Dodaj do ulubionych

nękanie i poniżanie dziecka

13.05.21, 20:20
Cześć!

Zwracam się do Was, ponieważ nie mam zupełnie doświadczenia jak zachować się w dość nietypowej sprawie, a nie mam też kogo poradzić się. Mój 11 letni syn jest w klasie z kilkoma starszymi o rok kolegami. Dokuczają mu już od dłuższego czasu - śmieją się/wyzywają, ale jakoś sobie z tym radził do niedawna. Generalnie jest trzech agresorów i kilka młodszych ofiar, również z tej klasy.

Do rzeczy jednak. Sytuacja nietypowa. Gram w zespole rockowym i gramy lekkiego rocka, zresztą z sukcesami. Nagrania są dostępne w sieci. Ostatnio jeden z kolegów syna z klasy, znalazł jedną spokojną piosenkę mojego zespołu, którą wykorzystuje do naśmiewania się z mojego syna. Publicznie ją odtwarza na podwórku i śmieje się z syna, że jego ojciec gra w "takiej" kapeli. Umieszcza na grupach szklonych w Internecie. Na forach też wykorzystują to do podśmiewania się z niego. Przykro mi, bo z dnia na dzień w pewnym sensie za moją przyczyną, dziecko stało się bardzo nerwowe, obgryza paznokcie, słabo śpi.

Zupełnie nie wiem jak mu pomóc. Mógłbym zwrócić uwagę agresorom, ale obawiam się, że to obróci się przeciw synowi. Mógłbym porozmawiać z rodzicami agresorów, ale też nie wiem jak się zachowają i czy nie będzie gorzej.

Bardzo chciałbym mu pomóc. Ma kilku kolegów, z którymi może spotykać się w normalnych relacjach, ale zawsze pojawiają się agresorzy.

Czy możecie coś poradzić?

Pozdrawiam,

K
Obserwuj wątek
  • krokodil123 Re: nękanie i poniżanie dziecka 13.05.21, 21:01
   Hymmmm….miałam podobny problem jak dziecko było w podstawówki. Tylko agresor był jeden i coś ubzdurał że będzie mu dokuczać z mojego powodu.
   Konkretnie co wymyślił i tak się nie dowiedziałam, syn nie powiedział z obawy chyba że sama się rozprawie z jego kolegi.

   Jednak ja mam duże poczucie własnej wartości, żyje normalnie nikogo nie krzywdząc i nie mam się czego wstydzić a nawet odwrotnie z dużo spraw jestem dumna i wydaje mi się że to się też odbiło na mojego dzieciaka.

   Chodzi odwrotnie- nie rozprawiać się z agresorami a podbudować własnego dziecka,
   upewnić go że to co robisz jest fajnie a nawet super a rodzice innych dzieciaków mogą o takie sprawy pomarzyć.

   Masz kolegów z kapeli, weź dzieciaka na wasz występ czy nagrania, niech koledzy powiedzą jakie to jest fajne. Pokazać mu że musisz mieć dużo umiejętności aby coś nagrać/ stworzyć. Że to wasze hobby.

   Porozmawiać że są ludzi którzy nie mają zainteresowania, siedzą przed telewizorem a ich hobby jest głupie naśmiewania się z wszystkiego.

   Też o tym że każdy ma prawo robić i lubić inne ręczy.
   Ja lubię masło orzechowe, a mama nie. Znajomy lubi opery a ja gitarę.

   Twoi koledzy lubią piłkę a ja gitarę i nie należy się wstydzić tego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka