Dodaj do ulubionych

na czym śpią wasze maluchy?????

01.02.09, 23:21
Pytam bo moja teściowa uważa że na samuym materacu będzie małemu za zimno i mi gada wiecznie żeby dać kocyk albo małą podusie. Nie wiem sama co robić, czy rzeczywiście dziecku na materacu/ mam kokosowo lateksowy/ jest nie wygodnie i źle? Jak uważacie?????
Obserwuj wątek
      • lotos2004 Re: na czym śpią wasze maluchy????? 02.02.09, 01:00
        Moj tez spi na materacyku pod kolderka,a czasami w spiworku.Nie uwazam ,zeby
        bylo mu zimno,choc czasami jak karmie go w nocy to czuje ,ze ma zimne raczki,ale
        moja polozna powiedziala,ze dopoki ma cioply kark to wszystko jest ok i ze maly
        nie marzniesmile
        • konefka29 Re: na czym śpią wasze maluchy????? 02.02.09, 09:54
          Jesli dziecko spi na podlodze to moze byc mu zimno, ale jesli ten maeracyk jest
          w lozeczku to nie ma problemu. I chocbys polozyla na materacu 10 kocykow, bedzie
          mu tak samo cieplo, no chyba, ze przykryjesz malucha tymi 10-cioma kocykamismile
          Powiedz tesciowej, ze z oropedycznego punktu widzenia spanie na miekkim jest
          bardzo niezdrowe, dlatego materace dla niemowlat sa takie twarde.
    • kwiatuszek1978 Re: na czym śpią wasze maluchy????? 02.02.09, 19:00
      tylko materac+prześcieradło, a przykrywam kołderką. Zresztą sama z mężem śpimy
      na dość twardym materacu i jakoś nie uważam tego za niewygodnesmile a dla maluszków
      takie twarde podłoże jest polecane (pewnie również na możliwość swobodnych
      ruchów - w miękkim podłożu byłoby trudniej przewracać się, turlać itp).
    • desirnoir zadnych podusi ani kocykow! 03.02.09, 11:45
      ze wzgledu na komfort snu dziecka...i zdrowy kregoslup. moj maluch spi na
      materacu zapakowany w spiworek zapinany na ramiaczkach, by mial swobode ruchu -
      jak na razie uwielbia swoje lozeczko, choc nie spi za wielewink
    • bukmacherka34 Re: na czym śpią wasze maluchy????? 04.02.09, 12:12
      W łózeczku mam prześcieradło,niemal płaską poduszeczkę,tylko po to by zmieniać
      poszewki jak uleje lub obślini,poza tym rano(ok 6) biorę do łóżka,bo wtedy śpi
      do 8-9,wówczas śpi trochę wyżej,ale mam nadzieję,ż ete 2-3 godziny mu nie zaszkodzą
      • monikad20 bukmacherka34 05.02.09, 09:04
        zamiast poduszki lepiej położyć pieluszkę, tak jak napisała koleżanka poniżej, ale u nas bardziej sprawdza się pieluszka flanelowa, bo jest bardzo miękka i przytulna, bo po tertrowej nasza Mała miała bardzo suchą buzię, bo jak sie kręciła to bardzo sobie obdzierałą.
      • quikm Re: na czym śpią wasze maluchy????? 04.02.09, 21:24
        A szanowna teściowa to na ilu kocach sypia??smile
        A poważnie - dziecko MUSI mieć twrade i sprężyste podłoże dla dobra
        kręgosłupa i do roku żadnych poduszek. Mój synek śpi na materacu i
        prześcieradle przykryty kołderką. Pod głowę podkładam mu tetrową
        pieluszkę ponieważ on ciągle ulewa i dzięki temu nie muszę kilka
        razy dziennie prześcieradłą zmieniać, tylko tą pieluszkę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka