Dodaj do ulubionych

jeszcze raz o ubiorze do spania

12.03.06, 09:36
czy Wasze dzieciaki spia w swoich ubrankach po kilka razy?bo ja z
przyzwyczajenia piore ciuszki po kazdym uzyciu i co noc nowy pajacyk i body,
a moze to przesada?
Obserwuj wątek
    • taormina Re: jeszcze raz o ubiorze do spania 12.03.06, 09:49
      Ja ubieram zazwyczaj body z krótkim rękawem, na to cienkiego pajacyka z bawełny
      i do śpiworka. Te ubranka traktuję jako piżamkę i rano przebieram Madzię w
      inne. Średnio dwie czasem trzy noce śpi w tym samym, potem jej zmieniam.
      Chyba, że się posika albo czymś wybrudzi (czasem je kolację już w piżamce), ale
      to oczywiste.
      Pozdrawiam wink
      • kaliaa Re: jeszcze raz o ubiorze do spania 12.03.06, 09:56
        codziennie daje nowe body do spania, natomiast pizamke czyli bawelnianego badz
        welurowego paaca z wierzchu zmieniam co pare dni, srednio co 3.
        Wlasnie najgorzej jest z body codziennie ida dwa, jedno rano i drugie wieczorem
        po kapieli, i mimo ze mam ich z 15 na okraglo je piore i prasuje wrrr, chyba
        musze mocno przemyslec zatrudnienie jakiejs pomoscy do prasowania ktorego
        niewnawidze
    • kika_kika Re: jeszcze raz o ubiorze do spania 12.03.06, 10:02
      hmmmm no to grubo ubieracie dzieciaczki, ja Maksiowi zakładam albo cienkiego
      pajaca albo body i fruuu do spiowra i zawsze jak sprawdzam nozie ma cieplutkie.
      A zazwyczaj zmieniam mu codziennie bo przy jedzeniu zdązy ufajtulić albo ...
      obślinić...
      a teraz to chyba nie bęzie częstej zmiany uncertain wczoraj pralka nam się zepsuła uncertain
        • kika_kika Re: jeszcze raz o ubiorze do spania 12.03.06, 10:09
          no u nas coś koło 20 - ale nigdy więcej smile
          Zresztą... podejrzewam, że ja nie ubieram Maksa w kilka warstw ciuhów bo... ja
          sama tego nienawidze, jak mam założyć koszulę a na to żakiet to mnie to
          drrrrrrrrrażni a jak by jeszcze koszulka pod spód?? brrrr smile)
          w zimie tez ubieram 1 swetr ale za to grubszy... nigdy nie zakładam pod spodnie
          rajstop ani dodatkowych skarpet. (Maksiowi pod spodnie oczywiście zakłądam
          rajstopki bo skarpetki ściaga uncertain)
          • kaliaa Re: jeszcze raz o ubiorze do spania 12.03.06, 10:42
            ja ubieram dziecko wedle zasady jedna warstwa wiecej niz u mnie, chyba tak jest
            rzeczywsicie ok,
            ja znowu nie lubie malej zakladac pod spod rajstopek bo wydaje mi sie ze to za
            cieplo wiec zakladam skarpy, przetestowalam wiele par i teraz kupuje juz tylko
            te z h&m bo jako jedyne nie sciagaja sie same i mala tez sobie kiespko z nimi
            radzi,
            • guruburu Re: jeszcze raz o ubiorze do spania 12.03.06, 11:13
              kilka dni - jeśli piżamka wytrzyma lub body z długim rekawem lub cieniusi pajac
              bez stóp plus śpiworek. Ale na ogół to jest dzień, dwa, bo i tak albo z rana
              przesika albo kupa wyjdzie i trzeba o 7.00 się podrywać i lecieć pupsko myć smile
              No ale chyba Was przebije, bo u nas w nocy jest 15 max stopni i dziecko tak
              sobie spi body plus śpiworek vel piżamka plus śpiworek i jej nie jest zimno.
              Ale jej nigdy nie jest zimno - nie wiem jak to robi, moze dlatego, ze
              taka 'tłusta' - ma zawsze jedna warstwe MNIEJ niż ja.
    • mysunieczka Re: jeszcze raz o ubiorze do spania 12.03.06, 19:01
      ja tez piore wszystkie ubranka - jedno dzienne + skarpety i jedno nocne +
      skarpety. takie moje male zboczenie. swoje ubrania tez piore po jednym uzyciu.
      dodam, ze nie stwierdzili u mnie zadnej manii przesladowczejsmile))) i nie naleze
      do megapedantow. ale lubie jak ciuchy sa czyste i pachnace.
    • kasiaa256 Re: jeszcze raz o ubiorze do spania 12.03.06, 20:56
      Ola śpi w tym samym w czym jest w dzień. Codziennie wieczorem jest kąpana i
      ubierana w czyste ubranko (body+pajac). Rano jej nie przebieram, cały dzień aż
      do kąpieli jest w tym samym (chyba, że przydaży się jakaś brudna
      niespodzianka).
      • ostrzynka Re: jeszcze raz o ubiorze do spania 13.03.06, 09:33
        Podobnie jak kasiaa256: po kąpieli zakładam czyste ciuszki
        (body+pajacyk+skarpetki) i jest w nich aż do następnego wieczora (jak się uda
        nie zabrudzić smile

Mam pytanie do mam zakładających specjalne ubranka na dzień: w co ubieracie
        Wasze dzieci? Czy dalej w pajacyki/śpioszki. A może body + rajstopki?
        Zastanawiam się kiedy zacznę mojej Małej kupować inne, bardziej dorosłe ciuszki
        (spodenki+bluzeczka?)smile, bo na razie ubieramy ją tylko w pajacyki i wygląda
        cały czas po prostu jak niemowlaczek smile
        • pati775 Re: jeszcze raz o ubiorze do spania 13.03.06, 09:41
          ostrzynka bo bedzie takim niemowlakiem jeszcze z 6m-cy smile)))

ja wczoraj zaszlalam i kupila rajstopki i bluzy tylko dlatego ze w pajacach
          wydaje mi sie ze maly ma bardziej skrepowane ruchy a zaczal sie nam chlopak
          przekrecac i widze ze najlepiej mu to idzie jak lezy bez pieluchy (bo matka
          przewija akurat) albo w samym bodziaku wiec chcac wyjsc na przeciw potrzeba
          mojej pociechy bede mu teraz na czas zabawy zakladac rajstopki i bluzy
    • ninjo Re: jeszcze raz o ubiorze do spania 12.03.06, 22:50
      Ja Natalce zmieniam nocne ubranko z reguly raz na 2 dni, czasami po 1 nocy, jak
      uleje rano. Spiworek piore raz na tydzien. A w dzien ma srednio raz przebierana
      bluzeczke, bo zawsze sie pobrudzi od jedzenia albo uleje. Wiec co drugi dzien
      mam pelna pralke rzeczy tylko Natalki (ubranka, jakis kocyk, jakies pieluszki
      do wycierania). Ale prasowac mi sie juz nie chce... wink
    • sani14 Re: jeszcze raz o ubiorze do spania 13.03.06, 12:33
      my do tej pory zakładaliśmy po kąpieli czysty bawełniany pajacyk i mały w tym
      spał a rano na to zakładałam skarpetki bluzę i spodenki (no chyba że był jakiś
      mały wypadek w nocy to wtedy zmienialiśmy pajacyk na czysty)
      teraz młodemu już niewygodnie w dzień w pajacykach a poza tym dorósł do
      rajstopek i zakładamy rano body rajstopki bluze i spodenki a pajacyki zmieniamy
      co wieczór
      śpioszków nie używamy już daaawno bo lubię mojego synka w "dorosłych" ubrankach
      oczywiście takich które nie krępują jego ruchów

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka