szkarlatyna i młodze dziecko w domu- ktoś tak miał

26.05.11, 12:27
dziś u córci rozpoznano szkarlatynę- mam młodszego rocznego synka jeszcze, może ktoś tak miał i młodsze się nie zaraziło, wiem na dwoje babka wróżyła ale może mnie podbudujecie. jeśli zachorowało to młodsze to jaki przebieg miała szkarlatyna - gorzej lepiej? córcia miała gorączkę biały język a dziś wysypka, i na paluszkach takie krostki - ogólnie strasznie sucha skóra. po wysypie długo gorączkowały dzieci? dostała rulid - bo w rodzinie jest uczulenie na penicylinę więc ospenu nie dano na wszelki wypadek. będę wdzięczna za info. pozdrawiam.
    • gemmavera Re: szkarlatyna i młodze dziecko w domu- ktoś tak 26.05.11, 21:42
      Moja córka miała szkarlatynę, syn (młodszy) się nie zaraził.
      • adanko77 Re: szkarlatyna i młodze dziecko w domu- ktoś tak 27.05.11, 12:16
        u nas tak samo-starszy syn mial szkarlatyne a dziewieciomiesieczna córka nie zlapala-moja pediatra twierdzi, ze takie malutkie dzieci nie łapia szkarlatyny
        • matyldamoja Re: szkarlatyna i młodze dziecko w domu- ktoś tak 27.05.11, 12:22
          bardzo mnie pocieszyłyściesmile mam jeszcze pytanie czy wasze dzieciaki też miały tak zsypane rączki- paluszki - moja córcia ma takie wypukłe krosteczki i mega suchą skórę
          • adanko77 Re: szkarlatyna i młodze dziecko w domu- ktoś tak 27.05.11, 12:43
            u kuby wysypka pojawila sie na plecach i brzuchy, na rekach raczej nie, o ile pamietam
    • matyldamoja Re: szkarlatyna i młodze dziecko w domu- ktoś tak 28.05.11, 12:31
      proszę o odpowiedź jak długo utrzymuje sie wysypka, u nas dziś 4 dzień i jest duża , poza tym córkę troszkę swędzi,
    • majkaba Re: szkarlatyna i młodze dziecko w domu- ktoś tak 31.05.11, 17:51
      Mój czterolatek przechodził ostatnio szkarlatynę (2 razy!!!), a młodszy roczniak się nie zaraził.
      Starszaczek w sumie dość łagodnie przeszedł chorobę. Wysoka gorączka utrzymywała się jedną-dwie doby, a wysypka szybko zeszła jak włączyliśmy antybiotyk.


      https://www.suwaczki.com/tickers/qdkkx1hp5uh5ec02.png
      https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44ju29ketdj.png
Inne wątki na temat:
Pełna wersja