Dodaj do ulubionych

ta alergia mnie rozbraja - nie wiem co robić

03.09.13, 13:08
Synek 4 latka, alergik wielopokarmowy. Jesteśmy na diecie niby wszystko ok, udało sie wporwadzić sporo pokarmów, ale nagle nie wiadomo skąd pojawia się ból brzucha zawsze przed wypróżnieniem zrobi 2-3 brzydkie kupy na dzień, trwa to 2-3 dni i mija. Z tydzień, dwa jest ok a potem znowu jak wyżej. Potem z miesiąc spokój i znowu takie epizody. Nie wiem poprostu nie wiem co robie źle.
Obserwuj wątek
    • dagmara-mama Re: ta alergia mnie rozbraja - nie wiem co robić 03.09.13, 13:30
      Produkty które synek je:
      Indyk, kurczak, królik
      Jagody świeże i dżem jagodowy z własnego wyrobu, żurawina suszona i z kompotu, czerwona porzeczka i sok porzeczkowy
      Ogórek świeży, cebula zazwyczaj podsmażona
      Ziemniaki, bataty, zielony groszek, brokuł, bób
      Ryż, Kasza jaglana
      Mąka kukurydziana, makaron kukurydziany, płatki kukurydziane, mąka bezglutenowa Schar,
      Jajka przepiórki
      Mleko ryżowe Natumi, kokosowe Kier
      Olej kokosowy, słonecznikowy
      Sinlac
      czasami cukier, sól

Z ww. produktów je mięso zazwyczaj gotowane, ale czasami pieczone lub smażone - żadnych gotowych wyrobów. Zupy jak gotuje to na wywarze mięsnym i ww. warzywa (tu nie wiem czy dobrze robię że na wywarze?). Staram się kupować produkty eko i w miarę możliwości unikać konserwantów.
      Synek od wczoraj zaczął chodzić do przedszkola na 8 godzin, oczywiście ze swoim jedzeniem i z ww. produktów muszę wyczarować 3 posiłki „na wynos”.
      Przydałoby się dietę rozszerzyć ale boje się tych kiepskich dni bo nie wiem czy to wina alergii czy np. lamblii które też powracają uncertain
      • e-kasia27 Co może być źle? 03.09.13, 23:29
        z tego, co wyliczyłaś:
        - królik, kurczak - królik bardziej, bo królika nie powinny jeść dzieci uczulone na mleko krowie, ponieważ w króliku są identyczne białka, jak w mleku
        - dżem jagodowy jeśli robiłaś dodając cukier żelujący, albo żelfix
        - sok porzeczkowy jeśli to sok z kartonu - może być dosładzany sokiem jabłkowym, nawet, jak w składzie takiego soku nie ma
        - cebula - po co czterolatkowi smażona cebula??
        - ziemniaki
        - mąka bezglutenowa - zawiera błonnik z jabłek - jeśli nie dajesz jabłek, bo na nie uczulony, to błonnik z jabłek też się nie nadaje
        - jajka przepiórcze

Ale jeśli je, to co wymieniłaś, to najprawdopodobniej będzie też mógł jeść:
        - borówki amerykańskie i brusznica, porzeczki wszystkie i agrest, arbuz, melon, cukinię i wszystkie dynie, wszystkie fasole, fasolkę szparagową, cieciorkę, soczewicę, kukurydzę świeża i z puszki, ziarna słonecznika, karob, kalafior, kalarepa i wszystkie kapusty, także brukselkę i pekińską, rzodkiewkę, rzodkiew, sałatę, cykorię, rumianek, mleko jaglane i kukurydziane.

A potem spróbowałabym kaszę gryczaną biała i paloną, oraz krakowską, chrupki gryczane, buraki, szpinak, banany, winogrona, mango, nerkowce, pistacje, orzechy brazylijskie i makadamia, rodzynki, drożdże, majeranek, cząber, mięta, melisa, mięso wieprzowe, kaczka, gęś, ryby świeże i mrożone, krewetki, słód daktylowy, syrop z agawy.
    • karomka Re: ta alergia mnie rozbraja - nie wiem co robić 05.09.13, 10:53
      Z tymi alergiami to jakaś tragedia sad Mam wrażenie, że teraz większość dzieciaczków jest na cos uczulona. W przedszkolu u mojej córci jest mnóstwo dzieci, które mają na coś uczulenie. Jak się rozmawia między rodzicami to aż szkoda słuchać, jak czasem niektóre rodziny męczą się z alergiami maluchów sad

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka