Dodaj do ulubionych

Przepisy dla małego alergika

IP: *.* 13.12.01, 19:16
Podzielcie sie co dajecie na sniadanie ,obiad ikolację swoim alergikom.Mój syn(7 lat)jest uczulony na przetwory mleczne,jajka,drob,marchew i wisnie.Obiad to jeszczepół biedy,w końcu zjada teraz wiecej ryb,ale pozostałe posiłki?Jak długo można jeść chleb z pasztetem,szynką(ktorej nie cierpi),miodem i dżemem?Dziekuję za wszystkie rady, Ola
Obserwuj wątek
    • Gość edziecko: guest Re: Przepisy dla małego alergika IP: *.* 17.12.01, 09:14
      Uwierz mi, tojaolku, nie masz jeszcze najgorzej))).U mnie oprócz tego co u Was(- wiśnie) dochodzą ziemniaki, pietrucha, seler, szparagi, groszek, kapucha, cytrusy, herbata, wszystkie mąki prócz pszennej, przetwory kozowe i sojowe i coś tam jeszcze((. Ale... nie jest żle, bo Olka może jeść jaja przepiórcze i tę mąkę pszenną. Uwielbia naleśniki(woda, mąka i jaja przepiórcze)z jabłkami tartymi, lubiła ze szpinakiem, ale też nie może, ale może Twój mały?Naleśniki jada na śniadanko, kiedy nie idzie do przedszkola(czas!). Poza tym lubi sałatkę ogórek z rzodkiewkąi paseczkami szynki(jeśli Twój mały może, to jeszcze z kukurydzą, Ola nie może)i odrobiną majonezu(oczywiście z dobrej oliwy i jajek przepiórczych), lubi "kulki z szynki, masła i pszennego chleba"(można dodać pietruchę), lubi na śniadanie brokuły na zimno z kawałkami pieczonego mięska(np. szynki czy kaczki). A może ktoś podpowie mi czym można zastąpić ziemniaki do obiadu(niestety Olka kasz nie może, a ryżu nie cierpi, makaron je jak z łaski). Pozdrawiam towarzyszy niedoli.
      • Gość edziecko: guest Re: Przepisy dla małego alergika IP: *.* 17.12.01, 15:47
        Haniu,dziekuje i pozdrawiam Ciebie oraz córeczkę.
      • Gość edziecko: guest Re: Przepisy dla małego alergika IP: *.* 17.12.01, 22:37
        Cześćzamiast ziemniaków mogą być: kopytka, kluski śląskie, pyzy i inne tym podobne rzeczy, jeśli je jakieś inne kasze (bo w końcu nie zrozumiałam: pszenną mąkę może a kasz nie lubi??), to można jez zemleć i z nich zrobić jakieś kluski, przepisy zawsze można trochę zmodyfikować, z czegoś zrezygnować, coś zastąpić, byle się nie rozpadło podczas gotowania. :)))))A pierogi lubi?? Można robić prawie ze wszystkimpozdroonka
        • Gość edziecko: guest Re: Przepisy dla małego alergika IP: *.* 18.12.01, 07:29
          Dzięki, namotałam trochę. Kopytek itp. chyba nie może, bo one są na ziemniakach, czy może bez zi. też się da? Ola nie lubi kaszy manny(pszennej) a uczulona jest na mąkę żytnią, jęczmienną, owsianą i niestety ...gryczaną.
          • Gość edziecko: guest Re: Przepisy dla małego alergika IP: *.* 19.12.01, 12:57
            A czy Ola może drożdzowe pyzy na parze? Niektóre można kupić bez dodatku jaj no i są robione z mąki pszennej. Ja właśnie takie daję Zuzi.
            • Gość edziecko: guest Re: Przepisy dla małego alergika - ciasteczka bez mleka i jaj (opcjonalnie na mace kukurydzianej) IP: *.* 19.12.01, 13:09
              30 dag maki (moze byc maka kukurydziana)20 dag cukru20 dag margaryny bezlecznej (maryna, delma)1/2 lyzeczki sody oczyszczonej (pewnie bez sody tez wyjda)mozna dodac cukier wanilinowyMargaryne utrzec do bialosci, dodac cukier i dalej ucierac. Wgniesc make z soda, wyrobic ciasto, rozwalkowac i wykrawac ciasteczka.Piec w srednio rozgrzanym piekarniku na zloty kolor.Ciasteczka sa bardzo kruche (ciasto to nadaje sie jako krucha baza np. do szarlotki), maka kukurydziana sprawia, ze sa bardziej piaskowe w smaku, ale calkiem przyzwoicie smakuja.Pozdrawiam serdecznieYennaM
          • Gość edziecko: guest Re: Przepisy dla małego alergika IP: *.* 19.12.01, 14:24
            no to kuskus, tak jak napisała Iwona. Możesz spróbować mąki/kaszki/popcornu z amarantusa. A jak nie chce ryżu albo makaronu "obok" mięsa i warzyw, to spróbuj robić zapiekanki, dzieci je zazwyczaj lubia - mogą być tylko warzywne, albo z mięsem lub wędliną, albo na słodkopaonka
      • Gość edziecko: guest Re: Przepisy dla małego alergika IP: *.* 18.12.01, 21:45
        Witaj towarzyszko niedoli :-) A co z kaszką kus-kus? Też nie lubi? A może pizza? Co dostaje na obiad w przedszkolu? Donosisz swój? Pytam, bo mam ten sam problem - Adaś chodzi ze swoim śniadaniem a przed obiadkiem go odbieram. Adasiątko od roku może jogurty naturalne i ser żółty, za co jestem wdzięczna opatrzności. Soja u nas odpada. Szynka i wszelkie kiełbasy też. Brokuły mu obrzydły... Z owoców - gruszka, czarna porzeczka, ostatnio sporadycznie dostaje jabłko, bo chyba już na nie nie reaguje. A z ciekawości - jak sprawdzałaś na co Ola jest uczulona - testy czy doświadczalnie? Bo Adasiowi na testach też wyszedł ziemniak, który na początku odstawiłam ale potem wróciłam do niego i nie zauważyłam, zeby szkodził. Pozdrowionka Iwona
      • Gość edziecko: guest Re: Przepisy dla małego alergika IP: *.* 19.12.01, 19:06
        ja czasem robie takie coś z soczewicy do mięsa (niestety małżonkowi nie za bardzo podchodzi, ale ja uwielbiam) - na oliwie podsmażam pokrojoną w kostkę cebulę i zmiażdzony ząbek czosnku. Na to opłukaną soczewicę (1/2 szklanki na 2 dorosłe sztuki) i listek laurowy, woda, tyle, żeby przykryła soczewicę. Gotuje się jakieś pół godziny, pod koniec posolic, dorzucic jakieś przyprawy (u mnie najczęściej tymianek, oregano). Można dodać przecier pomidorowy albo pokrojone pomidory (no, może niekoniecznie dla alergika) albo natke z pietruszki. Do gotowania można też dodac pokrojoną marchewke czy pora (no, może niekoniecznie...)Poza tym nie wiem, czy trzeba koniecznie dawać jakieś wypełniacze - u mnie dość często czegoś takiego nie ma , za to więcej jarzy, typu góra gotowanych brokułów, gotowana marchewka albo surowa starta, buraki (mmm..do ciemnych mięs - ugotowane w łupinach, obrane i pokrojone w plasterki. Na patelni rozgrzewam troche oliwy, na to troche dobrego octu winnego i miodu. Wrzucic buraki i podgrzewac póki się ten cały płyn nie wchłonie (czy też wyparuje) - może to niekoniecznie przykład dla dziecka, ale chodziło mi o kierunek myślenia.Pozdrawiam
    • Gość edziecko: guest Re: Przepisy dla małego alergika IP: *.* 21.12.01, 18:35
      Dzięki, dziewczyny, macie świetne pomysły!Olka chodzi do przedszkola ze swoim śniadaniem, odbieram ją po 2 śniadaniu. Myślę, że pomijając kwestie żywieniowe kilka najciekawszych(rannych) godzin w p-kolu wystarczy-jest ciekawie, ale niemęcząco(i tak mamy opiekunkę do 2l. Ewy).Doświadczenia potwierdzone testami -ale np. ziemniaków sama nie zauważyłam, ale po wycofaniu ich skóra lepsza, więc trzymamy dietę. Co do wypełniaczy - moim zdaniem produkty zbożowe(zwłaszcza z "grubego" przemiału ) są wartościowe jednak. Smacznych świąt! Idę szukać niejajecznych pyz i aramantusa(?)Hania
      • Gość edziecko: guest Re: Przepisy dla małego alergika IP: *.* 21.12.01, 22:50
        Jako, ze Swieta za pare dni, to prosty przepis na oslodzenie niedoli dietujacych mam i dzieci:Dla malych alergikow i ich mam przepis na ciastka z kleiku ryzowego (jesli sie nie da proszku do pieczenia sa calkiem bezglutenowe). Ja robilam je rowniez bez jajek i kokosu i tez sa dobre. Zawsze to jakies ciastka :))KOKOSANKI3 jajka1 opakowanie kleiku ryzowego1 szklanka cukru1 kostka margaryny1/4 kostki masla (albo po prostu wiecej margaryny bezmlecznej)1 lyzeczka proszku do pieczenia3 lyzki kokosu (wiorki)cukier waniliowynajpierw utrzec margaryne z cukrem, dodac maslo, potem po jednym jajku, proszek do pieczenia, kleik i kokos; nakladac na blache niwielkie "kupeczki" ciasta i piec na zlotomozna pewnie dodac orzechow, albo migdalow, ale nie probowalam...jak nie bylam na diecie, to pieklam jak w przepisie, a teraz orzechow nie jem :-((Ciastka sa naprawde dobre, zwlaszcza w pelnej wersji

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka