Dodaj do ulubionych

10-latek ciągle boli go brzuch

07.09.15, 23:06
Od kiedy nauczył się mówić to stale narzeka na bóle brzucha i nudności, często teź wymiotuje. Co by nie zjadł to zaraz go ten brzuch boli. Tak mi go szkoda, níc go nie cieszy. Moźe ktoś z państwa ma podobny problem, proszę o odzew.
Obserwuj wątek
  • alpepe Re: 10-latek ciągle boli go brzuch 08.09.15, 14:14
   Z tym bólem, to też miałam jako dziecko, co to było, nikt nie wie, ale nie wymiotowałam. Natomiast pytanie, czy nie ma on pasożytów, np. lamblii, niektóre dzieci przy lambliach bardzo wymiotują, szczególnie na noc. Przy lambliach ja sama tez miałam koszmarne bóle brzucha.
   • jesmina Re: 10-latek ciągle boli go brzuch 08.09.15, 20:35
    U naszej pediatry jesteśmy stałymi bywalcami ale wydaje mi się że Pani doktor bagatelizuje sprawę najpierw stawiała na helicobacter pylori, dała skierowanie na morfologię ogólną, a tego helicobactera robiłam prywatnie, morfologia bardzo słaba szczególnie żelazo tylko 17 jednostek przy ogólnie przejętych 50 jednostkach, wysoki wynik komórek kwasochłonnych ale pani doktor stwierdziła, że alergicy tak mają a helikobakter w wynikach z krwi nie wyszedł. Dała na usg brzucha radiolog stwierdził słabą perystaltykę jelit i namawiał na zrobienie kolonoskopii, ale to albo w Poznaniu albo we Wrocławiu bo w mniejszych miastach u dzieci tego badania nie robią, zbyt duże ryzyko przerwania jelit w trakcie badania. Prywatnie zrobiłam z krwi wynik na obecność lambii i wyszło, że są jakieś przeciwciała świadczące o tym że kiedyś te lamblie miał, a obecnie wynik wyszedł niepewny do powtórki za miesiąc, pojechałm z tymi wynikami prywatnie do innej pani doktor a ta zaleciał leczenie metronidazolem w trzech pulsach po dziesięć dni. Jesteśmy trzy miesiące po leczeniu a poprawy nie ma żadnej. Teraz mamy skierowanie do laryngologa bo pediatra uczepiła się, że to może refluks.
    • dragonia Re: 10-latek ciągle boli go brzuch 09.09.15, 11:51
     Mój syn ma obecnie 9 lat, bóle brzucha trwają od wiosny tego roku, mielismy równiez taki epizod przez dwa miesiące w zeszłym roku. W tym roku syn równiez znacznie schudł w przeciągu dwóch miesięcy - obecnie ok. 5kg. Poza bólami brzucha, miał incydenty bólu w klatce piersiowej (z pobytem na SOR - EKG itp) i ściskaniem w gardle.

     Z badań które robiliśmy to kilkakrotnie USG, gastrokopia, kolonoskopia (w szpitalu na oddziale), badanie RTG z kontrastem z pasazem jelit, wodorowy test x2 (laktoza, fruktoza) w kierunku dysbakteriozy, różniste badania z krwi, wszytskie pasozyty x kilka (lambie to do tej pory chyba z 7 razy), różne badania z krwi -oceniające czynnosci nerek, watroby, trzustki, tarczycy, celiakia itp.
     Był leczony inhibitorem pompy najpierw w ciemno na podstawie podejrzeń, takze metronidazol na lamblie na podstawie wyniku z krwi że kiedys lamblie miał oraz pyrantel na owsiki i gliste.

     Leczenie rezultatu nie przynosiło i nie przynosi do tej pory - wynik RTG z kontrastem wykazal wysoki refluks żołądkowo-przełykowy, jednak leczenie inhibitorem pompy - dwukrotnie nie zlikwidowało całkowicie bólów brzucha. Syn nadal jest diagnozowany, ze względu na negatywny wynik jednego z badań, w kierunku celiaki, czekamy na wynik badań genetycznych - to za 2 miesiące.

     Alergolog rozważał jeszcze wpływ alergenów wziewnych na bóle brzucha - syn jest uczulony na pyłki różnych drzew (więksozść popularnych) oraz zboża także alergia krzyzowa. W gastroskopi miał drobne nadzerki na przełyku i kilka skupisk eozynofili (żaden lkearz nie nazwał tego eozynofilowym zapaleniem przełyku). Musimy bardzo uważac na dietę dziecka, zeby była lekkostrawna,inaczej kończy się to bólem brzucha, niestety nie możemy mówić o poprawie przy podawaniu leków przeciwalergicznych.

     Konsultowalismy tez dziecko z psychologiem, gdyz poczatkowo tak pediatra jaki przy pierwszym pobycie w szpitalu sugerowano podłoże psychologiczne. Dopiero przy drugim pobycie w szpitalu rozszerzono diagnostykę.

    • e-kasia27 Skoro wiadomo, że alergik 10.09.15, 18:38
     to dlaczego nie szukasz alergenów pokarmowych, które ból brzucha i wymioty powodują??

     Jeśli alergik wymiotuje po jedzeniu, to znaczy, że zjadł coś, co mu ewidentnie szkodzi.

     Testy alergiczne miał robione jakieś?
     Co w nich wyszło?
     Stosujesz jakąś dietę wykluczającą alergeny?

     Jak alergik i wymiotujący, to refluks jest na bank, nie ma co sprawdzać.

     Dietę trzeba wprowadzić wykluczającą alergeny.
  • ahelavela Re: 10-latek ciągle boli go brzuch 10.09.15, 19:12
   alergia pokarmowa albo nietolerancja pokarmowa. Na przykład enteropatia glutenozależna czyli celiakia daje takie objawy. Zrobić testy IgE, IgA, albo panel testów pokarmowych w gabinecie biorezonansu. Spisywać wszystko co dziecko je i pije w kalendarzyku. Sprawdzić czy dziecko nie przebywa w pomieszczeniach źle wietrzonyc, czy nie wdyach jakichś oparów (czy tak samo męczy się w domu czy na wakacjach nad morzem, w górach itd.). Analizować. Inaczej dziecko wykończy się. Tak nietolerancja jak i alergia pokarmowa mogą powodować krwawienia z jelit, stąd mały ma mało żelaza we krwi. Nie dawać tabletek żelaza, tylko najpierw wyeliminować przyczynę męki dziecka.
  • retrononagit Re: 10-latek ciągle boli go brzuch 11.09.15, 10:35
   A może to coś o podłożu psychosomatycznym? Może warto udać się do psychologa?
   • jesmina Re: 10-latek ciągle boli go brzuch 11.09.15, 11:34
    Testy alergiczne pokarmowe i wziewne robiliśmy w zeszłym roku jeżeli chodzi o pokarmówkę to wyszło uczulenie na orzechy, dorsza, żyto, ziemniaki, białko jaja. To od razu wyeliminowaliśmy z diety. Do tego roztocza kurzu domowego i roztocza mączne. Jako małe dziecko bardzo chorował ciągle zapalenie oskrzeli, angina, szkarlatyna, trzeci migdał, choroba bostońska. Do tej pory wziął już kilkadziesiąt różnych antybiotyków, bywały takie sytuacje, że pediatra rozkładała ręce mówiąc że nie ma co przypisać bo on wszystko już co dzieci mogą, brał. Teraz już nie choruje tak często na drogi oddechowe za to pojawił się ten ciągły ból brzucha. Najbardziej boję się tej celiakii. Narazie idziemy na badania w kierunku refluksu. sad
    • e-kasia27 Re: 10-latek ciągle boli go brzuch 12.09.15, 23:47
     Jakie to były testy z krwi, czy skórne?
     A co wyszło we wziewnych, to też ma znaczenie, bo po uczuleniu na pyłki można określić, na jakie pokarmy może być uczulony.

     Zwróć uwagę, czy brzuch nie boli go po pomidorach i papryce, bo to alergeny krzyżowe dla ziemniaków i na kurczaka, bo to silny alergen krzyżowy dla jajek.
     Przy alergii pierwszym krokiem ku zdrowiu jest wykluczenie z diety mleka krowiego i wszystkich wyrobów krowich, nawet jeśli w testach nie wyszło.
     Ziemniaków i jajek oczywiście nie jada?
     • jesmina Re: 10-latek ciągle boli go brzuch 13.09.15, 19:36
      Synek naprawdę ma okrojoną dietę, mleka też nie jada, jako maluszek miał skazę białkową wtedy nie podawaliśmy nic mlecznego kiedy pediatra po kilku latach powiedziała, że możemy małymi kroczkami wprowadzać produkty mleczne on ich już nie chciał i nigdy nie polubił. Dziwny zbieg okoliczności jego organizm jakby podświadomie wiedział co mu szkodzi, bo jak np jesteśmy w gościach i proponują mu pomidory, paprykę czy też np jakiś udko z kurczaka to on odkłada talerz mówiąc, że tego nie chce i nie wynika to z jego wyedukowania na temat diety, po prostu nigdy nie lubił tego co później wyszło w skórnych testach alergicznych, że mu szkodzi.
      • jesmina Re: 10-latek ciągle boli go brzuch 13.09.15, 19:39
       Jeszcze jedno chodzi mi po głowie chciałabym jeszcze zasięgnąć opinii jakiegoś szanowanego homeopaty może rzuci jakiś nowe światło, pokieruje.
       • e-kasia27 Re: 10-latek ciągle boli go brzuch 13.09.15, 21:59
        Homeopata na alergię nic nie pomoże.
        Dlaczego nie odpowiedziałaś na pytania?
        Nie chcesz pomocy?
      • blaue777 Re: 10-latek ciągle boli go brzuch 14.09.15, 11:29
       Alergia bywa nie przyczyną, a skutkiem. Homeopatia nie jest złym rozwiązaniem. Nasza lekarka zaczyna terapię od robali właśnie. Tylko najpierw owsiki, glista, nie lamblie, bo na tę cholerę inne leki działają. Zresztą poczytaj o odrobaczaniu np. dra Ozimka. Poza tym zapisywałabym, kiedy objawy się zaostrzają. Może faktycznie przyjmuje coś co mu szkodzi. Do tego po tylu lekach pewnie ma wyniszczoną florę, może jakaś grzybica?
     • jesmina Re: 10-latek ciągle boli go brzuch 14.09.15, 20:42
      Odpowiadam na pytania: testy były robione wiosnę zeszłego roku próba na skórze, a w tym roku z krwi na helicobacter pylorii i na lamblie. Tak jak pisałam w tej chwili syn prawie już nic nie chce jeść strach przed tym, że ten brzuch jeszcze bardziej po jedzeniu go będzie bolał nie pozwala mu niczego przełknąć oprócz suchej bułki czy kilku chrupek kukurydzianych, dzisiaj zjadł trochę postnego makaronu.
      Nie je pomidorów, papryki, jajek, orzechów, ryb, ani rzeczy mlecznych. Co do alergenów wziewnych to też mu z pięć wyszło ale nie mogę znaleźć wyniku, jakoś bardziej pediatra skoncentrowała się na pokarmówce.
      • jesmina Re: 10-latek ciągle boli go brzuch 15.09.15, 23:05
       wczoraj wieczorem i dzisiaj wieczorem zaczął kaszlac mówi że mu się ulewa i wtedy gardło bardzo piecze i drapíe kazałam mu wypic siemie lniane i kaszel sie uspokoíł
       • jesmina Re: 10-latek ciągle boli go brzuch 16.09.15, 10:15
        Tak myślę, że to przecież może być refluks. Syn sam domaga się, żeby iść z nim jak najszybciej do lekarza. Mam powyznaczanie terminy wizyt ale to wszystko długo trzeba czekać sad
        • e-kasia27 Re: 10-latek ciągle boli go brzuch 17.09.15, 00:31
         Tak, to jest refluks, kwas z żołądka cofa się do przełyku. To standard u alergików pokarmowych.
         Doraźnie można dziecku pomóc dając do wypicia 1/2 szklanki letniej wody z 1/2 łyżeczki sody spożywczej, ale nie można tego robić częściej niż raz na dzień.
         Idź koniecznie zrobić testy skórne pokarmowe.
         To już duży chłopak. Uświadom go, że to skutek jedzenia niewłaściwych rzeczy, niech sam obserwuje po czym jest gorzej.
         Wprowadź zasadę jedzenia pojedynczych pokarmów, a nie wieloskładnikowych mieszanek, wtedy łatwiej będzie zaobserwować, co szkodzi.
         Jeśli chcesz to wkleję ci dietę eliminacyjną dla alergików, ale lepiej by było najpierw zrobić testy, bo jak się jest na diecie parę miesięcy, to potem testy mogą wychodzić fałszywie ujemne.
         • jesmina Re: 10-latek ciągle boli go brzuch 17.09.15, 15:34
          Bardzo poproszę o tę dietę, z góry dziękuję.
          • e-kasia27 Dieta eliminacyna dla alergika. 17.09.15, 19:15
           dozwolone do jedzenia są:

           -mięso indyka, kaczki, gęsi, strusia, przepiórki, gołębia, wieprzowina, może też być dziczyzna: sarna, jeleń, dzik - mięso można jeść gotowane, pieczone, smażone, ale nie w postaci wędlin i konserw, gotować, piec, smażyć można tylko z dodatkami napisanymi poniżej

           - ryż, kasza gryczana biała i palona, kasza krakowska, kasza jaglana, amarantus, quinoa, tapioka, kasza i mąka kukurydziana,
           jeśli nie zamierzamy wyłączać z diety glutenu, to dozwolone jeszcze są kasza manna, kuskus, makaron bez jajeczny, kasza jęczmienna i płatki owsiane oraz mąka pszenna, orkiszowa, żytnia

           - olej słonecznikowy, rzepakowy, kukurydziany, z pestek winogron, ryżowy, oliwa z oliwek. sojowy, "masło" bez mleka, serwatki(dobre jest Optima Omega 3), margaryna zwykła(bezmleczna), smalec wieprzowy, tłuszcz kokosowy i palmowy

           - jajka przepiórcze, kacze, gęsie, indycze - można sobie pozwolić zjeść, nie częściej niż raz w tygodniu i bacznie obserwować po tym dziecko

           - bataty, buraki, szpinak, szczaw, rabarbar, sałata, cykoria, roszponka, ogórki(tylko świeże i mrożone; kwaszone i marynowane są niedopuszczalne!), cukinia i wszystkie dynie, brokuły, kalafior, rzodkiewka(rzadko!), kapusta pekińska (rzadko!), kukurydza, groszek, bób, fasolka szparagowa, soczewica, cieciorka i wszystkie fasole i soja(soja czasem może uczulać, gdy jest uczulenie na mleko, trzeba to mieć na uwadze i obserwować dziecko)( mogą też być z puszki, ale tylko takie o składzie woda, sól, cukier, kwasek cytrynowy, lub kwas askorbinowy), oliwki(ale tylko takie które nie mają w składzie kwasu mlekowego i octu winnego), pieczarki, boczniaki i inne grzyby świeże, mrożone lub suszone. Jeśli ktoś ma dostęp to topinambur, salsefia, skorzonera, portulaka.

           - czarne jagody, borówki amerykańskie i brusznica, żurawina, banany, winogrona, figi, awokado, mango, liczi, arbuz, melon, porzeczki, agrest, ananas, daktyle, flaszowce, granaty, karambola, papaja, tamaryndowiec, marakuja, rambutan, hurma(khaki), gujawa, ale nie w postaci gotowych dżemów i bez dodatku żelfiksów i cukru żelującego, mogą być z puszki o składzie woda, cukier, kwas cytrynowy, askorbinowy.

           -sól, cukier, fruktoza, majeranek, cząber, oregano, bazylia, pieprz, tymianek, imbir, gałka muszkatołowa, cynamon, mięta, rumianek, melisa, skrzyp, rozmaryn, herbata czarna i zielona, mączka chleba świętojańskiego(karob), rodzynki, suszone figi, daktyle, żurawina, mango, melon, wiórki kokosowe, orzechy makadamia, brazylijskie, nerkowce, pistacje, kasztany, sezam, siemię lniane, wiesiołek, słonecznik, pestki dyni

           - wafle ryżowe, kukurydziane, maca, chlebki sonko i chrupki kukurydziane(czytać skład, żeby mleka, serwatki i kazeinianu nie było), kajzerki zwykłe, chleb, ale tylko paczkowany z wypisanym pełnym składem na opakowaniu(bez mleka, serwatki, margaryny mlecznej), bułka tarta, ale tylko domowa z kajzerek bez mleka, chleb tostowy(bez mleka, serwatki) - to oczywiście jeśli nie wyłączamy glutenu

           - mleko ryżowe, owsiane, jaglane, sojowe(zwykłe i waniliowe, ale żeby nie miało w składzie marchwi), kukurydziane, orkiszowe, kokosowe(dobry zamiennik mleka i śmietany), jogurty i desery sojowe naturalne i waniliowe, karmelowe, jagodowe(ale bez pektyny, jabłek i marchwi! i innych soków i owoców), serek sojowy naturalny(tofu), kawałki, kulki sojowe(ale tylko o składzie; soja, bez dodatków smakowych i przypraw), miód akacjowy, gryczany, rzepakowy, wrzosowy, lipowy, mniszkowy, koniczynowy(miody w małych ilościach i rzadko, bo mogą uczulać ), miód sztuczny, słody wszystkie, cukier trzcinowy

           - dużo wody mineralnej średnio i wysoko zmineralizowanej

           Jeśli na takiej diecie wszystko będzie OK, to następnie włączyć do diety ziemniaki, pomidory, paprykę, bakłażan a następnie ryby, ale nie wędzone i nie z puszki. Z puszki dopuszczalny jest tuńczyk w oleju i sosie własnym oraz łosoś, makrela, śledź - filety gotowane (w oleju), nie wędzone! i nie w żadnej zalewie, i nie w pomidorach(nawet wtedy, gdy już bezkarnie będzie się jadło pomidory)!

           Potem można spróbować wprowadzać do diety inne(normalne!) rzeczy, ale pojedynczo, raz na tydzień jedną rzecz w dużych ilościach, żeby łatwo było zaobserwować objawy.           U was ryby włączyłabym do diety od razu, bo ryby rzadko powodują problemy z brzuchem.
           Najczęściej jest to wszystko, co od krowy, pomidory, ziemniaki, papryka, jajka kurze.
           • e-kasia27 Re: Dieta eliminacyna dla alergika. 17.09.15, 19:19
            Poprawy można się spodziewać najwcześniej po tygodniu diety, a jeśli stan zapalny w żołądku jest duży, to i miesiąc może trwać, zanim wszystkie objawy miną.
            • jesmina Re: Dieta eliminacyna dla alergika. 19.09.15, 09:31
             Wczoraj w końcu dostaliśmy się do Pani doktor która w naszym województwie cieszy się dobrą opinią wśród rodziców. Wysłuchała nas bardzo cierpliwie i powiedziała, że bolącego stale brzucha nie łączyła by z nieodpowiednią dietą, wstępna diagnoza jest taka, że syn może mieć cukrzycę sad Dzisiaj od 7 rano już staliśmy w kolejce w laboratorium analitycznym, żeby porobić wszystkie zlecone wyniki z krwi i moczu. Cukier, próby wątrobowe, lamblie, celiakię 400 zł takie badania i co dalej...... sad
             • jesmina Re: Dieta eliminacyna dla alergika. 22.09.15, 15:00
              Odebrałam już część wyników czekam jeszcze na transglutaminazę tkankową i gardia lamblia, z pozostałymi wynikami byłam już na konsultacji, najbardziej niepokojący jest wysoki poziom bilirubiny całkowitej we krwi Pani doktor mówi, że to świadczy o tym, że przewody żółciowe są przytkane co może tłumaczyć ten ciągły ból brzucha, podwyższone ma też Eo, Bazo i Mono nie wiem o co z tym chodzi, wysokie granulocyty kwasochłonne, a za niskie GGTP nie mam konkretnych wytycznych co mam dalej robić Pani doktor kazała czekać na pozostały wyniki.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka