groprinosine dajecie?

03.04.11, 09:03
Na "Małym dziecku" słaby odzew, więc może tu znajdę więcej mam z doświadczeniem "w temacie". Parę dni temu pisałam o tygodniowej gorączce u synka. Pediatra zaleciła oczywiście antybiotyk, ale dziecko miało tylko katar na który dostał Biodacynę w kroplach, poza tym (oprócz gorączki) nic. Nie podałam antybiotyku, (chociaż jest wykupiony) tylko Groprinosinę, już po pierwszej dawce gorączka spadła, następnego dnia syn "ozdrowiał", bez temperatury. Z nosa zamiast normalnego jak do tej pory kataru, wydostało się żółte, mętne paskudztwo, ale następnego dnia prawie bez kataru, a wydzielina normalna. Napiszcie proszę, czy wasi pediatrzy "lubią" Groprinosinę i jak często zalecają. W necie znalazłam najróżniejsze informacje, od zniechęcających do jej stosowania (kwas moczowy we krwi podnosi, nie działa) do wręcz entuzjastycznych "daję przy każdej infekcji" , a jak wy?
    • yoka1 groprinosin 03.04.11, 10:11
      ja podawałam kilka razy. To nie jest kwestia lubiądawać czy nie, Groprinosin jest na infekcje wirusowe po prostu i faktycznie pomaga.
      • ata99 Re: groprinosin 03.04.11, 11:32
        Tak, ale "podobno" działania uboczne (nerki ?wątroba?) na tyle silne, że lepiej hodować wirusy, zamiast gonić je Groprinosiną. Próbuję się zorientować, jaka opinia przeważa, rozumiem pośrednio opinia waszych lekarzy pediatrów.
    • dragolita_123 Re: groprinosine dajecie? 06.03.16, 11:26
      Lek Groprinosin ma w składzie Pranobeks inozyny.
      Pranobeks inozyny stosowany jest:

      jako lek pomocniczy w zakażeniach wirusem opryszczki zwykłej (HSV-I i HSV-II), w tym w opryszczce narządów płciowych ? badania kliniczne wykazały, że jest on znacznie mniej skuteczny od acyklowiru[5][6]
      w podostrym stwardniającym zapaleniu mózgu[7], choć niektóre badania zaprzeczają skuteczności leku w tej chorobie[8]
      Ponadto lek ten próbowano wykorzystywać na etapie badań w terapii innych schorzeń:

      opisywane są próby stosowania pranobeksu inozyny w leczeniu łysienia plackowatego[9]
      we wcześniejszych doniesieniach opisywano także opóźnianie przez pranobeks inozyny u zakażonych HIV rozwoju AIDS.
      Mój syn 8 lat dostał ten lek od pediatry na przeziębienie i dostał po nim strasznego bólu brzucha i ostrego zaparcia do tego stopnia że nie mógł chodzić .
Pełna wersja