Dodaj do ulubionych

Ulubione dania Waszych dzieci :)

27.11.10, 22:34
Może dacie jakieś fajne pomysły dań które Wasze dzeci uwielbiają. Ja odkryłam dzisiaj, że mój uwielbia kaszę gryczaną w sosie koperkowymsmile Czekam na przepyszne przepisy
Obserwuj wątek
    • ewufi Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 27.11.10, 22:46
      Lubi kaszę gryczaną? Łał! Chłopak lubi zdrowo się odżywiać.
      Mój mógłby jeść na śniadanie, obiad i kolację makaron z serem.
      • martita1987r Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 27.11.10, 22:53
        Też się zdziwiłam, ale i ucieszyłam
        • mama.czarka Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 27.11.10, 23:02
          Mój 5-latek codziennie na kolację je tylko i wyłącznie twarożek z jogurtem nat. z miodem. Lubi też tartą marchewkę z jabłkiem (dodaję oliwę z oliwek), poza tym uwielbia naleśniki niestety z nutellą.
          Moja prawie 3-letnia córka je wszystkosmile
      • ancymon123 Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 29.11.10, 09:12
        U mnie tez miłość do kaszy gryczanej...o której to miłości bym nawet nie wiedziała, bo sama nie lubie i nie gotuje, gdyby nie przedszkole. A tam prosił 2 razy o dokładkę smile Oprócz tego ziemniaki, szczególnie takie odsmażane na patelni, makaron (najlepiej bez niczego), ew. z rosołem, suchy chleb smile
    • mozyna Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 27.11.10, 23:03
      Rozne miewal "ulubione". Ostatnio np. pietruszka biala zapiekana z miodem, kalafior z ziemniakami zapiekany z serkami topionymi i mlekiem, kluseczki z sosem serowo-marchewkowo-pomidorowym, kuskus z awokado i tunczykiem, surowka z marchwi i jablka z rodzynkami i jogurtem nat. No i szynka! Taki kawal upieczony, wystudzony i krojony w paseczki smile
      Zmieniaja mu sie te "ulubione" co jakis czas. Tyle mi sie przypomnialo z ost. dni. Maz mowi, ze jeszcze fasolka po bretonsku. Osobiscie tego nie widzialam smile
      • mumi7 Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 29.11.10, 09:07
        Hej Mozyna,
        jestem pod wrażeniem Twoich posiłków dla dzieci! Czy możesz podesłać mi przepisy na: mumi7@poczta.onet.pl ? Dzieki serdeczne z góry!
    • sinceramente Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 27.11.10, 23:05
      A u nas jak na karuzeli: uwielbia kopytka tygodniami, a później ni z tego ni z owego już nie. Właściwie nie mam "pewniaków" w jej diecie - oprócz kromki z samym masłem.
    • koza_w_rajtuzach Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 28.11.10, 08:23
      Córka to niejadek i najbardziej lubi jajko gotowane, jajecznicę z kiełbasą, chleb namoczony w jaku i usmażony, pangę, kotlety brokułowe, paluszki rybne oraz naleśniki. Innych rzeczy z reguły nie chce jeść wink.
      A syn to chłopiec, który od urodzenia lubi wszystko co zdrowe wink. Lubi warzywa i owoce. Wczoraj ugotowałam mięsko z kalafiorem, kukurydzą, marchewką i groszkiem w masełku (to takie właściwie gotowe danie z mrożonki, tylko mięso własne dodałam), no i jak zwykle bardzo się tym zajadał, tylko mięso zostawił, bo nie przepada wink. Lubi szpinak, brokuły, kalafior, marchew. Nie lubi tylko surówek. No i w sumie z tego co jego siostra lubi jeść, to lubi tylko kotlety brokułowe, resztę zjada raczej bez większego entuzjazmu, a ryby w ogóle nie ruszy.
    • truscaveczka Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 28.11.10, 08:30
      Kasza gryczana/perłowa z gulaszem pomidorowym:
      truspichci.blox.pl/2008/06/Czym-ukontentowac-Meza.html
      Zupa pomidorowa.
      Naleśniki z serem (twarożek doprawiony cynamonem).
      Brokuły w przemysłowych ilosciach.
      Fasolka szparagowa z wody z bułeczką plus jajko sadzone - w żółtku macza strączki.
      Klopsiki z marchewką.
      Klopsiki z ryby.
      • carmita80 Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 28.11.10, 11:00
        Corka (8lat) proste potrawy, jej ulubione to makaron z parmezanem, omlet z szynka, fasolka zielona w ciescie oraz gotowana, brokuly, ogorki, regionalne specjaly, klopsy mielone z ziemniakami i buraczkami, kurczak pieczony z ryzem i sosem curry (majonez z mieszanka curry),kluski ziemniaczane,placki ziemniaczane, nalesniki i inne placuszki choc raczej umiarkowanie, melony, jablka, truskawki, mango i winogrona, sok jablkowy i pomaranczowy, ma tez ulubiona restauracje chinska i tam lubi wiekszosc potraw.
        Syn 3 lata lubi wiekszosc potraw, wlasciwie nie wybrzydza. Preferuje chleb razowy, bardzo lubi ryby, chili i curry. Oboje za to lubia mleko i platki oraz kasze gryczana z sosem ciemnym.
      • kasialip5 Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 28.11.10, 11:13
        Moje dzieci jedzą wszystko pod warunkiem, że codziennie jest coś innego. A ulubionym daniem są udka kurczaka wszystko jedno jak przyrządzone.
        --
    • q_fla Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 28.11.10, 11:49
      U nas przeważa tradycja wink

1. Smażona wątróbka (z indyka lub wieprzowa z jabłkiem), ziemniaki, sałatka z pora, jabłka i majonezu. Jest to absolutny hit od ponad czterech lat.
      2. Rosół z makaronem. Inne zupy są równie chetnie zjadane.
      3. Pierogi ruskie, badź z mięsem.
      4. Pyzy z mięsem.
      5. Spagetii bolognese.
      6. Sałatki i surówki wszelkiej maści.
      7. Gołąbki i krokiety z mięsem.

Dania na słodko są ogólnie bleeeee, nie tknie no takiego ryzu z truskawkami wink
      • batutka Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 28.11.10, 12:09
        1. kotlety mielone z ziemniakami i pomidorami
        2. placki ziemniaczane
        3. naleśniki
    • agnieszka_i_dzieci Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 28.11.10, 12:43
      Płatki z mlekiem lub jogurtem naturalnym wink
      W ogóle wszystko mleczne.
      Z bardziej obiadowych: makaron lub ryż ze śmietaną i ew. serem, zupa jarzynowa, kotleciki z kurczaka, mizeria, pieczone ziemniaki, frytki, pizza (robiona w domu)...
    • w_miare_normalna Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 28.11.10, 12:45
      Spaghetti koniecznie z picolo z sałatką niemiecką (ziemniak, ogórek,sos czosnkowy), kotlety z ziemniakami,makaron z sosem pomidorowym.
    • anettchen2306 Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 28.11.10, 13:07
      Moja corka uwielbia makaron z sosem pomidorowym i kawalkami cukinii, do tego posypuje go sobie grubo suszonym parmezanem. Moglaby jesc codziennie. Tak samo lasagne. Albo pizze, na ktorej moge polozyc doslownie wszystko, byleby ketchupem potem polac ...
    • karro80 Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 28.11.10, 15:05
      zeżre wszystkosmile - kasze własnie wszelkie lubi, bardzo lubi surówkę z kiszonej kapuchy, ogórki małosolne.
      Rok temu hitem była ryba po grecku, bardzo lubi karpia - kupowałam niesezonowo też, królika w obojętnie jakim sosie(nie wiedząc, że to królik zje do 3-4 razy wiecj niż innego mięcha), pizzę, shormę a z zup krupnik.
    • camel_3d mielone i chicken curry 28.11.10, 19:47
      jak w temacie..lubie mielone z mizeria i wszelkiego rodzaju indyjskie potrawy... glwonie dlatego ze z ryzem sasmile
    • minerwamcg Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 28.11.10, 20:04
      Pomidor malinowy saute, krojony w średnią kostkę.
    • mikams75 Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 29.11.10, 09:26
      kluski leniwe
      bulka z 2 cm maslem
      suchy makaron
    • budzik11 Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 29.11.10, 10:03
      Paluszki rybne, makaron z klopsikami w sosie, jajka na miękko, grzanki maczane w w mleku z jajkiem i cukrem (french toasts), pierogi wszelakie (najbardziej z owocami lub serem), kopytka, leniwe pierożki, wszelkie placki (z jabłkami, ziemniaczane, racuchy), kotlety mielone, buraczki, naleśniki (nawet same), gofry, tosty z masłem i miodem, żurek z jajkiem, ziemniakami i białą kiełbasą, frytki, brukselkę.
    • stypkaa Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 29.11.10, 10:08
      Starszy syn uwielbia: na śniadanie - owsianka na wodzie, z miodem i rodzynkami dodanymi już po ostudzeniu. Może jeść codziennie. Jak dodam mleka to nie ruszy tej owsianki smile
      na obiad - najchętniej kotlety schabowe i rosół lub pomidorówka, oraz makaron z sosem albo pomidorowym albo brokułowym.

Młodszy syn jest generalnie prawie wszystkożerny. Obaj bardzo lubią naleśniki (dodaję do mąki jeszcze zmielone siemie, dynię i słonecznika, żeby były bardziej wartościowe) z serkiem waniliowym lub domowymi konfiturami.
      Młodszy uwielbia też jeszcze fasolę np. w fasolce po bretońsku. W ogóle jak jedzą fasolkę po bretońsku to jest jeden wielki śmiech. Bo Starszy nie cierpi fasoli, więc oddaje ją młodszemu, a Młodszy nie przepada za marchewką gotowaną więc oddaje ją Starszemu. Tylko mięsko jedzą obaj smile
    • figa33 Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 29.11.10, 10:39
      Moja niespełna półroczna oszalała na punkcie kiszonych ogórków. Stoi codziennie pod lodówką i tupiąc nóżkami powtarza : ogórka, ogórka.
      Poza tym jeszcze kocha oliwki, ale takie które przywieźliśmy z Syrii, a one są w dość specyficznej zalewie (słono-kwaśna) typowej dla tych regionów.
      Kapustą kiszoną też nie pogardzi.
      Ponad wszystko kocha jogurt, potrafi dziennie zjeść duże opakowanie Bakomy (naturalny).
      Lubi też lizać cytrynę.
    • pagaa Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 29.11.10, 10:40
      mój da się pokroić za wątróbkę drobiową duszoną z jabłkiem a do tego fasolka szparagowa. a tak to chleb z masłem jest "najulubieńszy";P
      • ma_niusia Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 29.11.10, 10:48
        U nas hitem jest jajo, najchętniej w jednej z dwóch postaci: jajecznica z szynką i dużą ilościa pieprzu lub lane kluski na domowym rosołku - na gęsto, dużo klusek czyli "jajo".
        Poza tym uwielbia ryby pieczone w koperku lub szpinaku (tylko nie mogę mu mówić, że to ryba, tylko że mięso, wczoraj zjadł prawie 300g halibuta... wzięłam w knajpie dla siebie, ale zeżarł mi wszystko). Ryż - w każdej postaci, a najchetniej po prostu sam ugotowany, bez niczego.
        Lubi też kwaszone ogórki i kaszę gryczaną ale nie aż tak jak "jajo".
    • agutka28 Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 29.11.10, 10:49
      Mój 4- letni synek lubi łososia w panierce i inne ryby też wędzone, duszone pyrki z masłem, kotlety sachabowe i piersi z kurczaka, kasze gryczaną z gulaszem teżsmile, pomidorową, ogórkową, rosolek, naleśniki z czekoladką, makarony, omleta, jajeczniczkę, szere kluski z boczkiem, uwielbia fasolę po bretońsku, spaghetii, pulpeciki w sosie pomidorowym, kluski z mąki, placki ziemniaczane, chleb z miodem, z masłem orzechowym, z tartym serkiem, grzanki maczane w jajku na patelnie i posypane z cukre. Kurcze dużo tego, a niby jest niejadkiemsmile
      • sylabina Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 29.11.10, 11:58
        Pomidorówki babć, rosołki babć, kotlety mielone babci Tani, kanapki babci Tereski, m z moich kulinariów - kiełbasa żywiecka pokrojona w paski, z ketchupem. Dziś w menu na siadanie w przedszkolu przeczytałam kluski lane na mleku, a moja córka: super, uwielbiam!
        • lupa_87 Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 29.11.10, 12:21
          Mój synek uwielbia jaja i pierogi ruskie.
        • juma85 Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 29.11.10, 12:23
          Moja córka uwielbia zupę ogórkową , kaszę gryczaną z sosem i spagetti po bolońsku. Smakuje jej też wszystko to co tata ma na talerzu.
    • mama_vinca Re: Ulubione dania Waszych dzieci :) 29.11.10, 12:27
      forum.gazeta.pl/forum/w,579,110850345,,lista_ulubionych_dan_waszych_dzieci_.html?v=2

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka