Dodaj do ulubionych

Izabela nie Iza! Forma Imienia dziecka

02.03.22, 09:54
Witam smile Mam córeczke prawie 4 letnia, która ma na imię Izabela. I chciałabym żeby właśnie w takiej formie się do Niej zwracano. Córeczka różniez woli gdy mówi się do Niej Izabela/Izabelka, a nie Iza. Lubi też gdy zwraca się do Niej Bella, Belcia jak w książce Bolesława Prusa, Lalka. Sama wielokrotnie powtarza to osobom do okoła i mówi, zeby mówić do Niej Bella lub Izabela. Ale niektórzy ludzie mają to gdzieś sad nawet moja mama i cały czas mówi Iza, ewentualnie Izunia. Kilkakrotnie córeczka przychodzi do mnie żeby pomoc Jej w tym temacie, siada i mówi, że jest przez to smutna, bo Ona jest Izabelą nie Iza. Mam dwie koleżanki, które mają na imię Adriana i Adrianna, nie lubią gdy mówi się do Nich Ada i powtarzają do każdemu kto tak powie i to działa, ale malutka dziewczynka nie ma w sobie tyle odwagi by mówić to w koło. Rozważałam opcje zmiany imienia na Isabela/Isabella żeby wymusić na niektórych formę imienia. Proszę o jakieś podpowiedzi, jak to wyegzekwować, czy zostawić. Choć boli mnie ten smutek. Kochane Mamusie, kochacie swoje pociechy, więc wierzę, że pomożecie smile
Obserwuj wątek
    • kanna Re: Izabela nie Iza! Forma Imienia dziecka 21.03.22, 22:57
      Pogodzić się z tym, ze dziecko nie jest twoją własnością.
      To znaczy, ze inni ludzi będą nazywać je po swojemu . Będą je tez traktować inaczej, niż Ty. To naturalne.

Przestań się mieszać, a córeczka szybko się nauczy, kto jej słucha, kto nie. Jak ktoś jej nie będzie słuchać - zacznie go ignorować, albo się wykłóci.

Nie wyręczaj jej. Zmiana imienia nic nie pomoże.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka