Dodaj do ulubionych

Gorączka z przegrzania??

05.08.04, 15:35
Czy może u waszych dzieci wystąpiła kiedyś temperatura z przegrzania? Mój
Mateusz wrócił dziś rano z podwórka i okazało się, że ma podwyższoną
temperaturę. Nawet nie dał jej dokładnie zmierzyć, ale na pewno było sporo
powyżej 38, bo trzymał termometr tylko przez chwilę a było już 38 stopni. Na
razie podałam mu Ibufen i zaraz zasnął. Wydaje mi się, że chyba mu przeszło,
bo ma już zimną główkę. W sumie na dworze nie siedzieliśmy na słońcu, tylko
w cieniu, bo jest mocny upał, ale może i tak mu było za gorąco. Niestety,
naszego pediatry już dziś nie było, a pani pielęgniarka w przychodni
niechętnie chciała nas zarejstrować do innego. Jak na złość także lekarz na
telefon prywatnie też nie mógł przyjechać. Trochę panikuję, bo może to oznaka
jakiejś infekcji i w nocy znów powróci temperatura, a do lekarza pójdziemy
dopiero jutro. Jeżeli czyjeś dziecko miało gorączkę z przegrzania, proszę
podzielcie się ze mną doświadczeniami. Przepraszam za chaos, ale trochę się
spieszę bo mały może obudzić się w każdej chwili. Pozdrawiam i z góry
dziękuję za odpowiedzi Ewa
Obserwuj wątek
    • patyczako Re: Gorączka z przegrzania?? 06.08.04, 21:23
      mysle ze u malych dzieci to calkiem normalne gdyz ich skala temperatury moze
      sie szybko rozreglowac... oczywiscie musisz obserwowac malego czy faktycznie to
      nie jakas infekcja co tez mozze byc mozliwe... mysle ze na przyszlosc
      wystarczylyby zimne kompresy na glowe i moze jeszcze na uda...
    • ewas17 Re: Gorączka z przegrzania?? 06.08.04, 23:18
      Dziękuję za odpowiedź. Okazało się, że to najprawdopodobniej reakcja po
      szczepieniu przeciwko różyczce, śwince i odrze. Mateusz miał je tydzień temu,
      więc nie skojarzyłam tego od razu z gorączką. Na szczęście jest już dobrze i
      mam nadzieję, że już obejdzie się bez żadnych sensacji. Pozdrawiam Ewa
      • alinaw1 Re: Gorączka z przegrzania?? 08.08.04, 08:03
        Ewas, proszę powiedz o tym Waszemu lekarzowi-pediatrze. On to koniecznie musi
        wpisać do książeczki zdrtowia i do swoich papierów. Rodzice zazwyczaj nie
        zgłaszają objawów poszczepiennych albo nawet ich nie kojarzą (czasem mogą
        wystąpić dużo później), lekarze to bagatelizują, a potem statystyka wygląda
        bardzo pięknie (żadnych powikłań, żadnych złych reakcji itd!).
        • ewas17 Re: do Alinaw1 09.08.04, 23:39
          Wydaje mi się, że w swoich papierach lekarz odnotwał, że to po szczepieniu, bo
          chyba musiał wpisać jakąś diagnozę. Ale w książecce nic nie na ten temat nie
          napisał. Pozdrawiam Ewa
          • mama_olgi komplikacje?? 12.08.04, 17:56
            a co poradzicie na przypadek Olgi (13m), dzisiaj rano była szczepiona przeciwko
            odrze, różyczce i śwince i już po południu dostała 38temp, dałam jej syrop
            paracetamol około 15.00 niestety temperatura nie spadała, nie wydaje mi się,
            żeby to było spwodowane szczepiem...,chociaż..??? jak myslicie zaczyna się jej
            jakaś infekcja ale przecież lekarz ją badał przed szczepieniem i nic
            niepokojącego nie stwierdził, czy mogą nastąpić w związku z tym jakieś
            komplikacje, prosze pomóżcie
            ------------------------------------------------------
            Jeśli chcesz mieć przyjaciela , oswój mnie!
            • ewas17 Re: komplikacje?? 12.08.04, 22:36
              Wydaje mi się, że to może być od szczepienia. Na zbicie temperatury polecam
              jakiś lek, który zawiera Ibuprofen (np. Ibufen, Nurofen). U nas lepiej działa
              niż Paracetamol. Jeżeli do jutra gorączka nie przejdzie, lepiej udaj się z
              dzieckiem do lekarza. Lepiej jak najszybciej wykluczyć czy to nie jakaś
              infekcja. Pozdrawiam Ewa
              • mama_olgi Re: komplikacje?? 13.08.04, 16:13
                ewa dziękuję, wczoraj dawałam jej tylko Paracetamol i nic jej nie zbiło
                gorączki, dopiero jak dałam nurofen to pomogło w ciągu 2hsmile mała już coraz
                lepiej, ja po prostu nie sądziłam, że to po szczepionce a to dlatego że wyobraź
                sobie szczepiona była o 08.00 a gorączkę dostała już o 11.00 ( różnica 3h) i
                dlatego wydawało mi się to niepokojące
                • lemona1 Re: komplikacje?? 13.08.04, 23:41
                  Nasz syncio (5 i pół miesiąca) dostał kilka dni temu gorączki, najpierw lekarz
                  mówił, że to przegrzanie, wczoraj okazało się po badaniu moczu (na wszelki
                  wypadek), że synek ma ostrą infekcję w drogach moczowych (!!!!skąd?) jazda do
                  szpitala i USG - przewężenie moczowodu, zbieranie się moczu cofajacego się do
                  nereczki.Totalny szok!!!
                  Zaczęło się od rzekomego przegrzania, a miesiące letnie to podobno największa
                  ilosć infekcji dróg moczowych (pomimo częstego zmieniania pampersów) z powodu
                  ciepła i szybkiego w związku z tym namnażania się bakterii.

U nas miało być tylko przegrzanie, wykryto przy okazji wadę moczowodu, bądźcie
                  czujne dziewczyny i róbcie lepiej zwykłe badania moczu i krwi gorączka nie
                  bierze sie z nikąd, ale przegrzania też oczywiście czasem się zdarzają no i
                  komplikacje poszczepienne również.
                  Pozdrawiam,
                  lemona1
                  lemona1
                  • mama_olgi do lemona1 14.08.04, 13:58
                    lemono, my tez na wszelki wypadek zawieźliśmy dzisiaj mocz do badania, wyników
                    jeszcze nie mam, będą za trzy godziny i zobaczymy dalej...U nas gorączka
                    niestey utrzymuje się dalej, w nocy było prawdziwe apogeum 39,5, i to jest tak
                    rano zbijemy temp. do 37 i radość w domu a za 3-4h , proszę bardzo tem. znowu
                    38,3 i tak w kółko
                    • lemona1 do mamy_olgi 14.08.04, 21:02
                      Cześć,
                      Mam nadzieję, że chociaż u Was to jednak nic poważnego, jak po badaniu moczu?
                      Pozdrawiam,
                      lemona1
    • ewas17 Re: Gorączka z przegrzania?? 14.08.04, 23:23
      My również robiliśmy badanie moczu na wszelki wypadek. Na szczęście wyszło ok.
      Pozdrawiam Ewa
      • mama_olgi Re: Gorączka z przegrzania?? 15.08.04, 09:04
        na szczęście badanie moczu wyszło ok, więc jest to albo taka reakcja na
        szczepienie albo jednocześnie przyplątała się trzydniówka. Nie chce zapeszać
        ale tej nocy było juz znacznie lepiej teraz rano ma 37,2 i mam nadzieje, że
        temp. nie wzrośniesmile))
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka