Dodaj do ulubionych

Jak nakłonić dziecko do mycia głowy?

22.11.06, 11:35
Witam!
Moja siostrzenica ma 3.5 roku i nie daje sobie myć głowy, ma w ogóle bardzo
mało włosów - takie cienkie piórka
Jak słyszy ze bedziemy myć włosy to odrazu bardzo się denerwuje i woła ze nie
chce
Czy myślicie aby przekonać ją np ze jak umyjemy włoski to dostanie jakiś
prezent czy umyć na siłę, a może zabawa w salon fryzjerski...?
Poradźcie coś, moze miałyście podobny problem
i czy znacie jakieś sposoby aby włosy stały się gęste
Jak często w ogóle myjecie dzieciom głowe?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • mathiola Re: Jak nakłonić dziecko do mycia głowy? 22.11.06, 11:40
      Moje dziecko uwielbia się myć, a włosów ma tyle, że połowę mógły stracić,
      facetowi niepotrzebne. Więc z praktyki nie poradzę. Ale myślę, że może gdyby w
      sklepie mogła sama wybrać sobie jakiś fajny szampon w kolorowej butelce, a
      potem zabawiła się z mamą w salon fryzjerski... Tak sobie wyobrażam rozwiązanie
      kłopotu włosowego u dziecka w moim wykonaniu w każdym bądź razie.
      • kinga1234 Re: Jak nakłonić dziecko do mycia głowy? 22.11.06, 11:50
        my mieliśmy ten problem sad
        już nie wiedzielismy co robić czym goz zachecić i w pewnym momencie wymyśliłam
        ze mój syn sam mi umyje moja głowe smile oczywiście było przy ty wiele radości,
        ale od tamtej pory nie ma żadnego problemu jest tylko jesden warunek że
        najpierw moja głowa jest mytasmile
    • fankajanka Re: Jak nakłonić dziecko do mycia głowy? 22.11.06, 11:52
      No własnie -salon fryzjerskismile Moją córkę przekonałam w ten sposób do mycia
      głowy, gdzy była w wieku Twojej siostrzenicy. W praktyce odbywa sie to w ten
      sposób, że przystawiam do wanny wygodne siedzisko, na krawedzi wanny rozkładam
      ręcznik i moja dama siada, odchyla głowę do tyłu i zaczynamy zabiegismile jak mam
      czas, to jakis masaz, maseczka z kremu bambino, a pózniej do wanny na normalna
      kapiel. pomysł ma same zalety ,bo oprócz fajnej zabawy nie ma problemu z wodą
      zalewajaca oczysmile Na cienkie i rzadkie włosy sama chciałabym znać lekarstwo-
      moja córka ma może 1/4 włosów niz ja w jej wiekusad
    • agnes0101 Re: Jak nakłonić dziecko do mycia głowy? 22.11.06, 12:05
      Mój syn, fakt nieco młodczy (2-latek) , ostatnio miał taką fazę. Do mniej
      więcej 1,5 roku bez problemu myliśmy mu głowę i nie było płaczu. Później nie
      wiem co się stało i był za każdym razem płacz. Wiele osób proponowały mi bym
      kupiła takie rondo które zakłada się dziecku na głowę dzięki czemu woda nie
      spływa na oczy. Uznałam jednak że nie warto, bo później gdziekolwiek będę
      jechała to będę musiała brać ze sobą, a co gdybym zapomniała. Wytłumaczyłam
      więc mojemu synkowi że jak przechyli główkę do tyłu i mama będzie spłukiwać
      prysznicem to woda nie poleci mu na oczka. Jakie było jego zdziwienie za 1-
      wszym razem gdy zobaczył że mama ma racjęsmile Tak więc od tego czasu nie mamy
      problemu. Synek dzielnie odchyla głowę do tyłu a ja lekkim strumieniem wody
      spłukuję mu włoski, a dodam że ma ich bardzo dużo bo są gęste i kręcone.
      Osobiście uważam że to na tyle duża dziewczyna, że powinna zrozumieć. U nas
      poza tym być może pomogły zajęcia na basenie, tzw. nauka pływania dla małych
      dzieci. Na tych zajęciach jest wiele zabaw z polewaniem główki i ciała wodą z
      konewki czy innych zabawek. Myślę że to też dzieciom pomaga w przyzwyczajeniu
      do mycia główki.
      • k1234561 Re: Jak nakłonić dziecko do mycia głowy? 22.11.06, 12:15
        Z moja córką był podobny problem.Pomogły wizyty na basenie i wchodzenie razem
        ze mną pod prysznic.W praktyce brałam małą na ręce i razem wchodziłyśmy pod
        prysznic i nawzajem myłyśmy sobie głowy.Potem poszło o krok dalej polewałam
        małej głowę woda z kubka,a córka miała odchyloną głowkę do tyłu i bardzo
        powoli ,bez zalewania oczu wodą spłukiwałam szampon wodą z kubka.
        Zaznazam ,że to wszysko miało miejsce wyłącznie na basenie.W domu nie pozwoliła
        sobie umyć głowy.Na szczęście pozniej w wannie w domu znowu z pomocą kubka
        udało mi się ją przekonać.Zostało do dziś,choć teraz trzyma przyciśniętą do
        oczu gąbkę.

Pozdrawiam i życzę cierpliwośći
        Anika
        • alexa-75 Re: Jak nakłonić dziecko do mycia głowy? 25.11.06, 23:29
          Mój dwulatek nie chciał myć swego czasu wogóle głowy. Jak już widział szampon w
          moich rękach to był wielki krzyk. Kiedys wymyślilam, że zrobimy wielką pianę.
          Nalałam o wiele więcej szamponu na jego głowę niż normalnie i zrobilam gigant
          pianę, wsadziłam małego ręcę w tą pianę i był zachwycony. Po paru dniach
          euforia wygasla i piana na głowie nie stanowila dla niego żadnej zachęty. Potem
          kupiłam taki mini przyrząd do robienia mydlanych baniek (np. z szamponu) i
          zawsze podczas kąpieli daję mu ten przyrząd i mowię, że będziemy robić bańki
          ale najpierw musimy umyć włoski, żeby mieć pianę. Na razie działa (odpukać).
    • stachu62 Re: Jak nakłonić dziecko do mycia głowy? 27.11.06, 11:50
      Moja córka 2,5 roku ma włosy dłuższe i gęstsze niz modelki na reklamach szmponów
      ale zawsze próba mycia ich kończy się krótkim stwierdzeniem "Płacz będzie" i po
      sekundzie jest łacznie z wyskakiwaniem z wanny przerobiliśmy już chyba wszystkie
      możliwe patenty i nic. I co ja biedny moge?

płacz będzie...

• ik_ecc Re: Jak nakłonić dziecko do mycia głowy? 07.12.06, 16:15
        stachu62 napisał:

> Moja córka 2,5 roku ma włosy dłuższe i gęstsze niz modelki na reklamach
        szmponó
        > w
        > ale zawsze próba mycia ich kończy się krótkim stwierdzeniem "Płacz będzie" i
        po
        > sekundzie jest łacznie z wyskakiwaniem z wanny przerobiliśmy już chyba
        wszystki
        > e
        > możliwe patenty i nic. I co ja biedny moge?
        >
        > płacz będzie...
        >

smile)) Usmialam sie, choc doceniam dramat sytuacji...

Przypomnialo mi to, ze ja sama nienawidzilam mycia glowy. Starsza musialam byc
        sporo, bo pamietam to dobrze. Wlosy mialam za tylek, piekne, geste, od czasu do
        czasu trzeba bylo je myc... Byla to operacja, w ktorej udzial brala polowa
        rodziny. wink Przynajmniej 2 osoby mnie trzymaly, trzecia myla glowe.... Jeszcze
        teraz pamietam jak sie rzucalam i wrzeszczalam... hi hi... wink Glowe mialam myta
        kilka razy do roku. wink

Na pocieszenie - teraz myje glowe codziennie, wiec uraz mi nie pozostal. wink

• nuvielle Re: Jak nakłonić dziecko do mycia głowy? 05.12.06, 23:09
      Właśnie dzisiaj udało nam się drugi raz umyć głowę bez płaczu (Nika ma 26
      miesięcy i od około 6 protestowała zawzięcie). Pomógł przypadek. Tekst i
      rysunek w książeczce o dziewczynce i mamie, która myje jej głowę gąbką.
      Wywiązała się rozmowa i padło zapewnienie, że gąbkę kupimy, a Nika umje sobie
      głowę. I TAK SIĘ STAŁO!smile Bez protestów, krzyków. Z delikatną moją pomocą, pod
      koniec nawet dała sobie spłukać głowę prysznicem! (Wcześniej nie pomagało nic:
      rondo, tłumaczenie o odchylaniu główki, itp. ) A dzisiaj pomógł nam jeszcze
      ostatnio oglądany program o superniani czy jakoś tak (znowu przypadek - nigdy
      tego nie oglądam, ani ja, ani córa tym bardziej) - był tam chłopiec, który nie
      dał sobie myc głowy, a niania wymyśliła robienie antenki teletubisiowej z piany
      na jego głowie. Nika sobie to przypomniała i też antenkę mieć chciała. Potem
      poszło już gładko. Jestem w wielkim szoku i mam nadzieję, że problem mamy już z
      głowysmile
      Co do ilości włosów to chyba nic się nie da poradzic, ale czy przypadkiem
      siostrzenica nie ma też obiekcji co do czesania włosów?

Pozdrawiam
      Nuv

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka