Dodaj do ulubionych

Co to jest kazeinian sodu w mleku owsianym???

IP: *.* 19.06.02, 19:26
Juz myslalam, ze wreszcie bede sobie pila kawe biala, a tu niespodzianka. W skladzie mleka owsianego (firmy Sante) w proszku znajduje sie jakies paskudztwo, kojarzace mi sie ze skladnkiem kleju stolarskiego i krowiego mleka (mowie o kazeinie oczywiscie). No i co to jest ten kazeinian sodu?Czy jest pozyskiwany z krowiego mleka? A zreszta, moglby sie nazywac alerginian sodu, wszystko jedno, czuje ze nici z bialej kawy...Wczoraj wieczor pilam inke z tym owsianym mleczkiem, a dzis mala jest elegancko wysypana na buzi, tylko, ze juz wczoraj, prezed piciem cos sie tam zaczynalo dziac, wiec podejrzewam, ze to raczej jogurt kremowy (do tej pory zniosla 3 razy jogurt probiotyczny bez sladu objawow alergii). Albo moze jeszcze cos innego to bylo...W kazdym razie skladnik mleczka wydaje mi sie podejrzany.Prosze o wyjasnienie mi co to jest ten kazeinian i czy ktos zetknal sie z mlekiem owsianym innej firmy , bez takich dodatkow.Aha, a czy macie doswiadczenia z mlekiem kokosowym w puszce? Czy ono sie nada do kawy?Pozdrawiam.Renia.
Obserwuj wątek
    • Gość edziecko: halina Re: Co to jest kazeinian sodu w mleku owsianym??? IP: *.* 19.06.02, 20:02
      Mleczko kokosowe samo w sobie jest nawet b. dobre, czy do jakiegos musli, ale w kawie, moim skromnym zdaniem, smakuje obrzydliwie. Ale moze to kwestia gustu. Co do kazeinianu - na listach rozmaitych E znalalam, ze jest to substancja pochodzenia naturalnego (nie syntetyczna), czyli pewnie z mleka. Na niemieckiej stronie internetowej o alergiach, z ktorej korzystam, kazeiniany tez zostaly wymienione jako "be". Poza tym substancja ta jest najbardziej na mleko wygladajacym skladnikiem normalnych zabielaczy do kawy, a nie chce mi sie wierzyc, zeby w nich ani odrobiny mleka nie bylo...Mleczka owsianego jakis czas uzywalam, tez do kawy, bez jakichs sensacji, ale moze jednak ilosc byla za mala, ot, malutka lyzeczka do kawy. Ale jakos mnie nie zachwycilo, wiec przestalam. Staram sie kupowac dobre kawy, o pelnym "bukiecie", to nie trzeba ich zagluszac :)PozdrowieniaHalina
    • Gość edziecko: Yoanka Re: Co to jest kazeinian sodu w mleku owsianym??? IP: *.* 20.06.02, 01:13
      Poszperałam troszkę w internecie, ale nie znalazłam zbyt wiele na ten temat.E 469 - kazeinian sodu (enzymatycznie hydrolizowana karboksymetyloceluloza); pochodzenie - naturalne (modyfikowany); stosowanie - jako zagęszczacz w napojach mlecznych fermentowanych smakowych, lodach i koncentratach lodów;http://chemia.panoramix.net.pl/roznosci/zywnosc_dodatki.htmlhttp://klinika-zdrowia.city.net.pl/dodatki.htmhttp://republika.pl/spozywcze/zageszczecze.htmlPomogłam?Eee, chyba nie za bardzo...
    • Gość edziecko: q1313q Re: Co to jest kazeinian sodu w mleku owsianym??? IP: *.* 20.06.02, 14:03
      Dzieki, teraz juz wiem wszystko ;-)Az mi wstyd, zdradze Wam, ze otarlam sie swojego czasu o chemiczne wyksztalcenie, a teraz taki len ze mnie, ze zamiast szukac po starych ksiazkach pytam na forum , hi, hiA rano doszlam do wniosku, ze kawa bez mleka jest jakas smaczniejsza...Ciekawe, w takim razie, czy jak dziecie mi wyrosnie z alergii nadal bede jadla na okraglo indyki i buraczki bo stwierdze, ze normalne jedzenie jest jakies takie...:-)Pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka