10
      Pszczółka ma rację to nieważne jak urodzi się nasze maleństwo, ważne żeby było
      zdrowe. Ja też przez pewien czas nastawiałam się na cc, ze względu na
      przodujące łozysko, wszystko się jednak unormowało i rodziłam sn.
      Nie życzę Wam tylko jednego, żebyście nigdy nie usłyszały tak jak moja
      koleżanka od swojego taty, kiedy powiedziała w domu, że będzie miała cc (
      planowana z powodu słabej siatkówki, nie powinna rodzić inaczej): No to już
      lenistwo !". Płakała bardzo, bo to przecież nie był wybór, tylko zalecenie
      lekarza dla jej zdrowia.
      Pozdrawiam smile
      --
      majowa NIESPODZIANKA
      • 1979ju Re: Kochane :) 18.10.05, 11:30
        Ja też prawdopodobnie będę miała cc. Jestem osobą tzw. jednooczną, na jedno oko
        prawie nie widzę, na drugim mam też wadę - noszę szkło kontaktowe. Pewnie to
        dziwnie brzmi, ale to dla mnie całkiem naturalna sytuacja, nie znam uczucia
        patrzenia przez parę oczu.
        Pójdę na kontrolę oczek może z koncem listopada, albo w grudniu i zobaczymy co
        powie lekarka.

Pozdr, Asia - 11 t.c.
        • gitka5 do 1979ju 18.10.05, 16:51
          no to wyglada na to ze mamy dokladnie taki sam problem. na prawe prawie nie
          widze, lewe zdrowe (od urodzenia) i kiedys lekarka/okulistka mi powiedziala, ze
          nei bedzie z tym problemu bo porod to naturalna, fizjologiczna sprawa. Ciekawe?
          Hm...pozdrawiam Aga
          • 1979ju Re: do 1979ju 19.10.05, 22:53
            Ja też prawe mam "lewe" smile) Lewe było zdrowe, lecz wykonując pracę za siebie i
            to drugie w końcu siadło... Dobrze, ze wymyslili szkła kontaktowe, bo nosic
            okulary w naszym przypadku to koszmar, nawet te indeksowe, bardzo cienkie. Ja
            niestety nie toleruje też twardych soczewek, zatem tylko na lewym oku, tym
            lepszym noszę miękkie szło. Dr mi kiedys powiedziała, ze mimo iż siatkówka wtedy
            wyglądała ok, to ryzyko stracenia tego lepszego oka jest za duże...bo wtedy
            chyba biała laska..

Pozdr, Asia - 11 t.c.
      • zebra51 Re: Kochane :) 18.10.05, 11:36
        Nitko, dla mnie ważne. Chcę, żeby mój pierwszy poród odbył się sn. Z wielu
        powodów. Owszem dziecko jest bardzo ważne, ale jestem jeszcze ja smile
        --
        Zawsze pierwsze.
        • nitka111 Re: Kochane :) 18.10.05, 11:49
          Wiem kochana, pamitam jak płakałam, kiedy mi powiedzieli że cesarka bo łożysko
          przodujące. Miałam na myśli, to że są osoby które od dawna wiedzą że nie mogą
          inaczej, nie mają wyboru.
          --
          majowa NIESPODZIANKA

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka