Dodaj do ulubionych

jak skutecznie zbadać pasożyty u niemowlaka?

14.10.13, 09:30
Dziewczyny?
Któraś z Was robiła takie badanie? Które jest skuteczniejsze, z krwi czy kał? Co dokładnie zbadać?
Mały nie ma żadnych objawów, może oprócz tego, że kiepsko śpi w nocy ( 15,5 mca) i biorąc pod uwagę ilości jakie zjada to średnio przybiera na wadze, chociaż waży ok ( ur. 2,7kg, teraz ok 11,5kg).
Badanie chce zrobić dla świętego spokoju.
Obserwuj wątek
      • libretinka Re: jak skutecznie zbadać pasożyty u niemowlaka? 14.10.13, 09:53
        e tam, katowanie siebie to domysły ma czy nie ma.
        Jak mogę zbadać i mieć święty spokój to czemu nie. Ja jestem z tych co wolą mieć pewność.
        Skoro mamy XXI wiek i możliwość sprawdzenia to czemu nie.
        Kiedyś ciągle byłam senna, było mi zimno i myślalam, że nie będę się doszukiwać bo to nic takiego. Jak w końcu zrobiłam badania to okazało się, że mam silną anemie, po zmianie diety i kuracji żelazem moje samopoczucie zmieniło się o 180 stopni.
        Przecież moje dziecko nie powie, że mu coś dolega.
          • libretinka Re: jak skutecznie zbadać pasożyty u niemowlaka? 14.10.13, 09:59
            w sumie to pasożyty chcę zbadać niezależnie od wszystkiego. Po prostu chce mieć pewność, że ich nie ma. Nie mam przekonania do niani jeśli chodzi o higienę różnych rzeczy.
            A kiepski sen wygląda tak, że syn nie budzi się milion razy, zazwyczaj budzi się raz, ale nie zasypia przez kolejne 1,5h do 3h. Łazi po nas, dzis np próbowal mnie gryźć cały czas ( ciągle ma tylko jedynki górne i dolne), idą mu wszystkie 2 i 4, śpiewa sobie, gada itd.
            Może też jakieś robale go wybudzają, nie wiem. Generalnie kiepsko śpi od urodzenia.
            • neffi79 Re: jak skutecznie zbadać pasożyty u niemowlaka? 14.10.13, 10:11
              może ząbkuje, powodem złego snu moga być równe dobrze inne rzeczy...
              Ale fakt jest faktem, że duzo dzieci i niemowląt (!) ma pasozyty, tu przede wszystkim objawem jest właśnie kiepski sen, rzucanie się, stękanie, wiercenie, płacz, słabe przybieranie na wadze...
              Żródeł zarażenia jest ogrom, szczególnie dla malucha, który ma ciągle łapki w buzi.
              po pierwsze jesli miały by to być owsiki (najczęsciej spotykane) to obserwuj kupkę, bardzo dokładnie, szczególnie rano jeśli robi - mozna zauwazyc gołym okiem. jesli glista lub lamblie to trzeba zrobić badanie. Krwi i kału.

Proponuje kuracje Zentelem, wytłukuje wszystkie robale ale dla całej rodziny kuracja jest dość droga, my płaciliśmy ponad 200zł + wciągnełam w kurację dziadków, bardzo się opierali, ale lekarz kazał odrobaczyć wszystkich najblizyszych zeby miało to sens.
              Zafundowałam więc moim rodzicom kurację dla własnego spokojusmile
              Bierze się 1 tabletkę na tydzien. Kuracja 14 dni. Niektórzy lekarze stosują profilaktyczne odrobaczanie dzieci i niemowlaków ale to juz innym temat.
              A tak wogole to zerknij na forum gazetowe tematyczne, konkretnie o pasozytach.
              • libretinka Re: jak skutecznie zbadać pasożyty u niemowlaka? 14.10.13, 10:16
                Ja ogólnie podejrzewam, że mały nie ma pasożytów, kupki obserwuje i są ok. Chcę po prostu mieć pewność. Już sprawdziłam to laboratorium Felikx, badają kał wiec badanie nieinwazyjne dla małego, wyślę 3 próbki i zobaczymy.
                W kwestii zdrowia jestem z tych co uważają, że lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć. Nie rozumiem ignorantów w tej kwestii.
                Maż jakiś rok temu robił sobie badanie na pasożyty ( ma chore jelita) i nie miał, ja nie mam żadnych objawów więc czarnego scenariusza nie zakładam.
                • neffi79 Re: zentel 14.10.13, 10:35
                  wiem, nawet na ulotce jest zapis, ze pow. 2 lat. Moja mała miała w wieku około 12 miesięcy z zalecenia lekarza. Kuracje przeszła bez skutków ubocznych. Zentel ma najwyższą skuteczność.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka