Dodaj do ulubionych

wprowadzanie posiłków dla 5 miesięcznej córci

26.07.06, 22:41
Moja Zuzia za 2 dni kończy 4 miesiące i chciałabym zacząć wprowadzać jej inne
posiłki niż mleko z piersi, gdyż za miesiąc wracam do pracy. Prosze napiszcie
jak Wy to robiłyście, od czego zaczynałyście i czy jak podawałyście owoce lub
warzywa (tarte) to czy najpierw je gotowałyści?? Nie chciałabym podawać jej
słoiczków tylko sama gotować, z góry dziękuję za rady, pozdrawiam smile
Obserwuj wątek
    • elkusia Re: wprowadzanie posiłków dla 5 miesięcznej córci 27.07.06, 08:22
      ja zaczynałam od gotowanego, startego jabłka, póżniej starta, gotowana marchew,
      ziemniak,kisiel z jabłka lub porzeczek, brokuły, indyk, brukselka, pietruszka,
      oczywiście stopniowo i pojedyńczo do diety, no i moja była starsza o 4
      miesiące. I nie wiem czy będziesz odciągać pokarm, czy na mleko gotowe, w
      każdym przypadku musisz przyzwyczajać do picia z butelki
    • katkaps Re: wprowadzanie posiłków dla 5 miesięcznej córci 27.07.06, 19:24
      jak moj synek skonczyl 4 miesiace podalam mu jabluszko (tarlam lyzeczka o
      jabluszko) teraz z braku jablek daje te ze sloiczka,ale to jedyny produkt jaki
      daje ze sloiczka.Potem wprowadzilam zupke (gotuje marchewke i ziemniaczki, potem
      wyciagam je i tarkuje, nastepnie wrzucam do wody, gotuje troszke z koperkiem i
      natka pietruszki, ktore pod koniec gotowania wyciagam i dodaje maselka
      ociupinke) i dodam ze czasami daje ociupinke soli za co zostane zlinczowana na
      tym forum, ale moje malenstwo nie lubi niczego co nie ma smaku wink i plul zupka
      dalej niz widzialam a tak wsuwa az mu sie uszy trzesa.Powoli wprowadzaj i
      pojedynczo nowosci,obserwuj maluszka ,jak widzisz ze nic zlego sie nie dzieje to
      rozszerzaj diete smile
      • kuncwotek Re: wprowadzanie posiłków dla 5 miesięcznej córci 27.07.06, 20:38
        ja swojej Zuzi wprowadziłam inne posiłki jak skończyła 6 miesięcy. Najpierw
        kaszki na mleczku modyfikowanym np. BoboVita czy Hipp i jabłuszko skrobane
        łyżeczką. Zaczełam oczywiście od kilku łyżeczek i obserwowałam córeczkę. Na
        banana była uczulona- bolał Ją brzuszek. Zupki gotowałam jednoskładnikowe tj.
        marchwiowa, buraczkowa. Dopiero potem jarzynowe, a po 4 tyfodniach od
        wprowadzenia do menu zupek dodałam mięsko gotowane najpierw osobno a po
        miesiącu już razem. Teraz dodaje wszystko do zupek. Jeżeli chcesz to napisze Ci
        jak zrobić zupke. Ja od samego początku gotuje Zuzance sama. Kupowałam tylko
        różne fajne rzeczy które sama nie portafiłabym zrobić np. owoce z jogurtem
        Hippa. Tak żeby miała jakąś odmiane. Pozdrawiamy Zuzkęwink
          • kuncwotek Re: wprowadzanie posiłków dla 5 miesięcznej córci 28.07.06, 15:15
            pierwsze zupki dla Zuziwink
            Zupka marchwiowa. Obierasz 2 marchewki, ziemniaczka i gotujesz do miękkości.
            Pod koniec gotowania dodajesz albo łyżeczkę kaszki kukurydzianej albo kleiku i
            łyżeczke masełka-prawdziewgo lub oliwę. Gotujesz chwilke i miksujesz. Ponownie
            doprowadzasz do gotowania.
            Zupka buraczkowa. Obierasz buraczka i ścierasz go na tarce. Dodajesz
            pokrokonego w kostkę ziemniaczka oraz (jeżeli chcesz) małą marchewkę. Gotujesz,
            dodajesz kleik lub kaszkę kukurydzianą oraz łyżeczkę masła bądź oliwy.
            Gotujesz, miksujesz i ponownie gotujesz.
            Zupka jarzynowa. Obierasz marchewkę, ziemniaczka, pietruszkę, buraczka ( i go
            ścierasz), dodajesz kawałek pora, możesz dodać małą garść zielonego groszku.
            Warzywa obierasz i kroisz w kostkę. Wszystko gotujesz. Dodajesz kaszki bądź
            kleiku, masełko, miksujesz i znowu gotujesz.
            Ja robię mojej Zuzi zupki na 3 dni. Nigdy nic się nie stało. Przechowuj
            oczywiście w lodówce.
            a tutaj masz fajny link do stronki. tam też są fajne przepisy, rady i produkty
            które możesz podawać swojej córeczce. Pozdrawiam i buzialki
            www.twojadieta.pl/dz.php

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka