pozytywne i negatywne skutki wyciecia trzeciego

14.02.11, 14:32
migdała?
    • ancymon123 Re: pozytywne i negatywne skutki wyciecia trzecie 14.02.11, 15:14
      Osobiście migdała nie posiadam, wycięty dawno temu- negatywnych skutków brak.
      Malutko choruję i oddycham przez nos, a było inaczej.
    • tijgertje Re: pozytywne i negatywne skutki wyciecia trzecie 14.02.11, 18:29
      pozytywnych widze mnostwo. Negaywnych ani u mnie ani u mlodego nie zauwazylam.
    • leneczkaz Re: pozytywne i negatywne skutki wyciecia trzecie 14.02.11, 19:17
      U mojego taty z negatywnych to takie, że wszystkie choroby gardła zawsze mu się kończyły zapaleniem oskrzeli lub płuc i koniec końców ma astmę oskrzelową.
      • tijgertje Re: pozytywne i negatywne skutki wyciecia trzecie 14.02.11, 19:30
        Leneczkaz, ale kiedy sie tej astmy nabawil? Bo trzeci migdal samoistnie zanika i u nastolatkow na pewno nie moze byc powodem astmy.
        • leneczkaz Re: pozytywne i negatywne skutki wyciecia trzecie 14.02.11, 19:54
          Mój tata miał wycinany migdał jako nastolatek (taki trochę wypas bo na żywca bez znieczulenia kiedyś cięli). Od tego czasu każdy 'kaszl' to u niego zapalenie oskrzeli. Zawsze. Nigdy nie chorował na nic innego niż oskrzela/płuca. Astmę ma wykrytą rok temu (lat 59)
          • tijgertje Re: pozytywne i negatywne skutki wyciecia trzecie 14.02.11, 20:33
            Nie sadze,z eby w tym przypadku jedno z drugim mialo zwiazek. Tez mam astme, ale migdalow pozbylam sie juz po diagnozie. W rodzinie mam astmatykow, wszyscy z migdalami.
            Przyczyn astmy moze byc mnostwo i mysle, ze w tym przypadku mogly sie nalozyc z wycieciem migdala.
            • zjawa1 tijgertje 14.02.11, 21:54
              Przewlekle zapalenia oskrzeli moga byc jak najbardziej przyczyna ,,nabytej" astmy w wieku pozniejszym!!!
              A tzw. 3 migdla to nie jest jakas tam narosl bonusowa, ktora znika w okreslonym wieku!
              Mnie jakos nie zniklasmile mam wszystkie, mozliwe rodzaje migdalowsmile
              Tj. podniebienne i gardlowe, a wie tzw. 3 migdlasmile
              Powtarzam: tzw, 3 migdal to nic innego jak przerosniety migdal gardlowy!!!!!
              • zjawa1 Re: tijgertje 14.02.11, 22:02
                A powracajac do pytania autorki watku.Wszystkie migdaly, a wiec podniebienne boczne, gardlowe naleza do pierścienia Waldeyera. Pierscien ten to tkanka chlonna, a wiec pelni funkcje ochronne przed bakteriami. Inaczej pierscien jest tez zwany limfatycznym.
                Jesli dziecko jakos strasznie nie choruje, nie ma plynow w uszach itp. to ja odczekalabym jeszcze troche z jego wycieciem. Warto pamietac ze wszystkie migdalki po kazdej przebytej infekcji moga powiekszac swooje rozmiary, a po uplywie ok 3 tyg. wracaja do normalnych rozmiarow. Czesto zdarza sie tez tak, ze same obkurczaja sie z wiekiem!
                Jesli juz trzeba cos zrobic z migdalami to nalezy pamietac, ze podniebiennich nie wycinac w calosci!!!! Tylko podciac je. Co do migdalka gardllowego, jesli przerosniety zwanego trzecim migdalem, to mozna go wyciac bez wiekszych negatywnych reakcji organizmu.
              • tijgertje Re: tijgertje 14.02.11, 23:40
                zjawa1 napisała:

                > Przewlekle zapalenia oskrzeli moga byc jak najbardziej przyczyna ,,nabytej" ast
                > my w wieku pozniejszym!!!

                Oczywiscie, ze tak. Chodzilo mi o to, ze akurat obecnosc czy brak trzeciego migdala nie ma wplywu na powstanie astmy.
                • zjawa1 Re: tijgertje 14.02.11, 23:50
                  Kazdy ma tzw. 3 migdal, czyli migdal gardlowy, no chyba, ze mial go przersnietego i wycietegosmile

                  Fakt, ze wyciety przerosniety migdal gardlowy ma nijaki wplyw na astmesmile
                  Ale wyciete wszystkie migdaly-rowniez podniebienne- moga miec zasadniczy na nia wplywsmile
                  • zjawa1 Re: tijgertje 14.02.11, 23:54
                    Oczywiscie mowiac o tzw. 3 migdale i twierdzac, ze kazdy go posiada mialam na mysli fakt, ze kazdy sie z nim rodzismile
    • solaris31 Re: pozytywne i negatywne skutki wyciecia trzecie 14.02.11, 21:34
      pozytywne same, negatywów poza nerwami i stresem przed i w trakcie zabiegu sobie nie przypominam.

      mój mąż tez jest po adenotomii, nie ma żadnej astmy i nie chorował nigdy na oskrzela/płuca. jest alergikiem, ale to nie wina 3 migdała akurat smile
      • margo_kozak Re: pozytywne i negatywne skutki wyciecia trzecie 14.02.11, 21:40
        negatywne? jeszcze nie zauwazylam, a to juz rok po wycieciu.

        plusy: oddychanie przez nos, spanie z zamknieta buzia, cofniecie niedosłuchu!!!!
        katar który nigdy nie trwa tydzien tylko 3-4 dni.


        mlodszy ma przerosniety. spi z otwarta buzia, mowa sie nie rozwija, plyn w uszach i bezdechy w nocy. non stop glut - doslownie!!!
        • zjawa1 Polecam do przeczytania... 15.02.11, 00:03
          orl.ifps.org.pl/pdf/przerost_migdaka_gardlowego.pdf
        • dmka Re: pozytywne i negatywne skutki wyciecia trzecie 15.02.11, 00:06
          ja po wycięciu odzyłam na nowo, a było to dawno , dawno temu, cięto mi na żywca, jedynie jakies krople do nosa wpuścili i jazaaaa! dało się przeżyć. zero chorowania od tamego czasu, az do pierwszej ciąży, az mnie czasmi newry brały, jak w pracy ludzie na zwolnieniach, a ja nie, bo zdrowawink

          natomiast u mojego 3 letniego synka zdecydowaliśmy się na usunięcie, ponieważ miał po przebytej latem mononukleozie - straszne zapalenia uszu, tympanometria płaska, balismy się, ze straci słuch, no i non stop glut po pas, kaszel w nocy straszny, raz o mało co nie zszedł z tego świata, gdyz gluty zatkały mu wszystko, lacznie z gardłem.

          od tamej pory [od października], kiedy to wycięlismy - ciągle coś, jak nie glut, to przeziębienie, uszy znowu było zapalenie, masakra po prostusad
    • karro80 Re: pozytywne i negatywne skutki wyciecia trzecie 15.02.11, 13:06
      he ja też mogę o sobie napisać
      i to same pozytywy - mniej angin i zap. gardła- u mnie to akurat było non stop i oddychanie w końcu przez nos.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja