Dodaj do ulubionych

Błagam przepisi i menu dla 2 latka niejadka!!!

13.09.04, 12:08
mój mały je tak: 9.00 miska kaszki z danonkiem, 12.00 serek waniliowy i pół
jabłka, 16.00 obiadek miska zupy bardzo gęstej z mięsem, 18.00 dwie parówki,
20.30 kaszka dodam,że waży 15,3 kg ma 102 cm i za 2m będzie miał dwa lata
Obserwuj wątek
    • kryska2 Re: Błagam przepisi i menu dla 2 latka niejadka!! 13.09.04, 17:03
      to ja podłączam się do pytania... ile taki maluch powinien jeść? jakie porcje?
      ja myślałam, że moja córcia ma dobry apetyt... jest młodsza bo ma 18 miesięcy i
      podjada cycusia (jeszcze) ale chyba nie zjada tyle co Twój Synek... nie je
      kaszek, zupek, mieszanek mlekozastępczych... Emamy podzielcie się wiedzą,
      proszę. Kasia
      • aniaop Re: Błagam przepisi i menu dla 2 latka niejadka!! 13.09.04, 17:23
        Moja corka ma co prawda juz 2,5 roku, ale od 15 miesiaca zycia je dokladnie to,
        co my. Napisze Wam dla przykladu wczorajsze i dzisiejsze dzienne menu:

Sniadanie: tost z szynka i serem/ jajko na miekko

Obiad: kostka rybna, fasolka szparagowa z maslem i bulka tarta/gotowane udo
        kurze, purre z ziemniakow, gotowana kukurydza w kolbie

Podwieczorek: 2 serki danonki, duze jablko/duzy plaster arbuza

Kolacja: racuchy z jablkami/gotowane paroweczki-kielbaski dla dzieci

W miedzyczasie: szklanka soku, szklanka mleka z kartonu, woda mineralna do woli
      • dalmag Re: Błagam przepisi i menu dla 2 latka niejadka!! 28.09.04, 09:16
        Moja mała za miesiąc skończy dwa latka, waży 11 kg i mierzy ok 85 cm. Wszyscy w
        rodzinie mówią, że jest chudzinka, że źle ją karmimy. Faktycznie ma ograniczone
        menu.
        rano ok 6 (jeszcze przez sen) zjada ok 200ml kaszki z butelki
        na drugie śniadanie (ok 9 - 10)najczęściej je miseczkę mlecznej zupy (lane
        kluski, płatki ryżowe, płatki owsiane itp.)
        około południa serek homo (Bakuś, Danio, Danonki)
        ok 15 miseczkę gęstej zupy z mięskiem (nie zawsze całą)
        i na kolację znów miseczkę zupy mlecznej (ok 20)

Nie chce jeść chleba, jak zrobię kanapeczki to tylko pozlizuje masło! Cała jej
        dieta opiera się prawie wyłącznie na mleku, za nabiałem PRZEPADA. Czasem na
        drugie śniadanie uda mi się jej wcisnąć jajecznicę lub jajko na miękko.
        Jakiekolwiek owoce, owszem ugryzie raz i potem trzyma taki kawałek przez pół
        godziny w buzi.
        Magda
    • dador1 Re: Błagam przepisi i menu dla 2 latka niejadka!! 16.09.04, 13:46
      Mój Mateuszek 20 msc. tez jest niejadkiem, wazy ok.14 kg. i ma 90 cm.wzrostu a
      jego menu wygląda następujaco:
      9 jajko lub parówka lub kanapka z szynką
      12.30 zupa miseczka ok.250 ml.
      16 drugie danie ziemniaczek i kotlecik mielony, schabowy lub z piersi kurczaka
      lub indyka,gulasz ewentualnie ryba, pierogi, racuchy, naleśniki, wczoraj np.
      jadł. zapiekanke z makaronu
      18 owoce lub monte lub jogurt
      21 kasza
      • 1jagienka Re: Błagam przepisi i menu dla 2 latka niejadka!! 23.09.04, 09:14
        to mój "atleta" jrst jeszcze lepszy: 3 latka, 98 cm i 13kg.
        teraz chodzi do przedszkola, ale do sierpnia było tak:
        9 - parówka berlinka, kromka chleba
        11 - jogurt lub słoiczek owocowy
        13 - miseczka zupy
        16 - ziemniaczek i kotlecik + dwa plasterki ogórka
        19 - kanapka z kiri i szczypiorkiem lub z dżemem
        23 (przez sen) kaszka na bebilonie

dodam, że w zasadzie nigdy nie jest głodny, to ja przypominam, że pora jeść,
        kiedyś chciałam łotrzyka przetrzymać i wytrwał bez jedzenia 26!!!!!! godzin
        • migotka2000 Re: Błagam przepisi i menu dla 2 latka niejadka!! 23.09.04, 14:34
          Mój "kotleta" - 2 lata, 90 cm, 12,1 kg, je całkiem ładnie, ale "mama am am"
          słyszę jedynie zaraz po przebudzeniu. Oczywiście babcie notorycznie próbuja go
          tuczyć, ale on daje sie tuczyc jedynie słodyczmi, więc nici z ich tuczenia.

Jest zdrowy, ma niespożyte wprost pokłady energi. Nie robię tragedii z tego że
          ma 25 centyl w kat. wagowej. Ważne, że zjada zdrowe i pełnowartościowe posiłki,
          wiem więc, że nie chodzi głodny.
    • adrianna_c Re: Błagam przepisi i menu dla 2 latka niejadka!! 21.09.04, 10:21
      jaki z niego niejadek???

Mój synek w grudniu będzie miał 3 lata, waży 17 kg, mierzy 96 cm, je:

8 - kromka chleba z masłem + (wędlinka, ser żółty)
      lub +(biały ser)
      lub +(1 jajo)
      do tego szklanka soku lub herbaty owocowej
      12 - ok. szklanka mleka
      15 - ok. 200 ml zupy jarzynowej z mięsem
      lub ziemniak + surówka + jakieś mięso lub ryba
      17 - serek lub jogurt, albo jakiś owoc (jabłko, gruszka, maliny, śliwki...)
      20 - ok. szklanka mleka + kromka chleba z masłem i czymśtam
      lub zupa mleczna (ok. 220 ml)

Ja się zastanawiam dlaczego tak dużo zjada i tak dużo waży smile))
        • renatas4 Re: Błagam przepisi i menu dla 2 latka niejadka!! 23.09.04, 13:18
          Mój synek w listopadzie kończy 2 latka. Obecnie mierzy 94cm i waży 14 kg. Lubi
          jeść, nigdy nie marudzi. Jego standardowe menu to:
          7.45 kasza na gęsto
          11.40 deser- np. banan, jabłko, lub deserek ze słoiczka (ostatnio nie chce)
          15.00 - obiad - zupa z mięsem lub mięsko z ziemniakami/ryżem plus jakieś warzywo
          18.30 - kolacja - 2 kanapki z wędlina i ogórkiem lub parówka berlinak z bułeczką
          21.00 - butelka mleka (nutramigen).
          Pomiędzy posiłkami pije soki rozwodnione, podjada chrupki kukurydziane lub
          ciasteczka.
    • magduniar3 Re: Błagam przepisi i menu dla 2 latka niejadka!! 26.09.04, 22:34
      To jak byś chciała aby twoje dzieci wyglądało. Mój 21 miesięczny chłop waży
      13,5 kg i wszyscy mówią, że jest grubaskiem, że dobrze wygląda a nawet że
      wygląda na starszego.
      a oto co jada
      7.00 - 8.00 butla Bebilon Pepti
      11 kasza z owocami (unikamy błyskawicznej)
      14-15 zupa b. gęsta warzywna + odrobina mięska 2,3 razy w tygodniu lub łyżka
      kaszy gryczanej z gotowanym mięskiem (2 pulpeciki) i sosem z przetartych warzyw
      18-19 placki z mąki z wodą i owocami lub 2 kanapki z pasztetem, chudą wędlinką
      przed snem butla ale nie codziennie
      Do picia soczek, woda
      pozdrawiam
      Magda
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka