Dodaj do ulubionych

3 latek wycofany w przedszkolu

07.12.22, 21:44
Witam,
Mam problem z moim 3latkiem.
Od września chodzi do przedszkola.Od początku chodzi bardzo chętnie. Jednak w przedszkolu nie chce uczestniczyć w żadnych zabawach(np.w kółeczku),nie chce wykonywać żadnych zajęć przy stoliczku. Panie go zachęcają, namawiają ale nic to nie daję.
Bawi się sam.Jedynie gdy jest w grupie łączonej ze starszym bratem( który również uczęszcza do przedszkola do tzw starszakow)wtedy bawią się razem.
Z przedszkola wraca zadowolony,mówi że było fajnie.
Martwi mnie jednak brak zainteresowania wspólnymi zabawami z innymi dziećmi, niechęć do wspólnych zajęć, zabaw itp
Pytałam go kilka razy dlaczego nie chce się bawić z innymi dziećmi-twierdzi że nie lubi dzidziusiów.
Kolejna kwestia to niechęć do nauki nowych rzeczy. Mianowicie, nie umie trzymać prawidłowo nożyczek czy kredki, wielokrotnie chciałam mu pokazać prawidłowy chwyt ale nie pozwala na to. Nie pozwala włożyć sobie kredki,nożyczek w dłoń i robi po swojemu. Podobnie jest z ubieraniem się, twierdzi że nie umie "Ty zrób""Ty ubierz". Oczywiście w kwestii ubierania się nie odpuszczam jęczy,piszczy że nie umie,Ty zrób ale staram się żeby zrobił sam.
Martwi mnie,że nie wykazuje jakichkolwiek chęci spróbowania, uczenia się nowych rzeczy. Od początku zakłada,że nie umie,że nie da rady...
Początkowo podchodziłam do tego ok jest jeszcze mały jednak nie widzę żadnych postępów.
W domu jest bardzo wesołym,energicznym chłopcem. Bardzo chętnie bawi się ze starszym bratem,pomaga w gotowaniu i innych pracach.
Proszę o Wasze spostrzeżenia,przemyślenia i jak Wy to widzicie. Czy to normalne w jego wieku?
Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka