Dodaj do ulubionych

codawać jeść zamiast mleka?

IP: *.* 09.03.02, 10:26
Pomózćie w takiej kwestii. Bartek - 9 miesięcy jest na Bebilonie Pepti. Oprócz tego zupki warzywne DUUUŻO chrupeczków kukurydzianych, tarte jabłko. Niestety, mimo, że łykamy Zyrtec w kropelkach, Bartek jest cały czas wysypany - chropowate, zaczerwienione plamy na nózach i rączkach. Ostatnio też ma nieładne kupy po mleku i mlecznych daniach typu kaszka. A tak wogóle to od dwóch dni odmawia melka zupełnie. ne i ne. Pluje i ucieka, a ja nie mam pomysłu czym mu to zastąpić. Czy można na przykład jakieś jorurciki, i co na śnadanie? Czy można juz banana? Pomóżcie i podpowiedźcie. Domyślam się, że muszę też zmienić melko np. na Nutramigen ( oczywiście po konsultacji z lekarzem, który ostatnio i tak to sugerował) ale to jeszcze bardziej obrzydliwe niż Pepti. HELP!
Obserwuj wątek
    • Gość edziecko: AśkamamaWiki Re: codawać jeść zamiast mleka? IP: *.* 10.03.02, 20:38
      Niestety Wronko, chyba nie bardzo mogę Ci pomóc bo w zasadzie mam ten sam problem. Moja córcia (właśnie skończyła 9 m-cy) też jest alergiczką, oprócz piersi (tylko w nocy) karmię ją Nutramigenem i zupką warzywną oraz jabłkiem. Też martwię się, że jej menu jest zbyt ubogie i nie wiem czym bezpiecznym mogę je rozszerzać (każdy radzi co innego). Ostatnio zgodnie z sugestią pediatry próbowałam wprowadzić mleko sojowe, ale skończyło się to niepowodzeniem bo od tygodnia Wiki robi po 6 kup dziennie i to paskudnych, do tego oczywiście wysypka na ciele. Jedynie do mleka dosypuje kleik lub kaszkę ryżową, żeby było bardziej kaloryczne ale czy to wysarczy. Sorry, że nie pomogłam ale może chociaż będzie Ci lżej, że nie jesteś sama. Również czekam na inne posty, może bardziej doświadczone mamy nam pomogą.
    • Gość edziecko: fotrzyk Re: codawać jeść zamiast mleka? IP: *.* 10.03.02, 23:11
      nie rozumiem, czy chcesz mu podac jogurt, czyli zwykle mleko????!!!! przeciez to morderstwo, jesli byl na mleku modyfikowanym jakim jest Pepti, i na dodatek "caly czas jest wysypany". Banan jest owocem cytrusowym (sic!), wiec tez raczej ostroznie. Morele bardzo rzadko uczulaja, sprobuj. Jesli nie ma problemow z ziemniakami to rob kisiele.Moi znajomi coreczce z alergia na mleko podawali po prostu wode. Kaszka ryzowa z woda, kaszka kukurydziana z woda, kaszka gryczana z woda. Trzeba tylko skonsultowac z lekarzem podawanie preparatow z wapniem. Polecam serki sojowe - taka konsystencja budyniu, firmy alpro soya (belgijska), powinny byc w supermarketach, na pewno byly w sklepie ze zdrowa zywnoscia na ul. Targowej i czasami w przejsciu podziemnym na rondzie Waszyngtona (jesli przypadkiem jestes z Warszawy). Kukurydze mozna dawac w ziarnach, robic pop-corn na oliwie, jesc platki i chrupki. Sa wafelki ryzowe (plaskie albo dmuchane). Moja coreczka zajadala sie drobno posiekanymi oliwkami. Kiedy byla juz starsza,do chlebka (bezglutenowego :( ) robilam jej konfiture z dyni. Duszone warzywa (np.kabaczek) nadaja sie do rozsmarowania na kanapke. Dobrze tez znosila mieciutkie avocado. Trzymaj sie i powodzenia w identyfikacji alergenow, o.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka