Dodaj do ulubionych

CZY PASOŻYTY W KALE MOŻNA ZOBACZYĆ "GOŁYM OKIEM"?

23.02.06, 15:28
Domyslam sie, ze czasem pewnie tak... Czy ktos wie, jak "to" wyglada? Kolor,
wielkosc...
Obserwuj wątek
    • sigvaris Re: czy pasożyty można zobaczyc gołym okiem? 24.02.06, 11:07
      Poprzedni post to jakieś nieporozumienie. Nigdy nie znalazłam takiego opisu
      owsików. Ani u matek, które jej zobaczyły, ani u parazytologów co je badają,
      ani w książkach parazytologicznych. Podejrzewam, ze to opis domniemania, a nie
      stanu faktycznego.

Robaków generalnie nie widać. Żyją w przewodzie pokarmowym i basta. Przy
      totalnej owsicu można mieć "szczęście" je zobaczyc w kale w postaci 2-4 mm
      długości białych nitek. Tęgoryjce też przy stanie totalnym w podobnej postaci,
      ale w kolorze czerwonym (często są mylone z krwią, dlatego kłanie się
      laboratorium). Po zażyciu niektórych leków można zobaczyć niektóre robaki jako
      tzw. galaretkę lub zwarte pasmo śluzu, ale nigdy do końca nie wiadomo, czy to
      strawiony pokarm, czy strawiony robal. Czasami tasiemce są charakterystyczne,
      bo nawet w postaci galarety zachowują segmentową budowe ciała. Ale żeby je
      leczyć, trzeba wiedzieć jaki to rodzaj tasiemca - więc znów potrzebne jest
      badanie laboratoryjne.

Lamblie jako przedstawiciele pierwotniaków zobaczysz tylko pod mikroskopem .
      Ich cysty i jaja robaków także tylko pod mikroskopem.
      Owsika (samiczki) składającej jaja wokół odbytu też nie wypatrzysz, bo robi to
      w nocy, raz na 14 dni i bardzo szybko.
      Naprawdę obejrzenie robaków jest cieżką sprawą. Włosogłówki, węgorka to
      zobaczenie, jest prawie niemożliwe.
        • sigvaris Re: don_pasquale 25.02.06, 22:52
          zanim zarzucisz komuś bzdury to albo poczytaj książki parazytologiczne, albo
          pogadaj z parazytologiem.
          Owsice owszem widać w kale przy totalnej owsicy i to nie co dwa tygodnie tylko
          częściej. Owsiki nie są w wojsku i nie wydalają jaj na komendę. Każde pokolenie
          ma swój cykl. I przy wieloletniej owsicy może to byc nawet dzień w dzień.
          Dlatego wielu lekarzy zaleca także leczenie w ciemno przeciw robaczycom,
          ponieważ owsików częściej nie widać, niż widać.
          A to, że było je widać u Ciebie, świadczy, że miałeś owsicę bardzo długo nie
          leczoną. A nie o tym, że owsicę widać u każdego.
          Na prawdę nie piszę tego na podstawie widzimisię. Też byłam w szoku jak się o
          tym dowiedziałam i tak jak Ty byłam przekonana, ze owsiki jeśli już są - widać
          je bankowo! Otóż w 90%, albo częściej nie widać!
    • n17062000 Re: CZY PASOŻYTY W KALE MOŻNA ZOBACZYĆ "GOŁYM OKI 24.02.06, 12:42
      w dwóch ostatnich kupkach 13 miesięcznej córki są drobne ciemne ziarenka jakby
      kawy, ale pod lupą widziałam, że niektóre z nich to takie kreseczki długości ok
      0,5mm i 1 mm. zastanawiam się co to jest, robiłam badanie na pasożyty chyba z
      10 razy i nic na lambie też. objawy mamy, a może tak jest przy kandydozie?
      napiszcie proszę co o tym sądzicie?
      • sigvaris Re: kropki i inne znaleziska w kale. 24.02.06, 14:44
        Jeżeli znajdziesz coś w kale to nie zdawaj się na netowe opisy. Weź nawet
        przeparzony słoik, włóż znalezisko i zanieś do laboratorium.

Cokolwiek ustalisz "na oko" w sprawie tego co tylko Ty widziałaś, "na poradę w
        sprawie wyglądu"- nie będzie to miało żadnego znaczenia przy decyzji o leczeniu
        dziecka. Czy na opis z netu, da Ci ktoś leki?
      • mamawrock Re: ciemne ziarenka 24.02.06, 15:33
        Odpisuje, bo tez zauwazylam cos takiego u siebie... U mojej corci tego co
        prawda nie widzialam, ale u niej wyszly lamblie.... ja tego samego dnia
        zauwazylam u siebie takie ciemne ziarenka, przypominajace kawe... ale u mnie
        niczego laboratorium nie wykrylo juz... wiec sama nie wiem...
        Przy okazji - pytalam w laboratorium co mozna zobaczyc golym okiem... (w
        domysle mialam wlasnie te niezidentyfiowane ziarenka...) ale powiedziano mi, ze
        jedynie biale owsiki, ew. gliste lub tasiemca.... To wszystko...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka