Dodaj do ulubionych

zentel-skutki uboczne

17.04.14, 11:38
Piediatra wspomnial o nasilonym swiadzie. Czy mozliwe, zeby pojawik sie 24 godz po przyjeciu leku?
malego od rana swedzi, a nic alergizujacego lub nowego nie jadl.
Obserwuj wątek
      • audrey2 Re: zentel-skutki uboczne 17.04.14, 12:05
        Dziekuje chalsiu, specjalnie dla Ciebie jeszcze raz przeczytalamwink
        Nie jest napisane, kiedy te objawy moga wystapic i o to pytam.
        jesli zentel mialby pomoc, to kiedy mozna zobaczyc jakues efekty? Dni, tygodnie, dluzej?
          • audrey2 Re: zentel-skutki uboczne 18.04.14, 12:03
            ile swiad moze trwac?biedak od wczoraj chce sie zadrapac,a nie mam pomysly,co innego poza zentelem moglo sie zdarzyc
            jesli lek ma zadzilac,to czego mozna sie spodziewac?jak u Waszych dzieci wygladala poprawa?
            pediatra dal mu 10ml zentelu i mowi,ze byc moze powtorzymy dawke za dwa tygodnie,ale to chyba troche mali,prawda?
            • chalsia Re: zentel-skutki uboczne 18.04.14, 18:21
              > pediatra dal mu 10ml zentelu i mowi,ze byc moze powtorzymy dawke za dwa tygodni
              > e,ale to chyba troche mali,prawda?

na ulotce syropu Zentel jest dawkowanie oraz info po jakim czasie powtarzać - trzeba koniecznie (a nie "być może powtórzymy")
                • chalsia Re: zentel-skutki uboczne 19.04.14, 00:44
                  ze świądem to Ty masz większe doświadczenie niż ja
                  wapno do picia, fenistil do smarowania, clemastyna
                  nie wiem ile może trwać
                  moje dziecko po jajku ma pokrzywkę i świąd do 3 dni
                  poprawa zależy od tego jakie objawy u danego osobnika akurat robaki wywoływały i na ile to się nakładało na istniejącą alergię np. zmniejszenie świądu, kataru, zaprzestanie uczulania przez jakieś dotychczasowe alergeny
                  u mojego którymś razem odszedł katar, specyficzny kaszel w nocy i nad ranem, zgrzytanie zębami w czasie snu i nie pamiętam co jeszcze
                    • chalsia Re: zentel-skutki uboczne 19.04.14, 22:37
                      się pomyliłam, po jajku nie jest pokrzywka ale wysypka
                      tak, mmr, ale już nie pamiętam czy u lekarza pierwszego kontaktu ale zgodnie z zaleceniem immunologa w odpowiednich warunkach tzn. z dostępem do adrenaliny czy też w poradni immunologicznej w IMiD
                  • audrey2 Re: zentel-skutki uboczne 19.05.14, 15:54
                    wiesz co, nie wiem, czy leczeniu, czy jakis inny cud sie stał, ale jego skora wyglada rewelacyjnie, świad jest bardzo niewielki, nawet zaczęłam mu dawać zwykła kajzerkę i nic na skorze sie nie dzieje
                    po zentelu mial jeszcze dwie dawki pyrantelum
                    poprawa nie byla od razu, najpierw zeszła kaszkowata wysypka, a potem stopniowo wszystko
                    zastanawiam sie cały czas, co sie stało, czy to fakt, że 3 miesiecy prawie w ogole nie jest zadnym mm, czy jednak leczenie skory zaproponowane na Dzialdowskiej zrobilo zasadniczą część roboty, czy wytępienie robala (choć jego lekarka z Dzialdowskiej mowi, ze to bzdura z tym robalem)
                    ale muszę napisać, ze na ten moment młody jest prawie zdrowy
                    jeszcze siie nie rozpuszczam z dietą, pewnie z ta kajzerką muszę wyhamować, bo nie wiem, czy jednak nie powoduje problemow z brzuszkiem, ale tak sie zachwyciłam, ze mały może coś jeść, na co sam ma ochotę, że go nie wywala, nie zdziera z siebie skory, że mu tę bułe daję

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka