Dodaj do ulubionych

nie wyszła alergia ani pasożyty, co dalej?proszę..

13.03.07, 19:33
Kochani,Co mam dalej robić? Syn( 6lat)już od 4-ech miesięcy się drapie,
swędzi go skóra, miejscami ma takie małe zmiany przypominające liszaj. Kaszle
sucho hm...raczej to nie kaszel tylko taki jakby odruch jakby go drapac w
gardlo. Mówi, że go swędzi gardełko. Od kilku dni jest to bardzo nasilone,
dosłownie wkłada palce aby się podrapać. Robiłam w zeszłym tygodniu badania
na pasożyty i lamblie u P. Kamirskiej i nic nie wyszło.Dzisiaj zawiozłam kał
do naszego laboratorium i też nic nie wyszlo. Malo tego zrobiliśmy dziecku
testy alergiczne z krwi i Ige. Wszystko wskazuje na to, że nie ma
alergii.Coprawda aparat zareagowal w niewielkim stopniu na kazeinę i orzeszki
ziemne i pani laborantka powiedziała aby mieć to na uwadze.
Dziewczyny Kochane, poradżcie bo ja mieszkam w małym mieście. Nie mam dobrej
pediatry. Co ja mam robić? Dawać Claritinę, zastosować dietę czy wykonać
dodatkowe badania? Jakie? A może mimo wszystko dzieciaka odrobaczyć i
zobaczyć czy będzie poprawa?
Obserwuj wątek
    • sigvaris Re: nie wyszła alergia ani pasożyty, co dalej?pro 13.03.07, 22:10
      Poza bakteriami (choć ja tu jakoś na nie nie stawiam, ale jaj jestem tylko
      laikiem) "swędzące gardełko" daje czasami tasiemiec. A to wkładanie rączek do
      buzi... jest bardzo czasami charakterystyczne. Iwciad ja nie chcę Cię tu
      straszyć - nie o to chodzi. Ale dwa badania to troche mało - nawet u Kamirskiej
      licząc je za 3-krotne, niech będzie tych badań 4-y. Mało - bo te cykle
      składania jaj są bardzo rozpięte w czasie.
      Powinnaś na moje oko iść konsekwetnie w badania próbek kału, np. co 2-3 dni w
      najlepszym labie jaki znajdziesz w okolicy.

Spróbuj też zaopatrzyć sie w zioła ojca Grzegorza na pasożyty (pytaj w
      kościołach, sklepach zielarskich, przychodniach przykościelnych). Dokładnie tak
      sie nazywają - parzy sie je na wodzie. Spróbuj zacząc zioła i równocześnie
      nosić próbki kału do badań. Negocjuj sobie zniżkę - byc może trzeba będzie
      nosić kał ok. 10 razy. Zanim go pobierzesz do badań dokładnie go przemieszaj
      (sorry), sama przepatrz, a nóz na tych ziołach coś sama wypatrzysz. Zbieraj
      pełne pojemniki i niech laborant szuka.
      Ponieważ nie szukasz lamblii (to zakładam wykluczyła Kamirska) zioła nie będą
      przeszkadzać, a może wręcz pomogą w znalezieniu robala.
      • iwciad Re: nie wyszła alergia ani pasożyty, co dalej?pro 14.03.07, 13:36
        Lamblie robiłam Testem Elisa. Dzisiaj byłam w przychodni, pani doktor nie
        kazała powtarzac badania. Twierdzi, że skoro białka GSA nie ma to nie ma.
        Pytałam czy mogę podać pomimo ujemnych wyników np. Zentel ale pani doktor mówi,
        że syn miał podawany w listopadzie a nie powinno się dawać częściej niż co 6
        miesięcy. Co za to dostalam? Na ten męczący suchy kaszel dysk "Flixotide" a na
        swędzenie Hydroxizine.Być może ten lek wziewny wyciszy kaszel, może to jakaś
        nadreaktywność?
        Ja teraz kupiłam kuzynce, bo jej córeczce wyszły lamblie nalewkę ziołową
        Vernicadis ( niszcząca wszelkie zarobaczenia u dzieci, młodzieży i starszych-
        owsiki, lamblie, glisty). Jest ona od 6 lat.też myślę czy nie podać mimo
        wszystko.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka