Dodaj do ulubionych

kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:)

15.02.11, 09:30
Mam pytanie jak w temacie bo normalnie mam taką chętke że aż mnie skręcasmile czasem zjem jedną kinderke dla dzieci i małemu nic nie ma, czy dalej się musze tak ograniczaćsmile Dzidzia ma 4 miesiące.
Obserwuj wątek
    • jedna.walizka Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 15.02.11, 09:35
      ja jadlam i nic nie dzialo sie.musisz probowac bo azdy brzuszek moze reagowac inaczj. ja uwazam,ze wszystko w rozsadnych ilosciach jest dozwolone
      • mama_amelii Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 15.02.11, 09:40
        Moja też ma 4 m-ce i ja jem od około 1,5 m-ca.Wcześniej też mi sie zdarzyło zjeść kostkę,a teraz jem wszystko(szczególnie moje ulubione wafelki,które sama robię z mleka w proszku z kakao).Tylko pamiętaj,że pokarmówka wychodzi do 2 tyg.U nas nic się nie dzieje.
      • posh_emka Tia....... 15.02.11, 20:08
        "musisz probowac bo azdy brzuszek moze reagowac i
        > naczj."

Chyba brzuszek mamy bo treść żołądkowa kobiety karmiącej nie ma wpływu na żołądek niemowlaka.
        • perd-ido Re: Tia....... 20.02.11, 14:59
          Taak? to w takim razie wytłumacz mi kochana dlaczego nie powinno sie jesc produktow wzdymajacych jak groch, kapusta itd?. Pewnie po to aby sobie jadlospis uszczuplic?.
          No przeciez po to, aby dziecko nie mialo gazow i zeby go ewentualnie brzuszek nie bolal.
          • perd-ido Re: Tia....... 20.02.11, 15:35
            Posh-emka I jeszcze dodam moze linki: Szczegolnie ten drugi jest warty uwagi. Oto one:
            www.karmieniepiersia.pl/dieta-matki-karmiacej/
            www.laktacja.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=360&Itemid=113--
            Fragment z linka:
            "Obserwować, jak dziecko reaguje - jeżeli zawsze, wyraźnie po jakimś pokarmie, u dziecka występuje niepokój, kolka jelitowa, wysypka, to takiego pokarmu należy przez pewien czas unikać. Następnie wprowadzić do diety i obserwować".

Chyba KUPK głupot sobie nie wymyśliło i nie umieściło na stronie aby wprowadzić w błąd matki?.

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44jd1fii1sh.png
            • posh_emka Re: Tia....... 20.02.11, 20:17
              "Chyba KUPK głupot sobie nie wymyśliło i nie umieściło na stronie aby wprowadzić
              > w błąd matki?. "

Celowo pewnie nie.
          • posh_emka Re: Tia....... 20.02.11, 20:16
            Dlaczego ?
            Bo ktoś taki głupi zabobon stworzył i co niektóre bidne matki w niego wierzą- to tak jak nie powinno się przechodzić pod drabiną.....
            • atrapcia Re: Tia....... 22.02.11, 23:06
              Alergeny przenikają do mleka matki niestety, dlatego przy nietolerancji białka mleka krowiego odstawia się nabiał, przy rewelacjach po truskawkach odstawia się truskawki.
              To niby to jest zabobon? Jak zjadłam choć odrobinę czegoś co pochodzi od krowy, to córkę od razu wysypywało i cierpiała na kolki. Za każdym razem. A ja łasuch jestem więc często sprawdzałam. A była tylko na piersi wtedy.
    • pancia-jancia Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 15.02.11, 09:38
      Ja jadłam od razu i to w dużych ilościach. Jedz i smacznego. Nie musisz niczego ograniczać.
      • josephine76 Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 18.02.11, 11:06
        ja doslownie opychalam sie od pierwszego dnia czekolada bo wszyscy mi bombonierki przynosili. Malemu nic nie bylo natomiast ja troche dluzej tracilam wage...sad
    • semi-dolce Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 15.02.11, 09:59
      Czekoladę w postaci połowy opakowania ptasiego mleczka zjadłam od razu po powrocie do domu ze szpitala, czyli w 3 dobie po porodzie. Nastepnego dnia zjadłam kilogram mandarynek. Dziecku nic nie było. (btw - myślałam, że z zakaz jedzenia czekolady po porodzie, od razu po porodzie, to chodzi o to, że może powodować zatwardzenie i obolałej matce przysporzyć cierpienia a nie, że cos się dzidzi stanie...).
    • katmiller Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 15.02.11, 09:59

ja jadłam wszystko z wyjątkiem bigosu. Okazało się, że słusznie bo mi bigos nadmuchał dzidziusia. Potem mała miała takie gazy że chyba cały blok słyszał.
    • dentek_85 Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 15.02.11, 10:01
      Zaraz po porodzie, jeszcze w szpitalu wwieżli mnie na salę już z dzidzią i nikt nie przyniósł mi w szpitalu nic do jedzenia. Mąż zostawił mi dwa batony orzechowo-czekoladowe. I wpierdzieliłam. Od tamtej pory jem czekoladę codziennie bo nie moge się powstrzymac. Małej nic nie jest a ma 12 tygodni wink
    • budzik11 Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 15.02.11, 10:08
      asia2387 napisała:

> małemu nic nie ma, czy dalej się musze tak
      > ograniczaćsmile

A do tej pory z jakiego powodu się ograniczałaś? Dziecko jest uczulone na czekokladę?
      Ja jadłam od początku wszystko, żadne z dzieci nie jest alergiczne.
    • lianis Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 15.02.11, 10:12
      jadlam wszystko od poczatku, nie wiem skad przesad ze przy karmieniu piersia nie mozna jesc pewnych rzeczy. Czekoladowa bomboniere dostalam w szpitalu po porodzie i zanim z niego wyszlam to ja zjadlam.
    • matylda07_2007 Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 15.02.11, 10:31
      Jeśli dziecko nie ma alergii, możesz jeść wszystko. Mój Młody ma 3 miesiące. Jem gorzką czekoladę, cytrusy, miód, orzechy (za wyjątkiem ziemnych, bo nie przepadam). Muszę jedynie ograniczać się z nabiałem. Jadłam bez opamiętania, przeładowałam Małego i miał paskudne poliki (szorstkie i czerwone).
    • bezak25 Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 15.02.11, 11:07
      jadłam od urodzenia Pauli, czasami jakiś prypeć jej wyszedł, a tak poza tym nic jej nie było.
    • gwen_s Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 15.02.11, 11:17
      ja zjadłam pierwszego dnia po porodzie pół gorzkiej czekolady... nic małemu nie jest.
      Teraz co dzień jadam jakieś słodkie bo mnie na nie nosi smile
    • w_miare_normalna Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 15.02.11, 12:28
      łe tam ja jadła od początku. oczywiście nie całą od razu, ale po kawałku wink
    • aphoper1 Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 15.02.11, 12:50
      Nieustannie. No, poza tym, jak dałam się wkręcić w dietę eliminacyjną, ale i to nie pomogło. Jem codzienniesmile
    • matka_karmiaca Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 15.02.11, 13:36
      Jakoś tak ze dwa tygodnie po porodzie, bo na początku mnie trochę tą dietą eliminacyjną nastraszyli. Mała niealergiczna, nic jej po mojej czekoladzie nie było.
    • kaeira Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 15.02.11, 14:19
      Za pierwszym razem czekoladę zaczęłam jeść po kilku tygodniach, najpierw powoli.
      Przy drugim dziecku jem wszystko jak leci, w tym truskawki zaraz po porodzie (był sezon) i ogromne ilości czekolady (od razu w szpitalu).

Ani jednej, ani drugiej nic z mojej diety nie szkodziło.

Ogromna większość kobiet może spokojnie jesc czekoladę bez problemów. W ogóle karmiąc można jeść wszystko, bo dieta eliminacyjna na wszelki wypadek nie ma sensu, zdecydowana większość dzieci na nic nie reaguje.

Natomiast jeśli pojawią się jakieś oznaki alergii (czekolada należy do
      stosunkowo częstych alergenów, choć i tak rzadszych niż np. mleko krowie) wtedy należy ją wycofać z diety, i zobaczyć czy to ona uczula).

Polecam forum Karmienie piersią:
      forum.gazeta.pl/forum/f,570,Karmienie_piersia.html
    • erba Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 15.02.11, 15:02
      Zaraz po porodzie zjadłam trochę Merci i później wg potrzeb (moich). W grudniu dzień bez czekolady był dniem straconym, dziecko żyje i ma się dobrze.
      • magnefar Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 15.02.11, 15:43
        same szczęściary się wypowiadają...
        ja niestety nie mogłam jeść słodyczy, do ok 5 miesiąca synek reagował na proszek do pieczenia i musiałam wycofać ciasteczka, herbatniki, biszkopty, ciasta
        teraz ma prawie pół roku i na czekoladę też reaguje zatwardzeniem, po cytrusach ma wysypkę
    • 18_lipcowa1 następna nawiedzona 15.02.11, 16:31
      asia2387 napisała:

> Mam pytanie jak w temacie bo normalnie mam taką chętke że aż mnie skręcasmile czas
      > em zjem jedną kinderke dla dzieci i małemu nic nie ma, czy dalej się musze tak
      > ograniczaćsmile Dzidzia ma 4 miesiące.
      • emma6666 Re: następna nawiedzona 15.02.11, 19:13
        o rany...
        ja żarłam wszystko, w życiu by mi nie przyszło do głowy żeby sobie żałować czekolady, jadłam kalafior, fasolkę, truskawy, wszystko to czego teoretycznie matka karmiąca nie może.
        Tylko po knyszy z budki miał wzdęcia, więcej nie zjadłam.
    • posh_emka A czemu miałabym nie jeść 15.02.11, 19:55
      Jak jadłam normalnie i małemu nic nie było to nie katowałam się jakimiś bezsensownymi dietami.
    • sabeena Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 15.02.11, 20:14
      Jadłam. Najpierw zjadłam trochę żeby zobaczyć, czy mi dziecka nie wysypie, bo w rodzinie dużo alergii, a jak nie wysypało to już jadłam bez ograniczeń.
    • z_iza Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 15.02.11, 20:17
      Po porodzie jadłam normalnie, wszystko jak leci w tym właśnie czekoladę i "Michałki", wafelki orzechowe w sporych ilościach. W 4-5 tygodniu tygodniu życia małej pojawiła się niemal z dnia na dzień okropna wysypka doszły kolki i problemy z kupką. Teraz jestem na diecie eliminacyjnej sad .Efekty są już widoczne mała ma ładną buźkę. Ale nie mam pojęcia kiedy się odważę zjeść czekoladę sad Przy starszym synku jadłam wszystko i nie był na nic uczulony.
    • calineczkazbajkii Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 16.02.11, 08:03
      Ja jadłam i to za dużo.
      efekt , teraz muszę się odchudzać.
      Synkowi nic nie było. Zresztą ja jadłam wszystko
      • paliwodaj Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 16.02.11, 08:57
        alez czekolady nie wolno bo dziecko moze zamienic sie w murzynka( kolor pozywniena przechodzi na dziecko)
    • ka.t.a Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 16.02.11, 09:44
      Od początku, w ilościach niemalże hurtowych ( przynajmniej jak dla mnie, bo przed ciążą byłam totalnie antysłodyczowa smile )
      • manna_mamma Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 18.02.11, 21:58
        Ja także jadłam czekoladę, ale nie przesadzałam z ilością. Ot, kostka albo dwie. Bałam się, jaki może mieć wpływ na malucha
    • ulllrich Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 16.02.11, 12:34
      od razu jadłam czekoladkę i dzidzi tez nic nie było....
    • memphis90 Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 16.02.11, 20:51
      Cóż, technicznie rzecz ujmując przez pierwsze tygodnie karmienia jadłam czekoladę za każdym przystawieniem ssaka do piersi...
    • kapselkowa_mama Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 16.02.11, 21:23
      He,he,he...
      PrincePolo to była pierwsza rzecz jaką miałam w ustach po porodzie smile. I do tej pory czekolada jest w moim menu na stałym miejscu. A ponieważ przez karmienie piersią nie muszę teraz w ogóle uważać na wagę to z radością sobie folguję smile). Poza tym ja jadłam ABSOLUTNIE wszystko. Zero diety smile. Pozdrawiam i życzę smacznego
      • 25marzka25 Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 18.02.11, 09:24
        Ja do skończenia przez małą 4-5 miesięcy nie jadłam i w ogóle wszystko było pod kontrolą żeby tylko kolek nie miała(nawet mało jadłam ,praktycznie tylko kanapki jabłka i banany). Za to później jak się dorwałam do czekolady to najpierw po jednym kawałku, a później to już całą wtrąciłam(jestem szczupły łasuch) więc sobie pozwalam. A generalnie to trzeba obserwować dziecko i w/g jego zachowań sprawdzać czy mu nie szkodzą twoje zachcianki. wink
        • posh_emka Re: kiedy jadłyście czekoladke karmiąc piersią:) 19.02.11, 22:27
          No to teraz pytanie- od czego mają kolki dzieci na mm bo chyba nie od diety matki jest to uzależnione.....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka