Drapiace się dziecko

29.10.14, 01:52
Witam

Macie jakies pomysly co moze byc przyczyna tego ze dziecko sie drapie? Moja 3 letnia prawie corka wszedzie sie drapie, juz od dluzszego czasu i to czasem az do krwi. Nie ma zadnych oznak alergii w postaci wysypki, zaczerwien itp. Zmienialismy proszki, plyny da kapieli, byl czas ze kapala sie w samym mleczku nawilzajacym (na parafinie chyba) bo ma dosc wysuszona skore.

Niestety mieszkam w UK wiec wymusic na nich jakies test jest ciezko no i generalnie nie maja tutaj typowych jednostek medycznych powiazanych z alergiami.

Jakies pomysly, rady?
    • e-kasia27 Re: Drapiace się dziecko 29.10.14, 12:38
      Sucha skóra i swędzenie, to teoretycznie objawy alergii, ale swędzenie bez zmian na skórze może być też wynikiem zapalenia wątroby, a swędzenie i sucha skóra objawem niedoczynności tarczycy.

      Idź z dzieckiem natychmiast do lekarza i zrób mu badania krwi - najlepiej cały profil wątrobowy i koniecznie badania tarczycy(TSH, FT3, FT4). Poczytaj o objawach niedoczynności tarczycy - może ma też inne objawy?
      • kaczlo Re: Drapiace się dziecko 29.10.14, 14:34
        Rzucilem okiem na Wikipedii i zero z tych obiawow pasuje do mojej 'Kluski', a szkoda mi ja kluc bez potrzeby. W sumie skore ma ladna, z tym tylko ze sie wlasnie drapie. Obstawiam tez wlasnie, ze moze ja swedziec bo ma sucha skore, tylko dlaczego?

        W sumie to tak teraz pomyslalem, ze tez ma luzna kupe ale oddawalismy probke do laboratorium w UK i sie nie odezwali, a co za tym idzie nie dzialo sie nic zlego - wedlug nich.
Pełna wersja