Dodaj do ulubionych

Jakie kaszki?

14.03.06, 19:19
Witam! dzisiaj pierwszy raz chce dac synkowi kaszke, dostałam taką od hippa
jako próbke, jest to kaszka mleczno-ryzowa morelowa. Jest napisane na niej
zeby zrobic ja z woda a ja słyszałam o takich na mleko modyfikowane?!! i że
niektóre osoby dodają je własnie do mleka? Tylko wtedy w jakich proporcjach?
Niewiem które lepsze sa? I jeszcze jedno będe dawac mu ją łyzeczką bo nie mam
smoczka trójprzepływowego a wy ajk ją podajecie?
Obserwuj wątek
    • smeagoul Re: Jakie kaszki? 14.03.06, 19:22
      my dajemy bobo witę, ale bezmleczne. malinowa, bananowa, owoce leśne. robie
      małemu mleko- tak jak zawsze 180ml. i do tego daje 1 miarkę kaszki z tym że ja
      mam miarki z humany a one sa większe a takie małe miarki jak z bebiko, nan to 2
      miareczki.
      podajemy przez smoczek do kaszek z krzyżykiem.
    • ania198 Re: Jakie kaszki? 14.03.06, 20:07
      Wikunia dostaje kaszkę mleczno ryżową z Bobovity - do tej pory dostawała takie
      smaki :

Jedna paczuszka jabłkowej, ale nie poszła cała, bo Małej nie smakowała po prostu.
      Później owoce leśne - dostałam próbkę od Bobovity. Pluła dalej niź widziała.
      Paskudne, mi też nie smakowała, taka "cierpka".
      Przyszedł czas na kaszkę o smaku bananowym - pychotka. Na początku łyżeczką, ale
      wiadomo : po kąpieli dziecko idzie spać ( bynajmniej moje, nauczone już hehe )
      więc bawienie się łyżeczką jest kłopotliwe i męczące dla mnie i Wikuni. Kupiłam
      smoczek normalny, zrobiłam dziurkę igłą rozgrzaną ( później wygotowałam ) w ten
      sposób Mała na noc zjada 200 ml kaszki i śpi do 2:00 czasami do 3:00.

Są kaszki ryżowe i mleczno-ryżowe. Do ryżowych potrzebne jest mleczko, a do
      mleczno-ryżowych nie, bo mleczko już tam jest.

U nas smoczek trójprzepływowy się nie sprawdził, kacha nie leci, choć powinna,
      na trójce nie leci nic :o

Do 200 ml wody dodaję 7 łyżeczek od herbaty kaszki.

Kaszka gęsta i sycąca smile

Daj znać jak Wam poszło ! smile
      • monismonis Re: Jakie kaszki? 15.03.06, 10:30
        Dziewczyny dzieki za odpowiedzi! naprawde mi rozjasniłyście dużo smile (az strach
        pomysleć że sama sie nie domysliłam że mleczno-ryzowa ma juz w sobie mleko no
        ale czasami głupota nie boli) No to teraz wiem i chyba kupie samą ryżową bo nie
        wiem jak mały zareaguje na mleko Hippa bo jest na Bebiko Omneo.
        • sani14 Re: Jakie kaszki? 15.03.06, 13:44
          u nas hitem jest (ryżowa) bananowa Nestle i żadna inna smile cene też ma fajną bo
          w biedronce 3,99smile
          raz przez przypadek tata zapomniał dodać mleka i zrobił na samej wodzie ale nie
          przszło - Mały nie dał się nabraćsmile
            • magalik Re: Jakie kaszki? 15.03.06, 14:20
              Aniu, napisalas ze kaszka jest gesta jak dajesz 7 lyzeczek do 200ml? Jak Ty to
              robisz? ja tyle to daje na 100ml i jest gesta, nie taka zeby lyzka w niej
              stala, ale niewiele mniej gesta, taka zeby nia trudniej pluc bylosmile

u nas tez bananowa jest hitem, owoce lesne mniej, a malinki wogole, jablka
              nawet w sklepach nie widzialam, ale skoro piszecie ze srednia jest to moze
              nawet szukac nie bede.
              sama lubie truskawkowa i nie moge sie doczekac az mala ja bedzie mogla jesc,a
              ja po niej wyjadacsmile
              • ania198 Re: Jakie kaszki? 15.03.06, 18:05
                Normalnie smile Daję 7 łyżeczek od herbaty na 200 ml mleczka i jest gęsta, w sam
                raz hehe smile Tak nam wychodzi.

Kup jabłkową, może Twojemu Dzieciątku posmakuje akurat smile
            • sani14 Re: Jakie kaszki? 15.03.06, 14:33
              też sprawdzałam czy na paragonie wybiło 3,99 czy tylko mi się wydawało ale tyle
              zapłaciłamsmile nie wiem czy we wszystkich biedronkach mają takie same ceny ale w
              Lesznie tyle kosztuje
              w kauflandzie 4,29
              acha i jemy gęstą podawaną łyżeczką na 30ml mleka jedna łyżka kaszki
    • jeska1 Re: Jakie kaszki? 15.03.06, 17:49
      Czyli że są kaszki smakowe, które można na "maminym" mleku przygotować? Takie
      co nie zawierają od razu modyfikowanego? Na tej mojej zapadłej wsi nie ma
      takich wynalazków i niestety dziś kupiłam kaszę na modyfikowanym (choć karmię
      piersią i chciałam żeby tak już zostało). Dobrze zrozumiałam wasze wypowiedzi?
      • justin301 Re: Jakie kaszki? 15.03.06, 18:02
        Może zacznij od kaszki ryżowej bez żadnych owoców - lepiej sprawdzić czy w
        ogóle będzie ją tolerował a później smakowe? Może tak będzie troche
        bezpieczniej - ja zaczęłam od malinowej i to był chyba błąd... Teraz dajemy
        samą ryżową i robię ją na moim mleku ściągnętym laktatorem.
    • pati775 Re: Jakie kaszki? 15.03.06, 19:54
      wy sie nie bojicie tak dawac kaszke na chybil trafil ze sie tak wyraze?

ja jakas przewrazliwiona jestem bo jak chce dac do mleka kaszki na noc to robie
      w osobnej butelce tak jak kaza na opakowaniu 130ml wody + 5 lyzek kaszki czekam
      az zgestnieje i ta zrobiona kaszke dodaje do mleka tyle ile potrzebuje np.40ml

nie robie tak ze robie sobie 200ml mleka i do tego wrzucam np 3 miarki kaszki
      chyba ze wy to macie jakos wyliczone czy jak bo jakies takie dziwne mi sie to
      wydaje nie zachowanie proporcji

pytam bom wielce ciekawa tego smile)))
      • ninjo Re: Jakie kaszki? 15.03.06, 21:06
        pati, niewiele zrozumialam z tego, co napisalas smile
        ale ja wlasnie tak przygotowuje kaszke na mleku: najpierw przygotowuje mleko
        (odpowiednia ilosc), a pozniej dosypuje tez odpowiednia ilosc kaszki. Tak jest
        napisane na opakowaniach kaszek Nestle. Jezeli chce, zeby byla rzadsza, taka do
        picia, to wsypuje mniej kaszki i tyle smile
      • murken Pati 775 15.03.06, 21:06
        Wydaje mi sie ,ze nie sa tu potrzebne proporcje - dajesz wiecej kaszki to
        mleczko ma gestszą konsystancję,mniej -jest rzadsze.Przeciez tu chodzi o
        dodawaną kaszkę ryżową lub kukurydzianą.Bardzo ważne natomiast jest
        przestrzeganie zasad przy robieniu mleczka i nie można dać go wiecej lub
        mniej.Pozdrawiamy!
      • ania198 Re: Jakie kaszki? 15.03.06, 21:49
        Hehe, a w jaki sposób możemy zaszkodzić dziecku podając Mu kaszkę? wink)

Robimy tak jak się robić powinno. Napisane na opakowaniach jest aby najpierw
        przygotować odpowiednią ilość mleczka, a następnie dodać kaszkę, wymieszać i gotowe.

Propocje kaszki na opakowaniu są przykładowe. Jeżeli ktoś chce gęstszą kaszkę i
        daje więcej mleczka niż napisane na opakowaniu kaszki, to daje więcej kaszki, a
        nie tyle ile napisane na opakowaniu. No i na odwrót smile
    • kasiulek81 Re: Jakie kaszki? 15.03.06, 21:13
      My zaczęliśmy od ryżowej jabłkowej Nestle,ale Oli miał po niej (chyba po niej,bo
      jest opcja że po marchewce) zatwardzenie, więc zaraz zmieniliśmy na kukurydzianą
      z BoboVity.
      Robię ją na wodzie Żywiec Zdrój i dodaję słoiczkowe owoce (bez owoców by nie
      przeszła) -kaszki wsypuję na oko, tak żeby łyżeczka w niej w miarę "stała"smile
      Młody wcina aż się uszy trzęsąsmile
      • justin301 Re: Jakie kaszki? 15.03.06, 21:21
        Ja tak maksymalnie dodaję 4 łyżeczki na jakieś 150 ml mojego mleka, staram sie
        nie przekraczać tej dziennej dawki czyli 5 łyżek na dzień - w sumie to daję tak
        po około 3 łyżki stołowe na dzień - nie chcę żeby kaszka była za gęsta, bo moje
        dziecko na razie kiepsko je łyżeczką więc daję butelką. Ja też nigdzie nie
        wyczytałam, ze to tak muszą być te 5 lyżek na tyle i tyle mleka - bo co ja mam
        zrobić jak boję się tyle dać na jeden raz a poza tym moje dziecko nie je po 160
        ml czy ile tam tylko np. 130 ml mojego mleka. To mleko powinno być robione
        ściśle zgodnie z instrukcją i dlatego np. są miarki do mleka a do kaszek
        przecież nie ma tylko piszą, ze łyżki sołowe a jak wiadomo łyżka łyżce nie
        równa więc tu chyba nie jest tak bardzo wymagana ta aptekarska precyzja? smile
        • efka30 Re: a ja mam problem... 15.03.06, 22:21
          Daję Puchatkowi Bebiko 2GR/z kleikiem gryczano-ryżowym/,a chcialabym mu
          wprowadzic kaszke..Dosyppac ja do tego mleka??Czykupic zwykle Bebiko2?-no ale
          to jednak inny sklad i tak jakbym dala kaszkę mleczno-bananową/kupiłam kaszkę
          bananową Nestle/...sad(((((
          • ania198 Re: a ja mam problem... 15.03.06, 22:32
            A napisz proszę dla jakich Maluszków jest mleczko Bebiko 2GR ? dla Dzieciątek z
            alergią?. Czyli Twój Maluszek codziennie dostaje te mleczko, w którym jest
            klekik gryczano-ryżowy, a więc pewnie jest, to mleczko gęste.

Dosypianie dodatkowo kaszki na pewno sprawi, że mleczko będzie jeszcze bardziej
            sycące i chyba tuczące?.

Bebiko 2 - ma konsystencję zwykłą, nie jest gęste, a więc bez problemu można dać
            kaszkę, kleik etc.

Nie wiem co Ci poradzić.
    • sylwia_zi Re: Jakie kaszki? 16.03.06, 00:26
      Sinlac.
      Moje dziecko nie zna smaku mleka modyfikowanego.
      Kupiłam tez zwykłą ryzowa Nestle i Bobovity ryzowa z malinami. Do zageszczania
      owoców i zup, na wodzie, bo akurat sinlaca nie było w sklepie. Nie smakuja tak
      jak sinlac. Ale i tak zjada.
      Mam taka faze ze wszystko zageszcam aby nie rozpychac brzuszkawink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka