Dodaj do ulubionych

pokrzywka na całym ciele

17.06.12, 23:04
Witam! U mojego starszego syna ( 3,5 l. ) od dwóch dni rano obserwuję zmiany, są one na całym ciele łącznie z twarzą, najpierw są to drobne bąbelki, potem zlewają się w większe plamy, a na końcu, gdy schodzą zostają takie czerwone obwódki, cały proces trwa ok 3-4 godzin.Teraz gdy mały poszedł spać, widzę że zmiany się pojawiają, na policzkach i rękach, już są całe w bąblach. Syn nigdy nie był na nic uczulony, nie przyjmuje żadnych leków, suplementów, jest zdrowy. Nie zmieniło się nic w jego otoczeniu (łózko, pościel, proszek). Nie mam pojęcia czym może to być spowodowane. Doradźcie coś, jak szukać przyczyny, czy podawać leki, czy czekać aż samo ustąpi? Czy może to być niebezpieczne?
Obserwuj wątek
        • bogusiamaria Re: pokrzywka na całym ciele 18.06.12, 10:58
          Leki to rozwiązanie doraźne.prawdziwy problem to dokładna analiza produktów,które spożyło dziecko w ostatnich dniach nawet.Zrób ich spis i pokaż lekarzowi,który powinien określić te najbardziej prawdopodobne zagrożenia dla dziecka.Jednak tylko Twoja osobista obserwacja może doprowadzić do identyfikacji wroga.Zwróć uwagę na nowe produkty,produkty spożywane w wiekszej niż dotychczas ilości( ulubione),obecność śluzu w kale ew .biegunkę co wskazywałoby na pokarmowe pochodzenie alergii,gdyż wiąze się to zwykle z takimi objawami.
          Każde kolejne wystąpienie pokrzywki może być większe( już 3-4 godziny to dużo,bo zwykle trwa ona krócej i nie jest wtedy tak niebezpieczna) i z tym wiąże się zagrożenie wstrząsem,czy nagłym wystąpieniem duszności.
          Oczywiście w większości przypadków tak nie musi się stać lecz nie należy tego lekceważyć,gdyż nigdy nie wiadomo w jaki sposób to się zakończy,choć pokrzywka jest uważana za jdedną z łagodniejszych postaci alergii.
          Przykro mi-potraktuj to poważnie pomimo tego że przechodzi samo.
          Powodzenia.
        • mere.trix Re: pokrzywka na całym ciele 18.06.12, 11:20
          jezeli nie ma dusznosci to pogotowie zbedne,przyjedzie sieknie steryd i tyle. Obserwuj tak jak pisze koleżanka poniżej z czego to moze być i poszukaj madrego-dobrego lekarza,który nie tylko bedzie ładował leki ale jeszcze znajdzie razem z Tobą przyczyne.
          Może po prostu zsumowało się kilka czynników na raz i tak zareagował organizm.
          • misi84 Re: pokrzywka na całym ciele 18.06.12, 11:34
            No własnie nie mogę dojść przyczyny. Nic nowego nie jadł ani nie pił, a to co dotychczas w normalnej ilości.Kupy są normalne, kontaktu z nowymi zwierzętami też nie miał. Zastanawiam się czy to nie jakieś pyłki może?P.S. podejrzewam że pediatra przepisze jakiś lek i na tym się skończy. Dodam jeszcze, że dziecko jest spokojne, nie drapie się ani nie narzeka.
              • bogusiamaria Re: pokrzywka na całym ciele 18.06.12, 12:35
                Napisałaś też o" nowych zwierzętach".na stare też można się z czasem uczulić.
                Testy zrobione teraz dadzą najszybsze wyjaśnienie,gdyż dotychczas nie był leczony p/alergicznie.
                Ostatnio odwiedziła mnie znajoma z dzieckiem 6 letnim.Mam kota.Po godzinie do 1,5 dziecko dostało pokrzywki tylko na rączkach,a po dalszych ok 20 min.dużych duszności.
                Skończyło się niestety na podaniu sterydów.
                • astra27 Re: pokrzywka na całym ciele 18.06.12, 15:58
                  Witaj, moja córka jest alergikiem pokarmowym, taką pokrzywką zareagowała w tym roku na słońce już 3 raz, cała jakby poparzona, po kilku dniach i podaniu leków antyhistaminowych powoli zeszło.
                  • misi84 Re: pokrzywka na całym ciele 18.06.12, 22:22
                    Też pomyślałam o słońcu. Dzisiaj jak odbierałam go z przedszkola ok.14 zaczęło go wysypywać (dzieci były akurat na placu zabaw). Wcześniej jak były w sali nic nie miał, wiem bo dzwoniłam do opiekunki. Lekarz zapisał Xyzal i jakiś steryd do smarowania, ale raczej nie będę tym smarować. Xyzal ma brać przez 2 tygodnie. Co do zwierząt to mamy psa, i mały ma z nim kontakt od urodzenia więc wątpię. Dostałam też skierowanie na kał na pasożyty. Więc po tym chyba będzie widać czy ma robaki.
                      • misi84 Re: pokrzywka na całym ciele 19.06.12, 09:06
                        Oj kontaktu z trawą i z chwastami ma bardzo dużo, bo cały czas siedzimy w ogrodzie, wokół pełno drzew i las. Pomyślałam o słońcu, bo przez ostatnie 4 dni, czyli wtedy gdy pojawiła się pokrzywka, dużo byliśmy na powietrzu i słońce mocno grzało.
                        • bogusiamaria Re: pokrzywka na całym ciele 19.06.12, 12:39
                          U mnie alergia na słońce występowała własnie w mcu czerwcu i tylko w ciąży, jednak nie w postaci pokrzywki lecz drobnej wysypki podobnej do tej która występuje w innych alergiach i dotyczyła tylko odkrytych miejsc ciała.
                          Jednak niczego nie można wykluczyć bo postacie mogą być różne.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka