Dodaj do ulubionych

alergolog z okolic Bielska

29.06.08, 21:16
Czy ktoś zna dobrego alergologa z okolic Bieska dla pół rocznego malucha?
Terminy w poradniach dopiero na październik. Więc może wybrać się prywatnie.
Mojego synka coś uczula, nie wiem co. Od dwóch miesięcy nie jem nabiału, od
trzech tygodni jajek a wysypka powraca po trzech dniach od posmarowania
elidelem.(karmię piersią)
Proszę o pomoc
Obserwuj wątek
    • avanitta Re: alergolog z okolic Bielska 30.06.08, 14:54
      Chodzi o okolice Bielska - Białej?
      Ja chodziłam do tych lekarek:
      - pani Konecka (jest pediatrą ale coś tam o alergii wie - jej bym nie polecała w
      trudniejszych przypadkach),
      - pani Laszczak (ktoś się skarżył na forum że przepisała dziecku za silne
      sterydy ale ja do niej większych zastrzeżeń nie miałam),
      - pani Liska - Markiel z Bystrej (bardzo zarozumiała, wszechwiedząca, ponoć
      wiedzę o alergii ma dużą ale chyba jest trochę przereklamowana, jest
      alergologiem laryngologiem, nie ma specjalizacji "dziecięcej" ale przyjmuje też
      dzieci)
      - pani Janicka (jest dermatologiem pediatrą, też jest trochę nawiedzona ale
      zaskoczyła mnie tym, że wie, że pasożyty mogą powodować objawy alergiczne)

Tak do końca z żadnej lekarki nie byłam zadowolona. W tym tygodniu wybieram się
      do doktora Bao. Zobaczę co on powie.
      • mamapib Re: alergolog z okolic Bielska 30.06.08, 19:22
        Dziękuję za pomoc. Napisz mi jaki jest ten dr Bao. Jeśli będziesz z niego
        zadowolona to będę bardzo wdzięczna za telefon do niego. Jeśli nie to podaj mi
        może namiar na panią Janicką. Z tego co piszesz to chyba ona jest najbardziej
        godna polecenia. Z góry dziękuję.
        • avanitta Re: alergolog z okolic Bielska 30.06.08, 21:01
          Grażyna Janicka - przyjmuje na ulicy Kornej 7, tel. (033) 822-73-80. Teraz jest
          na urlopie, można dzwonić po 10 lipca.
          Napiszę Ci o doktorze Bao ale musisz trochę poczekać bo idziemy do niego dopiero
          pod koniec tygodnia.
    • agasss78 Re: alergolog z okolic Bielska 02.07.08, 09:43
      Nie polecam absolutnie dr Koneckiej, nie potrafiła u mojego dziecka
      prostej diagnozy postawić, że mała ma uczulenie na mleko krowie,Co
      do dr Laszczak-leczy mojego męża na alergie na płyki itp.co do
      dziecka hmmm.chyba nie polecam.My natomiast chodzimy do dr
      Korzonkiewicz-pediatra neonatolog dr nauk med.cudny człowiek do tego
      ordynator patologii noworodków w Szpitalu Wojewódzkim.Na wysypkę i
      uczulenia na pewno coś zaradzi i powie mądrą rzecz.
      --
      Maja 06.09.2007
      • mamapib Re: alergolog z okolic Bielska 03.07.08, 07:53
        Czy ten dr Korzonkiewicz przyjmuje prywatnie? Jeśli tak to gdzie. I podaj mi
        proszę telefon do niego. Z góry dziękuję. Muszę iść do jakiegoś dobrego
        specjalisty, bo wysypka u mojego dziecka ciągle powraca, mimo mojej ostrej diety
        od dwóch miesięcy. Posmaruję elidelem i mam spokój na trzy dni potem to
        cholerstwo znowu wyłazi.
        • avanitta Re: alergolog z okolic Bielska 03.07.08, 21:30
          Byłam dziś z córką u tego Chińczyka. Jeszcze nie mam wyrobionego zdania na jego
          temat. Wizyta była bardzo krótka, pan doktor tylko pobieżnie zerknął na Asię.
          Przepisał jakieś maści ziołowe i jakieś saszetki, które mam rozpuszczać we
          wrzątku i dawać 3 razy dziennie. Kazał wprowadzić więcej tłuszczu zwierzęcego:
          wieprzowina i masło i maksymalnie ograniczyć cukier.

A co do Twoich problemów to czy badałaś kał pod kątem pasożytów?
          Jesteś pewna że w Twojej diecie nie ma niczego podejrzanego (konserwanty,
          przyprawy)?
          • mamapib Re: alergolog z okolic Bielska 03.07.08, 22:35
            Przypraw prawie w ogóle nie używam, szczypta soli, pieprzu i wegety. Zamiast wędlin sama piekę sobie schab albo karczek. Jem tylko ryż, kasze, wieprzowinę, czasami kurczaka lub indyka,ramę olivio, chleb, makaron bezjajeczny, smalec, jabłka, banany, ziemniaki, natkę pietruszki, dżem niskosłodzony aroniowy lub powidła śliwkowe. Te ostatnie składniki wprowadziłam ostatnio bo bardzo brakowało mi słodyczy po nich nie jest ani lepiej ani gorzej.
            Nie wiem co można z tej diety jeszcze wyeliminować, piję głównie wodę mineralną lub słabą herbatę (nie expresową, bo one podobno też uczulają).
            Brałam też pod uwagę alergię kontaktową. Oddałam do znajomych królika, codziennie na mokro myję podłogę, żadnych dywanów nie mam. Piorę rzeczy dziecka w płatkach mydlanych, nasze w persil sensitiv i wielokrotnie pukam. Nie wiem może to materac dziecko śpi na materacu kokos-gryka. Ostatnio przestałam mu podawać Cebionmulti , bo tez podobno uczula. I nic dzisiaj znowu szyja i plecy wysypane. pojawiają się takie czerwone plamy a na nich krosty. Najpierw ta wysypka pojawia się na szyi, potem na plecach. Następnie na zgięciach rąk i pod kolanami - choć tam najsłabiej. Ma również suchą skórę na zgięciach nad stopą - tylko tam. Policzki są zdrowe.
            Na pasożyty nie badałam, nie wiem czy można te badania zrobić samemu bez skierowania - mieszkam w małej miejscowości.
            Żebym chociaż widziała, że ta moja dieta pomaga. Wysypka jest słabsza ale ciągle powraca, gdybym nie smarowała jej co trzy dni elidelem skóra wyglądałaby jak przed dietą.
            Elidel to mocny środek i niepokoi mnie tak częste smarowanie pólrocznego dziecka. Zwłaszcza po przeczytaniu ulotki.
            Dlatego potrzebuję dobrego specjalisty, który nam pomoże. Napisz mi czy zalecenia Chińczyka okazały się trafne.
            • avanitta Re: alergolog z okolic Bielska 04.07.08, 13:09
              Z przypraw możesz tylko sól i cukier chociaż ja radziłabym odstawić również
              całkowicie cukier bo czasami zaostrza objawy azs. Pieprz i inne przyprawy
              ziołowe również mogą uczulać. Ponoć mało uczula pieprz biały, majeranek,
              kurkuma, imbir, bazylia. Ale na razie spróbuj pozostać przy samej soli. Vegeta
              zawiera glutaminian sodu który często uczula. Pewnie jest w niej też seler.
              Ja przez pewien czas jadłam z mięsa tylko indyka. Indyk i królik są uważane za
              najmniej alergizujące. Uważaj na kurczaki.
              Dżemy też są troszkę podejrzane bo zwykle zawierają kwasek cytrynowy, na który
              dziecko może mieć uczulenie. Może spróbujesz sama robić przetwory.
              Ja bym owoce odstawiła całkowicie albo jadła wyłącznie gotowane.
              Wprowadź do diety kaszę jaglaną. Możesz też spróbować jeść popping z amarantusa.
              Rama olivio to też nie najlepsze rozwiązanie. Możesz zamiast niej używać oliwy z
              oliwek albo smalcu. I chyba powinnaś jeść więcej warzyw: brokuły, fasolka
              szparagowa, kalafior, dynia, szpinak, cukinia, kabaczki.
              Witaminy też dość często uczulają. Np. Vigantol.
              Kał na pasożyty możesz wysłać do Warszawy do pani Kamirskiej.
              www.laboratoriumfelix.com/analizy.html
              Warto też zbadać czy dziecko nie ma owsików. Z pobliskiego laboratorium możesz
              pobrać szkiełka mikroskopowe do badania.
              Ja też przez pewien czas stosowałam Elidel. A nie powinno się go stosować u tak
              małych dzieci. Zresztą pojawiają się głosy, że powoduje on przebarwienia na skórze.
              • mamapib Re: alergolog z okolic Bielska 05.07.08, 15:32
                Dzięki za informacje. masz rację dżem zawiera kwas cytrynowy. Przejrzałam wszystko co jem i okazało się że ten kwas jest także w ramie olivio i w wapniu musującym. Kupiłam dzisiaj wapno w syropie bezsmakowe. Odstawiam dżemy, ramę i wegetę, pieprz. Zastanawiam się czy może byc uczulony na gluten. Kupiłam dzisiaj pieczywo chrupkie, które min zwiera pęczak pszenny czy to znaczy, że także gluten? Pieczywa kukurydzianego czy ryżowego nie ma u nas w sklepie. Do diety dołączyłm kukurydzę. Będę teraz czekać 3 tyg na efekt.
                Powiedz mi czym smarujesz pieczywo skoro nie można ramy?
                • avanitta Re: alergolog z okolic Bielska 05.07.08, 16:02
                  Jeśli coś zawiera pszenicę to zawiera też gluten. Chyba że zawiera pszenicę
                  pozbawioną glutenu ale wtedy na opakowaniu jest to wyraźnie napisane. Jest też
                  znaczek przedstawiający przekreślony kłos.
                  A jeśli chodzi o sam chleb to nieraz dodają do niego mleko, orzechy i różne
                  polepszacze.
                  Pieczywo ryżowe albo kukurydziane możesz kupić gdzieś indziej. A może poprosisz
                  żeby dla Ciebie zamówili.
                  Pieczywo można smarować oliwą z oliwek albo smalcem.
                  Nie zakładaj jednak z góry, że coś może nie uczulać. Chyba wszystko poza solą
                  może. Są dzieci uczulone na ziemniaki, ryż, kukurydzę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka