Dodaj do ulubionych

Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica,jaja.

30.09.14, 08:34
Witam

Już nie wiem co jeszcze mogę odstawić: na pierwszy ogień poszło mleko, zostało zamienione na bebilon pepti.Czytałam etykiety i dziecko nie dostawało w niczym mleka. Niestety nie pomogło. To odstawiłam gluten i pszenicę i też minął tydzień i skóra znów gorsza. To od weekendu odstawiłam bebilon pepti i żółtko jaja /zamieniłam na przepiórcze/,skóra znów gorsza.
Nie mam już pomysłu co może uczulać.Wszystko co najczęściej uczula odstawione a poprawy brak.

Obserwuj wątek
    • brzuzia Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 30.09.14, 10:44
      hej megi,

niestety uczulać może naprawdę wszystko....u mojego dziecka, gdzie nie ma w rodzinie alergii uczula ryż, kukurydza, ziemniaki, drób, jabłko i wiele wiele innych....oczywiście najgorsze alergeny to białko mleka krowiego, gluten oraz całe jajko...być może bebilon pepti nie jest dobrym mlekiem dla Twojego dziecka?? może też roztocza albo proszek do prania? kosmetyki?
      pozdr
      • wilgga Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 30.09.14, 11:01
        Alergen wyrzuca kilka dni, nawet do 2 tygodni. W tym czasie katar, ząbkowanie czy inne osłabnie organizmu spowoduje pogorszenie skóry.
        Tak jest u nas zawsze.
        W innym poście pisałaś że nic nie wyszło z krwi, czyli macie alergię ige niezależną. Może być tak że to tylko nietolerancja a nie alergia. Spróbuj odstawić rzecz której ostatnio je najwięcej na tydzień.
        U nas też dziwne rzeczy uczulają jak ziemniaki (4 klasa z krwi!), kukurydza, marchew jabłko. I przede wszystkim wszechobecna chemia, ostatnio nawet 6 letnią córkę po kalafiorze wysypało, gdzie kalafior jej nie uczula.
        • megi_25 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 30.09.14, 11:34
          No właśnie tylko aktualnie dieta dziecka jest bardzo ograniczona, bo wyrzucone są wszystkie rzeczy,które wymieniłam.
          Z krwi nic nie wyszło co utrudnia sprawę.
          Alergolog za tydzień,także ciekawa jestem jego opinii.
          Wiem,że uczulać może wszystko,ale teraz nie wiem jak to się robi, czy te rzeczy odrzucone dalej mają być zakazane a wyrzucane następne.
          Już teraz dość ciężko mu coś podawać,bo bardzo lubi jeść, i cudujemy jak się da.
          Gdzieś czytałam,że marchew i jabłko w zestawieniu mogą uczulać, a jabłka faktycznie uwielbia,tylko jak je wyrzucę to jaki owoc??? Wczoraj zjadł śliwkę i pogorszenie, ale też nie wiem czy po prostu po czymś czy po tej śliwce,bo od dawna skóra nie była ładna /jedynie parę dni po leczeniu sterydem/.
          Bebilon pepti odstawiony w weekend, gdyby to był winowajca,myślę,że skóra by się dalej nie pogarszała.
        • megi_25 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 30.09.14, 11:36
          Poza zmianami na zgięciach i czasem zaczerwienionymi oczami jest okazem zdrowia. Płyny zmieniamy, ale wszystkie są hiperalergiczne, przy żadnym nie widziałam poprawy skóry. Kąpiele w emolientach. Smarowanie maścią cholesterolową /maści emolientowe uczulają/.Jest jeszcze pies york,ale podobno rzadko uczulają.
      • megi_25 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 03.10.14, 09:22
        Testujemy różne płyny do prania hiperalergiczne i ani przy tych,ani przy zwykłych nie widziałam różnicy.
        To jakie owoce można podawać. Syn bardzo lubi jeść i przy obecnej diecie ciężko go nakarmić sad
        Wczoraj jadł śliwki bez skórki oczywiście i brzoskwinie zjadł. Wczoraj skóra była lepsza /cieszyłam się,że może faktycznie zawiniło mleko/,ale widać to chyba jednak nie mleko. Co robi się w takiej sytuacji, czy przywraca się to co odstawione a odstawia inne rzeczy???? Bo odstawiać jeszcze dalej to co zostanie sad Jestem już załamana. Te zmiany robią się coraz większe.Dermatolog odesłała tylko do alergologa. Wizytę u alergologa mamy za tydzień.
        • agus7 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 10.10.14, 09:52
          Odstaw jablka i nie pierz w zadnych plynach! Ja dlugo ciuszki i wszelkie materialy z ktorymi bezposredni styk miala skora syna "pralam" w samej wodzie na 90 st. Teraz piore w niewielkiej ilosci platkow mydlanych na 60 st. Mozesz tez zetrzec mydlo marsylskie. Jakie owoce zamiast jablka? Moj syn mogl gruszke. Probuj tez banany, winogrona, kaki, jagody.
          • megi_25 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 10.10.14, 09:59
            Aktualnie jest bardzo duża poprawa skóry.Ręce zrobiły się niemalże idealne.Dzisiaj w nocy też już nie drapał. Jedna noga też super /a to tylko przy stosowanie maści cholesterolowej,którą stosujemy od dawna/. Wydaje się,że to faktycznie bebilon pepti. Jutro miną 2 tygodnie od odstawienia tego mleka.
            Wczoraj byłam u alergologa.Mamy zmienić pepti na nutramigen jeśli nie będzie chciał to wówczas sinlac /chyba tak się nazywa/. Zostawić jeszcze zyrtec 10 kropli na noc.
            Powiedział,by spróbować wrócić do glutenu i pszenicy /odstawione z miesiąc temu i nie było poprawy,dopiero nastąpiła po wycofaniu mleka/.Osobiście pociągnę tą dietę bezmleczną i bezglutenową jeszcze tydzień. Dzisiaj rano zauwazyłam małą zmianę na ręcę a od tego zwykle się zaczynało pogorszenie.
            • missseptaria Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 10.10.14, 12:42
              Chcialam zaznaczyć że na bebilon pepti uczulonych jest jak dobrze pamietam 30 % dzieci. Mój miał nawet uczulenie na nutrmigen aa na który uczulonych jest 1% dzieci! Po przejściu na neocate lcp a potem advance skóra "wyleczyla sie sama" bez sterydow i innych hydrokortyzonow.

Bardzo ważna jest pielegnacja codzienna. Kompiel w emolientach i smarownie po kompieli balsamem i kremem do twarzy. Polecam emolium ale dobre jest też cutismimi z kaczorem oraz cetaphil (tego nie testowalam ale doktorek nam polecał).
              • megi_25 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 13.10.14, 08:47
                Już nic nie wiem.
                Tak się cieszyłam,że to chyba wina bebilonu pepti.
                Faktycznie początkowo było znacznie lepiej.
                W piątek zrobiłam mu kaszę jaglaną /pierwszy raz w jego życiu/,przed podaniem skóra super, po dwóch godzinach zgięcia czerwone. W sobotę już skóra lepsza.
                Zjadł brokuły i wieczorem jakby trochę gorzej,wczoraj powtórka brokułów i dzisiaj już masakra sad
                Wizyta u alergologa nic nie wniosła nie wiem już gdzie szukać pomocy.Czy robić inne badania???IgE wyszło w zasadzie w normie, panel pokarmowy na O.
                  • wilgga Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 13.10.14, 11:29
                    Brokuły jeśli są ze sklepu zawierają dużo chemii i ona może mocno uczulać (u nas mega uczula). Ponoć pomaga moczenie w wodzie z solą czy sodą, ale my jeszcze nie próbowaliśmy.
                    Kaszę jaglaną dałaś od razu całą porcję? Jeśli tak to może za dużo na raz i stąd zgięcia czerwone. Spróbuj za jakiś czas od łyżeczki i co 2 dni podwajaj ilość. Wtedy organizm przyzwyczaja się do trawienia, ma czas żeby wytworzyć odpowiednie enzymy.

Pisałaś kilka dni temu, że zauważyłaś małą zmianę na rączce. Co nowego się zmieniło przed pojawieniem się tej zmiany, coś z jedzenia, coś w otoczeniu, np. nowy płyn do naczyń (u nas nowy płyn właśnie uczulił) czy cokolwiek innego jakiś katar?
                • e-kasia27 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 13.10.14, 11:27
                  megi_25 napisała:

> Już nic nie wiem.
                  > Tak się cieszyłam,że to chyba wina bebilonu pepti.
                  > Faktycznie początkowo było znacznie lepiej.
                  > W piątek zrobiłam mu kaszę jaglaną /pierwszy raz w jego życiu/,przed podaniem s
                  > kóra super, po dwóch godzinach zgięcia czerwone.

A z czym ta kasza była?

W sobotę już skóra lepsza.
                  > Zjadł brokuły i wieczorem jakby trochę gorzej,wczoraj powtórka brokułów i dzisi
                  > aj już masakra sad

A oprócz brokułów, co jeszcze jadł tego dnia?

A wiek już sobie znalazłam w poprzednim wątku i wyszło mi,że około dwóch lat ma.
                  • megi_25 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 13.10.14, 12:36
                    W lutym będzie miał dwa lata. Po dwóch tygodniach od odstawienia bebilonu pepti była znaczna poprawa,ręce bardzo ładne, noga jedna też,druga dość mocno zmieniona. Natomiast pojawiają się takie dość szybkie pogorszenia,które następnego dnia znikają. Dzisiaj po nocy ręce były czerwone /w nocy drapał/a teraz już ręce są ładne. W weekend jadł właśnie tą kaszę jaglaną z indykiem, i brokuła.Ogólnie nadal utrzymujemy dietę bezglutenową i bezpszenną, bezjajeczną,bez bananów,pomidorów.
                    • lee-aa Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 13.10.14, 15:11
                      Czytałam, że bardzo rzadko się zdarza, żeby reakcja uczuleniowa wystąpiła przy pierwszym podaniu czegoś do jedzenia - więc raczej kasza jaglana odpada.

Mój synek jest uczulony między innymi na soję (reakcja układu pokarmowego, skóra raczej ok), po jajkach przepiórczych nigdy nie było problemu - kupowałam jednej marki z eko hodowli. Raz kupiłam inne i zgadnij co się stało? Biegunka. Rozmawiałam z lekarzem - okazało się, że jeśli przepiórki dostawały paszę z soją, to może wystąpić reakcja alergiczna. Spróbuj przeanalizować dietę pod tym kątem. Gdzie kupowałaś indyka? Wiesz czym był karmiony? Ktoś już pisał o chemii z brokułów, może np. jakiś środek czystości, coś z czym na stały kontakt?
                      Co je na śniadanie?
                        • wilgga Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 14.10.14, 10:38
                          Cieszę się że wiecie już co spowodowało pogorszenie. Teraz tylko czekać aż przestanie wyrzucać alergen i skóra się zaleczy.
                          To niestety trwa. U nas właśnie mija 3 tydzień od odstawienia rzeczy która uczuliła. Buźka już ładna, rączki prawie też, na nóżkach jeszcze trochę strupków bo to miejsca ciągłego drapania i wolniej się goi. Goi się samo, bez leków i sterydów.
                          • megi_25 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 14.10.14, 11:20
                            Mam nadzieję,że to to.Ta ilość nie była przecież duża.Aż taka reakcja by była?Bardzo bym chciała, ale często już napalałam się,że znaleźliśmy przyczynę po czym znów się pogarszało.Tak było z bebilonem pepti, skóra się ładnie zaleczyła na rękach po czym zdarzały się sytuacje,że znów się robiła czerwona a nic podejrzanego nie podawaliśmy.
                            • wilgga Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 14.10.14, 14:26
                              > Mam nadzieję,że to to.Ta ilość nie była przecież duża.Aż taka reakcja by była?
                              To zależy od tego jak bardzo mała jest na daną rzecz uczulona.

Pogorszenia mogą się do 2 tygodni od odstawienia pojawiać, jeśli pogorszenia są dłużej to znaczy że uczula coś jeszcze.
                              • missseptaria Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 14.10.14, 15:55
                                Kaszę jaglana polecono nam na słabe jelita. Mały miał po niej taka wysypke że masakra!
                                Podobnie po indyku! Ps a królika dajesz? Królik ma bardzo zbliżone białko do mleka i jak dziecko ma uczulenie na pepti to na królika na 70% też. Indyk jest blisko kury wiec też bardzo uczula. O ile syn miał problemy jelitowe to przy tym odezwała sie już wysypka...

Wyprobuj takie miesa:
                                - golabek
                                - gęś
                                - gesiokaczka
                                - dzika kaczka jest bardzo ciężka ale też można spróbować
                                - bazant

• megi_25 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 15.10.14, 09:10
                          Za poleceniem alergologa zmieniliśmy bebilon pepti na nutramigen, na szczęście dziecko jakoś to je, chociaż zapach, jak to orzekł starszy syn "jakby coś zdechło". Na szczęście dodanie kaszki i owocu ze słoika jakos to neutralizuje.Natomiast wczoraj skóra okropna.Drapał do tego.Kupiłam też ziajkę azs do kąpania na polecenie też alergologa /parafina z emolientów chyba go uczula/.Czekam na poprawę, skoro mówicie,że od dwóch tygodni od podania może się pogarszać.
                          • pyk-nik Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 15.10.14, 20:16
                            jakby coś zdechło to bardzo dobre określenie, haha smile moja siostra powiedziała podobnie, tylko porównała do nieżywego kota wink

megi_25 napisała:

> Za poleceniem alergologa zmieniliśmy bebilon pepti na nutramigen, na szczęście
                            > dziecko jakoś to je, chociaż zapach, jak to orzekł starszy syn "jakby coś zdech
                            > ło".
                            • megi_25 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 21.10.14, 08:06
                              Za poleceniem alergologa wróciliśmy do pszenicy i glutenu, wprowadziliśmy też nutramigen, o dziwo dziecko z chęcią nawet to je. Niestety wczoraj mocne pogorszenie skóry i przez większość nocy drapanie /wcześniej sporadycznie się drapał/, i teraz dylemat czy odstawić znów pszenicę i gluten czy jednak ten nutramigen /powiem szczerze,że po przeczytaniu ulotki to można się uczulić, na ilość dziwacznych składników/.
                                • megi_25 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 21.10.14, 11:04
                                  mięso to indyk i kurczak, wieprzowina. Owoce jabłka, brzoskwinie,morele,śliwki. Warzywa marchew,pietruszka,por,kalafior. ale była już znaczna poprawa po ostawieniu bebilonu pepti i wtedy nie miał żadnego mleka i była znaczna poprawa, ręce były zupełnie zagojone. Teraz od tygodnia jest nutramigen i znów skóra się pogorszyła. Dlatego doszukuje się tutaj. e-kasiu27 a czy są jakieś jeszcze badania,które można zrobić by wykryć alergię. My robiliśmy morfologię z rozmazem i te eofile /chyba tak się nazywają/ co miały wskazywać alergię wyszły w normie, morfologia dobra, IgE total 68 przy normie do 60 i panel pokarmowy cały na O. Pediatra dała skierowanie do szpitala na oddział,ale nie wiem czy jest sens w tej sytuacji iść. Gdy akurat mieliśmy wizytę u alergologa to była znaczna poprawa bo odstawiliśmy bebilon i stąd tylko zalecił kontrolę za trzy miesiące /i tak nie da się zapisac aktualnie/ i wprowadzenie nutramigenu.
                                  • jagabaga92 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 21.10.14, 11:29
                                    czy są jakieś jeszcze badani
                                    > a,które można zrobić by wykryć alergię.

Badanie biorezonansowe w dobrym gabinecie u osoby, która się na tym zna (<-to ważne, bo przez niefachowców-dorobkiewiczów biorezonans zbiera niepochlebne opinie). Na biorezonansie jest bardzo szczegółowy panel alergenów (u nas było 380), można tez sprawdzić "własny" alergen. Biorezonansem można też odczulać (im młodszy pacjent dziecko, tym skuteczniej).
                                  • e-kasia27 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 21.10.14, 22:10
                                    Jeśli w tym szpitalu zrobią dziecku testy płatowe dla pokarmów, to warto spróbować.
                                    Albo poszukaj alergologa, który takie testy zrobi.

A co z psem?
                                    Próbowałaś pomieszkać z dzieckiem, gdzieś, gdzie psa nie ma?
                                    Nieschodzenie na dół, do dziadków nic nie da, bo alergeny psie i tak unoszą się w całym domu.
                                    Czy w panelu z krwi był pies?
                                    Może warto by było zrobić test skórny na psa?

• megi_25 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 21.10.14, 13:10
      Nutramigen jest od 15 a pszenica jakoś od weekendu i wczoraj takie pogorszenie. Ale dałam mu też paluszki juniorki,bo kiedyś uwielbiał. Przeczytałam skład,że nie ma mleka i jajek, a dopiero teraz w internecie doszukałam się,że tajemniczy olej roślinny to tłuszcz palmowy,który może uczulać,ale sama nie wiem czy naprawdę może tak być.Wczoraj faktycznie zjadł trochę tych paluszków.
      • ewellana84 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 21.10.14, 13:37
        Problem jest taki, że podajesz wszystko naraz. Zmieniłaś mleko, potem zaraz pszenica, i jeszcze paluszki! Musisz być konsekwentna , dajesz jedą rzecz i czekasz, obserwujesz. A tak... to stoisz w miejscu i tak naprawdę nic nie wiesz! Powinien być dłuższy czas na nutrze. U nas po całkowitym odstawieniu mleka ( synek 20 mies.) skóra leczyła się prawie dwa miesiące. Po dłuzszym czasie dopiero zobaczsz , że dziecko toleruje mleko, albo nie!
        Napisz dokładnie co dziecko je
            • agus7 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 21.10.14, 14:01
              Megi, jestes niekonsekwentna w prowadzeniu diety. Ja tez nie potrafilam byc konsekwentna, to mnie po prostu przerastalo, wiec swietnie Cie rozumiem. Malo kto znajduje w sobie tyle sily zeby z zelazna konsekwencja trzymac diete eliminacyjna i zeby nie pokusic sie o wprowadzenie wiecej niz jednej nowosci na raz. Szczerze mowiac Twoje dziecko aktualnie NIE JEST na zadnej diecie. E-kasia probuje Ci powiedziec ze kurczak, marchewka, jablko itp. to powszechne alergeny. Moje dziecko nie jadlo ich ponad dwa lata.

No i przy zmianach skornych wazne jest nie tylko jedzenie, ale i to w co ubierasz dziecko, w czym pierzesz, jak czesto go kapiesz i w czym, jak czesto smarujesz i czym, gdzie spi, co macie w domu itd. itp.
              • megi_25 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 21.10.14, 14:08
                Tzn. konsekwentnie nie podaje nic z mleka krowiego. Nie podawałam przez dwa miesiące glutenu i pszenicy,bananów, bo była natychmiastowa reakcja, selera,ryb, cytrusów, jajek kurzych. Zmieniałam płyny do prania na antyalergiczne, aktualnie biały jeleń. Stosowałam różne emolienty - akurat uczulają. Smarujemy zmiany maścią cholesterolową, jako jedyna nie szkodzi. Podaje za poleceniem alergologa zyrtec. Stosuje się do porad alergologa.
            • megi_25 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 21.10.14, 14:05
              Od dzisiaj odstawiłam nutramigen.Zobaczę jakiś czas co się będzie działo.Dzisiaj przeczytałam skład i powiem szczerze,że mnie zaszokowały te nazwy. Pasożyty były badane trzy razy. Przeszedł też leczenie pyrantelum,bo starszy miał owsiki. Po podaniu leku skóra robiła się fatalna,ale pediatra tłumaczyła to reakcją na lek,a nie truciznę uwalnianą przez owsiki. Aktualnie dziecko je: owoce: jabłka, gruszki,morele,brzoskwinie,śliwki, mięso: indyk, wieprzowina,kurczak, jajka przepiórcze, mąkę pszenną, warzywa: pietruszka, marchewka, por, ziemniaki, kalafior, ryż, chrupki kukurydziane. Także głównie je zupki warzywne na mięsku, mięsko własnej roboty, dwa razy kaszkę na nutramigenie z owocami ze słoiczka morelami lub brzoskwiniami.
              • ewellana84 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 21.10.14, 14:10
                Ile miał dawek leku? Mój synek 4 i po każdej skóra robiła się fatalna! Po skończonej kuracji mamy skórę taką jakiej dawno nie widziałam. Pogorszenia spowodowane są przez tosyny zdechłych robali i to jest dobry objaw! Organizm się oczyszcza i wszystko przez skórę wyłazi!
                Jeżeli starszy miał owsiki, to młodszy pewnie też. Leczyć powinna się cała rodzina!
                  • megi_25 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 21.10.14, 14:31
                    Właśnie to co wymieniłam to w zasadzie wszystko. Rano zjada kaszkę ryżową nestle +nutramigen + brzoskwinie,morele,jabłka lub gruszki ze słoika gerbera.
                    Potem wędlinę własnej roboty, jakieś pieczone mięso,schab lub indyk /w majeranku,pieprzu i soli,ale delikatnie wszystko/. Obiadek to zupa:marchew,pietruszka,ziemniaki,por,ryż, kasza jęczmienna,ogórki, z indykiem lub kurczakiem. Kolacja to kasza jak na śniadanie.Je też naleśniki robione na wodzie,z jajkami przepiórczymi,mąką pszenną. Pogryza chrupki kukurydziane i ryżowe.Je jabłka,śliwki, nektarynki.
                        • e-kasia27 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 21.10.14, 23:24
                          Wszystko wyrzucić.

No majeranek, pieprz(po co dwulatkowi pieprz?), sól, chrupki kukurydziane i ryżowe, jeśli są z samej kukurydzy i samego ryżu, możesz zostawić. Ryż, mięso ze świni i indyka też możesz zostawić, ale kupuj surowe w kawałkach, broń boże nie mielone, i bez żadnych gotowych panierek, przypraw, marynat.

Reszta diety według listy:
                          kasza gryczana biała i palona, kasza krakowska(gryka mielona), kasza kukurydziana, mąka kukurydziana, ryżowa, płatki owsiane górskie, płatki ryżowe, olej słonecznikowy, oliwa z oliwek, olej kukurydziany, bataty, buraki, szpinak, kukurydza(może być z puszki), groszek zielony, soczewica czerwona, wszystkie fasole, fasolka szparagowa, sałata, ogórki, ale tylko surowe, kalafior, brokuł, kapusta pekińska, dynie , cukinia, czarne jagody, melon, arbuz, borówki amerykańskie, persymona, figi(mogą być z puszki, albo suszone), winogrona, rodzynki, pestki słonecznika i dyni, siemię lniane, orzechy makadamia, wiórki kokosowe, mleko kokosowe - to dobre dodatki do owsianki, mleko ryżowe, kukurydziane, owsiane, wafle ryżowe i chlebki sonko itp.(ryżowe, kukurydziane - bez mleka), majeranek, cząber, mięta, rumianek, cukier.

• e-kasia27 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 21.10.14, 22:23
                      megi_25 napisała:

> Właśnie to co wymieniłam to w zasadzie wszystko. Rano zjada kaszkę ryżową nestl
                      > e +nutramigen + brzoskwinie,morele,jabłka lub gruszki ze słoika gerbera.
                      > Potem wędlinę własnej roboty,

A ta wędlina to z czym? Co w niej jest?

jakieś pieczone mięso,schab lub indyk /w majerank
                      > u,pieprzu i soli,ale delikatnie wszystko/.

To, czy delikatnie, czy dużo, to dla alergii nie ma żadnego znaczenia.

Obiadek to zupa:marchew,pietruszka,z
                      > iemniaki,por,ryż, kasza jęczmienna,ogórki,

Ogórki świeże, czy kwaszone?

z indykiem lub kurczakiem. Kolacja t
                      > o kasza jak na śniadanie.Je też naleśniki robione na wodzie,z jajkami przepiórc
                      > zymi,mąką pszenną. Pogryza chrupki kukurydziane i ryżowe.Je jabłka,śliwki, nekt
                      > arynki.

No i od słowa, do słowa wychodzi na to, że do tej pory nie stosowałaś żadnej diety, poza może wykluczeniem samego mleka.
                      Bo niby wykluczyłaś jajka kurze, ale jednocześnie dawałaś kurczaka i jajka przepiórcze - trzeba było tego też nie dawać, bo to alergeny krzyżowe dla jajek kurzych.
                      Niby wykluczyłaś selera, ale jednocześnie podawałaś marchew, pietruszkę, które niewiele się od selera różnią... i na dodatek karmiłaś cały czas dziecko dużą ilością alergenów krzyżowych dla selera i spółki, czyli jabłkami, śliwkami, gruszkami, morelami, brzoskwiniami, nektarynkami...
      • megi_25 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 22.10.14, 07:17
        No niestety nie orientuje się jeszcze w tym co z czym się krzyżuje i kiedy. Dotąd zastosowałam się do porad alergologa,który nakazał jedynie odstawić mleko krowie. Na właśną rękę kombinowałam z pszenicą i glutenem jak również z selerem.
        A jak ugotować zupę bez marchwi i pietruszki i selera??? Bo niewiele tu zostaje.
        Postaram się dostać do lekarza i może zleci te testy płatkowe tylko czy taki dwulatek da sobie takie coś zrobić?
        e-kasiu dziękuję za wymienienie produktów już sobie wydrukowałam.
        Własna wędlina to po prostu upieczony lub duszony kawałek mięsa. Nigdy nie kupowaliśmy nic mielonego dla nikogo,brrr.
        • e-kasia27 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 22.10.14, 13:17
          megi_25 napisała:

> No niestety nie orientuje się jeszcze w tym co z czym się krzyżuje i kiedy. Do
          > tąd zastosowałam się do porad alergologa,który nakazał jedynie odstawić mleko k
          > rowie.

Odstawienie mleka to podstawa, u wielu dzieci, to wystarcza, ale jak nie wystarcza, to trzeba wyrzucać olejne rzeczy, aż do uzyskania poprawy.

Na właśną rękę kombinowałam z pszenicą i glutenem jak również z selerem.
          > A jak ugotować zupę bez marchwi i pietruszki i selera??? Bo niewiele tu zostaje
          > .

Najpierw trzeba zapomnieć o istnieniu konkretnych zup: ogórkowa, kalfiorowa, pomidorowa...itd.itp. i przyjąć, że zupa to coś takiego, co jest rzadkie,albo gęste, jak kto lubi, co się jej łyżką. A coś takiego można zrobić z dowolnej rzeczy.
          W wersji mini np: garnek, woda, sól, majeranek, skrzydło indyka - gotujesz, aż będzie miękkie, wyjmujesz obierasz mięso i wrzucasz z powrotem do garnka z wywarem, dodajesz np.mrożony szpinak, albo brokuł, gotujesz, zagęszczasz zupę zasmażką, albo dowolną mąką rozmieszaną w wodzie i jesz. W wersji maxi możesz do garnka wrzucić wszystkie warzywa, jakie wymieniłam łącznie ze świeżymi ogórkami i sałatą - naprawdę to da się zjeść.
          Do zagęszczania zup bardzo dobra jest mąka z cieciorki(do kupienia w sklepach indyjskich, albo w internecie) - nie wymieniłam jej poprzednio, bo zapomniałam, cieciorka to też fasola(groszek). Trzeba ją rozmieszać z wodą i wlać do zupy, a potem sporo pogotować ciągle mieszając, aż nie będzie czuć smaku surowej fasoli - będzie trochę wyglądało, jakby się zupa zwarzyła - wtedy jest już porządnie ugotowana i można jeść. Można z niej też zrobić zasmażkę. Zupę można doprawić zamiast śmietaną mlekiem kokosowym, jak chcesz uzyskać smak kwaśnej śmietany można dodać octu ryżowego, ale dwulatkowi to chyba nie potrzebne.

> Postaram się dostać do lekarza i może zleci te testy płatkowe tylko czy taki dw
          > ulatek da sobie takie coś zrobić?
          > e-kasiu dziękuję za wymienienie produktów już sobie wydrukowałam.
          > Własna wędlina to po prostu upieczony lub duszony kawałek mięsa. Nigdy nie kupo
          > waliśmy nic mielonego dla nikogo,brrr.
          • e-kasia27 Re: Co jeszcze odstawić????Mleko,gluten,pszenica, 22.10.14, 13:25
            Miało być: - trzeba wyrzucać kolejne rzeczy - k mi zjadło.

A jeśli chodzi o testy, to nie wiem, jaki temperament ma Twoje dziecko.
            To są plasterki przyklejane na plecach - przyklejenie, to pewnie nie problem, chociaż też trzeba spokojnie poleżeć.
            Gorzej może być z odklejaniem(robi się to kilka razy w ciągu trzech dni) - ale nie wiem, czy to jest nieprzyjemne, bo nigdy ani sobie, ani dzieciom tego nie robiłam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka