Dodaj do ulubionych

jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015

• marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 12.04.16, 14:33
      Jakieś nowości w diecie?
      U nas z jedzenia do rączki:
      -wafle ryżowe Hipp
      -chrypki kuku
      -gotowany ziemniak

brokuła nie znosi. Co jeszcze jest łatwe do rączki?
      • leni6 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 12.04.16, 18:06
        My powoli przechodzimy na wspólne jedzenie. Ostatnio wprowadziłam łososia i żółty ser (kozi), jedno i drugie zjadl. Czesto jemy takie same kanapki (chleb zytni z wedlina). Regularnie podaje najróżniejsze warzywa i owoce, ale z tym idzie kiepsko.
        • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 12.04.16, 22:53
          Dzięki, spróbuję ser kozi, miękki typu roladka czy w plastrach jak np ten z Lidla?
          Moja skubnie piętkę chleba, skubnie szynkę, kanapki nie. Warzywa i owoce też słabo.
          • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 14.04.16, 09:41
            U nas ostatnio jest ochota na jedzenie do rączki także jajko sadzone i pieczone jabłko.
    • bramboo Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 23.04.16, 13:32
      dziewczyny a mleka roślinne? kiedy można? jakie?
      co z nich można przygotowywać?
      • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 23.04.16, 22:15
        Ja w sumie mlek roślinnych nie daję bo my z mężem nie pijemy, w żłobku ich nie będzie, staram się uczyć tych smaków które jadamy stąd dużo pomidorów, ciecierzycy, bakłażana itp.
        Ale mleka roślinne można podawać zamiast mm z płatkami jaglanymi/owsianymi-namoczonymi.
        • bramboo Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 24.04.16, 11:00
          o własnie marella Ty kiedyś cos pisałaś że robisz coś z pomidorów dobrego?

o mleka roślinne pytam bo po konsultacji z lekarzem mam a razie ograniczyć mm z racji prawdopodobnie alergii na BMK. Chcę uniknąć podawania Sinlaca bo to sam cukier. Na razie kombinuję ale pomysły mi się kończą... uncertain
    • leni6 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 23.04.16, 14:19
      Ehhh, mam wrażenie ze mały je coraz gorzej i nie wiem czy dobrze postępuje. Czy jak wasze dziecko odmówi zjedzenia czegoś to dajecie coś innego zamiast tego ? Czy czekacie do kolejnego posiłku. Ja raczej daje coś innego, nie to ze robie jakiś drugi specjalny posiłek, ale dam coś na szybko co mam gotowego. No i ostatnio synek coraz częściej odmawia zjedzenia posiłku, kiedyś tak nie było.
      • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 23.04.16, 20:50
        Tak, ja też tak robię, np.: najpierw proponuję nowość, a jak nie podejdzie to mam w zanadrzu coś co lubi z tej samej grupy np obiadowej lub deserowej, ja już nie karmie piersią w dzień oprócz porannego karmienia-bardziej bliskość niż posiłek i mam stałe godziny karmień więc wiem że jest głodna. Je 5 x śniadanie, 2 śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Między posiłkami ma minimum 2h przerwy zeby nabrała apetytu, najlepszy apetyt jest po spacerze albo pół godziny po wstaniu. Wiem, że przy kp i jedzeniu w kawałkach ciężko zmierzyć ile on właściwie je ale nie jest tak, że jedzenie w nocy w tym wieku zmniejsza mu apetyt w dzień? U mnie częste kp w dzień i 2 kp w nocy bardzo "mieszało". Tzn ogólnie popieram kp ale dużo lepiej je jak ma przerwę 12-13h od jedzenia w nocy i w dzień je co 2-2,5h, nie ma przekąsek ani piersi, po prostu ma okazję zgłodnieć. Nie wiem jak u Was wygląda z kp i odstępami między posiłkami ale to że proponujesz coś w zamian to moim zdaniem ok.
        • mamastasia15 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 23.04.16, 21:00
          U nas obiadek rzadko jest odmawianywink Jeśli nie chce to co zrobilam otwieram słoiczk czasami zje 1/2, czasami daje cyckawink Obecnie wychodza kolejne zęby i młody by ciągle ssał, a byliśmy już na 3-4 kp w dzien i dwóch w noc.... obecnie wróciliśmy do ok7;/ U nas jedzenie wygląda tak:
          1. Śniadanie: przeważnie chlebek lub jajecznica
          2. 2sniadanie: owoc- deserek, jogurcik
          3. Obiadek ok.200 ml
          4. jakaś chrupka
          5. Kolacja : i tutaj przeważnie brak jedzenia;/ jedyny posiłek jaki odmawia mój syn no chyba że dostanie chlebek lub jakiś owoc, ja staram się podać kaszkę ale nic z tegocrying dzisiaj nawet 3 łyżeczek nie wziąłcrying

Jakie macie pomysły na śniadanko? bo z obiadami nei mam problemów a śniadanie to moja zmora bo trzeba wygramolić się z łóżka sad
          • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 23.04.16, 22:10
            Mamastasia jeśli nie lubi kaszek to na kolację dawałabym zupę warzywną, we Francji wieczorem dzieci jedzą ciepłą zupę np z cukinii. Na śniadanko nie wiem czy chciałby płatki jaglane z jogurtem i owocem? Albo owsiankę z bananem, nie papkowatą kaszkę tylko coś bardziej z konsystencją. A może naleśnik z bananem? To od obiadu nic nie je do wieczora? A chlebek jak dajesz? Kromka/kwadraciki z masłem? Ja i tak i tak ale woli kwadraciki, na to hummus-pasta z ciecierzycy.
          • bramboo Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 24.04.16, 10:54
            moje na śniadanie jedzą jaglankę/ owsiankę/ płatki orkiszowe z owocami.

• maagda13 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 24.04.16, 17:38
            1) Polecam 'nocną owsiankę' wink Wieczorem zalewasz płatki owsiane wodą (nie za dużo wody, do poziomu płatków, można użyć mleka roślinnego), rano podgrzewasz, np. w mikrofalówce, możesz dodać odrobinę tłuszczu, do tego ja daję banana i czasem inne owoce.
            2) Płatki owsiane pół na pół z kaszą jaglaną, gotowane na wodzie (to zajmuje ooło 15-20 min), do tego wiórki kokosowe, banan, sliwki suszone.
            3) Wersja ekspresowa - płatki jaglane - wystarczy zalać jogurtem, albo wrzątkiem (nie trzeba ich gotować, zalane jogurtem są bardziej chrupkie). Dodac owoce i gotowe.
            4) Wersja bardzo ekspresowa - serek bieluch z owocami, albo bez dodatków, podany z kromką chleba z masłem
        • leni6 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 23.04.16, 22:55
          Mi nie chodzi o nowości. Z nowościami to zawsze zakładam ze może nie zjeść. Wykruszają mi się tzw. pewniaki. Raz odmówi kaszki a zje nalesika, innym razem nie zje naleśnika, a zje kanapkę z cieciorka itd. Na chwilę obecną jedyne co zawsze zjada to mieso/wedlina, a jeszcze nie dawno było takich rzeczy znacznie więcej sad mleka pije dużo, wróciłam do pracy, wiec kiedy jestem to ssie często bardzo. Ale to odmawianie jedzenia z niania tez występuje.
          • czarmiki Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 24.04.16, 08:19
            nie doczytałamsmile dlatego,że pije więcej mleka odmawia posiłków. tez opiekowałam się dziewczynką piersiową i była taka sama sytuacja, jak mama wróciła z pracy wisiała na piersi dzień i noc i nie chciała nic innego
      • czarmiki Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 24.04.16, 08:14
        leni a macie jeszcze karmienie w nocy?zgodzę się z marellą,że dzieci,które jedzą w nocy i mają częste przekąski po prostu nie są głodne..u nas odkąd córa przestała jeść w nocy w dzień apetyt ma aż za bardzosmile zależy co podajesz w zamian jeżeli coś obiadowego jeśli odmówi obiadu czy kolacji to myślę,że ok
        • leni6 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 24.04.16, 09:22
          Mam karmienia , idę na urlop aa tydzień to może spróbuję z tym coś zrobić.
          • czarmiki Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 24.04.16, 10:02
            a synek łatwo zniósł Twój powrót do pracy?może w ten sposób sobie rekompensuje rozstanie często tak jest po powrocie mamy do pracy,2 karmienia w nocy macie?
            • leni6 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 24.04.16, 12:23
              Tak, to raczej nie jest rekompensata tylko pozostałość po tym miesiącu z problemami. Moje dziecko samo z siebie nie rezygnuje z karmień, trzeba go tego oduczyć.
        • igus-ia Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 26.04.16, 13:05
          Czarniki jak odczułaś karmienie q nocy?
          • czarmiki Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 26.04.16, 13:42
            ja nie oduczałam karmienia,córka sama zrezygnowała,ale wiem,że Marella oduczała kp i babybump, pisały gdzieś o tym, tylko nie pamiętam gdzie..ale najprawdopodobniej w tym wątku albo sen dzieci ur.w lipcu i sierpniu...ale najlepiej jak dziewczyny same Ci napiszą jak tego dokonałysmile
            • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 26.04.16, 15:00
              Ja kp, najlepsze na przesuwanie karmień nocnych było u nas wysyłanie męża-usypiał zamiast dawać pierś. Miałam pobudki koło 22-23, koło 3 i koło 6, jak sie budziła 22-23 to czekałam aż sama zaśnie-przeważnie nie zasypiała, szedł mąż-usypiał, starałam się nie karmić najpierw przed upływem 6h od ostatniego akrmienia, potem 7h, potem 8h, 9h itd. Czyli jak ją uśpił o 22.30 to budziła się np 23.30, znów to samo-czekamy 10-15 min czy zaśnie sama, jak nie-idzie mąż, jak nei uśpi przez jakieś pół godz-dostaje pierś ale jets to juz 45min później niż nawykowo-następnego dnia budziła się troszeczkę później, kolejne karmienie to samo, potem miałam karmienia 0.00 i 4.00, potem 2:00 i 5:00. Od 3 tygodni nie karmię w nocy. Przerwa to około 12-13h. Niestety została mi pobudka nawykowa bo karmiłam koło 5-5.40 w dodatku biorąc do łóżka żeby przysnęła do tej 6.30. Mała jest nauczona jedzenia po 5 i jest ciężko teraz...ech, rano mąż jej nie uśpi o 5.40 bo to za późno...także jak Ci wytrzyma już do 4 to nie karm między 5 a 6 tylko bliżej 6.30...Ja teraz karmię koło 17:45 i potem rano 6.30-6.50. Nad samym ranem też nie rzucam sie na dziecko z piersią jak tylko się obudzi. Idę do kuchni, włączam ekspres, wyciągam masło, idę do jej pokoju daję witaminę d, przewijam, ubieram ciuszki i w salonie karmię. Niecierpliwi się ale pracujemy nad tym wink
              • mamastasia15 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 27.04.16, 19:38
                Dałaś mi nadzieje że można nie karmić w nocy smile Od soboty ( muszę nastawić męża) przesuwam to niekarmienie do 6 godzin obecnie jest 4 h ( mały zasypia pomiędzy 18-19 karmie 30 minut przed planowanym zaśnięciem i je po 4 godzinach, pozniej po 3 h i kolejne karmienie jest o 5 gdzie przeważnie wstajemysad ) Musze zredukować te karmienia mam tylko 3 miesiące- zaraz usłyszę, ze mam dużo czasu , ale nie z moim bezbutelkowym egzemplarzem, który mojego mleka nawet nie chce ani z kubeczka, z łyżeczki broń boże od butelki big_grin
                • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 27.04.16, 21:50
                  Mamastasia masz karmienia nawykowe, 4h po zaśnięciu w wieku 9m tzn on je z przyzwyczajenia, noworodek je w nocy co 3h, także Twój da radę wytrzymać dłużej. Nie masz dużo czasu, im szybciej tym lepiej, to wpływa na jego sen. Czeka na relację po weekendzie jak poszło. Najlepszy będzie mąż-niech usypia na rękach zamiast Ty cycem.
      • babybump Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 25.04.16, 20:24
        leni6 napisała:

> Ehhh, mam wrażenie ze mały je coraz gorzej i nie wiem czy dobrze postępuje. Czy
        > jak wasze dziecko odmówi zjedzenia czegoś to dajecie coś innego zamiast tego ?
        > Czy czekacie do kolejnego posiłku. Ja raczej daje coś innego, nie to ze robie
        > jakiś drugi specjalny posiłek, ale dam coś na szybko co mam gotowego. No i os
        > tatnio synek coraz częściej odmawia zjedzenia posiłku, kiedyś tak nie było.

Nie wiem, czy czytałaś moją odpowiedź na forum Małe Dziecko, post o menu dwulatka.
        Tam podałam link do Ellyn Satter - warte poczytania.
    • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 26.04.16, 15:05
      Jak tam z konsystencją posiłków u Waszych maluchów? My tkwimy w miejscu -ciągle papki. Je mnóstwo smaków-wszystkie warzywa, owoce, zboża, mięso, ryby, jajka, ale zblendowane jak dla bezzębnego, słoiczki te po 4-5miesiącu...
      Jedyne co to gryzie krupki kuku, bagietkę, wafle ryżowe, je ziemniaka, kuskus ale makaronem/brokułem/innymi warzywami/rybą gardzi, bawi się, zrzuca z blatu w przypadku prób BLW, nie połyka jeśli karmię kawałkami w sosie (słoiczki po 7-8mies), nawet banan musi byc blendowany bo gnieciony średnio wchodzi.
      Generalnie nie mogę narzekać bo je wszystko i dużo tylko może jakieś pomysły na konsystencję? smile
      To juz 10 mies, od 4 stoimy w miejscu smile
      • czarmiki Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 26.04.16, 15:20
        u nas kawałki mogą byćsmile wszystko umielismile a jak jej pomieszasz np.trochę zblendujesz a trochę większych kawałków zostawisz nie zje?
        • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 26.04.16, 18:47
          Jak pomieszam- trochę zblenduje a trochę baardzo miękkich typu banan to tak, ale np kawałki ziemniaka, marchewki w sosie-przenigdy wink
          • maagda13 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 28.04.16, 10:29
            A może mocno rozgotowane kawałki warzyw, które w buzi same się rozpadają? Nie chciało mi się blendowac papek, więc od samego pocątku podawałąm własnie tak rozgotowane warzywa, nie trzeba nawet ich żuć smile Mogłabyś wtedy stopniowo zmianiac konsystencję, do nieco twardszej.
    • maagda13 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 26.04.16, 17:14
      Ile posiłków jedzą Wasze dzieci? U nas 11 mies (z końca maja jest), mamy trzy stałe posiłki plus kp (jak mnie nie ma, to nie ma problemu z tym, żeby jeść coś innego zamiast kp). W nocy nie je w ogole, w dzień w pierwszej połowie dnia zjada najwięcej.
      Czy macie jakies pomysły na kolacje? Zupy synowi chyba sie znudziły, do tej pory bardzo często dawałam zupy kremy, ale nastała potrzeba zmiany. Nie chcę dawać codziennie chleba, kasze (normalne, nie kaszki dla niemowląt) jada codziennie do śniadania i obiadu.
      • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 26.04.16, 18:54
        U nas 9m, mamy 5 stałych posiłków + zostało 1 poranne kp, nie je w nocy.
        6.30 kp (bardziej miły rytuał niż posiłek już teraz)
        7:30 150ml mm z kaszką orkiszową- gęste, łyżeczką, + czasem z nami bagietka/chleb razowy/jabłko w gryzaku
        11:00 owoce 125ml
        13:00 zupka 190ml,
        16:00 owoce 125ml , czasem chrupek kuku/wafel ryżowy
        18:00 180ml mm z kaszką jaglaną- gęste, łyżeczką

U nas kolacje to kaszki. Jeśli nie chcesz chleba i kaszek to może omlet/jajecznica/naleśnik z mąki gryczanej?
        • maagda13 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 26.04.16, 19:59
          A moglabys mi podać przepis na nalesniki z maki gryczanej? Podejrzewam, ze z mniejsza iloscia plynu/gestym ciastem mozna z tego rowniez placuszki upiec? W jakiej formie podajesz owoce? Nie przejda u nas jablka i gruszki, ale moze chodzi wlasnie o forme podania (banany, jagody, maliny, truskami uwielbia). Aaa wlasnie mi sie przypomnialo, ze przeciez mozna zrobic ryz z jablkiem wink a egzotyczne owoce typu melon, arbuz, ananas mozna podac w wiekszej ilosci?
          • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 27.04.16, 10:09
            właśnie taki naleśnik/placuszke zrobiłam z tego przepisu: kuchniabobasa.pl/nalesniki-dla-niemowlaka-po-8-miesiacu/
            Owoce-słoiczki Hipp lub w siateczce banan/jagłko/gruszka, do rączki maliny.
            11 mies to spokojnie bym podawała juz melona i arbuza. Ananasa nie jemy i za twardy dla mojej córki.
            • maagda13 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 27.04.16, 12:09
              To akurat jest z mąki kukurydzianej, ale nawet dla mnie lepiej, bo swego czasu kupiłam mąką kukurydzianą(z zamiarem upieczenia chleba kukurydzianego), ale zalega mi w szafce. Od siebie dodam, że bardzo smaczne wychodzą placuszki z mąki pszennej zwykłej, lub chlebowej (t. 750) z jajkiem, jogurtem i bananem. Proporcje wymierzam 'na oko', ciasto musi mieć konsystencję gęstej śmietany (gestsze, niż to do naleśników).
              • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 27.04.16, 15:02
                Moja właśnie tego naleśnika zrzuciła z krzesełka smile Zjadła za to risotto Hipp z kawałkami ryżu.
                Mam teraz focus na kawałki. Chcę jej proponowac rzeczy z ryzem i kuskusem.
                Macie jakiś pomysł na risotto dla niemowlaka? Myślę żeby zrobić może taką zapiekankę:
                www.jadlonomia.com/przepisy/wegetarianski-shepherds-pie/
                • maagda13 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 27.04.16, 18:01
                  Nie spodziewalam soe, ale synowi zasmakowal ryz brazowy ze szpinakiem. Podsmaza sie szpinak, zalewa woda. Do gotujacej sie wody dodaje sie ryz (trzeba zachowac propprcje szklanka ryzu - dwie szklanki wody). Jak ryz sie ugotuje, to dodaje sie serek bialy kanapkowy typu bieluch i ziola. Sobie dodatkowo posypuje feta smile wszystko robie na oko, ale jak cos to moge odszukac link do przepisu.
                  • mamastasia15 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 27.04.16, 19:40
                    poproszę o linkwink
                    • maagda13 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 28.04.16, 10:15
                      Oto i on wink www.olgasmile.com/ryz-ze-szpinakiem.html
                      Zainsprowałam sie przepisem na placki kukurydziane. Zmieniłam go trochę, zamiast mm użyłam jogurtu naturalnego, zamiast żółtka - całe jajko. Dodałam posiekane suszone sliwki. Proporcje składników - 'na oko' smile Placuszki zasmakowały synowi, na pewno jeszcze powtórzę.
                      • mamastasia15 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 28.04.16, 12:42
                        super dziękuję smile może mu zasmakuje, chociaż naleśników z kaszki mannej nie ruszył he he smile Ale szpinak to jego ulubione daniewink
      • maagda13 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 28.04.16, 10:23
        U nas również przyjęła się zapiekanka makaronowa (w wersji dla dorosłych dodaję jeszcze fetę i sos beszamelowy zamiast jajka): makaron lekko podgotowany umieściłam w naczyniu natłuszczonym masłem, zalałam jajkiem roztrzepanym z ziołami prowansalskimi, na to wyłożyłam podduszony szpinak, dosyć grubą warstwę, starłam trochę sera żółtego, ułożyłam cienkie plasterki pomidora i do piekarnika na około pół godziny. Synowi zasmakowało.
        Kolejnym hitem jest makaron pełnoziarnisty rozgotowany na miekko, podany z warzywami (gotuje makaron i warzywa w jednym garnku, odsączam i doprawiam oliwą).
        • mamastasia15 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 28.04.16, 12:41
          magda a ten ser roztopiony nie jest za ciężki dla maluszka?smile
          • maagda13 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 28.04.16, 13:14
            Odrobinke dałam, dla smaku smile doslownie kilka wiórków. Na razie jeszcze nie podaję tak normalnie zoltego sera? Rowniez ze wzgledu na to, ze jest dosyc slony.
            • maagda13 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 28.04.16, 13:16
              Mialo byc bez pytajnika, ze nie podaje zoltego sera smile
        • mamastasia15 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 28.04.16, 12:45
          A dawałyście może maluszką już fete?smile I może ktoś wie od jakiego wieku mogę dać np wątróbkę kurzą? Bo kupiłam kurkę od rolnika i zastanawiam się czy schrupać ją sama czy mogę podać małemu , a jeśli ktoś ma jakiś przepis też nie pogardzę na wątróbkę i mięsko z króliczkawink
    • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 03.05.16, 20:34
      U nas etap grudek i jedzenie 2 dań.
      Zupka przed drugą drzemką, drugie danie po drugiej drzemce.
      Zupkę krem mamy z mężem na kolację a drugie danie to jest nasze drugie danie takie w formie ryżu/kuskusu z warzywami, sosem, ciecierzycą itp. Wcina aż miło. Także zamiast słoików i papek domowe jedzenie. Na śniadania też owsianka z tartym jabłkiem zamiast kaszki czy słoiczka owoców.
      Także postęp jest smile
      • ecosin-22-07 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 04.05.16, 20:10
        Marella elegancko! Zazdraszczam wink u nas lipa z jedzeniem do tego wzrost 78cm i tylko 8,5kg.. Znowu za mało do wzrostu, ale już sobie nie wyobrażam wciskać więcej niż do tej pory, ciężki temat..
        • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 04.05.16, 21:25
          Moja też szczupła, 75 cm, waga 8kg smile , też grube nie jesteśmy a nasze naprawdę dużo jedzą i więcej wcisnąć sie nie da wink Próbuj może te kawałki do sprawdzonych papek dodać np do słoiczka Hipp morele/śliwka dodaj rozmoczone we wrzątku płatki owsiane kilka sztuk, do słoiczka Hipp krem pomidorowy dodaj rozgotowany na maksa ryż. Powolutku po kilka drobiazgów dodawaj do gotowców które lubi.
          • ecosin-22-07 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 09.05.16, 20:08
            Super patent smile
    • at-ia Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 09.05.16, 23:50
      Jak u Was z owocami, dajecie sklepowe?
      U nas banan jest ok, ale już np gruszka czy śliwka uczulają mimo, że je je ze skoczków i jest ok. Jak mi się trafiły swojskie od znajomych to też było dobrze. Na sklepowe mrożonki też źle reaguje, a
      jabłka z mojego ogrodu już mu się przejadły sad
      Co dajecie swoim dzieciaczkom?
      • mamastasia15 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 10.05.16, 08:19
        U nas hitem był i jest banan, daje kiwi, jabłka, mam mrożone jagody, borowke amerykanska oraz malinki. Daje morele i brzoskwinie z jompotow. Świeże kupujemy w sklepie i nic mu nie jest, może gruszkę spożyć , umyj porządnie i grubej obierz?
    • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 22.05.16, 21:31
      Jak tam postępy z jedzeniem dziewczyny?

U nas chyba idzie dolna dwójka bo już 2 raz odmówiła jedzenia łyżeczką. Wczoraj kolacji, dziś obiadu. W zamian dałam coś twardego i chętnie wzięła-żeby pomasować dziąsło np kawałek chleba, ciasteczko orkiszowe, wafel ryżowy-zapychacze ale serio nic nie chciała.

U nas 10m, 5 stałych posiłków, kp odstawione
      7:00 150-180ml mm z kaszką orkiszową/jaglaną- gęste, łyżeczką, + czasem z nami chleb + szynka
      11:00 owsianka na wodzie z gniecionym bananem/ własnym puree z suszonej śliwki 125ml
      13:00 własna zupka 190-220ml,
      15:30 owoce -pół banana/piecozne jabłko 125ml
      18:00 180ml mm z kaszką jaglaną- gęste, łyżeczką-jak odmawia to plaster szynki, kawałek bagietki.

Z plusów: nie je już słoików, je dużo z naszego stołu.
      Z minusów: nie interesują ją warzywa z BLW...
      • leni6 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 22.05.16, 22:27
        U mnie jest strasznie monotonnie czasem coś spróbuje nowego (oferuje wszystko co ja jem), ale nie na tyle dużo żeby dało się to potraktować jako posiłek. Mamy 4 posiłki niemleczne, najczesciej wygląda to tak: rano kp, ok 8 śniadanie (ser, wedlina, odrobina chleba, oliwka/cieciorka), ok 11.30 warzywa i mięso, ok 14 makaron, jajko, ok 16 kp, ok 18 znów ser/wedlina, przed snem i raz w nocy kp. Ze słodkich rzeczy je tylko rodzynki, daje je w weekendy.
        • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 22.05.16, 23:05
          Muszę zrobić kolejne podejście do jajka. Na twardo dajesz?

Chcę spróbować w najbliższym czasie: szparagi, bób, ogórka kiszonego, maliny, polentę pokrojoną w paski/kostkę
          • czarmiki Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 23.05.16, 09:16
            moja uwielbia jajecznicę na suchej patelni albo z masłem,sadzone,gotowane na twardo też czasami
            odmawia coraz częściej kaszki na kolację szczególnie muszę coś pokombinować w zamian
            • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 24.05.16, 10:14
              Białko ok, żółtko rozbabrała palcami i nie chciała. Posmakowała parówka z dobrym składem.
              • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 24.05.16, 14:52
                Dziś pieczony batat z oliwą i tymiankiem do rączki posmakował i pieczone morele. Będzie kolejne podejście do makaronu-tym razem wstążki.
              • leni6 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 24.05.16, 21:44
                Mój je jajka na twardo, jajecznicy ani sadzonych nie ruszy. Żółto zjada zawsze, a z białkiem jest różnie. Z parówkami tez próbuje, ale maly nie chce jeść (mimo że inne wędliny chętnie je). Lubi maczac parowke w ketchupie i karmić nią mamę wink
        • corsika Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 02.06.16, 20:54
          a jaka wędline dajecie?? ser zółty??
          Cos mi sie zdaje, ze moja ma za monotonne menu. chyba musze ja karmic jak małego człowieka a nei dalej niemowle.
          • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 02.06.16, 22:13
            szynkę drobiową np z z indyka z bdb składem. Ser cheddar dałam ale moja nie toleruje (alergia na mleko) dawaj ze swojego talerza.
          • leni6 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 02.06.16, 22:53
            Ja bym powiedziała ze mój ma monotonnie, najchętniej by sama wedlina i ser własnie jadł. Łyżeczką nic nie da sobie podać ani nic sam nie zje. Każde dziecko jest inne wink

Jeśli chodzi o wedlina to daje najczęściej polędwica, bo najłatwiejsza do gryzienia, czasami szynkę, patrzę zawsze na składy. Z żółtych serów mój najbardziej lubi kozia goude, ale inne podobne sery tez je.
      • babybump Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 24.05.16, 19:37
        marellakarola napisał(a):

> Jak tam postępy z jedzeniem dziewczyny?
        >

Mój od tygodnia znowu dostaje lekarstwo na refluks i jeśli chodzi o jedzenie to mam zupełnie inne dziecko. W końcu je coś więcej niż płynne/papkowe jedzenie i się nie dławi! Ja staram się dawać to, co jemy. Tydzień temu też zmieniłam owsiankę, którą mu dawałam i skończyły się zaparcia!!! Oto przykładowe menu z wczoraj:
        - po pobudce kp
        - po pobudce starszej córki znowu kp
        - śniadanie: owsianka na mleku migdałowym z masłem orzechowym i bananem
        - po śniadaniu kp
        - drzemka
        - po drzemce kp
        - znowu kp
        - znowu kp
        - makaron z sosem bolognese (do mojego sosu dodaję marchewkę i pieczoną paprykę)(makaron ssał, sosu zjadł 4 maciupkie łyżeczki)
        - kp
        - kp
        - kp
        - drzemka
        - jogurt grecki 11% z rozdrobnionym awokado
        - kp
        - kp
        - sen nocny, raz kp w nocy

Mamy postęp smile
        • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 01.06.16, 14:05
          owsiankę też daję codziennie, ja na wodzie z bananem i domowym puree z suszonej śliwki-Twój pomysł. Pycha.
    • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 30.05.16, 10:30
      Polecam zupkę.
      Robię bez pora i blenduję na krem. Mała wcina, soczewicy daję więcej bo zdrowa. Nam też smakuje-oczywiście bardziej doprawiona-z chilli.
      www.mamachef.eu/zupa-z-batatow-z-soczewica-dla-niemowlaka-10-m/

z deserów u nas hitem truskawki zblendowane z mlezkiem kokosowym i bananem
    • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 01.06.16, 14:04
      jakieś przepisy na obiady podrzucicie dziewczyny?
      moja nie chce już zupek, od powrotu z wakacji czyli od 3 tygodni nie daję słoików tylko nasze obiady. Dziś zapiekanka z soczewicy, zjadła tonę:
      www.jadlonomia.com/przepisy/wegetarianski-shepherds-pie/
      polecam
      • maagda13 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 02.06.16, 10:22
        U nas hitem okazał się makaron pełnoziarnisty ze szpinakiam. Makaron gotuję długo, żeby był miękki. Szpinak duszę z masłem, na koniec dodaję bieluch i zioła prowansalskie. Do tego trochę gotowanego indyka. Mnie tez smakowało wink
        Makaron razowy z cukinią pokrojoną w kostke i papryką, polany oliwą i do tego zioła.
        Mnie też brakuje pomysłów, mam kilka zestawów obiadowych dla syna, które gotuję naprzemiennie. Jak akurat gotuję obiad dla całej rodziny, to je to, co my (to by sporo ułatwiło, ale nie gotuję codziennie dla wszystkich).
    • zmeczona_mama83 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 08.06.16, 19:45
      Dawałyście już jogurt naturalny swoim maluchom? Są jakieś ograniczenia wiekowe, od kiedy dawać? Szukałam informacji na ten temat, ale są sprzeczne. Są jakieś specjalne jogurty dla dzieci? I jak to jest z ilością, ile można dziecku dać żeby nie zaszkodziło?
      Mój dostał trochę na spróbowanie i od tamtej pory aż cały się trzęsie na sam widok. Dziś nie chciał zupki warzywnej zjeść a z łyżeczką jogurtu wszystko zjadł wink Tylko nie wiem czy to nie za wcześnie i jak z ilością.
      • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 09.06.16, 09:55
        Zmeczona mamo ja dawałam jogurt naturalny gęsty Bakoma i kozi Pilos z Lidla w 7 czy 8 miesiącu-oba mają bdb skład bez mleka w proszku. Jogurtów dla dzieci nie daję-mają często cukier. Dawałam po 3 łyżeczki, moja ma jakąś alergie na mleko niezdiagnozowaną ale ma więc niestety były wymioty. Co ciekawe ten sam jogurt czy śmietana poddana obróbce termicznej np w muffinach domowej roboty czy zupce przechodzą. Możesz próbować małe ilości.
    • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 17.06.16, 14:45
      Moja dziś kończy 11m
      Hity ostatniego miesiąca to:
      soczewica-w formie zapiekanki
      parówki, szynka
      truskawki -dodane do owsianki albo z bananem-solo oczywiście nie smakują wink

Planuje zrobic budyń żeby gdzieś miała jajko
      alaantkoweblw.pl/domowy-budyn-bananowy/

Jakieś nowości u Was?
      • maagda13 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 17.06.16, 15:01
        Zapomnialam o budyniu! smile chyba dziś ugotuje synowi, bo pomysły na przekąski mi się kończą, a młody ma coraz większy apetyt.
        • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 17.06.16, 15:05
          No mnie już nudzą te desery jabłko-banan-truskawka blendowane...ile można...Moja na podwieczorek ma owoce, dodaję czasme płatki owsiane, olej z kokosa ale to wciąż są papki owocowe, prawie rok skończy a tylko owoce w siateczce lub zblendowane...czas na coś nowego-może ten budyń właśnie. Aha np racuchy z jabłkiem bezcukrowe przechodzą.
          • maagda13 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 24.06.16, 10:07
            Zrobiłam udanego ale bez banana. Szklanka mleka, łyżka skrobii trochę masła i całe jajko. Chyba smakowało smile u nas hit to cos ala'sernik na zimno z truskawkami. Robię go bez cukru z odrobina miodu, blenduje pół na pół jogurt grecki i twarog z truskawkami, usztywniam zelatyna (dwie płaskie łyżeczki na 500 ml masy).
            • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 24.06.16, 10:35
              U nas ten domowy budyń to niewypał-nie smakował ani mi ani córce (robiłam na mm bo uczulona na mleko) u nas panacotta z kaszą manną i truskawkami na mm przechodzi. Miodu nie daję. Polubiła masło orzechowe Sante. Kabanos też posmakował ale rzadko daję szynkę i kabanosa bo jednak dużo soli zawierają.
      • babybump Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 17.06.16, 18:39
        Ja zrobiam budyń, ale z paczki Winiary hehe....Dostałam w prezencie, chodził za mną od dawna. Najpierw starsza córka się przyłasiła, to dostała, no a potem synek przywędrował i tylko am am am am i ryk am am, no to dałam. Zajadał się, że aż mu się uszy trzęsły. Nawet nie chcę patrzeć na skład tego budyniu.
      • leni6 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 17.06.16, 18:57
        Ja próbuje mojego do parówek przekonać i zupełnie bez sukcesu, za to kabanosy zjada.
        • babybump Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 17.06.16, 19:55
          My mojej córce ostatnio daliśmy parówki i jest to w tej chwili jej ulubiona 'potrawa'. Wczoraj na lunch zjadła 4!!!!
          • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 17.06.16, 20:48
            O kurde 4 parówki, dużo. smile Moja po 210 mm z kaszka zmieści jeszcze tylko pół parówki smile
            Kabanosy - muszę poszukać z dobrym składem i myślę że może być hit. Dzięki.
            • ecosin-22-07 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 26.06.16, 08:42
              Ktore kabanosy dajecie?
              Ja parowki Piratki z Lidla, są małe i mają dobry skład. Chciałam cielęce dać, ale pluła wink
              • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 26.06.16, 09:10
                Kabanosy i parówki z takiego sklepu mięsnego Bacowka. Chyba tylko u nas jest. Bdb skład.
              • leni6 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 26.06.16, 11:12
                Ja daje takie jak sama lubie tj. Krakusa, takiego w większych opakowaniach, bo są bardziej suche.
    • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 26.06.16, 22:48
      pomysł na rybę:

www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/bataty/burgery_z_lososiem_batatami_kaszajaglana/przepis.html

moja lubi róże pulpety więc myślę, że zje, ryby solo nie zje.
    • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 01.07.16, 09:58
      U nas przechodzi ostatnio dodawanie jogurtu greckiego i masła orzechowego do owsianki-dzięki Baby. Bo miała czerwone plamy po mleku ale pediatra polecił oswajać w okolicy roku i daję po pół łyżeczki i chyba wyrasta z tej nietolerancji. W ogóle wafle ryżowy z masłem orzechowym to hit-zlizuje to masło smile
      Poza tym brzoskwinie te płaskie typu ufo-łatwo utrzymać w małej rączce-uwielbia.
      • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 01.07.16, 10:28
        albo ten banan z masłem orzechowym:
        alwaysfit.pl/zdrowy-deser-banan-z-maslem-orzechowym/
      • bramboo Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 07.07.16, 10:29
        marella jakie masło orzechowe kupujesz?
        • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 07.07.16, 10:41
          Sante.
          • igus-ia Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 12.07.16, 15:45
            A gdzie mogę kupić takie masło?
            • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 12.07.16, 16:43
              W markecie np Auchan.
            • babybump Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 12.07.16, 19:00
              Kup jakiekolwiek masło, które w swoim składzie ma 100% orzechów i nic więcej. Zadnego innego składnika. Często jest widoczna warstwa oleju na górze, ale to się po prostu wszystko miesza (najlepiej nożem).
              Jeśli masz dobry blender, to sama możesz zrobić.
      • babybump Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 12.07.16, 18:58
        A nie ma sprawy. Jak zostaje nam owsianka ze śniadania, to potem na kolację dodaję do niej jogurt grecki i dzieci jedzą aż im się uszy trzęsą wink
    • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 20.07.16, 09:58
      Podajecie kakao? Ja wprowadziłam łyżeczkę miodu do 2 śniadania (je np jogurt grecki z płatkami owsianymi, morelami, i miodem) i tak myślę czy potrzbne to kakao np do babeczek? Robię takie placki z bananaem albo babeczki z owocami bez cukru żeby gdzieś jajko było. Mleka w żadnej postaci nie wypije więc typowe kakao odpada. Mleko kozie/krowie wprowadziłam do owsianki zamiennie z jogurtem i jest ok ale je łyżeczką, nigdy pic nic poza piersią i wodą nie chciała.
    • leni6 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 31.07.16, 18:00
      Pewnie nie jest to dobry przykład zdrowej niemowlęce diety, ale synek mnie tak zadziwił dziś, że się z wami podzielę. Przyjechali do nas dziś tesciowie i przywieźli na obiad pierogi z mięsem, teściowa z wielką nadzieją ze wnuczek zje. Nadzieje studzilismy, bo mały bardzo mało potraw jada. Siadamy do obiadu, synek dostaje pieroga i natychmiast wkłada do buzi (co jest rzadkie), niestety zaraz wypluwa. Więc je sobie suchy makaron na obiad (byliśmy przygotowani na to ze nie zje pierogow) i troche samego miesa wyjetego z pieroga. W pewnym momencie zauważa coś na stole i zaczyna sie domagać - jest to smażony boczek z cebula. Jako że generalnie daje synkowi spróbować wszystko co jemy, to daje i to, zakładając że i tak nie zje. Od momentu spróbowania boczku wszystko inne przestało istnieć i domagał się tylko tego :]
      • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 31.07.16, 18:08
        He he dobre! Moja zjadła wczoraj i dziś domowe kimchi - pikantne koreańskie kiszone warzywa z ryżem...
        • ecosin-22-07 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 31.07.16, 21:21
          U nas ostatnio ogórek kiszony smile dostała do ręki i zjadła prawie cały, mina czasem kwaśna ale był pyszny! Dziś ogórek świeży smile lubi chrupać!
      • babybump Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 31.07.16, 23:09
        Moja córka też uwielbia smażony boczek i zaczęła jeść w wieku Twojego synka. Widzę, że lubi rzeczy bardzo słone. Może dlatego, że my nie używamy soli, więc jak dorwie coś słonego to jest jak jakaś nowość?
        • babybump Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 31.07.16, 23:09
          Mój w końcu je pieczywo, ale tylko w formie tosta.
          • leni6 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 01.08.16, 06:43
            Mój synek je pieczywo tylko poza domem jesli dostanie tylko bułkę z jakiegoś powodu, w domu pieczywem rzuca i czeka na cos innego (wędlinę). Taka sama sytuacje mamy z parówkami.
    • marellakarola Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 30.08.16, 09:51
      Może mały up-date jak wygląda Wasz jadłospis -głównie interesuje mnie ten na 1 drzemce?

U nas:
      śniadanie w domu 7 kaszka z mm, z rodzicami przy stole kromka razowa z serem kozim
      drugie śniadanie w żłobku 10 jogurt + owoc / w weekend w domu owsianka
      obiad w żłobku 13.30
      podwieczorek w domu 15:30-brzoskwinia ufo/winogrona lub gruszka
      kolacja w domu 16.30 kaszka z mm-mało zjada

Kiedyś wychodziło mi lepiej jak były 2 drzemki, teraz ciężko mi zmieścić obiad, podwieczorek i kolację,czasem więc owoc proponuję po obiedzie. Jakoś mało mi się tego wydaje. Jakieś rady?
      • tanja8 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 30.08.16, 10:26
        My mamy nieplanowaną jedną drzemkę, ale rozkład na razie jak na dwóch. I mój je więcej rano, potem przystopowuje. Często tuż przed posiłkiem histeria, że on już taki głodny.

7:00 piersi dwie, pewnie by ich nie było jakbym dala od razu jedzenie stałe
        7:20/40 chłodna owsianka z owocami i jogurtem lub masłem orzechowym
        9:30 kromka chleba własnej roboty ale mała może 5x5 z serem lub wedliną
        10-11 drzemka
        12 lunch - kasza z warzywami lub risotto lub zupa lub jajecznica z warzywem (czasem daje wcześniej ale nie jest jeszcze głodny)
        (nie wiem jak rozłożyć te ranne posiłki jak drzemka będzie później, bliżej 11, chyba chlebek dam po prostu później, ew dam coś więcej i lunch po drzemce mam nadzieje bliżej 13
        14/14:30 owoce np. maliny lub gruszka, brzoskwinia i jogurt
        15 kładę na drzemkę lub odpoczynek do 16
        16:30-17:30 obiadokolacja - pulpet lub plaster schab lub ryba z kaszą i warzywami , pora zależy od snu, o dziwo jak nie śpi na D2 to jest głodny wcześniej i zdążę mu podać obiad zanim go kąpiemy ok 16:50/17.
        Czasem jak jest bardzo głodny a nie mam jeszcze obiadu to daję mu wafla różowego albo pół gruszki.
        Przed kąpielą (17 lub 18 w zależności od D2) jest jeszcze wieczorna pierś, ale tutaj je przez 2min i mamy 6-10min przytulania i rodzinnego przewalania i łaskotania na łóżku.
        Sen różnie ok 17:20-17:30 bez D2 lub ok 19 (obiad wtedy ok 17 i potem już tylko pierś)

• tanja8 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 30.08.16, 10:35
          Mam jeszcze kryzys gotowania. Odkąd wypada druga drzemka to nie wyrabiam się z naszym obiadem, często coś zamawiamy, dostajemy od rodziców co się nie nadaje głównie przez przyprawy dla synka. Albo np. miewa bóle brzuszka po cebuli lub czosnku lub papryce. Potem robię jakieś mikro porcje dla niego, albo coś co mu nie smakuje. Juz to kiedyś napisałam, że nie mam zmysłu do łączenia smaków i wolę z przepisu gotować, muszę dorwać jakąś fajną książkę z potrawami dla całej rodziny. Synek też przestał lubić zielone warzywa i buraczki. Może też kwestia braku wyrazistego smaku.
      • jaki.login Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 30.08.16, 20:19
        Odpisywalam na forum Male dziecko, przeklejam ponizej. Od przyszlego tygodnia zaczynamy przygode ze zlobkiem, planuje zostawic w domu poranna i wieczorna butle oraz kolacje - jak bedzie to sie okaze wink

=====
        U nas (13m) aktualnie wyglada to tak:
        7.00 - 8.00 - ok 150ml mm (butla)
        9.00 - 10.00 - sniadanie (jogurt+wedlina+pomidor+kromka, albo parowka+kromka+pomidor, itp czasem omlet z jajka albo placki z owocami, ale aktualnie wypial sie na jajo)
        11.00 - 14.00 - drzemka (1.5-2.5h)
        13.00 - 14.00 - obiad (gotowane warzywa+mieso, albo zupa, albo makaron z sosem - generalnie normalne obiady tylko "zdrowsze" wersje)
        16.00 - 17.00 - jakis owoc
        17.00 - 18.00 - kolacja (kaszka albo platki na mm z owocami)
        18.30 - 19.30 - 150ml mm

Z uwagi na alergie/nietolerancje nie podajemy jeszcze nic poza jogurtem od krowy i kilku owocow postkowych. Poza tym je normalnie wszystko (oczywiscie zdrowo).
        • jaki.login Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 30.08.16, 20:25
          Aaa, my przy tej jednej drzemce chodzimy spac kolo 19.00, ostatnio tez zamienilam butle wieczorna, ktora byla po kapieli i myciu zebow na bajke na dobranoc (mm pije przed kapiela i mycie zebow nabiera sensu).

Staralam sie przez ostatnie kilka tygodni dopasowac do zlobkowego planu, ale jak bedzie to okaze sie w praktyce.

Pozdrawiam
          • ecosin-22-07 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 05.09.16, 21:58
            Kurcze tak Was czytam i u nas zero planu dnia big_grin tzn są trzy stałe. Pierwsza to mleko 150ml o 7 (od kilku dni płacz, ze mało) za 5-10 min zaczyna się druga stała: jedzenie przez caly dzień wink zaczynając od kromki z czymś (ser kozi, wedlinka) lub moja kromka z serem zoltym i ogórkiem, za troche parówka, po drzemce owsianka z owocami lub jajecznica, do tego ukradnie niani jej śniadanie wink przed drugą drzemką jeszcze jakiś obiadek, albo pulpet, albo ziemniaki i owoce, po drzemce zjada mi pół obiadu big_grin ogórka świeżego, kawałek papryki, i trzecia stała to mleko na noc 180-210ml.
            W sumie to mamy czwartą stałą bo jeszcze chrupki kukurydziane, potrafi zjeść 5szt na raz, i da! Da! A po chrupkach wypić 210 mleka..
            I nogi jak patyczki wink
            • bramboo Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 26.09.16, 06:18
              hahaha to tak jak u mniesmile z małą różnicą- mleka już nie chcą,jakieś 50ml wypijają rano ze 120ml przygotowanych... a reszta podobna-nie wiem gdzie im się to wszystko mieści big_grin
    • janecek Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 02.11.16, 19:48
      Hej dziewczyny!Czy wydzielacie porcje dla swoich już ponad rocznych dzieci? Mój syn ma 15 mcy i ostatnimi tygodniami potrafi zjeść duuzo. Fakt że miesiąc temu zaczął chodzić, wcześniej co prawda intensywnie raczkował, ale ostatnio zadziwia mnie jego apetyt. Co chwile woła am. Dajecie na każde zawołanie? Ograniczacie porcje? Syn waży 10.300kg więc OK. Ma strasznie wydety brzuszek po kazdym posiłku. Robi dużo kup. Przykładowo na sniadanie zjada szklankę kaszki jaglanej, owsianki, dosyć gęstej (robię z 6 łyżeczek plus owoce). Ostatnio często mu brakuje i dokarmiam go chlebkiem. Potem podje jeszcze mojego sniadania, potem zupa dosyć spora porcja, taka połowę dorosłej porcji, jakieś 3/4 szklanki (dosyć gęsta, chyba że rosół). Potem drugie danie - potrafi zjeść 2 ziemniaki średnie plus jakies mięsko, ryba i ogórek np. Gdzies jeszcze pomiedzy jakis banan. Jak nie zje drugiego dania to daje mu jogurt grecki z bananem i amarantusem, też dosyć solidna porcja.
      • janecek Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 02.11.16, 19:51
        A brzucholek ma spoory. Przy jego małym ciałku smiesznie to wygląda.
        Acha, ze slodyczy to je tylko ciasto domowe, jakies 2 razy w tygodniu, normalne, drożdzówka, szarlotka, biszkopcik.
        • tanja8 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 02.11.16, 20:32
          U mojego było odwrotnie wink Zaczął chodzić i przestał pięknie jeść. Chyba już z tego okresu wychodzimy i wraca apetyt. Także dzieci są różne wink Jak mieliśmy taki okres "jadłbym cały dzień" to za radą dziewczyn zwróciłam uwagę na jakość posiłków w tym zwłaszcza ilość tłuszczów. Wdrożyłam masło orzechowe 100%, jogurt grecki 2xdz po ok 100ml, więcej masła. I zadziałało. Za mało tłuszczu w diecie może też powodować biegunkę pędraków (piszesz, że dużo kup). Przyjrzyj się posilkom pod tym kątem. Mój synek jadł wtedy zdrowo - warzywa, kasze, ale musiał zjeść tego sporo aby się nasycić.

Teraz (14,5msc) synek je 5x dziennie, rano owsianke z jogurtem i owocami. Potem przed drzemką zupkę warzywna lub jajecznice i czasem to nie wystarczy, muszę coś tutaj zmienić. Po drzemce zje tylko owoc najchętniej jablko. Ok 16-16:30 drugie danie plus owoc. I jeszcze kolacja, która musze dopracować. Brakuje mi źródeł wapnia w diecie. Nad tym się teraz głowie odkąd synek ma humory i odmówił twarozku.
          • tanja8 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 02.11.16, 20:55
            Jeszcze jedno, póki jest głodny to dostaje dalej jedzenie. Chyba, że jest to sok/kompot -ograniczam do 100ml max na dobę co kilka dni, zawsze chce go więcej albo jeśli chodzi o owoce - np. nie daję więcej niż całego banana lub racuchy -max 3. Jak chce wtedy jeszcze to daję inne, zdrowsze jedzenie.
            • janecek Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 02.11.16, 21:10
              Pierwsze słyszę o tej biegunce pędraków. Już zgłębiam temat, ale z tego co czytam to jedynie powinnam wywalić z diety jabłka, których je troszkę, ale nie za dużo (2 łyżeczki codziennie do kaszki). Reszta owoców które je chyba ok,maliny, truskawki,jagody.Mam masło orzechowe ale je raz na tydzień, tak więc zwiększymy dawkę.I jogurt grecki codziennie będę dawać. Pije herbatkęzsuszonych owoców,tj jabłek,hibiskusa i malin. Ale cienką. Dobrze że banany można.
              Kupy nie dość że często to bardzo śmierdzące!
              Dzięki!
              • janecek Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 09.11.16, 09:15
                Hej dziewczyny. Zwracam sie znowu do was z prosba o rade. Jakos nie mam zaufania do lekarzy jesli chodzi o moje dziecko ale moze tym razem ja nie mam racji a lekarka dobrze mowi. Moj syn 15mcy miesiac temu mial biegunke przez tydzien, odparzenia, fioletowanie, placz... ehh. Potem zaczely sie maziste i meega smrodliwe kupki, ale juz odparzen nie bylo ani typowej biegunki. Syn czul sie dobrze. Te kupki trwaja do dzisiaj.Dlatego poszlam skonsultowac to z lekarzem a konkretnie chcialam zrobic mu badanie kalu i moczu. Ale lekarka tego nie zlecila ale dala skier do gastrologa. W sumie dobrze. Jestesmy po wizycie i lekarka gastrolog, wiekowa juz wiec ma doswiadzenie postawila wstepna diagnoze nietolerancja cukru mlecznego, czyli laktozy. Od dawna juz synek je takie produkty jak ponizej, z tym ze wczesniej zblendowane teraz juz pokrojone:
                Sniadanie to platki blyskawiczne jaglane 3x w tyg, 2 x platki owsiane, 1x manna, 1 raz jajecznica z pszennym chlebem. Do kaszki zawsze daje 2 lyzeczki jablka plus inne owoce na zmiane tj. truskawki, maliny, porzeczki ( z wlassnego ogrodu), mango, banan, suszona zurawina i sliwka. Do kaszki daje ciutke masla zwyklego lub orzechowego. Drugi posilek to czesto banan lub jablko, potem zupa. Od dluzszego czasu jemy juz te same zupy. Czesc z nich jest zabielana mikro iloscia smietany: ogirkowa, pomidorowa, brokulowa,z siczewicy, krupnik, ponadto rosol. Na drugie zwykle je ziemniaki tez czesto z maslem, ogorek kiszony, jakis kurczak, krolik (swoje) lub dorsz, buraki. Czasem makaron z warzywami,brokuly, marchew por, cukinia, kotleciki jaglane. 1 na 2 tyg robie nalesniki z serem bialym. Czasem w ciagu dnia zje chleb z maslem. Wieczorem jogurt grecki z amarantusem 1-2x w tyg bo zwykle obiad je o16.30 i juz pozniej glodny nie jest. Duzo tych rzeczy mam swoich, mieso, pomidory, jaja, warzywa z dzialki, chleb pieke sama. Na deser pieke biszkopt z jablkiem. Czasem tez pieke w domu drozdzowke i szarlotke to tez jak jest nie howam przed synem.
                Pani doktor zganila mnie za maslo i jogurt grecki. Jemy to juz co najmniej od 5 mcy. No to Ok nie bede podawac przez miesiac (do nast wizyty) jezeli rzeczywiscie ma nietolerancje laktozy. Zabronila dawac owocow innych niz jablko i banan. Chwycila sie za glowe zetyle podaje rodzajow owocow 15 miesiecznemu dziecku... No ok, ogranicze owoce do banan i jablka. Zalecila probiotyki. OK podaje codzienie. Ale zalecila tez kaszke sinlac zamiast moich zdrowych kaszek jaglanej i owsianej... Tego nie moge poki co strawic, bo ta kaszka sinlac jest mdla i slodka i boje aie ze syn sie przyzwyczai do slodkiego i potem moich kaszek nie zje. Ma co prawda witaminy, probiotyki ale podaje mu je osobno. Z racji ze ta kaszka to w duzej mierze kaszka ryzowa to chcialabymdodac do jadlospisu platki ryzowe lub kleik 3 x w tyg. Fakt ryz dobrze robi na biegunke. Ale nie chcialbym rezygnowac z tradycyjnych moivh kaszek wiec 2 x w tyg chcialabym dawac jaglanke , 1x owsianke i raz jajecznice z chlebem. Zamiast tej Sinlac ... Co myslicie?Sa to proste produkty bez konserwantow i cukruwiec chyba lepsze...
                Lekarka pocieszyla mnie jednak zaleceniem zeby karmic poersia duzo.. Uff. Ale nie dluzej niz 2 lata hehe. No ale prztnajmniej jest pro kp a nie jak moja pediatra 6m i koniec.
                Powiedzcie prosze co o tym wszystkim myslicie?Czy powinnam dawac ten Sinlac a matczyna ambicje o karmieniu dziecka domowym jedzeniem schowac w kieszen?I ogolnie, moze mialyscie podobny problem z dzieckiem?
                • janecek Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 09.11.16, 09:33
                  Acha. Do picia cienka herbata z suszonych owocow, zurawiny, malin, jablek z rossmanna.
                  • tanja8 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 09.11.16, 13:36
                    Nie miałabym zaufania do tego gastrologa. Starszy wiek nie zawsze jest zaletą, niestety ktoś może być nie na bieżąco. Moim zdaniem domowe jedzenie jest jednak lepsze, a nagła nietolerancja mleka też, może być przejściowa po biegunce. Probiotyki to dobry pomysł. możesz ograniczyć ilość owoców w diecie, zwłaszcza drobnopestkowych i takich po których kupka jest bardziej śmierdząca. Możesz też jak karmisz piersią ograniczyć nabiał, bo może to przejściowa nietolerancja. Ale co złego w kasach, owsianych to nie wiem. Możesz robić na wodzie, dodać swoje mleko. A rozmawiałas o biegunce pędraków?
                    • janecek Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 09.11.16, 15:42
                      Nie rozmawialam, nie chcialam sie wcinac z tym tematem bo widzialam ze kobieta nie tolerowala wogole sposobu mojego zywienia. No i poszla wogole wdrugim kierunku bo wywalila maslo i jogurt grecki z jadlospisu, czyli to co powjnno sie znalezc w jadlospisie w przypadku biegunki pedrakow. Niestety ani pediara ani gastrolog nie zlecily badania kupki/moczu. Wydawaloby mi sie ze od tego trzeba zaczac a tu niespodzianka.
                      • janecek Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 09.11.16, 15:48
                        Ja prawie wogole nabialu nie jem. Zwykle jest to 4 platerki sera zoltego na tydzien i jeden jogurt na tydzien i kilka nalesnikow co 2 tyg. Wiec to chyba nie duzo. Kupilam sobie jednak wczoraj mleko bez laktozy z biedronki i od dzisiaj planowalam jesc na sniadanie codziennie. Skoro bez laktozy to chyba moge?
                        • tanja8 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 09.11.16, 18:15
                          Chodziło mi o to żeby dziecku ograniczyć nabiał w diecie, bo i tak dostaje Twoje mleko. Twoja dieta nie ma znaczenia. Może być po biegunce przejsciową nietolerancja laktozy. Wtedy ograniczyć zewnętrzne źródła laktozy, jest Twoje mleko jako źródło wapnia, ale podawać delicol, to powinno pomóc. Jak się unormuje stolec to odstawić delicol, włączyć nabiał. Ale wiesz, to fajnie usłyszeć od lekarza, nie wiem czy bym tak zrobiła przeczytawszy na forum w necie. Może wróć do swojego pediatry i skonsultuj się jeszcze raz. Jeśli Twoja pediatra akceptuje Waszą dietę to powinna mieć też krytyczne uwagi do zaleceń gastrologa, może zleci też kał.
                          • janecek Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 10.11.16, 08:02
                            Myślę że się wybiorę po skierowanie na badanie kału.
                            Ojej, noc nie przespana wcale, gorączka.. to chyba zęby ale kto wie.
                            Macie jakieś sprawdzone syropy z paracetamolem, te ze zwiększoną dawką? Mam pedicetamol ale jest paskudny, sama bym tego nie wypiła. Podawałam Ibum malinowy, ten zjadał, ale wczoraj nie działał za dobrze. Gorączka nie chciała zejść i chciałam coś kupić z paracetamole, coś smacznego co by następnym razem mogła dać na przemian z ibuprofenem..
                      • janecek Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 09.11.16, 15:50
                        Acha, pani gastrolog mowila ze ja moge jesc mleko i nabial karmiac piersia.
                        • tanja8 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 09.11.16, 20:12
                          Właśnie zobaczyłam, że ten wątek został przeniesiony z forum Niemowlę na Jedzenie. Nie wiem czy ktoś tu będzie jeszcze poza mną zaglądał.
                          • tanja8 Re: jedzenie dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 09.11.16, 20:15
                            Bardzo się dziwię moderacji, bo wątek nie porusza tematów jakie są podpinane pod forum czyli nie jest o gotowaniu i przepisach, a o wątpliwościach, problemach radach na temat żywienia naszych pociech.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka