Dodaj do ulubionych

Kupki ze śluzem,krew utajona,brak apetytu u dzieck

20.04.14, 13:17
Witam! Jestem mamą 19 miesięcznego chłopca.
Bardzo proszę o pomoc rodziców dzieci, które borykaja się z alergią pokarmową/nietolerancją/zespołem złego wchłaniania...
Moje dziecko od kilku tygodni je bardzo mało, robi kupki ze śluzem, które budzą go w nocy, 4 na dobę.. Męczą go gazy.. W wynikach jest krew utajona. Leżeliśmy na obserwcji i oprócz rotawirusa w gratisie z zapaleniem krtani nic nie uzyskaliśmy.. Co powinnam zrobić, jakie badania wykonać. Poszukuję dobrego gastrologa, proszę o namiary. Czekam na fast na mleko i badanie z krwi na celiakię.. Dziecko spada z wagi sad
Obserwuj wątek
        • e-kasia27 Re: Kupki ze śluzem,krew utajona,brak apetytu u d 04.06.14, 18:51
          E coli zawsze będzie, bo to flora fizjologiczna u każdego jest.
          Wyrzucić bebiko, wrócić do pepti, nie dawać niczego od krowy i napisać dokładnie, co oprócz tego dziecko je.
          Kupić prebiotyk Multilak baby i dawać raz dziennie.

Czy był taki okres, że dziecko było tylko i wyłącznie na samym pepti, bez żadnych herbatek, witamin, innego jedzenia?
          • aragona1 Re: Kupki ze śluzem,krew utajona,brak apetytu u d 04.06.14, 21:54
            Uparcie wróciłam do pediatry. Nutramigen, dieta bezmleczna, obserwujemy.. Nie było okresu, w którym dziecko było na samym Pepti.. Na samej piersi było ok, po wprowadzeniu słoiczków tez ok.. Po przejsciu na puszki zacząl sie cyrk sad
            Teraz dziecko ma 21 miesięcy, więc je wszystko, zupki warzywne, drugie danie-głownie ziemniaczki i mięsko, do tego marchew+jabłko, Bobofruty, kompoty, herbata słaba. Pieczywo z margaryną, wędliną, itp.
            Dziękuję za odpowiedź. Skąd pani czerpie wiedzę- doświadczenie z własnym dzieckiem?
            Pozdrawiam!
            • e-kasia27 Re: Kupki ze śluzem,krew utajona,brak apetytu u d 04.06.14, 23:04
              Pieczywo, na pewno bez mleka?
              A margaryna jaka?
              Kupowane wędliny w większości zawierają białka mleka, a dodatkowo te, które są mielone zawierają wołowinę, której dziecko na diecie bez mleka też nie powinno jeść.
              Cielęcina też powinna być wykluczona, podobnie, jak królik, jagnięcina, baranina i wszelkie sery i inne wyroby kozie, owcze.

Ile nutramigenu dostaje dziennie.
              Kiedy zaczął dostawać sztuczne mleko, w jakim wieku?
              • aragona1 Re: Kupki ze śluzem,krew utajona,brak apetytu u d 06.06.14, 17:54
                Żadnych innych problemów niema. Skóra czysta, dziecko żywe. Nie przybiera na wadze, slini się obficie-neurolog stwierdził, żeod jego strony jest idealnie i to jak dla niego od układu trawinnego. Pieczywo-zwykła bułka pszenna bądź biały chleb. Z tymi wędlinami się przeraziłam sad Wypadałoby teraz piec swoją-bo jak inaczej? Margaryna Rama.
                Nutramigen 2x180 ml. Dziś zjadł tylko oprócz butli mleka banana, poł bułki z margaryną, troszkę zupki, troszkę ryżu z odrobiną ryby, kilka flipsów i mamy 5 stolców nieuformowanych z resztkami. Nie była to wodnista kupka, ale jaka ilość sad
                Apetytu znów wyraźnie brakuje sad

Na zwykłym Bebilonie był zaraz po urodzeniu-karmienie mieszana, potem ciągłą zmina mlek, bo jak nie biegunki to zaparcia, potem przeszłam na sama pierś.. Po 10 m-cu Bebion Ha na przemian z Pepti..
                • e-kasia27 Re: Kupki ze śluzem,krew utajona,brak apetytu u d 06.06.14, 20:37
                  aragona1 napisał(a):

> Żadnych innych problemów niema. Skóra czysta, dziecko żywe. Nie przybiera na wa
                  > dze, slini się obficie-neurolog stwierdził, żeod jego strony jest idealnie i to
                  > jak dla niego od układu trawinnego. Pieczywo-zwykła bułka pszenna bądź biały c
                  > hleb.

Zwykłe bułki też lubią zawierać białka mleka, podobnie, jak chleb - kupuj tylko takie, których cały skład możesz przeczytać.

Z tymi wędlinami się przeraziłam sad Wypadałoby teraz piec swoją-bo jak in
                  > aczej? Margaryna Rama.

Ramę zamień na Omega optima3, albo Tesco sunflower classic.
                  Mięso gotowane, pieczone, smażone, pasztet w domu upieczony zamiast gotowych wędlin.

> Nutramigen 2x180 ml. Dziś zjadł tylko oprócz butli mleka banana, poł bułki z ma
                  > rgaryną, troszkę zupki, troszkę ryżu z odrobiną ryby, kilka flipsów i mamy 5 st
                  > olców nieuformowanych z resztkami. Nie była to wodnista kupka, ale jaka ilość :

A zupka z czego?
                  A ryby świeże, mrożone ale bez gotowej panierki tylko można, żadne paluszki rybne itp.

Musisz być przygotowana na to, że nie tylko mleko może szkodzić - równie dobrze mogą to być dodatkowo jajka, jabłka, ziemniaki, marchew...

A probiotyk dajesz?
                  Multilac baby, albo Latopic, albo oba na zmianę.
      • e-kasia27 Re: Kupki ze śluzem,krew utajona,brak apetytu u d 26.09.14, 07:54
        Jest w tym tylko jeden problem.
        Patogeny, bardzo lubią zasiedlać uszkodzone jelita alergików, bo w zdrowych jelitach nie mają odpowiednich warunków do rozwoju.

Przejdź na ścisłą dietę z wykluczeniem najgorszych alergenów.
        Wpisywałam na forum taką dietę już setki razy, ale wkleję jeszcze raz.
        Wyrzuć z niej dodatkowo to, co według ciebie jest podejrzane - coś o ryżu wspominałaś chyba.

Dozwolone do jedzenia są:

-mięso indyka, kaczki, gęsi, strusia, przepiórki, gołębia, wieprzowina, może też być dziczyzna: sarna, jeleń, dzik i mięso można jeść gotowane, pieczone, smażone, ale nie w postaci wędlin i konserw, gotować, piec, smażyć można tylko z dodatkami napisanymi poniżej

- ryby, ale nie wędzone i nie z puszki i nie w gotowej panierce, tylko świeże , albo mrożone, mogą też być krewetki, raki, żabie udka
        z puszki dopuszczalny jest tylko tuńczyk w oleju i sosie własnym, oraz łosoś w sosie własnym

- ryż, kasza gryczana biała i palona, kasza krakowska, kasza jaglana, amarantus, quinoa, tapioka, kasza i mąka kukurydziana,
        jeśli nie zamierzamy wyłączać z diety glutenu, to dozwolone jeszcze są kasza manna, kuskus, makaron bez jajeczny, kasza jęczmienna i płatki owsiane oraz mąka pszenna, orkiszowa, żytnia

- olej słonecznikowy, rzepakowy, kukurydziany, z pestek winogron, ryżowy, oliwa z oliwek. sojowy, masło bez mleka(optima omega3), margaryna zwykła(bezmleczna), smalec wieprzowy, tłuszcz kokosowy i palmowy

- jajka przepiórcze - można sobie pozwolić zjeść, nie częściej niż raz w tygodniu i bacznie obserwować po tym dziecko

- bataty, buraki, szpinak, szczaw, rabarbar, sałata, cykoria, awokado, górki(tylko świeże i mrożone; kwaszone i marynowane są niedopuszczalne!), cukinia i wszystkie dynie, brokuły, kalafior, rzodkiewka(rzadko!), kapusta pekińska (rzadko!), kukurydza, groszek, bób, fasolka szparagowa, soczewica, cieciorka i wszystkie fasole i soja(soja czasem może uczulać, gdy jest uczulenie na mleko, trzeba to mieć na uwadze i obserwować dziecko)( mogą też być z puszki, ale tylko takie o składzie woda, sól, cukier, kwasek cytrynowy, lub kwas askorbinowy), oliwki(ale tylko takie które nie mają w składzie kwasu mlekowego i octu winnego), pieczarki, boczniaki i inne grzyby świeże, mrożone lub suszone. Jeśli ktoś ma dostęp to topinambur, salsefia, skorzonera, portulaka.

- czarne jagody, borówki amerykańskie i brusznica, żurawina, banany, winogrona, figi, mango, liczi, arbuz, melon, porzeczki, agrest, ananas, daktyle, flaszowce, granaty, karambola, papaja, tamaryndowiec, marakuja, rambutan, hurma(khaki), gujawa, ale nie w postaci gotowych dżemów i bez dodatku żelfiksów i cukru żelującego, mogą być z puszki o składzie woda, cukier, kwas cytrynowy, askorbinowy.

-sól, cukier, fruktoza, majeranek, cząber, oregano, bazylia, pieprz, tymianek, imbir, gałka muszkatołowa, cynamon, mięta, rumianek, melisa, skrzyp, rozmaryn, herbata czarna i zielona, mączka chleba świętojańskiego(karob), rodzynki, suszone figi, daktyle, żurawina, mango, melon, wiórki kokosowe, orzechy makadamia, brazylijskie, nerkowce, pistacje, kasztany, sezam, siemię lniane, wiesiołek, słonecznik, pestki dyni

- wafle ryżowe, kukurydziane, maca, chlebki sonko, chrupki kukurydziane(czytać skład, żeby mleka, serwatki i kazeinianu nie było), kajzerki zwykłe, chleb, ale tylko paczkowany z wypisanym pełnym składem na opakowaniu(bez mleka, serwatki, margaryny mlecznej), bułka tarta, ale tylko domowa z kajzerek bez mleka, chleb tostowy(bez mleka, serwatki) - to oczywiście jeśli nie wyłączamy glutenu

- mleko ryżowe, owsiane, jaglane, sojowe(zwykłe i waniliowe, ale żeby nie miało w składzie marchwi), kukurydziane, orkiszowe, kokosowe(dobry zamiennik mleka i śmietany), jogurty i desery sojowe naturalne i waniliowe, karmelowe, jagodowe(ale bez pektyny, jabłek i marchwi! i innych soków i owoców), serek sojowy naturalny(tofu), kawałki, kulki sojowe(ale tylko o składzie; soja, bez dodatków smakowych i przypraw), miód akacjowy, gryczany, rzepakowy, wrzosowy, lipowy, mniszkowy, koniczynowy(miody w małych ilościach i rzadko, bo mogą uczulać ), miód sztuczny, słody wszystkie(jeśli eliminujemy gluten, to słody ze zbóż odpadają!), cukier trzcinowy
        • aragona1 Re: Kupki ze śluzem,krew utajona,brak apetytu u d 26.09.14, 22:43
          U nas w miedzy czasie był rotawirus i lekarze tłumaczą, że przez to bakteria się rozgościła.. To jest szczep tzw. poszpiatlny, przenoszony przez słuzbę medyczną.. Także alergia może nie miec z tym nic wspólnego.. A może chce w to wierzyć sad Jesteśmy na glutenie, jemy jaja kurze i jest ok. Po mału wprowadzam owoce, pomidora i też (odpukać) nic sie nie dzieje.. Dajemy raz dziennie Humanę z MCT i nie wiem czy ona nie zaburzra obrazu stolców uncertain w tej chwili są idealne...
        • aragona1 Re: Kupki ze śluzem,krew utajona,brak apetytu u d 26.09.14, 23:03
          A i czy testy skórne mają sens, skoro panel z krwi już 2 raz nie wyszedł???
          Pytanie drugie, co w sytuacji gd kosmki są zniszczone i sie nie odbudują jak pisała Pani powyżej? Jakie są konsekwencje? Bardzo boje się o stan jelit synka, bo bakteria dała się mocno we znaki (2 napady biegunek-po 8 stalców na dobe z ogromną ilością śluzu i pasemek krwi-hospitalizacja) plus rotawirus i być może aletgie pokarmowe, nie mam pojęcia na co sad
          • lee-aa Re: Kupki ze śluzem,krew utajona,brak apetytu u d 29.09.14, 09:47
            U nas panel z krwi nie wychodzil - u tak malych dzieci ma prawo nie wyjsc. sa tez alergie nie igg zalezne, czyli zaden test z krwi tego nie wykaze. Byc moze maly nie ma alergii tylko nietolerancje?
            Gdy kosmki sa zniszczone - trzeba po prostu trzymac sie diety. Panel czesto nie wychodzi, dlatego robi sie igg swoiste. Nie wiem, czy u takich maluchow robi sie testy skorne.
            • aragona1 Re: Kupki ze śluzem,krew utajona,brak apetytu u d 29.09.14, 18:15
              Co daje Igg swoiste? Nie wiem od czego mam zacząc, jesteśmy na diecie bezmlecznej, sa zestawy produktów bezpiecznych, od których mozna zacząc, a potem rozszerzac diete. Tyle, że u nas bezpieczny ryż, kasza jaglana czy dynia być moze pwodują biegunki (nie mam do tej pory żadnej pewności do czegokolwiek, bo czasem coś szkodzi, a innym razem nie). Lekarze twierdzą, ze nie jest alergikiem, że to problemy gastryczne. przebadany wszerz i w poprzek-wyniki idealne, prócz tej nieszczesnej patogennej e.coli. Nie wiem co mam począć sad

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka