Dodaj do ulubionych

Przyrost wagi u waszych dzieciaczów

31.05.06, 17:30
Hej, pytanie jak w temacie, ile już przybrały na wadze wasze dzieciątka? Mój
Filip w pierwsze dwa tygodnie przybrał 500g a teraz w nastepne dwa 750g, to
jest razem 1250g w ciagu 4 tygodni. Dziś bylam u pediatry i powiedziala ze to
imponujace ze tak duzo. A on w dzien je co godzine smile ale w nocy przesypia
nawet ponad 4 smile no i rezultat taki ze wazy juz 5 kg.
Obserwuj wątek
      • aneczkasw Re: Przyrost wagi u waszych dzieciaczów 31.05.06, 19:30
        Mój synek urodził się z wagą 3100, przy wyjściu ze szpitala ważył 2885, po 2
        tygodniach musiałam iść z nim na kontrole, jego waga wynosiła 3260 i lekarka
        powiedziała, że za mało przybrał na wadze.
        Zaczęłam go dokarmiać. Jutro idę na kontrolę to zobaczę ile teraz waży.
        Pozdrawiam
        Ania z Hubertem
        ----------------
        Oto Hubcio www.bobasy.pl/?a=&u=3612&s=3f2006b5c32b33518843237c0b4e0387&
    • mysza_33 To będzie b. przydatne - o prawidłowym przyroście 31.05.06, 20:23
      Ja cały czas się martwię, bo mały przesypia noce i w dzień też mi ostatnio dużo
      spał, więc wydaje mi się, że może za mało je. Zobaczymy co będzie u pediatry.
      Tymczasem znalazłam takie coś i myślę, że będzie to bardzo przydatna informacja,
      ile dzieciaczek powinien przybierać na wadze i jak to wygląda w wysokości (info
      z Kafeterii.pl):

"Nie ma wiele przesady w powiedzeniu, że niemowlęta rosną "jak na drożdżach".
      Zanim jednak maluszek zacznie rosnąć, zwykle sporo traci na wadze, np.
      3-kilogramowy noworodek nawet 300 gramów. Spokojnie, to nie jest nic groźnego!
      Najpóźniej po 2. tygodniach brzdąc powróci do swojej wagi w momencie urodzenia.
      W pierwszym półroczu dzieci przybierają przeciętnie ok. 600-700 gramów
      miesięcznie, a w drugim nieco mniej - ok. 500. Zwykle podwajają wagę w 4., a
      potrajają w 11. miesiącu życia. Zdarzają się maluszki, które takie normy mają w
      nosie i tyją... nawet ponad kilogram miesięcznie!
      W pierwszym roku życia bardzo intensywny jest też wzrost. Początkowo mierzenie
      malca jest raczej orientacyjne, ponieważ unika się prostowania nóżek niemowlęcia
      w trosce o jego stawy biodrowe. Przez pierwsze miesiące dziecko rośnie około
      trzy a pod koniec roku około jednego centymetra miesięcznie. Zwykle malec, który
      zdmuchuje świeczkę na pierwszym urodzinowym torcie, jest wyższy o 18-25 cm niż
      wtedy, kiedy przychodził na świat. Stopniowo zmieniają się również proporcje
      ciała - malec wyraźnie smukleje."

A poniżej link do objaśnienia siatek centylowych i co i jak. Każda książeczka
      zdrowia zawiera na końcu taką siatkę centylową i można sobie zobaczyć, czy
      dziecko mieści się w odpowiednim kanale, i czy przyrost jest w normie czy nie.

Papatki

Mysza i Iruś

Ps. Jak tylko go zważymy ,zaraz zacznę sprawdzać smile
    • lila_m Re: Przyrost wagi u waszych dzieciaczów 01.06.06, 13:41
      Pawełek urodził się z wagą 4500. Dzisiaj, po pięciu tygodniach ma 5400. Duży z
      niego chłopczyk! Pani doktor powiedziała, że dzieci na maminym mleku szybko i
      ładnie rosną. Chociaż waży tak dużo to nie wygląda jak pulpet, bo jest długi.
      Pewnie w przyszłości będzie mieć z dwa metry wzrostu ... hihiihi

pozdrawiam, Lila
    • olutek_m Re: Przyrost wagi u waszych dzieciaczów 01.06.06, 15:13
      MOja MAła urodziłą się z wagą 2660. W chwili wyjścia ze szpitala ważyła 2480. PO
      pierwszym tygodniu 2600. Drugi tydzień 2840. Dziś ma równo 4 tygodnie, byłyśmy w
      przychodni na ważeniu. Waży 3400. Jest tylko na piersi i ładnie przybywa na wadzesmile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka