Dodaj do ulubionych

kupujecie coś do wanienki jakieś gąbki czy coś?

06.04.06, 10:12
bo nie wiem co jest dobre i czy wogóle coś kupować. Choć chociaż na pierwsze
tygodnie wolałabym mieć coś stabilnego pod Kubąsmile
Obserwuj wątek
    • mfka Re: kupujecie coś do wanienki jakieś gąbki czy co 06.04.06, 10:14
      Gąbki są nie praktyczne - tylko siedlisko bakterii. Ja kupiłam tą foczkę czy
      delfinka - różnie to nazywają.
    • o_tuska Re: kupujecie coś do wanienki jakieś gąbki czy co 06.04.06, 10:26
      ja dostałam foczkę ale wydaje mi się mało praktyczna)
      Moja muśka poleca 2 pieluchy pod plecki - jak nie było foczek i gąbek
      skutkowało.
      Zawsze zdązysz dokupić
    • dido_dido Re: kupujecie coś do wanienki jakieś gąbki czy co 06.04.06, 10:37
      Dla ostatniej dwójki miałam gąbkę i teraz też już kupiłam. I polecam. Tylko po
      każdej kąpieli należy wypłukać, dobrze wycisnąć i powiesić w przewiewnym
      miejscu. Ja przypinałam klamerkami do suszarki na pranie i zawsze do następnej
      kąpieli była sucha. Te gąbki są tanie, kosztują ok 11 złotych więc w razie
      problemów można łatwo zrezygnować lub wymienić na świeżą.
      Iwona
    • anja.t Re: kupujecie coś do wanienki jakieś gąbki czy co 06.04.06, 10:41
      Ja do wanienki wkładam tylko pieluchę. Kiedyś w szkole rodzenia położna
      powiedziała, ze te wszystkie wkładki tylko przeszkadzają - cięzko obrócić
      dziecko na brzuszek. Dlatego tez nic nie kupowałam i jakos przeżyłam.
    • lila_m nie 06.04.06, 10:57
      Nie, i jeszcze raz nie.
      Gąbki - siedlisko bakterii, pewnie po dwóch myciach bym wyrzucała. Co do
      siedzisk w wanience to trudno mi sobie wyobrazić żeby dla Maluszka to było
      wygodne, brrr
      Wystarczy pielucha.
    • sylwia.ax Re: kupujecie coś do wanienki jakieś gąbki czy co 06.04.06, 10:58
      A my uzywalismy gąbki do wyłozenia wanienki. BYło OK i znacznie nam to
      ulatwiało. Teraz też kupilismy na początek. Nie popadajmy w paranoję z tymi
      bakteriami wink
    • maga202 Re: kupujecie coś do wanienki jakieś gąbki czy co 06.04.06, 11:12
      Ja nic nie kupuję. Przy moim synku używałam tej gabki przez dwie pierwsze kapiele. Po pierwsze bakterie a po drugie dziecko podczas kapieli jest nad wodą (no chyba że się jej całą wanienkę naleje ale to bez sensu). Wyobraź sobie że się kapiesz a w wodzie nasz tylko pupę i plecy, miałam wrażenie że dziecku jest zimno. Mi przy kapieli pomagał mąż, On trzymał dziecko tak aby główkę miało nad wodą i wszystko było ok i tata przy kąpieli.
      Pozdrawiam Magda
      • rozgwiazdka13 Re: kupujecie coś do wanienki jakieś gąbki czy co 06.04.06, 11:46
        A ja zamówiłam wanienke ONDA z takim profilowanym dnem, mam nadzieje że będe
        zadowolona. Co do gąbek to też niejestem przekanana i też bym jej raczej nie
        używala , Jak juz to tą pieluszkę smile
    • demarta Re: kupujecie coś do wanienki jakieś gąbki czy co 06.04.06, 11:56
      a ja kupiłam wanienkę z gumowymi szlaczkami na dnie żeby się bobasowi pupa nie
      ślizgała i tzw myjkę, czyli bawełnianą szmatkę na łapkę, którą się myje
      dziecko. zawsze można ją wyprać, wygotować bez żadnego problemu.
      • melinthe Re: kupujecie coś do wanienki jakieś gąbki czy co 06.04.06, 12:38
        też mam Ondę, polecała mi koleżanka i kąpałyśmy u niej maluszka - frajda dla niego niesamowita, zero kapryszenia, a rodzic sam sobie poradzi bez obawy, ze dzidzia się wyślizgnie. To w sumie podobne do tego delfinka smile))
    • mimiczka1 Re: kupujecie coś do wanienki jakieś gąbki czy co 06.04.06, 12:59
      hejka smile my zdecydowalismy sie na Tummy Tab - to jest takei wiadereczko do
      kapieli, poraz pierwszy spotkalam sie z tym w szkole rodzenia i bardzo mi
      przypadlo do gustu.Podobno dziecko i wiele bardziej bezpiecznie sie czuje w
      takim Tummy niz w zwyklej wanience poniewac jest tam w takiej pozycji jak w
      brzuszku mamy i druga sprawa swietnie ta pozycja wplywa na kolki smile czy ktoras
      z was tez sie decyduej an tummy tab? pozdrawiam
      • nocek1 leżaczek 06.04.06, 13:05
        naprawdę rewelacja - cena ok 10 zł - materiał można prać, a dziecko leży na nim
        stabilnie - mi się sprawdziło już przy starszej dwójce
        Nocek
    • 1979ju Re: kupujecie coś do wanienki jakieś gąbki czy co 06.04.06, 14:37
      A my mamy hamaczek, doskonale sie sprawował u naszych znajomych. W Lublinie
      ciężko go dostać...i gdyby nie "darowizna", byłaby u nas tylko pieluszka.

Pozdr, Asia - 35 t.c.
    • karolcia86 Re: kupujecie coś do wanienki jakieś gąbki czy co 06.04.06, 20:14
      Ja mam plastikową foczkę. Dla mnie rewelacja, zwłaszcza jak trzeba samemu
      wykąpać malucha, łatwiej nabrać płynu do mycia, czy dolać ciepłej wody. Potem
      super do dużej wanny, zwłaszcza jak taki 3-4 miesięczniak lubi się długo
      chlapać w wodzie. Używałam dopóki Antek nie zaczął sam siedzieć, a potem miałam
      matę antypoślizgową, bo łatwiej na początku się maluchowi siedzi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka