Dodaj do ulubionych

lewa nóżka grubsza od prawej-pomocy!!!!!!!!!!!!!!

16.04.07, 10:14
Witam!
Moja 8-miesieczna córeczka ma jedna nózkę grubszą od drugiej, co robić czy
ktoś miał taki przypadek albo się spotkał z taka sytuacja pomóżcie nie wiem
co robić???
Obserwuj wątek
    • monikzy Re: lewa nóżka grubsza od prawej-pomocy!!!!!!!!!! 16.04.07, 12:17
      a co na to pediatra? jak według niego ok to się nie martw. A jak nie byłas u
      lekarza to idź!!
      • lelpoldek Re: lewa nóżka grubsza od prawej-pomocy!!!!!!!!!! 16.04.07, 14:22
        nie byłam, ale może od razu iść do ortopedy?Bardzo mnie to martwi.
    • emilka_9 Re: lewa nóżka grubsza od prawej-pomocy!!!!!!!!!! 16.04.07, 14:54
      Czy zawsze tak było, czy zaobserwowałaś to dopiero ostatnio? Bezwzględnie
      polecam wizytę u pediatry on skieruje do ortopedy w razie potrzeby, chyba, ze
      Cię nie uspokoi, wtedy zgłoś się dla własnego spokoju do ortopedy sama.
      • elfik31 Re: lewa nóżka grubsza od prawej-pomocy!!!!!!!!!! 16.04.07, 15:28
        a czy dziecko nie obraca sie czesciej przez jeden bok? To moze byc asymetria
        ciala, czy;i preferowanie jednej strony ciala. wtedy ta druga jest mniej
        wycwiczona, tzn miesnie i jest chudsza. Moj synek tak wlasnie mial i chodzimy
        na cwiczenia
        • lelpoldek Re: lewa nóżka grubsza od prawej-pomocy!!!!!!!!!! 16.04.07, 20:17
          nie zauważyłam, a ile synek ma?tez miał tak nóżki?co to za ćwczenia?
    • elaimalwi Re: lewa nóżka grubsza od prawej-pomocy!!!!!!!!!! 18.04.07, 18:52
      Hej!
      Moja córka ma 4 miesiące i mamy ten sam kłopot. Wydaje mi się też, że lewą
      rączkę również ma nieznacznie grubszą.
      Rozmawiałam o tym z pediatrą. Stwierdziła, że taka asymetria może występować i
      nic złego z tego nie wyniknie. Na wszelki wypadek radziła obserwować czy
      dysproporcja nie zwiększa się. Wtedy warto, aby zobaczył to chirurg naczyniowy i
      sprawdził czy nie ma ucisku na naczynia limfatyczne.
      Dzisiaj bylismy u ortopedy na kontrolnym usg bioderek i też go o to zapytalam.
      Stwierdził, że jeżeli dziecko nie ma problemów neurologicznych i pediatra nie
      widzi powodów do niepokoju, to on też by się tym za bardzo nie martwił.
      A czy ty byłaś już z tym u jakiegoś lekarza? Co Ci powiedział?
      Pozdrawiam
      ELA
      • cameltravel Re: lewa nóżka grubsza od prawej-pomocy!!!!!!!!!! 18.04.07, 18:57
        witam
        mój syn który teraz ma 10 lat tez tak ma
        zadaj sobie pytanie
        czy kolor jest inny od grubszej nogi?
        czy chudsza jest krótsza ?
        czy chudsza ma może czerwone chropowate lub kremowo białe płaskie plamki -
        śliskie ? może kropki itd ??

u mojego syna problem ujawnił sie kiedy miał miesiac
        po 2 latach szukania lekarza który powie coś innego niż: alergia, końsko
        szpotawe stopy i inne tego typu pierdoły - przypadkowo zawitałam do dermatologa
        wojewódzkiego - diagnoza w 3 minuty SCLERODERMIA
        kochana idź do lekarza - zrób badania na SCL 70 - przeciwciała z krwi - koszt ok
        30 - 100zł
        odwiedż dermatologa, pediatrę, ortopedę i reumatologa - polecam Białystok,
        Warszawa - instytut Reumatologii lub Lublin
        nie daj sie uśpić dopuki 2 lekarzy z różnych ośrodków nie potwierdzi diagnozy
        może to tylko "taka uroda" a może nie ...........

Ewa
      • lelpoldek Re: lewa nóżka grubsza od prawej-pomocy!!!!!!!!!! 18.04.07, 19:31
        Witam!
        Dzisiaj byłam z małą u ortopedy stwierdził, że bioderka w porządku a nóżkami
        się nie przejmować, przyjść dopiero jak mała zacznie dobrze chodzić. Powiedział
        tylko,że jedna nóżka bardziej jest "obrośnięta tkanką tłuszczową" i nie
        panikować bo on nie widzi żadnych patologii.
        Pozdrawiam
        Gośka
        • cameltravel Re: lewa nóżka grubsza od prawej-pomocy!!!!!!!!!! 19.04.07, 10:55
          NIE IGNORUJ TEGO !!!!
          jak kolorek skóry tej nogi?
          czy jest ciut inny ?

idż do innych lekarzy zrób badania - nie pozwól sobie na uspokojenie sie taką
          gadką - to własnie tak wygląda jakby tkanka tłuszczowa nie przyrastała !!

ja wiem o tym od początku i mogłam unikać rzeczy które potęgują rozwój choroby -

Ewa
          • lelpoldek Re: lewa nóżka grubsza od prawej-pomocy!!!!!!!!!! 19.04.07, 12:35
            Witam!
            Nic nie zauważyłam żeby była inna tylko tyle że jest chudsza. Możesz opisać mi
            więcej o tej chorobie, bardzo prosze!!!
            • cameltravel Re: lewa nóżka grubsza od prawej-pomocy!!!!!!!!!! 19.04.07, 13:56
              przebieg u kazdego inny
              jest nieuleczalna ale mozna pielegnacja unikac komplikacji
              jest jej kilka odmian w 2 głównych typach
              jeden smiertelny drugi nie

najpierw zrób badania
              kapilaroskopia, krew na SCL 70 - przeciwciała przeciwjadrowe i idz do innego -
              lekarza ale specjalisy - np dermatolog, reumatolog - ktos kto pomysli ciut dłuzej
              nawet jesli to tylko uroda dziecka to niech znajda przyczyne - bo to nie jest
              normalne ze tkanka nie narasta !! musi byc powód !!

ja gdybym sie poddała wtedy było by lipnie
              a dzis wiemy co robic aby mu pomóc

tu masz info
              www.sclero.org/lang/polish/a-to-z.html
              zycze ci oby to była uroda

Ewa
        • jmus38 Re: lewa nóżka grubsza od prawej-pomocy!!!!!!!!!! 28.08.22, 10:22
          Może to być przerost połowiczy
      • malkur89 Re: lewa nóżka grubsza od prawej-pomocy!!!!!!!!!! 16.08.22, 22:02
        Jak sytuacja u Twojego dziecka ? Poznałaś przyczynę ? U mnie podobny problem z nóżka u 5 miesięcznego syna . Usg dopler morfologia Ok . Będę wdzięczna za odpowiedź
    • malkur89 Re: lewa nóżka grubsza od prawej-pomocy!!!!!!!!!! 16.08.22, 21:59
      Czy obwód nóżek Pani córki sie wyrównał ? Poznała Pani przyczynę ? Aktualnie mam ten sam problem z 5 miesięcznym synem
    • jmus38 Re: lewa nóżka grubsza od prawej-pomocy!!!!!!!!!! 28.08.22, 10:14
      Proszę o kontakt na mail joannamus@onet.pl
      Temat nam znany od 6 lat.
      • preria Re: lewa nóżka grubsza od prawej-pomocy!!!!!!!!!! 01.10.22, 12:15
        Moja córeczka ( obecnie 3,5 latka) miała też jedną nóżkę grubszą od drugiej. Zauważyłam to jak zaczęła stawać. Zrobiliśmy badania ale nic niepokojącego nie wyszło. Lekarze nie mieli pomysłu czemu może tak być- zalecili obserwacje wiec obserwowaliśmy. Jak córka zaczęła sie więcej ruszać wszystko sie wyrównało i teraz nie ma różnicy w obwodzie nóżek. Szczerze mówiąc byłam tez tym przerażona ( naczytałam się o różnych chorobach i wiadomo że każda mi pasowała) ale na szczęście niczym złym się to nie okazało. Czytałam tez ze taka asymetria w obwodzie nóżek wynika z ruchów dzieciątka jakie wykonuje czy to przekręcając się na boczki czy machając nusiami a w późniejszym czasie obracając się na brzuszek ( zależy na która stronę częściej) albo dźwigając się do siadu czy do stania. Nie denerwuj się malkur89. kiss Jeśli badania wyszły Wam w porządku to nie ma powodu do niepokoju smile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka