Dodaj do ulubionych

prośba o poradę

20.07.14, 10:39
Witam Was drogie e-mamy. Mój synek od urodzenia ma problemy ze skórą. Mniej więcej w 3 miesiący życia pojawiły się u niego suche łuszćzące zmiany na policzkach, które bardzo szybko przeistoczyły się w rany. Mieliśmy konsultację zarówno u dermatologa jak i alergologa.Podejrzewano alergię na nikiel, potem jednak winą obarczono mleko( nie miał robionych testów). I tak przez następne 6 miesięcy podawaliśmy Nutramigen a potem Bebilon Pepti. Ok. 1 r. ż zmiany ustąpiły, sucha skóra pozostała - lekarz stwierdził, że taki jego urok. W tym roku z powodu częstych zapaleń krtani i oskrzeli zrobiliśmy testy skórne na alergie wziewną i pokarmową. Alergeny wziewne olcha 5/20 , brzoza 4/20, D. farinae 7/25 , D. pteronyssinus 7/25 , leszczyna 3/3 , żyto 3/14 alergeny pokarmowe mleko 3/3 , soja 3/3 , seler 3/3. Wiem jak mam postępować przy alergii wziewnej , natomiast nie wiem co mam robić z pokarmową. Alergolog twierdzi obserwować . Nigdy nie zauważyłam żadnej reakcji po podaniu mleka, jogurtu. Jedyne objawy skórne to plamy na szyi , łokciach , kolanach - ale one są dopiero od maja tego roku,w tym roku pojawiły się również różnego rodzaju wysypki . Nie mam pojęcia od czego . Przez pona 3 lata nic się nie działo , tylko lekko sucha skóra. Syn ma teraz prawie 5 lat. Od marca podajemy leki alergiczne. Podpowiedzcie proszę, wprowadzić mam dietę ?
Obserwuj wątek
    • e-kasia27 Re: prośba o poradę 20.07.14, 23:28
      czarna.mama napisał(a):

> Witam Was drogie e-mamy. Mój synek od urodzenia ma problemy ze skórą. Mniej wię
      > cej w 3 miesiący życia pojawiły się u niego suche łuszćzące zmiany na policzkac
      > h, które bardzo szybko przeistoczyły się w rany.

Klasyczne objawy i czas pojawiania się zmian.

Mieliśmy konsultację zarówno u
      > dermatologa jak i alergologa.Podejrzewano alergię na nikiel,

Ciekawe skąd taki dziwaczny pomysł??

potem jednak winą
      > obarczono mleko( nie miał robionych testów). I tak przez następne 6 miesięcy p
      > odawaliśmy Nutramigen a potem Bebilon Pepti. Ok. 1 r. ż zmiany ustąpiły, sucha
      > skóra pozostała - lekarz stwierdził, że taki jego urok.

No, fakt, taki urok, że jest alergikiem.
      To też klasyczne - skóra się poprawia u większości alergików najpóźniej do trzeciego roku życia.
      A potem zaczyna się chorowanie, głównie układ oddechowy.

W tym roku z powodu cz
      > ęstych zapaleń krtani i oskrzeli zrobiliśmy testy skórne na alergie wziewną i p
      > okarmową. Alergeny wziewne olcha 5/20 , brzoza 4/20, D. farinae 7/25 , D. pter
      > onyssinus 7/25 , leszczyna 3/3 , żyto 3/14 alergeny pokarmowe mleko 3/3 , soja
      > 3/3 , seler 3/3. Wiem jak mam postępować przy alergii wziewnej , natomiast n
      > ie wiem co mam robić z pokarmową.

Dokładnie to samo - na oba rodzaje pomoże dieta.

Alergolog twierdzi obserwować . Nigdy nie zau
      > ważyłam żadnej reakcji po podaniu mleka, jogurtu. Jedyne objawy skórne to plamy
      > na szyi , łokciach , kolanach - ale one są dopiero od maja tego roku,w tym rok
      > u pojawiły się również różnego rodzaju wysypki .

No, jak są dopiero w tym roku, przecież wyżej napisałaś, że były od urodzenia, najpierw rany na skórze, a potem sucha skóra.
      To cały czas jest to samo, nie pojawiło się nic nowego!
      Objawy mogą się zmieniać, ale alergia jest wciąż ta sama.

>Nie mam pojęcia od czego .

Od wszystkiego na co jest uczulony.

Prz
      > ez pona 3 lata nic się nie działo , tylko lekko sucha skóra. Syn ma teraz prawi
      > e 5 lat. Od marca podajemy leki alergiczne. Podpowiedzcie proszę, wprowadzić ma
      > m dietę ?

Oczywiście, że wprowadzić dietę, to jedyna możliwa opcja, innego sposobu na bycie zdrowym nie ma.
      Leki przeciwalergiczne przy takich wynikach testów nic nie pomogą, nawet objawów nie złagodzą, będzie coraz gorzej, jeśli nie będzie unikać alergenów i wkrótce będziesz miała bardzo chore dziecko i baterię coraz silniejszych leków.

Przy takich wynikach trzeba też wyłączyć z diety wszystkie alergeny krzyżowe dla olchy i brzozy, czyli większość warzyw i owoców.

• e-kasia27 Re: prośba o poradę 21.07.14, 00:00
      Dieta - dozwolone do jedzenia są:

-mięso indyka, kaczki, gęsi, strusia, przepiórki, gołębia, wieprzowina, kurczak, może też być dziczyzna: sarna, jeleń, dzik - mięso można jeść gotowane, pieczone, smażone, ale nie w postaci wędlin i konserw, gotować, piec, smażyć można tylko z dodatkami napisanymi poniżej

- ryż, kasza gryczana biała i palona, kasza krakowska, kasza jaglana, płatki owsiane, amarantus, quinoa, tapioka, kasza i mąka kukurydziana,

- olej słonecznikowy, rzepakowy, kukurydziany, z pestek winogron, ryżowy, oliwa z oliwek, "masło" bez mleka ,serwatki(dobre z obecnie dostępnych są: Optima Omega 3 i Tesco Sunflower Classic), margaryna zwykła(bezmleczna), smalec wieprzowy, tłuszcz kokosowy i palmowy

- jajka przepiórcze, kacze, gęsie, indycze, kurze - można sobie pozwolić zjeść, nie częściej niż raz w tygodniu i bacznie obserwować po tym dziecko

- bataty, buraki, szpinak, szczaw, rabarbar, sałata, cykoria, ogórki(tylko świeże i mrożone; kwaszone i marynowane są niedopuszczalne!), cukinia i wszystkie dynie, brokuły, kalafior, rzodkiewka, kapusta pekińska i inne kapusty, brukselka, kukurydza, groszek, bób, fasolka szparagowa, soczewica, cieciorka i wszystkie fasole ( mogą też być z puszki, ale tylko takie o składzie woda, sól, cukier, kwasek cytrynowy, lub kwas askorbinowy), oliwki(ale tylko takie które nie mają w składzie kwasu mlekowego i octu winnego), pieczarki, boczniaki i inne grzyby świeże, mrożone lub suszone. Jeśli masz dostęp to topinambur, salsefia, skorzonera, portulaka, trętwian(szpinak nowozelandzki), roszponka.

- czarne jagody, borówki amerykańskie i brusznica, żurawina, banany, winogrona, figi, mango, awokado, liczi, arbuz, melon, porzeczki, agrest, ananas, daktyle, flaszowce, granaty, karambola, papaja, tamaryndowiec, marakuja, rambutan, hurma(khaki), gujawa, ale nie w postaci gotowych dżemów i bez dodatku żelfiksów i cukru żelującego, mogą być z puszki o składzie woda, cukier, kwas cytrynowy, askorbinowy.

-sól, cukier, fruktoza, majeranek, cząber, oregano, bazylia, pieprz, tymianek, imbir, gałka muszkatołowa, cynamon, mięta, rumianek, melisa, skrzyp, rozmaryn, herbata czarna i zielona, mączka chleba świętojańskiego(karob) rodzynki, suszone figi, daktyle, żurawina, mango, melon, wiórki kokosowe, orzechy makadamia, brazylijskie, nerkowce, pistacje, kasztany, sezam, siemię lniane, wiesiołek, słonecznik, pestki dyni

- wafle ryżowe, kukurydziane, chlebki sonko i inne kukurydziane i ryżowe, gryczane, chrupki kukurydziane i gryczane

- mleko ryżowe, owsiane, jaglane, kukurydziane, kokosowe(dobry zamiennik mleka i śmietany), miód akacjowy, gryczany, rzepakowy, wrzosowy, lipowy, mniszkowy, koniczynowy(miody w małych ilościach i rzadko, bo mogą uczulać ), miód sztuczny, słód ryzowy, kukurydziany, daktylowy

- ryby, ale nie wędzone i nie z puszki. Z puszki dopuszczalny jest tuńczyk w oleju i sosie własnym oraz łosoś w sosie własnym, a jeśli mrożone, to beż żadnej gotowej panierki, żabie udka,

- cebula, por, szczypiorek, szparagi

- pomidory, papryka, ziemniaki, bakłażan

Jeśli na tej diecie będzie wszystko OK to potem możesz spróbować włączyć pszenicę, orkisz, jęczmień - kasze, mąkę , pieczywo, ale bezmleczne z wypisanym pełnym składem na opakowaniu.

Dobrze by było przed dietą zrobić (jeśli nie było) testy na gorczycę, kalafior, pomidory, kurczaki, jajka, ziemniaki, paprykę, pyłki komosy i bylicy, ryby, groch, fasola - bo jeśli coś tu jeszcze wyjdzie, to będą następne rzeczy do wyrzucenia z diety.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka