Dodaj do ulubionych

Prężenie rzucanie piersi i machanie nóżką przy kar

27.12.05, 11:02
Witam!

Zamieściłam ten wątek także na forum Niemowlę, bo strasznie mnie niepokoi
jedna rzecz u mojej 3,5-mies. córeczki.

Zaczęła lekko się odginać do tyłu przy karmieniu (czy wyprostowywać tułów...).
Rzuca pierś co kilka chwil, odwodzi głowkę i wykonuje sprężyste ruchy nogą
(tą, która jest dalej ode mnie), po czym znów chwyta pierś i ssie. Za
kilkanaście sekund sytuacja się powtarza.
Jeśli nie daję jej tego zrobić (mocniej przytulam), to się złości.

Byliśmy u dobrego neurologa (Wandy Potakiewicz) miesiąc temu, wtedy dr
stwierdziła, że jest wszystko prawie idealnie - tylko trochę za słabe
mięśnie, bo jest duża. Ale na tą sytuację, jak jej opowiedziałam, jakoś nie
zwróciła uwagi....
Od tamtego czasu to odginanie (prężenie się) jakby zaczęło wchodzić w nałóg,
wykonuje to co raz częściej z różną intensywnością.

Myślałam, że to raczej chodzi o brzuch, bo podczas ssania próbuje stymulować
kupę (moje dzieci tak właśnie mają, że podczas jedzenia nasilają się ruchy
jelit, więc czasem się wydaje że pomagają sobie piersią zrobić kupkę)
A może to jednak objawy neurologiczne? Znów nie chcę pozwolić, żeby karmienie
u niej się kojarzyło z kupą, no bo co to jest...

Czy mam się martwić? Czy iść znów do neurologa lub rehabilitanta?
Co poradzicie?
Obserwuj wątek
    • kika_kika Re: Prężenie rzucanie piersi i machanie nóżką prz 27.12.05, 11:25
      U nas był toobjaw że mleko za wolno płynie sad - Maks robił to od chwili gdy
      skończyło lecieć pierwsze - potokami. POtem jak już leciało drugie mleko -
      czyli to tłuste - to właśnie odginał się, prężył, złościł, puszczał brodawkę to
      znów ją chwytał. Radzę Ci zgłosić się do konsultantki laktacyjnej by zareagować
      w porę - bo może się okazać że pokarm zaczyna zanikać i bęfdzie trzeba przejść
      na butelke - chociaż częściowo.
      • sdomitrz Re: Prężenie rzucanie piersi i machanie nóżką prz 27.12.05, 11:44
        No tak, od jakiegoś czasu mamy problemy z laktacją - za mało mleczka... więc
        stymuluję produkcję a to herbatkami, a to Karmi. Oczywiście najbardziej pomaga
        sen i odpoczynek, a gdzie tu odpocząć przy dwójce małych dzieci, wiecznie
        neobecnym mężu i braku babć...
        Chyba rzeczywiście masz rację, że trzeba raczej do konsultantki laktacyjnej się
        zwrócić, bo nasz pediatra w ogóle nam żadnej rady na to nie daje, a jakoś nie
        wygląda mi to na neurologię.... raczej na problemy z perystaltyką jelitek.

Mała też lubi ostatnio sobie żuć pierś dziąsełkami, leży taka zamyślona i żuje,
        czasem puści po tej procedurze bączka - więc chyba do tego to się sprowadza....

Ale boję się przeoczyć sprawy neurologiczne (starszy ma problemy dotychczas i
        ciągle mam wyrzuty sumienia, że za późno zaczęłam go rehabilitować)...
    • doso1 Re: Prężenie rzucanie piersi i machanie nóżką prz 27.12.05, 11:47
      U mnie od kilku dni jest tak samo, wiec przylaczam sie do pytania. A do tego od
      jakiegos czasu skrocily sie przerwy nocne i to do tego stopnia, ze domaga sie
      czasami cyca co 0,5-1 godz (a ja chodze juz na rzesach z niewyspania). I tez
      przyszlo mi do glowy, ze to z powodu malej ilosci pokarmu. Dlatego 2 dni temu
      Nico dostal swoja pierwsza w zyciu flache (niestety sad ) i o dziwo bez
      problemu zaakceptowal i smoczek i mleko (Milupa, Aptamil 1 HA). No i
      postanowilam, choc nie ukrywam, ze z bolem serca, codziennie wieczorem dopajac
      go mieszanka.
      • kika_kika Re: Prężenie rzucanie piersi i machanie nóżką prz 27.12.05, 12:22
        no to masz odpowiedź. Mój syncio - jak chciałam go wsadzić na butle - jak
        miałam jeszcze duuuzo pokarmu to nie chciał wogóle ssać z butli - strasznie
        krzyczał. Ale po jakimś czasie - jak właśnie tak zachowywał sie Maksio i
        wsadziłam na butle - to przez pierwsze kilka dni zjadał ogromne ilości
        jedzonka!! Musiał mieć straszne braki i być głodnym sad
        więc nie żałuj że butla, że dokarmiasz. Lepsze to niż głodne dziecko!!
        • szyman33 Re: Prężenie rzucanie piersi i machanie nóżką prz 28.12.05, 08:25
          U nas tez tak jest, ja radze sobie z tym problemem - nie dokarmiajac Marysi -
          inaczej. Przed spaniem dostaje zawsze cycusia 2 razy z odstepem 1/2godzinnym, a
          gdy dalej sie wscieka, ze nie leci to zaczynam masowac palcami cycusia jak ona
          ma go w buzce i to pomaga. Zaczyna po tym jesc juz bez prezenia sie. Poprostu
          sama jej popycham mleczko do wypłyniecia, oczywiscie ona sama tez ciagnie.
    • piotrzz Re: Prężenie rzucanie piersi i machanie nóżką prz 01.01.06, 00:04
      U nas były podobne objawy-szarpanie się przy cycu, prężenie, wierzganie nogami.
      Mała trochę possala, za pół godziny znowu ją przystawiałam bo wyglądała na
      głodną. Ja to wszystko składałam na problemy brzuszkowe-jelitowe. Dawałam
      esputicon, potem wodę koperkową ale ta cała szarpanina skończyła się dopiero jak
      wyeliminowałam z diety całkowicie nabiał, brzuszek przestał boleć i zaczęła
      spokojnie i regularnie jeść! Może spróbuj jeszcze z tej strony to ugryźć?
      Aneta mama Agatki i Ani

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka