Dodaj do ulubionych

podpowiedżcie-AZS

03.06.11, 09:11
Wtajciesmile..jestem tu nowa na forum i chciałabym zaczerpnąć trosze info na temat AZS..Poczytałam tu wiele wątków, które stały mi sie pomocne ale jesli mogę to poporsze o jakies wasze opinie i rady..Mam synka i córke i synek lat 5 mozna powiedziec ze ma AZS, jest tez dodatkowo alergikiem ..Uczulony na kakao i białko jaja kurzego, reszta testów nie wykazała uczulenia na inne produkty..jesli chodzi o wziewy to wszelkie testy sa ujemne..Chodzi mi tu bardziej o skore dziecka bo jak zauwazyłam latem ma takie liszaje w zgieciach rąk i nog..Nic do jedzenia nie dostaje, zeby mogło to byc odpokarmu., wiec problem nie lezy w tym ze wyrzuca go od jedzenia tylko nadwrazliwa w tych miejscach chyba skora ktora sie podraznia .I jesli jest bardzo cieplo po przyjsciu z podworka ma tak mocno w zgieciach nog..Ja walcze z AZs juz w sumie 5 lat i naprawde wyszlismy juz na duza prosta ale tak jesli przychodzi lato to tylko te zmany skorne wychodza..Poczytalam tu na forum ze ktos tez mial podobny probem i sugerował ze od potu hmmm...mozliwe bo faktycznie zima tego nie ma tylko zmiany sa lekkkie na palcach u ręki...Moze jakies rady na dobry krem bo jesli to problem skory to moze krem pomoze???...bo emolium, svr juz mialam i marne szanse..bardzo dziekuje za podpowiedzismile
Obserwuj wątek
    • alabama8 Re: podpowiedżcie-AZS 03.06.11, 10:57
      Latem alergikom zawsze się ciut pogarsza i to właśnie w miejscach które opisujesz. Zgięcia łokci, pod kolanami, kark. Jeśli to problem czysto estetyczny to nie wiem czy coś z tym robić. Najważniesze by zachować higienę - bo podrażniona skóra łatwo się nadkaża.
      Jeśli swędzi to możesz poprosić lekarza o maści które można stosować na zmienione obszary skóry. Stosowane z umiarem nie powinny mieś większych skutków ubocznych. Ale to są leki a nie kremiki pielęgnujące - więc z umiarem! Np. Cutivate i inne. Więcej o maściach jest w Atopedii prowadzonej przez chorych na AZS:
      www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia
      • goodgirls3 Re: podpowiedżcie-AZS 03.06.11, 11:09
        dziekismileczyli dobrze rozumiem, ze kurz, piach powietrze powoduje te zmiany..ale czy to kiedys zupełnie minie??..fakt jest taki ze wygląda to o tej porze roku nieciekawie..Dobre z tego ze az tak go to nie swędzi..Zima jest dla nas o wiele łaskawszasmile
            • goodgirls3 Re: A-derma...super! 18.06.11, 14:47
              poczytałam troszke forum i wypróbowałam balsam A-derma exomega i skora mojego dziecka zrobiła sie piękna..Poczytałam ze duzo osób go poleca i spróbowalismy, w tych miejscach gdzie były te zmiany skorne(zgiecia rą i nog i wew.strona rak-liszaje) jest skora idealna tylko jasne przebarwienia jak narazie sa po reszta ciałka jest po prostu opalona lekko .Jetstem w szoku ze tak zadzial ten balsamsmile.Zobaczymy na jak długo ale narazie jest super...polecam
    • mwojcik1978 Re: podpowiedżcie-AZS 22.06.11, 09:46
      Witaj

Ja zaczęłam czytać o AZS z uwagi na to, że moja mała dostała wysypki po mleku, lekarka poleciła mi Latopic to taki probiotyk, podobno jest to pomocne, inne dziewczyny na forum piszą, że to może pomóc, trzeba stosować 3 miesiące, sprawdź może Ci pomoże.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka