Dodaj do ulubionych

Nadmierne pocenie, kaszel, senność

18.06.18, 14:00
Rodzice, może ktoś z Was miał podobny przypadek. Dziecko 6-miesięczne praktycznie z dnia na dzień osłabienie apetytu, słabe przyrosty, bardzo poci się główka podczas snu/jedzenia/zabawy, bardzo dużo śpi, jest blade, kaszle od 11.04 (lekarze stwierdzili, że to przez refluks, bierze leki, kaszel nadal jest). Nie goraczkuje. Witamina D, TSH w normie. Test potowy negatywny. Badanie ogólne moczu w porządku. Crp i OB ok. W morfologii niskie neutrofile, wysokie limfocyty, hemoglobina 11,4. Za prawym uchem wyczuwalny węzeł chłonny kilka mm. Lekarze mówią, że taki jego urok, a ja się martwię, jestem przerażona bo nie poznaję swojego dziecka, które kiedyś prawie nie spało w dzień, a teraz nie wytrzymuje dwóch godzin aktywności między drzemkami. Może ktoś słyszał chociaż o podobnym przypadku. Proszę o informacje/rady, bo już nie wiem co robić - zostawić i obserwować czy szukać pomocy u specjalistów (może to wyda się komuś śmieszne, ale czuje, że coś jest nie tak).
Obserwuj wątek
    • mamtrzykoty Re: Nadmierne pocenie, kaszel, senność 19.06.18, 11:25
     Tego wszystkiego, co wymieiłaś, może nie być.
     A ta senność to się pojawiła po przejściu na pepti, tak?

     To znaczy że dziecko na bank uczulone na krowę.
     To nie senność jest dziwna, to brak snu przedtem był dziwny.
     Teraz alergen przestał działać, to dziecko wreszcie zaczęło spać, jak każde zdrowe niemowlę.
     Poczekaj, jak sie jelita wygoją, to i apetyt wróci i przyrosty sie poprawią, kaszel też powinien minąć.
     Choć przy silnej alergii może być tak, że pepti jeszcze za bardzo uczula i poprawa będzie niewielka.
     Wtedy trzeba będzie albo przejść na mieszankę elementarną, albo na sojową.
     Jak jesteś z Warszawy to spróbuj zrobić badanie w IMiD na Kasprzaka: test transformacji blastycznej dla mleka i jeśli wyjdzie alergia, to koniecznie mieszanka elementarna, albo sojowa i nie wprowadzać do diety niczego, co pochodzi od krowy.
     • ignasiowa87 Re: Nadmierne pocenie, kaszel, senność 19.06.18, 11:48
      Nie, senność pojawiła się wcześniej, równolegle z brakiem apetytu. Wtedy dziecko było karmione mlekiem HA. Miało robione Ige na mleko krowie, ale wynik wyszedł negatywny. Mam umowiona wizytę u alergologa. Jak karmilam jeszcze piersią dziecko nie wskazywało oznak alergii, a jadłam wszystko, przybieralo też normalnie. Zorientuje się, gdzie u mnie jest wykonywane badanie, o którym piszesz (nie jestem z Warszawy). Dwóch pediatrow nie wspomniało nawet słowem o alergii pokarmowej, a jeden z nich (bardzo polecany profesor neonatologii i pediatrii) stwierdził wręcz, że przejście na pepti było błędem.
  • 0mirka2 Re: Nadmierne pocenie, kaszel, senność 01.07.18, 18:14
   Proponuję wizytę u hematologa. Wg mnie niepokojące są niskie neutrofile, wysokie limfocyty, pocenie się, bladość, powiększony węzeł chłonny, nie mijający tak długo kaszel i ospałość dziecka. Może to nic takiego złego, ale lepiej zrobić więcej badań, aby uzyskać pewność.
   • ignasiowa87 Re: Nadmierne pocenie, kaszel, senność 12.07.18, 09:41
    Dziękuję za podpowiedź. Dziecko jest po kolejnych badaniach i jutro będziemy u lekarza. Niski poziom neutrofili u dzieci z tego, co mi wiadomo, może występować do 4 roku życia. Rozmawiałam o tym z lekarzem, który stwierdził, że jeżeli dziecko do tej pory nie miało żadnej infekcji, nie powinnam się tym przejmować. Stwierdził też, że ten mały węzeł mógł powstać chociażby od podrapania głowy do krwi. Jedyne co mnie nadal martwi to obniżający się poziom hemoglobiny (już jest 10,9), przy czym żelazo i TIBC są prawidłowe. Zobaczę, co tym razem powie lekarz. Zapytam też czy warto takie wyniki skonsultować z hematologiem.
    • 0mirka2 Re: Nadmierne pocenie, kaszel, senność 12.07.18, 16:16
     A jak jest z PLT (płytki krwi)?
     Mimo wszystko obstawałabym za wizytą u hematologa. Nie jest moim zamiarem straszyć Panią, ale jestem uczulona na takie objawy odkąd w 2013 mój wnuczek (niespełna wówczas czteroletni) zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Miał podobne objawy jak Pani synek przez kilka tygodni od postawienia tej strasznej diagnozy (kaszel, niechęć do spacerów (wysiłek), osłabienie apetytu, ból kości (on już mówił, więc mógł się poskarżyć), spadł poziom hemoglobiny (8,4), przy tym na łeb na szyję spadało PLT, skutkiem czego pojawiły się malutkie wybroczynki na płatkach uszu i w okolicy oczu, aż 16. listopada 2013 PLT spadło do poziomu 16 tys/ul przy normie 140-440). Ten spadek kładziono na karb leków, które brał na inną chorobę, ale prawda okazała się inna... Przeszedł leczenie we Wrocławiu i dziś jest wszystko ok (oczywiście są pewne powikłania po chemioterapii, ale jest pod kontrolą specjalistów), właśnie przeszedł do III klasy, a w tej chwili zwiedza Kraków. smile Z całego serca życzę, aby u Pani synka nie było nic tak poważnego, ale jak już pisałam - lepiej to sprawdzić u specjalisty. Serdeczności.
      • ignasiowa87 Re: Nadmierne pocenie, kaszel, senność 12.07.18, 21:41
       Kojarzę historię Pani wnuczka z innych wątków. Oczywiście ten straszny scenariusz też przeszedł mi przez głowę. Myślę, że dla własnego spokoju wybiorę się do hematologa. Płytki cały czas ma w normie, oscylują między 360-400 tys/ul. Bardziej podejrzewam nawrót anemii, synek miał dłuższy czas suplementowane żelazo (jest wcześniakiem). Dziękuję raz jeszcze za radę. Pozdrawiam serdecznie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka