Dodaj do ulubionych

uczulenie na nowe ubrania, kto to ma?

18.10.09, 18:17
Zaobserwowałam potworne uczulenie u synka objawiające się czerwonymi bąblami,
które wychodzą jak synek ma na sobie nowe ubranie. Ubranie to jest uprane i
płukane kilkakrotnie. Nie jest uczulony na ubrania , które mają parę miesięcy
i jest już wszystko wypłukane. Najgorsza wysypka wyskoczyła dziś (i po tym w
końcu dowiedziałam się od czego te bąble wyskakiwały- podejrzewałam wcześniej
jakieś jedzenie) od nowej kurtki zimowej... Rok temu nie miał uczulenia od
kombinezonu zimowego. Ta wysypka pojawia się dopiero od czerwca. Czy jest ktoś
na forum, kogo dziecko jest uczulone na nowe ubrania/czyli cały syf chemiczny,
barwniki/? Nie wiem co mam robić...kilkanaście razy prać kurtkę ,a synek ma
siedzieć tyle w domu...masakra!!! Wysypka objawiła się dziś na twarzy i
nadgarstkach , czyli tam gdzie miał styczność z kurtką. Na nóżkach pojawiła mu
się mniejsza wysypka po rajtkach (uprane dwa razy). Wszystko zeszło 3h po
powrocie ze spaceru. Czy Wasze dzieci z tego wyrosły. Synek ma 18 miesięcy ,
ciągle jakieś nowe ubrania musi mieć...Do tego od 7 tygodnia życia choruje na
AZS od jedzenia...ech
Obserwuj wątek
    • karczm Re: uczulenie na nowe ubrania, kto to ma? 18.10.09, 18:32
      Moja 11 miesięczna córka reaguje podobnie na niektóre nowe ubrania. Co prawda
      nie ma bąbli ale czerwone krostki szczególnie po ubraniach w intensywnych kolorach.
      Nigdy natomiast nie dostała uczulenia na ubranka które dostałam w spadku po
      siostry dziecku. Pewnie temu że wielokrotnie prane. Albo temu że są dobrych
      firm. Ja majętna nie jestem więc kupowałam głównie w pepco lub hipermarketach, a
      ich ubrania to mathercare, cocoodrillo, peanuts.
      A najwieksze uczulenie dostała od spodenek polarkowych które dostała od babci, a
      kupione były na bazarze.
      Wypierz kurtkę nawet 10 razy, może pomoże. I jak kupujesz ubrania to wybieraj
      raczej jasne kolory.
      • aniaolawa Re: uczulenie na nowe ubrania, kto to ma? 18.10.09, 18:39
        tak też zrobię z tą kurtką i innymi nowymi ubrankami. Ja mam właśnie ubranka
        znanych firm (uzupełniałam ostatnio małemu szafę:croccodillo (kutka,bluzy,
        bluzeczki), mothercare (spodnie), fixoni (body nowe białe przeważnie), wójcik
        (bluzeczki), cherroke (body jasne), h&m (różne ubrania). Pewnie więcej syfu jest
        w ubraniach z bazaru, ale my takich nie mamy...
        • alabama8 Re: uczulenie na nowe ubrania, kto to ma? 20.10.09, 10:10
          A ja proponuję żeby zamiast ubrań znanych firm zainwestować w
          bylejaką książkę o alergiach, dowiedzieć się że nie koniecznie syf w
          ubraniach z bazaru uczula, ale może to też być syf z ubranek znanych
          firm - niektórych ludzi uczula taki syf jak bawełna, innych taki syf
          jak poliester, są tacy którzy źle reagują na syf zwany wełną.

Chociaż generalnie to ja się na tym nie znam, nie kupuję syfu
          Mothercare, Wójcika czy Cherokee (matko, czy Cherokee to nie jest z
          Tesco?, co za blamaż!)
          --
          Alabama8
          • aniaolawa Re: uczulenie na nowe ubrania, kto to ma? 20.10.09, 12:32
            wyluzuj obrończyni bazaru...cherooke to angielska firma sprzedająca swoje
            ubranka w tesco( od małego używamy i nie jest na nie uczulony), podobnie jak na
            inne ubrania bardziej i mniej znanych firm. pierwszy raz ma styczność z
            poliamidem z kurtki i to podejrzewam oraz ciemne barwniki, których wcześniej
            unikaliśmy z racji silnego wcześniej AZSu.
          • aniaolawa Re: uczulenie na nowe ubrania, kto to ma? 30.10.09, 14:35
            Może i moja wiedza na temat produkcji tkanin jest zerowa, któż wie wszystko???
            Co do mojego postu odnośnie sklepów , gdzie kupuję ubrania, to odpisywałam
            karczm i nie wiem po co reszta się przyczepiła do tego co napisałam!!! Karczm
            wprowadziła temat ubrań bazarowych pisząc ,że jej dziecko największego uczulenia
            dostało od spodenek z bazaru...Skoro wyraźnie napisałam ,że "PEWNIE WIĘCEJ SYFU
            MAJĄ UBRANIA Z BAZARU" - słowo pewnie- oznacza ,że tego nie wiem i się
            domyślam!!! I sorry ale co w tym złego ,że kupuję ubrania w galeriach? czyżbym
            wyczuwała nutę zazdrości...Napisałam firmy ubrań w jakich kupuję, ponieważ
            liczyłam na odzew kogoś kto wie w jakich firmach 100% bawełny oznacza ,że ktoś
            dorzucił poliamid i że jego dziecko się na to złapało , np. na użycie nici
            nylonowych. Jak wymieniłam średniej ceny ubrania to źle, za cheerokie (tanie)
            też mnie zrugano!!! A wy co na golasa latacie?Czy może jesteście takie świetne i
            produkujecie same sobie tkaniny na ubrania? Nie można na tym forum podjąć tematu
            , bo od razu znajdą się osoby co się wtrącają niepotrzebnie i nie odpowiadają na
            temat... strach coś napisać. no ok skończyłam...możecie mi jechać dalej!!!
      • izabela_adam Re: uczulenie na nowe ubrania, kto to ma? 29.10.09, 20:18
        widze ze najwazniejsza kasa kasa kasa. przesrane ze tyle wydalas na tamta
        kurtke. normalnie szok!
        dziewczyno przeczytaj swoj post o swoich "niesyfiastych" ubraniach znanych
        firm. rece mi opadly i zarazem smiech mnie ogarnal straszny jak to przeczytalam.
        hahaha

--
        Iza - mama Ninki
          • aniaolawa Re: uczulenie na nowe ubrania, kto to ma? 29.10.09, 20:35
            moim "syfiastym" poście napisałam...że pewnie więcej syfu jest w ubraniach z
            bazaru, ale to nie oznacza że nie ma ich w droższych ubraniach ze
            sklepów...czytaj ze zrozumieniem!!! Te z bazaru często (czytaj nie zawsze)
            śmierdzą jak dla mnie (czytaj mam wyczulony węch)bardzo barwnikiem!
              • izabela_adam Re: uczulenie na nowe ubrania, kto to ma? 30.10.09, 10:24
                ale nie rozumiesz. bo ja sie nie smialam z powodu twojego problemu. bo problem
                jest powazny. nie smialam sie rowniez z tego ze na bazarach jest wiekszy syf. bo
                z tym sie tez zgadzam. rzeczy tansze sa z reguly gorszej jakosci. smialam sie
                jedynie z tego jak slicznie powymienialas wszystkie firmy w jakich ty kupujesz
                ubrania. a najbardziej z tego jak napisalas jednej z dziewczyn :obronczyni
                bazarow". jej tez sie musialo zrobic przykro. i pomysl jak przykro musi byc
                dziewczynom ktore moga kupowac tylko "syfiaste" ciuchy z bazarow. bo na inne je
                nie stac.
                jesli chodzi o moja wiedze dot alergii to jest ona kiepska i ja o tym wiem.
                dlatego nie wypowiadam sie na ten temat. i nie pisze co powinnas robic zeby
                problem zniknal. bo tego nie wiem.
                --
                Iza - mama Ninki
                • alabama8 Re: uczulenie na nowe ubrania, kto to ma? 30.10.09, 11:01
                  To ja: "obrończyni bazarów", nie jest mi przykro, odczuwam
                  zażenowanie czytając otwierający post. Wiedza koleżanki zaczyna się
                  i kończy na podsumowaniu - drogi łachy to nie syf (bo są drogie),
                  tanie łachy bazarowe to syf - bo są tanie.
                  Pomijając fakt, że i tak wszystkie są szyte w tych samych zakładach
                  w Chinach, na Tajwanie czy w Indiach, z tych samych Chińskich
                  półproduktów, to jednak należy zauważyć duże braki jakie ma autorka
                  w zakresie technologii wytwarzania i obróbki tkanin.
                  Biała bluzeczka jest śliczna, prawda? Ale biel uzyskano używając
                  min. podchlorynu i chlorynu sodowego, czasem nadtlenku wodoru, kwasu
                  nadoctowego. ... co potem, hmmm tkaninę wrzuca się też do soli
                  glauberskiej, płucze w kwasie octowym.
                  Tkaniny już na samym początku procesu technologicznego poddawane są
                  klejeniu osnów (klejonką) po to by włókna były elastyczne i mocne.
                  Klejonki wbre wpozorom to nie substancje naturalne ale chemiczne na
                  bazie polisacharydów lub syntetycznych polimerów... równie
                  przerażający jest proces barwienia tkanin ...
                  Czy jesteśmy teraz biedni czy bogaci, czy kupujemy w "firmówkach"
                  czy w lumpeksach, to nie czyni nas ani lepszymi ani fajniejszymi. I
                  tak z biegiem czasu słoma z butów wyłazi, wszyscy wychowaliśmy się w
                  PRL-u stojąc w kolejkach po Sofixy, albo kończąc szkoły 1000-
                  latki.
                  --
                  Alabama8
                  • karczm Re: uczulenie na nowe ubrania, kto to ma? 30.10.09, 12:52
                    Moja mała od tygodnia nosi nową czapkę. Biała, od spodu bawełna, poliester z
                    wierzchu i od spodu na czole też poliester.
                    No i mam lekką wysypkę na czole. A myślałam że bez barwników to bezpieczna, ale
                    widać uczula ją albo poliester, albo właśnie tak jak alabama pisała coś co użyto
                    do uzyskania takiej bieli.
                    Z tym że tam gdzie biała bawełna to nic się nie dzieje.
                    Podszyję coś na czole od spodu bo nie chce mi się nowej czapy kupować.

Moim zadaniem to wszystkie ubrania mają w sobie chemię, no chyba że z lnu
                    naturalnego są. Inaczej się nie da takie czasy, Tyle że na jednych nie działa, a
                    inni cierpią.
                    Ubrania z bazaru na pewno mają jej więcej, wystarczy takie ubranie włożyć na
                    kilka godzin do wody a będzie kolorowa. Ze sklepu raczej tak ubrania nie mają.
    • olenka888 Re: uczulenie na nowe ubrania, kto to ma? 14.12.19, 18:35
      Współczuję ci takiego problemu. Z dzieckiem zawsze jest trudniej i człowiek się bardziej martwi. Mój mąż także ma reakcje alergiczne na niektóre ubrania. Szukając dla niego ciuchów znalazłam koszulki polo Improve które są wolne od substancji szkodliwych. Kupuj przez internet to znajdziesz ciuchy bezpieczne dla osób z uczuleniami smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka