Dodaj do ulubionych

przydatne książki, poradniki

15.02.08, 15:34
Wiem, że wiedza jest rozległa, ale zachciało mi się mieć jkieś
poradniki na półce. Znacie i możecie polecić jakieś pozycje?
Ja wiem, że świetna i na pewno ją nabędę jak książka Benjamina
Spocka "Dziecko"
Obserwuj wątek
    • diament79 Re: przydatne książki, poradniki 15.02.08, 16:40
      Przeczytałam całe mnóstwo poradników, ale uwierz, rzeczywistość jest zupełnie
      inna, przynajmniej była inna w przypadku mojego synka, który płakał non stop
      przez pierwszy rok sad Mam elektroniczną wersję języka niemowląt (właśnie będę
      musiała go odszukać) pierwszy rok życia dziecka i w oczekiwaniu na dziecko smile
      • lulu-des-anges Re: przydatne książki, poradniki 16.02.08, 11:54
        Przeczytalam Tracy Hogg "Jezyk niemowlat" i potem zalowalam, bo wzbudzila we
        mnie poczucie winy, ze jestem chaotyczna matka. Potem sie okazalo, ze w naszym
        przypadku chaotyczne rodzicielstwo znakomicie funkcjonuje (karmilam na zadanie,
        spalam z malym itd). Ale polecam, bo jest troche madrych rzeczy, jak na
        przyklad, informowanie dzieci co sie bedzie im robilo.
        Widzialam, ze wyszla ksiazka Pawla Zawitkowskiego. Zamierzam sobie ja kupic!
        Mialam broszurke jego autorstwa z pozycjami jak nosic dziecko, jak przewijac, i
        bardzo sie z niej duzo nauczylam (chyba bylismy jedynymi rodzicami w szpitalu,
        ktorzy nie ciagneli dziecka z nogi do gory, zeby mu zmienic pieluche).
        Duzo czytalam z necie na stronach La Leche League (po francusku i po angielsku)
        i na pokrewnych stronach poswieconych "naturalnemu rodzicielstwu" czy
        "attachment parenting". Ale to trzeba taki styl lubic, wiec nie kazdemu polecam.
        • diament79 Re: przydatne książki, poradniki 16.02.08, 12:24
          Podziwiam Cię więc jeśli to chaotyczne rodzicielstwo było dla Ciebie dobre! Ja
          bym dostała śmirgla gdybym miała karmić na żądanie, doszłam bardzo szybko do
          karmienia co 3 czy 4 godziny co było dla mnie szczególnie ważne w nocy. A poza
          tym nie wyobrażam sobie spania z dzieckiem, uważam to za wyjątkowo
          niehigieniczne. (oczywiście mam nadzieję, że się nie obrazisz)
          • lulu-des-anges Re: przydatne książki, poradniki 16.02.08, 16:11
            Ej, nie ma co podziwiac, kazda z nas ma swoje sposoby i metody. Nie obrazam sie
            rowniez, bo wiem mniej wiecej jakie jest stanowisko przeciwnikow wspolnego
            spania. Wiem tez jakie sa argumenty *za* i nie mam watpliwosci, ze mnie przekonuja.

Mysle diamencie, ze jest tysiac sposobow na wychowanie szczesliwych i stabilnych
            dzieci, ktore beda sobie swietnie radzily w doroslym zyciu. A przeciez o to chodzi.
      • vivianna_82 Re: Matka i dziecko vademecum Elizabeth Fenwick - 17.02.08, 13:16
        My odkąd postanowiliśmy rozpocząć starania, czyli kilka mieśiecy temu, od czasu
        do czasu kupowałiśmy sobie jakąś książeczkę "na przyszłość" i tak w naszej
        biblioteczce mamy juz "Język niemowląt", "Nasze Dziecko", dwie książki Super
        Nani, oraz "Co nieco o rozwoju dziecka" Pawła Zawitkowskiego. W te książki
        jeszcze się bardzo nie wczytywałam, tylko przeglądałam - dłuższą chwilę
        spędziłam na ostatniej pozycji wink
        ale teraz kiedy zobaczyłam dwie kreski na teście stwierdziłam, że te nasze
        książki są o dzieciach, a brakuje nam na półce czegos typowego o ciąży smile więc
        trzeba będzie biblioteczkę uzupełnić smile
        zastanawiam się nad książką "W oczekiwaniu na dziecko" - co o tym myślicie?
        słyszalam że jest dobra, i wiem, że pierwsze wydania pojawiły się już kilka lat
        temu (miała ją moja "ciocia", której syn ma już prawie 11 lat) i aż do teraz są
        wznawiane i uzupełniane... czy któraś z Was miała i korzystała z tej książki?
          • santamanana Re: vivi 18.02.08, 11:14
            Ja kupiłam już w oczekiwaniu na dziecko - imho bardzo fajna.
            Uspokajającasmile Pewnie dokupię następne częsci po porodzie.
            Planuję jeszcze tego Spocka "Dziecko" I pewnie Zawistowskiego - gość
            rewelacyjny na tvnstyle "mamo to ja".
            • magdus_m Re: vivi 02.03.08, 14:09
              Ja też czytam "W oczekiwaniu na dziecko", co lepsze tatuś tez
              czytasmile i przypomina mi w chwilach stresu,ze wszystko bedzie dobrze!
              Super książka, z opini kolezanek mam wiem, ze jest wystarczająca i
              tak na prawde nie trzeba juz nic doczytywaćsmileMam tez druga częśc,
              ale z jej lekturą jeszcze czekamsmile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka