Dodaj do ulubionych

Pomysł na "słone" śniadanie

24.07.13, 11:28
Dziewczyny,
Mój synek ( prawie 13 mcy) lubi zjeść konkretne śniadanie, ale nie na słodko. Gdy rano próbuje podać mu coś słodkiego, przy czym za słodkie uważam, musli z jogurtem, naleśnik z owocami, kaszę z owocami, placuszki z jabłkami itd kręci nosem i nie chce. Na słodko zjada zazwyczaj drugie śniadanie. W ogóle z niego typ mięsno-warzywny i dobrze ( szczupły jest), ale na te śniadanie brakuje mi już pomysłów. Do tej pory podawałam mu:
- kanapeczki z szynką i ogórek, pomidor, rzodkiewka itp, serem kozim,
- jajecznica,
- chlebek smażony na oliwie w jajku,
- omlet z warzywami i np serem czy szynką i ziołami,
- tost z serem ( ser żółty lubi tylko na ciepło)
- bardzo rzadko parówka ( nie za bardzo mi to pasuje, bo sama ich nie jem, ale on je lubi więc daje mu takie z szynki)
Macie jeszcze jakieś pomysły? Co podajecie maluchom na takie konkretniejsze śniadanie?
Obserwuj wątek
    • dorot10 Re: Pomysł na "słone" śniadanie 24.07.13, 11:49
      Kanapki z pastą z :
      -awokado (różne kombinacje: z jajkiem, pomidorem, oliwą z oliwek, szynką),
      - białego sera (oliwki, ogórek, zioła)
      - humusem (gotowa pasta do kupienia w sklepach eko)
      - kurczaka(kawałki gotowanego kurczaka który zwykle mi zostaje z obiadu blenduje z różnymi dodatkami- serkiem białym kanapkowym, ziołami itp).

U nas hitem na niesłodkie śniadanie jest kuskus z oliwą z awokado i pomidorami
      • libretinka Re: Pomysł na "słone" śniadanie 24.07.13, 12:48
        brzmi super, awokardo uwielbiam ale małemu jeszcze nie dawałam.
        • dorot10 Re: Pomysł na "słone" śniadanie 24.07.13, 13:52
          Spróbuj, ja daję od 7 mca życia.
          • libretinka Re: Pomysł na "słone" śniadanie 24.07.13, 20:56
            A czy 13 miesieczniakowi można dać tańczyka z puszki ( dobrej jakości oczywiście)? Takiego, którego daje sie do sałatek lub past. Dawałyście?
            • arya82 Re: Pomysł na "słone" śniadanie 24.07.13, 21:16
              Daje chyba gdzies od 11 mca.
              Salatka z tunczyka ( tunczyk, posiekany por, jajko avokado, kukurydza, pomidorek I zamiast majonezu daje ciut serka kremowego) to jest absolutny hit nad hity.
              • libretinka Re: Pomysł na "słone" śniadanie 24.07.13, 21:19
                Mi tez by smakowalo. Jutro zrobię nam takie śniadanie.
    • murwa.kac Re: Pomysł na "słone" śniadanie 25.07.13, 10:20
      poszperaj tu

forum.gazeta.pl/forum/w,572,145899125,145912794,Re_Posilki_i_zywienie_dla_11miesiecznego_alergik.html
      ja sporo pomyslow z tych linkow wyłuskałam
    • monocle Re: Pomysł na "słone" śniadanie 25.07.13, 11:44
      Dzisiejsze śniadanie mojego syna:
      Jajko na twardo starte na grubych oczkach i wymieszane ze szczypiorkiem, połówką drobno pokrojonego pomidora i dwoma łyżkami jogurtu greckiego, odrobina soli i pieprzu.
      • ed-di Re: Pomysł na "słone" śniadanie 25.07.13, 13:20
        Tuńczyk w puszce - tuńczyk zawiera dużo rtęci, dla dzieci wykluczony. Dodatkowo metalowe puszki do żywności są wyściełane żywicą zawierającą toksyczny Bisfenol A - zaburzający m.in. działanie hormonów, potencjalnie kancerogenny.
        To się nadaje co najwyżej dla psa, ewentualnie dla wygłodzonego nastolatka na obozie survivalowym, a nie na śniadanie dla małego dziecka.
        • murwa.kac Re: Pomysł na "słone" śniadanie 25.07.13, 13:22
          oesu, nie przesadzaj.
          nikt nie mowi, ze dziecko ma jesc puszke dziennie.
          raz na jakis czas nie zaszkodzi.
          • libretinka Re: Pomysł na "słone" śniadanie 25.07.13, 13:26
            Problem sam się rozwiązał. Syn o ile lubi pieczonego czy grillowanego łososia czy pstrąga ( pstrąga uwielbia) to tuńczykiem z puszki dzisiaj wzgardził.
            Spróbuje za kilka miesięcy. Może zmieni zdanie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka