Udka na wyjazd

13.08.11, 13:33
Piszę tu,ponieważ w WŻ nie mogę utworzyć wątku,nie wiem dlaczego.Otóż mam przyrządzić pyszne udka na zimno na planowaną w poniedziałek podróż. Sęk w tym,że kucharka ze mnie kiepska i nie bardzo umiem,a udka mają być naprawdę pyszne. Poradźcie,proszę
    • shellerka Re: Udka na wyjazd 13.08.11, 13:46
      idź i kup w KFC smile
    • el_jot Re: Udka na wyjazd 13.08.11, 14:16
      Pewnie zaraz zostaniesz wyśmiana, że kultywujesz tradycje rodem z PRLwink
      Ja wolę podudzia, bo są mniej tłuste. Ale udka możesz pewnie zrobić tak samo. Kupiłam gotową mieszkankę z woreczkiem Winiar. Wkłada się udka do worka, wsypuje dołączoną przyprawę, dokładnie miesza, wsadza do żaroodpornego naczynia i piecze , czas jest podany. Tylko, że na udka pewnie będziesz potrzebowała dwóch opakowań tej przyprawy im dłuższego czasu pieczenia. Pod koniec pieczenia rozrywa się folię, żeby się lepiej przypiekło.
      • lolinka2 Re: Udka na wyjazd 13.08.11, 19:30
        o, to to...
        woreczek rządzi smile
        • el_jot Re: Udka na wyjazd 13.08.11, 19:38
          lolinka2 napisała:

          > o, to to...
          > woreczek rządzi smile

          Winiary też?big_grin
          • lolinka2 Re: Udka na wyjazd 13.08.11, 19:39
            Dokładnie ten sam: ja preferuję wersję czosnkowo-ziołową, jest jeszcze jakiś cygański czy cuś...
    • ty-i-ja-razy-dwa Re: Udka na wyjazd 13.08.11, 14:23
      A może udka w maggi?
      Zalewasz mięso maggi, odstawiasz na noc. Potem obtaczasz w mące ziemniaczanej, podsmażasz i do piekarnika na około 40 minut.
    • imasumak Re: Udka na wyjazd 13.08.11, 18:10
      Natrzyj udka solą, słodką papryką, wyciśniętym przez praskę czosnkiem, odrobiną chili, przykryj i odstaw na noc do lodówki. Piekarnik rozgrzej piekarnik do najwyższej temperatury, udka ułóż na blaszce i podlej wodą. Wsadź je do rozgrzanego piekarnika i nie zmniejszaj temperatury, dopóki nie poczujesz aromatu pieczonego mięsa. Wtedy skręć temperaturę do 180 stopni (w termoobiegu 160 stopni) i piecz, do miękkości, polewając co 15 -20 minut sosem z pieczenia. W razie czego uzupełnij wodę.
Pełna wersja