Dodaj do ulubionych

olej z czarnuszki na AZS ?

26.05.14, 13:11
Czy ktoś stosował oleju z czarnuszki zewnętrznie?
Ostatnio znajomi polecili mi go dla dziecka z AZS-em na trudno gojące się, sączące zmiany. Jestem trochę sceptycznie nastawiona, gdyż nie jednego próbowałam.
Ciekawa jestem waszych opinii.
Obserwuj wątek
    • nikkee Re: olej z czarnuszki na AZS ? 16.06.14, 21:09
      Ja stosuje u dziecka z azs.
      Na rany nakładałam jej : olej z czarnuszki, avilin (balsam szostakowskiego), maść propolisowa 7% firmy barć, zmieszane w równych proporcjach.
      Pozatym robie jej sama kremy ( bez chemi i konserwantów), do których dodaje między innymi olej z czarnuszki.
      Odkąd wyeliminowałam jej jajka i mleko i konserwanty/chemie z diety, zaczęłam ją kąpać w słomie z owsa i smarować moimi kremami, jej skóra zaczęła się po raz pierwszy leczyć. Wcześniej była jedną wielką rozdrapaną raną.
      Teraz, prawie 5 miesięcy odkąd stosuje powyższe jej skóra wygląda jak skóra normalnego człowieka.

--
      Żyje się tylko raz, ale jeśli żyje się dobrze, ten raz wystarczy.
      • panekd Re: olej z czarnuszki na AZS ? 18.06.14, 18:22
        A ja właśnie odstawiłam i wróciłam do Lipicaru.
        Po tym oleju zaczęło się powolutku pogarszać, na pewno nie było lepiej. Po powrocie do wcześniejszego balsamu znikły drobne krostki. Niestety stare, niegojące się wypryski są nadal.
        Odstawiłam jakiś czas temu sterydy i Protopic i właściwie nie wiem czym to teraz leczyć. Puki nie wymyślę czegoś, tylko dezynfekuję i smaruję Alantanem.
        Zastanawiam się nad tym propolisem. Szczerze mówiąc, bałabym się tym smarować, gdyż miód jest silnym alergenem.
        • nikkee Re: olej z czarnuszki na AZS ? 19.06.14, 14:04
          Jak nie spróbujesz propolisu to się nie dowiesz. To że uczula innych nie znaczy że uczuli Twoje.
          A zawsze to bardziej naturalne.
          No i zależy ile lat ma Twoje dziecko, jeśli poniżej roku to bym poczekała.
          A czym dezynfekujesz?

--
            • nikkee Re: olej z czarnuszki na AZS ? 22.06.14, 22:24
              Znaczenia chyba nie ma, byłam ciekawa. Ja ostatnio odkryłam emulsje myjącą octenisan, wydawało mi się że to jakaś nowość, a okazuje się ze nie...
              --
                • brzuzia Re: olej z czarnuszki na AZS ? 23.06.14, 15:10
                  ale rozdrapał sączącą się ranę? sączącą trzeba najpierw wysuszyć, zdezynfekować (mi lekarz zalecała np. smarować solą fizlogiczną a na to octenisept lub gencjana na wodzie) a dopiero później można natłuścić. Mi dermatolog sterydem na rozdrapaną ranę nie kazała smarować, dopiero podleczoną. Stosowaliśmy też plastry bactigrass, dobrze i szybko goiły. W najgorszych miejscach robiłam Córeczce opatrunki i mniej je drapała, bo trochę się ich bała.
                  A jeśli zmiany nie są sączące, to polecam bandaże lub odzież comfifast, dobrze chronią skórę, którą wcześniej trzeba dobrze natłuścić.

pozdrawiam!
                  • panekd Re: olej z czarnuszki na AZS ? 23.06.14, 17:09
                    Dzięki. Szukam właśnie naturalnych metod, gdyż staram się odstawić sterydy na zawsze.
                    Rana była sącząca. Psiknęłam Dexapolcortem, bo świetnie przysusza, ale żałuję że się złamałam, chociaż jest poprawa, ale pewnie jak zwykle na krótko.
                    Spróbuję tych plastrów i kupię tę bieliznę. Przeczytałam ,że stosuje się ją w metodzie mokrego lub suchego opatrunku. Na czym to polega?
                    • brzuzia Re: olej z czarnuszki na AZS ? 25.06.14, 09:21
                      najlepiej zobacz na stronie www.bestmedicalbrands.com/metoda-mokre-opatrunki wszystko dokładnie jest opisane,
                      nasza pani doktor zalecała moczenie opatrunków w ciepłej soli fizjologicznej, ale my moczymy w ciepłej przegotowanej wodzie.
                      a te plastry to raczej taka nasączona siateczka , ja je tnę na potrzebne mi kawałki i przykładam do skóry a na to bandaż, żeby nie spadło
                      pozdr
                      • panekd Re: olej z czarnuszki na AZS ? 25.06.14, 11:38
                        Dzięki, ale powiedz mi jeszcze, czy jak ma takie rozdrapane rany, to też stosujesz mokry opatrunek, czy czekasz aż się to trochę podgoi? I czy robisz to w ten sposób, że moczysz jedno ubranko, a na to drugie suche, czy tylko mokry bandaż w miejsce zmiany.
                        • brzuzia Re: olej z czarnuszki na AZS ? 25.06.14, 14:10
                          moja Córeczka już zmian sączących nie ma, ma czasem zadrapania, ale nie są one jakieś bardzo drastyczne, więc raczej na nie nie zważam. Ale jakieś paskudne zmiany chyba lepiej najpierw podgoić...
                          jeśli robisz na mokro, to zawsze trzeba na to drugi suchy i to jest metoda mokrego opatrunku
                          jest jeszcze metoda suchego opatrunku, tzn, że zakładasz tylko jeden suchy. W obydwu przypadkach skórę trzeba wcześniej porządnie natłuścić
                          a w jakim wieku masz Dzieciątko?
                          pozdr.
                          • panekd Re: olej z czarnuszki na AZS ? 25.06.14, 17:11
                            Synek ma 5 lat. Walczę z tymi zmianami już ponad 3 lata. Głównie sterydami. Ale już nie chcę. To nic nie pomaga. W momencie odstawienia sterydu wszystko zaczyna się od nowa. Przez jakiś czas smarowałam maścią Protopic, ale wyczytałam gdzieś, że na dłuższą metę może być rakotwórczy.
                            • brzuzia Re: olej z czarnuszki na AZS ? 25.06.14, 21:38
                              no my też unikamy sterydów, już bardzo długo nie stosujemy, Córeczce pojawiły się włoski , meszek na całym ciele, nie wiemy skąd to, a lekarze nas zbywają, że minie, że to po sterydach, a wcale dużo ich nie stosowaliśmy
                              protopicu używamy, też czytałam o tym, że może być rakotwórczy ale również, że nie są to potwierdzone badania...
                              ja bym też na Twoim miejscu spróbowała olej z czarnuszki, sama go kupiłam, ale dziecko było jeszcze małe, bałam się zastosować i mi się przeterminowałsmile u mnie w kolejce stoi aloes, czytałam dobre opinie
                              a dieta nic nie pomaga?
                              pozdr
                              • panekd Re: olej z czarnuszki na AZS ? 26.06.14, 09:05
                                Dieta nic nie daje. Przez dwa lata był na ścisłej diecie i było tak samo jak obecnie, czyli już bez diety. W tej chwili znowu odstawiłam mleko.
                                Po tych plasterkach fajnie mu się podgoiło, ale go swędzi i boję się, że zaraz rozdrapie.
                                Zobaczymy. Kupię jeszcze chyba to ubranko, ale na razie tylko jako suchy okład, bo do tego mokrego nie mogę się przekonać.
                                • brzuzia Re: olej z czarnuszki na AZS ? 26.06.14, 09:37
                                  no ja też długo miałam opory, ale jak zobaczyłam, że naprawdę Córeczka przestaje się w tych miejscach drapać, to stosuję, mam nadzieję, że są bezpieczne. Inna sprawa, że zaczyna wtedy drapać się gdzie indziej, a przecież nie zabandażuję jej całejwink
                                  a przeszedł już Twój synek dużo testów? na dużo rzeczy jest uczulony?
                                  • panekd Re: olej z czarnuszki na AZS ? 26.06.14, 12:32
                                    Wcześniej w testach z krwi wychodziła mu alergia na mleko, jajka, soję. W tej chwili nie wychodzi mu nic. Robiłam z krwi, skórne i płatkowe. Ige 330, natomiast żaden badany alergen nie wyszedł, a było tego.
                                    Wertuję internet i spróbuję jeszcze z kąpielami w płatkach owsianych, jak nie będzie efektów to w słomie owsianej i będę go smarowała olejem kokosowym. Pójdę jeszcze po receptę na maść cholesterolową.
                                    Dziś całą noc się nie drapał smile
                                    Dzięki brzusia za wsparcie smile
                                    • e-kasia27 Re: olej z czarnuszki na AZS ? 01.07.14, 08:30
                                      Przy takim IgE coś powinno w testach z krwi wyjść.
                                      Diagnostyka robi za ok.100 zł testy typu mix: 100 alergenów w kilku grupach - może to byś spróbowała zrobić? Jak gdzieś wyjdzie choćby trochę podwyższone, to będzie łatwiej szukać winowajcy.

Bez diety nie ma szans na poprawę.
                                      Alergeny krzyżowe dla mleka: oprócz wszystkiego, co od krowy łącznie z wołowiną, cielęciną i skórami, to królik(mięso, skóry, filc), baranina, mleko i sery kozie i owcze.
                                      Dla soi: wszystkie motylkowe: fasole, groch, bób, soczewica, cieciorka, karob, fistaszki.
                                      Dla jajek kurzych: wszystkie inne jajka, albumina, drób - głównie kura, perliczka, ale może też szkodzić indyk, kaczka, gęś, a nawet przepiórka, wszystkie żywe ptaki i pióra, także te w poduszkach, kołdrach.

Skoro dziecko ma rany na skórze, to ja bym jednak spróbowała bardzie ścisłej diety, niż to co wyżej napisałam i przede wszystkim ograniczyła kontakt z alergenami środowiskowymi(zwierzaki, skóry, lateks, wełna, pierze).
                                      Na czym dziecko śpi i pod czym?
                                      Kontakt ze zwierzakami jakiś ma?

Dieta.
                                      dozwolone do jedzenia są:

-mięso: wieprzowina, może też być dziczyzna: sarna, jeleń, dzik - mięso można jeść gotowane, pieczone, smażone, ale nie w postaci wędlin i konserw, gotować, piec, smażyć można tylko z dodatkami napisanymi poniżej

- ryż, kasza gryczana biała i palona, kasza krakowska, kasza jaglana, amarantus, quinoa, tapioka, kasza i mąka kukurydziana, kasza manna, kuskus, makaron bez jajeczny, kasza jęczmienna i płatki owsiane oraz mąka pszenna, orkiszowa, żytnia

- olej słonecznikowy, rzepakowy, kukurydziany, z pestek winogron, ryżowy, oliwa z oliwek, smalec wieprzowy, tłuszcz kokosowy i palmowy

- bataty, buraki, szpinak, szczaw, rabarbar, sałata, cykoria, ogórki(tylko świeże i mrożone; kwaszone i marynowane są niedopuszczalne!), cukinia i wszystkie dynie, brokuły, kalafior, rzodkiewka, kapusta pekińska i wszystkie inne kapusty, ale nie kwaszone, kukurydza( może też być z puszki), oliwki(ale tylko takie które nie mają w składzie kwasu mlekowego i octu winnego), pieczarki, boczniaki i inne grzyby świeże, mrożone lub suszone. Jeśli masz dostęp to topinambur, salsefia, skorzonera, portulaka, trętwian, roszponka.

- czarne jagody, borówki amerykańskie i brusznica, żurawina, banany, winogrona, figi, mango, liczi, arbuz, melon, porzeczki, agrest, ananas, daktyle, flaszowce, granaty, karambola, papaja, tamaryndowiec, marakuja, rambutan, hurma(khaki), gujawa, ale nie w postaci gotowych dżemów i bez dodatku żelfiksów i cukru żelującego, mogą być z puszki o składzie woda, cukier, kwas cytrynowy, askorbinowy.

-sól, cukier, fruktoza, majeranek, cząber, oregano, bazylia, pieprz, tymianek, imbir, gałka muszkatołowa, cynamon, mięta, rumianek, melisa, skrzyp, rozmaryn, herbata czarna i zielona, rodzynki, suszone figi, daktyle, żurawina, mango, melon, wiórki kokosowe, orzechy makadamia, brazylijskie, nerkowce, pistacje, kasztany, sezam, siemię lniane, wiesiołek, słonecznik, pestki dyni

- wafle ryżowe, kukurydziane, maca, chlebki sonko, chrupki kukurydziane(czytać skład, żeby mleka, serwatki i kazeinianu nie było, no i soi), kajzerki zwykłe, chleb, ale tylko paczkowany z wypisanym pełnym składem na opakowaniu(bez soi, mleka, serwatki, margaryny mlecznej), bułka tarta, ale tylko domowa z kajzerek bez mleka, chleb tostowy(bez mleka, serwatki i soi)

- mleko ryżowe, owsiane, kukurydziane, orkiszowe(nie mogą być zagęszczane mączką chleba świetojańskiego-karobem), kokosowe(dobry zamiennik mleka i śmietany), miód akacjowy, gryczany, rzepakowy, wrzosowy, lipowy, mniszkowy, koniczynowy(miody w małych ilościach i rzadko, bo mogą uczulać ), miód sztuczny, słody wszystkie, cukier trzcinowy

- dużo wody mineralnej średnio zmineralizowanej

Jeśli na takiej diecie wszystko będzie OK, to następnie włączyć do diety ziemniaki, pomidory, paprykę, bakłażan(wszystkie jednocześnie i jeść regularnie przez dwa tygodnie).
                                      A potem ryby, ale nie wędzone i nie z puszki. Z puszki dopuszczalny jest tuńczyk w oleju i sosie własnym oraz łosoś, makrela, śledź - filety gotowane (w oleju), nie wędzone! i nie w żadnej zalewie, i nie w pomidorach(nawet wtedy, gdy już bezkarnie będzie się jadło pomidory)!

• panekd Re: olej z czarnuszki na AZS ? 01.07.14, 10:34
                                        Dziękuję.
                                        To mówisz,że ziemniaczków nie. Z tego co napisałaś wynika, że dostaje sporo rzeczy, których nie powinien, np. drób, wędzonego łososia, ziemniaki, paprykę.
                                        Myślisz, że słodycze kupne, takie jak : pianki, żelki eko, jakieś tam ciasteczka bez jajek, ale pewnie z proszkiem do pieczenia może?
                                      • panekd Re: olej z czarnuszki na AZS ? 01.07.14, 11:08
                                        Ach. I jeszcze jedno pytanie. Czy przed tym testem nie należy podawać leków przeciwhistaminowych? Jak długo?
                                        Dowiadywałam się w pobliskiej przychodni o te testy, ale nawet nie słyszeli o takich.
                                        Spróbuję jeszcze poszukać. Może wiesz, gdzie w Warszawie to robią?
                                        • e-kasia27 Re: olej z czarnuszki na AZS ? 05.07.14, 22:36
                                          No, to chyba Cię wpuściłam w maliny z tymi testami - sprawdzałam na stronie Diagnostyki i już tych testów w ofercie nie mają - ja robiłam je u nich dwa lata temu.
                                          Żadnych podobnych też nie widać, a szkoda bo to dobre testy przesiewowe były.
                                    • nikkee Re: olej z czarnuszki na AZS ? 03.07.14, 13:55
                                      Olej kokosowy stosowany regularnie może zacząć wysuszać skóry. Na dłuższą mete nie polecam.
                                      Maść cholesterolowa to straszny syf! Smarowałam moją tą maścią przez 2 miesiące, nawet co 30 min. Mam w domu jeszcze 3 litry tej maści! Moge odstąpić.
                                      Do smarowania jeśli nie chcesz robic własnych kremów ( polecam, trudne to nie jest, moge podpowiedzieć jak to robić, a w krem wkładasz tylko to co nie uczula dziecka) polecam masło shea, nierafinowane, surowe. Wspaniale nawilża skóre.

--
                                          • panekd Re: olej z czarnuszki na AZS ? 04.07.14, 15:26
                                            Dlaczego nie?
                                            Można przecież pisać o np. kosmetykach, podając nazwę producenta, czy o pokarmach, nazwach mieszanek mlecznych itd.
                                            Jeśli boisz się o posądzenie o kryptoreklamę, może wyślesz mi te receptury na adres gazetowy?
                                            Z góry dziękuję smile
                                              • nikkee Re: olej z czarnuszki na AZS ? 04.07.14, 19:24
                                                Wystarczy poszukać w necie jaki ma skład, i dowiesz się ze to co zawiera to pochodna ropy naftowej. Pozatym piorąc ubranka nie zastanawia Cię czasem ten syfiasty osad w praniu? A to wszystko wklepujesz w skóre. Maść ta, prócz zatykania porów i tworzenia na skorze nieprzepuszczalnej bariery dla czegokolwiek, niczego dobrego nie wnosi. Taka jest moja opinia.
                                                Jeśli chcesz jej używać i jesteś z wawy to daj znać, chętnie odstąpie, bo mam zapas.

Jeśli chcesz ją wymienić na coś co nawilża natłuszcza odżywia skóre, to najprościej kupić np.masło shea, nierafinowane, surowe. Więcej dobrego dasz skórze niż stosując powyższe.
                                                Jeśli będziesz miała zacięcie do robienia kremów ( mi się to bardzo spodobało) to podpowiem jak to robić, tylko nie wiem czy moge tu wklejać linki i polecać książki.
                                                Jeśli nie moge, to napisz do mnie nikkee@wp.pl i powiem od czego zacząć gdzie kupować składniki.
                                                Jeśli moge tutaj to chętnie powklejam, może jeszcze ktoś skorzysta.

--
                                                  • nikkee Re: olej z czarnuszki na AZS ? 04.07.14, 23:13
                                                    To w takim razie polecam tą jeszcze ciepłą książkę wink
                                                    ziolowyzakatek.com.pl/oficjalna-premiera-mojej-ksiazki/
                                                    Z jej pomocą zrobisz sama nie tylko kremy wink

O maśle shea/karite poczytasz najwiecej tu
                                                    ziolowyzakatek.com.pl/maslo-karite-shea/
                                                    Można go dodawać do kremow, ale można też stosować samodzielnie. Ja używam do twarzy, samo bez dodatków. Ponoć wygładza zmarszczki wink

O czarnuszce dużo info
                                                    ziolowyzakatek.com.pl/czarnuszka-siewna/
                                                    Generalnie polecam przekopać ziołowy zakątek, dużo informacji świetnie opisanych.

Tutaj jak zrobić prostą maść
                                                    zielonyzagonek.pl/masc-z-nagietka-lekarskiego/
                                                    Maceraty można kupić gotowe jeśli się nie chce samemu robić.

Ja kremy robie w ten sposób:
                                                    Olej kokosowy
                                                    Wosk pszczeli ( można zastąpić woskiem roślinnym, nigdy nie robiłam tak, wole pszczeli)
                                                    Lanolina
                                                    Wkładam do słoiczka i topie w kąpieli wodnej.
                                                    Potem do ciepłego dodaje masło shea i czekam aż się rozpuści.
                                                    Czekam aż wszystko się schłodzi i dodaje, przygotowane w drugim słoiczku:
                                                    I tu pełna dowolność, każdy mój krem jest inny smile
                                                    Np.
                                                    Macerat z nagietka
                                                    Olej ze słodkich migdałów
                                                    Olej moringa
                                                    Oliwa z oliwek
                                                    Olej z czarnuszki
                                                    Olej arganowy
                                                    ...
                                                    Olej rycynowy
                                                    Vit.E
                                                    Ostatnio dalam olej z miodli indyjskiej, strasznie śmierdzący ale podobno zmniejszający swędzenie.
                                                    Olej konopny
                                                    Macerat z różnych ziół, sama robiłam, min.ziele bluszczyka, jeżówka purpurowa, lukrecja korzeń, rumianek, nagietek, ... Dużo tego jest.

Do kremu dodajesz to co chcesz, na co dziecko nie jest uczulone.

Jak córka była cała podrapana, w ranach, smarowałam ją ( a potem dodawałam do kremów)
                                                    Zmieszane w równych proporcjach: avilin + olej z czarnuszki+ maść propolisowa. Działało, rany szybko się goiły.

--
                                                  • nikkee Re: olej z czarnuszki na AZS ? 04.07.14, 23:28
                                                    To w takim razie polecam tą jeszcze ciepłą książkę wink
                                                    ziolowyzakatek.com.pl/oficjalna-premiera-mojej-ksiazki/
                                                    Z jej pomocą zrobisz sama nie tylko kremy wink

O maśle shea/karite poczytasz najwiecej tu
                                                    ziolowyzakatek.com.pl/maslo-karite-shea/
                                                    Można go dodawać do kremow, ale można też stosować samodzielnie. Ja używam do twarzy, samo bez dodatków. Ponoć wygładza zmarszczki wink
                                                    Ale możesz go rozpuścić i dodać olej jaki chcesz. Będzie się łatwiej rozprowadzać i będzie mialo wartość dodaną wink

O czarnuszce dużo info
                                                    ziolowyzakatek.com.pl/czarnuszka-siewna/
                                                    Generalnie polecam przekopać ziołowy zakątek, dużo informacji świetnie opisanych.

Tutaj jak zrobić prostą maść
                                                    zielonyzagonek.pl/masc-z-nagietka-lekarskiego/
                                                    Maceraty można kupić gotowe jeśli się nie chce samemu robić.

Ja kremy robie w ten sposób:
                                                    Olej kokosowy
                                                    Wosk pszczeli ( można zastąpić woskiem roślinnym, nigdy nie robiłam tak, wole pszczeli)
                                                    Lanolina
                                                    Wkładam do słoiczka i topie w kąpieli wodnej.
                                                    Potem do ciepłego dodaje masło shea i czekam aż się rozpuści.
                                                    Czekam aż wszystko się schłodzi i dodaje, przygotowane w drugim słoiczku:
                                                    I tu pełna dowolność, każdy mój krem jest inny smile
                                                    Np.
                                                    Macerat z nagietka
                                                    Olej ze słodkich migdałów
                                                    Olej moringa
                                                    Oliwa z oliwek
                                                    Olej z czarnuszki
                                                    Olej arganowy
                                                    Olej rycynowy
                                                    Vit.E
                                                    Ostatnio dalam olej z miodli indyjskiej, strasznie śmierdzący ale podobno zmniejszający swędzenie.
                                                    Olej konopny
                                                    Macerat z różnych ziół, sama robiłam, min.ziele bluszczyka, jeżówka purpurowa, lukrecja korzeń, rumianek, nagietek, ... Dużo tego jest. A w lodowce czeka jeszcze dużo nieotwartych olej.

Do kremu dodajesz to co chcesz, na co dziecko nie jest uczulone.

--
                                                  • nikkee Re: olej z czarnuszki na AZS ? 04.07.14, 23:29
                                                    Jak córka była cała podrapana, w ranach, smarowałam ją ( a potem dodawałam do kremów)
                                                    Zmieszane w równych proporcjach: avilin + olej z czarnuszki+ maść propolisowa. Działało, rany szybko się goiły.

Tu jest fajnie wytłumaczone jak zrobić jaki krem, obowiązkowo przeczytaj
                                                    www.italianablog.pl/2012/02/mazidla-docielne-n-wersji-instrukcje-a-w-zasadzie-pomysly-i-propozycje/

Gdzie kupić
                                                    Ja zamawiałam na zróbsobiekrem.pl
                                                    Albo w sklepach stacjonarnych
                                                    Wosk u pszczelarza, najtaniej.

Polecane strony przez innych to
                                                    Biochemiaurody.com
                                                    Ecospa.pl
                                                    Magicznyogrod.pl
                                                    Mazidla.com
                                                    Zielonyklub.pl
                                                    I inne do poszukania w necie.

Jeśli masz pytania to śmiało. Ekspertem nie jestem, ale co wiem to powiem. Mnie wciągneło wink
                                                    --
                                              • chalsia Re: olej z czarnuszki na AZS ? 04.07.14, 23:36

> a czemu maść cholesterolowa to syf? ja akurat jej używam bardzo dużo....

mojemu dziecku maść cholesterolowa z witaminą A i E zawsze robiła dobrze
                                                --
                                                "Z czym się zgodziłem, napisałem. Raczej bardziej się nie zgodziłem, a minimalnie zgodziłem. Od początku rozumiem, co piszesz, tylko się z tym nie zgadzam." by Altz
                                                • nikkee Re: olej z czarnuszki na AZS ? 24.07.14, 09:49
                                                  chalsia napisała:

>
                                                  > > a czemu maść cholesterolowa to syf? ja akurat jej używam bardzo dużo....
                                                  >
                                                  > mojemu dziecku maść cholesterolowa z witaminą A i E zawsze robiła dobrze

Choćby dlatego:
                                                  "ropa naftowa i jej pochodne: silikon, parafina oraz oleje mineralne (Mineral oil, Petrolatum, Paraffin Oil, Paraffinum liquidum). Organizm nie potrafi ich ani unieszkodliwić, ani usunąć z oragnizmu – dlatego je magazynuje, głównie w nerkach, wątrobie oraz węzłach chłonnych. Zatykają pory utrudniając wymianę gazową i metaboliczną skóry."

Skład maści cholesterolowej znaleziony w necie:
                                                  "Maść cholesterolowa jest preparatem galenowym, wg przepisu ujętego w Farmakopei Polskiej V supl. oraz Farmakopei Polskiej VI o składzie:

Cholestrolum 3,0
                                                  Paraffinum solidum 15,0
                                                  Paraffinum liquidum 64,0
                                                  Vaselinum album 18,0

Dawniej (FP III) skład maści cholestrolowej był nieco inny – zawierała lanolinę bezwodną oraz cerezynę zamiast parafiny stałej."

Ta maść powinna się nazywać maścią parafinową, bo cholesterolu to tam prawie nie ma....
                                                  --
                                                  • chalsia Re: olej z czarnuszki na AZS ? 27.07.14, 15:16
                                                    > Choćby dlatego:
                                                    > "ropa naftowa i jej pochodne: silikon, parafina oraz oleje mineralne (Mineral o
                                                    > il, Petrolatum, Paraffin Oil, Paraffinum liquidum). Organizm nie potrafi ich an
                                                    > i unieszkodliwić, ani usunąć z oragnizmu – dlatego je magazynuje, głównie
                                                    > w nerkach, wątrobie oraz węzłach chłonnych. Zatykają pory utrudniając wymianę
                                                    > gazową i metaboliczną skóry."

bez względu na powyższe mojemu dziecku maść cholesterolowa z wit A zawsze dobrze robiła na skórę
                                                    --
                                                    Większość ludzi to ssaki.
    • weronisiek Re: olej z czarnuszki na AZS ? 17.06.15, 21:26
      tak tak tak, na AZS olej z czarnuszki jest świetny- goi, ma dużo witaminy E, skóra szybciej się regeneruje, nie zostają ślady. Ja kupuję ten dla synka: www.casablanca.sklep.pl/naturalny-olejek-czarnuszki-60ml-p-14.html
    • melisef Re: olej z czarnuszki na AZS ? 25.06.19, 22:40
      Przetestowałam na sobie mnóstwo kremów i maści aptecznych i drogeryjnych. Z ich skutecznością bywało różnie, w końcu przy wiosennym nasileniu lekarz zapisał mi maść ze sterydami... oczywiście pomogła, ale postanowiłam zainteresować się kosmetykami naturalnymi i właściwościami składników. Odstawiłam wszystko, co było na silikonach, SLS, PEG, sztucznych konserwantach, ropopochodnych typu parafina, wazelina. Zaczęłam stosować m.in. oleje, w tym z czarnuszki, ale efekty nie były ani spektakularne, ani nawet średnie. sad okazało się, że w przypadku AZS (przynajmniej u mnie) to właśnie parafina i inne ropopochodne były niemal ostatnią deską ratunku przed sterydami. Mam świadomość tego, jak oleje mineralne działają, ale potrafię też zrozumieć osoby, które nie zamienią parafiny na nic innego, bo tylko to im pomaga.
      Ja na szczęście trafiłam na raczkującą wtedy stronę z kosmetykami naturalnymi i zdecydowałam się przetestować 2 maści o wzorowym składzie: tą organicznapolska.pl/pl/p/Masc-SOS-Konopie-i-Ogorecznik-Cashee-Naturals/290 i tą organicznapolska.pl/pl/p/Masc-ozonowa-Ozonosept-10ml/372 obie genialne w działaniu i praktycznie niedostępne w innych sklepach - z wyjątkiem może producentów.
      Ewentualnie dla zwolenników ropopochodnych (mimo wszystko) mają też prawdziwego "hardcora" kiedyś sprzedawanego w aptekach na receptę - Magnipsor organicznapolska.pl/pl/p/Magnipsor-masc-na-AZS-luszczyce-i-egzemy-120g/341
      Mam nadzieję, że komuś się przyda. smile
    • jasminka35 Re: olej z czarnuszki na AZS ? 17.01.20, 09:14
      My używaliśmy olej z czarnuszki na przemian z olejem morelowym. Silny zapach oleju z czarnuszki trochę mi przeszkadzał ale efekty były bardzo dobre. Skórę smarowałam na noc olejem z czarnuszki a w dzień używałam oleju morelowego. Rezultaty były widzieć juz po tygodniu, po dwóch tygodniach silna poprawa, więc naprawdę polecam. Naturalne oleje nie maja w sobie żadnej chemii, barwników czy syntetycznych perfum tak więc nie przeciążamy jeszcze skóry tymi dodatkowymi składnikami, które nie są dobre dla naszego zdrowia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka