Dodaj do ulubionych

Badania kalu na Slasku-gdzie jest sens robic??!

21.01.06, 16:32
Obserwuj wątek
    • magi32 Re: Badania kalu na Slasku-gdzie jest sens robic? 21.01.06, 17:13
      Pilne;/bardzo prosze o jakiekolwiek informacje,mieszkam wBielsku ale u nas nie
      ma za bardzo laboratoriow dobrych,a na pewno nie znam zadnego godnego
      polecenia,a tutaj na forum jest chyba tylko1osoba zBBcryingPoza tym nie znalazlam
      zadnego lab.ktore by robilo badanie mykologiczne kalu,jestem sklonna zawiezc to
      co moja corka naprodukuje do innego miasta-ale nie wiem gdzie?POMOCY
            • edorotas Re: Badania kalu na Slasku-gdzie jest sens robic? 23.01.06, 13:47
              Witam. Czytam tu sobie od niedawna, ale z tego, co wyczytałam wynika, że
              laboratorium Frydy nie jest najlepsze - badania robią tam raczej powierzchownie
              i krótko, np. na grzyby i pleśnie w kale zwykle 4 dni (tak mnie dziś
              poinformowano przez telefon). Poza tym od paru lekarzy słyszałam już radę, żeby
              badania wykonywać gdzie indziej.
              Pojawiało się tu w licznych postach hasło Zabrze - dodzwoniłam się dziś do
              Biura Obsługi Pacjentów przy Szpitalu Klinicznym nr 1 (tam jest też Śląskie
              Centrum Pediatrii) i otrzymałam takie informacje:
              - wykonują testy na obecność pasożytów metodą tradycyjną (twierdzą, że
              immunoenzymatyczna daje wynik tylko w 30%) i mają dużo pozytywnych wyników,
              - od niedawna wykonują badania kału na grzyby i gronkowca, ale nie mogę się
              dodzwonić do ich laboratorium bakteriologicznego, więc nie wiem, jak długo
              hodują próbki,
              - nie mają już umów podpisanych z placówkami z innych miast - była na forum
              mowa o laboratorium z Będzina, które wysyłało próbki do Zabrza, tak więc jest
              to już nieaktualne.
              Będę dzwonić do skutku, napiszę, czego się dowiedziałam.
              • sigvaris Re: BRAWO!!!!!!!!!!! 23.01.06, 14:50
                Dziewczyny, to jest to laboratorium chyba!
                Jeśli mówią o 30% wykrywalności przy Elisie, znaczy przeczytali dwie książki o
                lamblii i testach - to już rokuje genialnie! Patrz, a ja nie wiedząc o tym
                poście też przed chwilą wpisałam Ci owe 30% w innym wątku...

Jedna uwaga. Grzyby i pleśnie trzeba hodowac do 14 -17 dni.
                Bakterie można mieć wynik z posiewu wcześniej, niestety nie wiem dokładnie ile
                wcześniej, ale wcześniej napewno od pleśni, bo to one i mucory rosną najdłużej.
                Bakterie jak są, to na dobrej pożywce i wzrost jest szybki.

Warto chyba wozić im kał do badań, ale oczywiście jeszcze możesz dopytać.
                Zabrze to nie koniec świata na Śląsku i Zagłębiu. Tak myślę.

Dwie noce i proszę. Jestem pod wrażeniem.
                • magi32 Re: BRAWO!!!!!!!!!!! 23.01.06, 16:55
                  Dziekuje za informacje,zanioslam dzis kupke do frydy ale cos mi mowi ze to byl
                  bladcryingbylo tego niewiele,bo akurat tak wyszlo,ze tylko tyle i zadzwonilam czy
                  moze byc a kobieta powiedziala ze na lamblie wystarczy tylko na tej lopatce z
                  pojemniczka z apteki ...to juz mnie zdziwilo,w koncu zawiozlam troche wiecej,ale
                  nie pol pojemnika i stwierdzili ze to wystarczy na wszystkie badania-tzn na "na
                  pasozyty",na lamblie i grzyby,bo owsiki pobieraja z tasmy i dali specjalne
                  szkielko na ktore mam przykleic(to akurat chyba dobry znakwink)a u nas posiew
                  mozna tylko w sanepidzie i trzeba miec skierowanie,niestety na grzyby-pytalam to
                  badanie nie obejmuje plesni(?)i trzymaja je tylko72godziny,tylko na pasozyty
                  kazali powtorzyc 3 razy ,jest metoda mikroskopowa,a co najdziwniejsze,wyniki
                  wszystkie beda juz jutro(?)tylko grzyby pozniej,a lamblie
                  metodaElisa..powiedzcie prosze co o tym sadzicie?Sigvaris,pomoz,czy zrobic
                  jeszcze raz badania w innym lab.jak nic nie wyjdzie?Moze np tylko na lamblie?;/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka