Dodaj do ulubionych

dobre przepisy

• Gość edziecko: Alka Re: dobre przepisy - piersi kurczaka a la Waldorf IP: *.* 12.04.02, 12:18
      PIERŚ KURCZAKA A LA WALDORFSkładniki: 0,5 kg piersi kurczaka, 2 łyżki oleju, 850 ml puszka brzoskwiń w syropie, 100 g majonezu, 75 g jogurtu, 200g selera, 200 g jabłek, 100 g orzechów włoskichPiersi kurczaka podsmażyć na mocno rozgrzanym oleju i dopiec pod przykryciem. Mięso wyjąć, a do tłuszczu ze smażenia dodać niewielką ilość soku, sól i pieprz. Wymieszać i zagotować. Tak powstałym sosem zalać mięso i zanim wystygnie parę razy je obrócić.Z majonezu, jogurtu i niewielkiej ilości soku z brzoskwiń przygotować sos, przyprawić solą i pieprzem. Seler i jabłka obrać, zetrzeć na tarce jarzynowej i natychmiast dodać do sosu. Dodać posiekane orzechy, wymieszać i doprawić do smaku. Wszystkie składniki schłodzić pod przykryciem. Sałatkę ułożyć na talerzu. Mięso pokroić ukośnie w plasterki i ułożyć na sałatce. Brzoskwinie pokroić w ósemki i ułożyć wokół sałatki.
    • Gość edziecko: Anita Re: dobre przepisy - obłędne ciasto czekoladowe IP: *.* 12.04.02, 15:29
      Obłędne Ciasto Czekoladowe2 szklanki cukru1 3/4 szklanki mąki3/4 szklanki kakao1 1/2 lyzeczki proszku do pieczenia1 1/2 lyzeczki sody1 lyzeczka soli2 jaja1 szklanka mleka1/2 szklanki oleju2 lyzeczki esencji waniliowej1 szklanka gotujacej wody6 lyzek masla2 2/3 szklanki cukru1/2 szklanki kakao 1/3 szklanki mleka1 lyzeczki esencji waniliowejJak zrobic:1 Piec nagrzac do 350 F. Natluscic forme (ja uzylam raczej sporej formy prostokatnej)2 Wymieszac cukier, make, kakao, proszek dopieczenia, sode i sol w duzej misce. Dodac jaja, mleko, olej i wanilie, ubijac 2 minuty mikserem.Dodac gotujaca wode (ciasto bedzie rzadkie)Wlac ciasto do formy3 Piec 30-40 min - po 30 min sprawdzic patyczkiem czy w srodku suchePo upieczeniu dac ciastu odpoczac 10 min i wyjac z formy albo nie wyjmowac. Wystudzic. Polac polewa.Polewa:Ubic maslo w misce, dodac cukier i kakao na przemian z mlekiem. Dodac wanilie.Mozna dodac wiecej mleka zeby latwo rozsmarowac. Uwaga, polewy wychodzi duzo.Modyfikacje:Ja mialam duzo napoju czekoladowego Nestle z cukrem, ktory chcialam zuzyc i zamiast oddzielnie cukru i kakao dodalam ten napoj. Czyli wyszlo tak:na ciasto:2,3/4 szklanki czekolady w proszku z cukremna polewe:3 z kawalkiem szklanki czekolady w proszkuChyba wyszlo troche bardziej slodkie niz w przepisie, ale pewnie mozna z tym kakaem experymetowac. W kazdym razie ciasto jest absolutnie rewelacyjne i nie ma sie co martwic, ze takie rzadkie.Powodzenia!
    • Gość edziecko: Alka Re: dobre przepisy - kotlety ziemniaczane IP: *.* 15.04.02, 12:40
      KOTLETY ZIEMNIACZANESkładniki: 600 g ziemniaków, 1 cebula, 4 łyżki masła, 60 g kaszy jęczmiennej, 3 jajka, 75 g mąki pszennej, 4 łyżki sezamu, 0,25 l śmietany, sól, pieprzZiemniaki ugotować i gorące przecisnąć przez praskę. Cebulę pokroić w drobną kostkę i zeszklić na 2 łyżkach masła. Dodać kaszę i 0,5 szkl. wody, dusić na małym ogniu ok. 10 min. Odstawić do wystudzenia. Jajka wymieszać z solą i mąką. Z kaszy, jajek i ziemniaków wyrobić ciasto, uformować 8 kotletów, włożyć do wysmarowanej tłuszczem formy, obłożyć wiórkami masła i posypać ziarnem sezamu. Dodać śmietanę do wysokości ok. 1 cm. Piec do uzyskania złotej barwy.
    • Gość edziecko: iwa7 Re: dobre przepisy-kokosanka IP: *.* 26.07.02, 12:04
      Chcę podzielić się z wami przepisem na ciasto kokosowe.Jest pyszne , moje dzieci za nim przepadają.Oto przepis : Ciasto: -300 g mąki -130 g cukru -1 łyżeczka proszku do pieczenia -1 cukier waniliowy -5 żółtek -130 g masła Masa : -5 białek -250 g cukru -1 cukier waniliowy -200 g wiórek kokosowych Dżem do posmarowania. Cukier,masło,żółtka,cukier waniliowy razem utrzeć,potem dodaćproszek do pieczenia i mąkę.Wszystko razem wymieszać.Rozłożyć na blachę i posmarować dżemem.Białka ubić z cukrem waniliowym dodać cukier.Dodać kokos ,wymieszać,wyłożyć masę na ciasto i upiec na małym ogniu ok 30 min. Po upieczeniu polać polewą czekoladową.Życzę smacznego!!
      • Gość edziecko: gaga2 Re: dobre przepisy-kokosanka IP: *.* 08.12.02, 23:11
        Iwonko nawet nie wiesz, że spadłaś mi z nieba. Ja tego przepisu szukam od 10 lat. Tylko jedna cukiernia (mi znana) robi to ciasto i do tej pory nie "wyszedł" od nich ten przepis. Jedyna innowacja to dodanie do wiórek kakao, reszta identyczna. Bardzo się cieszszę że w końcu go zdobyłam. Piekłam już kilka razy SUPER!!!!Dzięki,gaga
    • Gość edziecko: beattta Re: dobre przepisy - Tort ananasowy IP: *.* 18.09.02, 11:58
      Odkurzyłam stary wątek, bo chciałam odwdzięczyć się wszystkim, którzy zamieścili tutaj przepisy. Korzystałam nie raz i jeszcze będę wykorzystywać Wasze kulinarne odkrycia. Podziękowania będą na słodkoTORT ANANASOWYCiasto biszkoptowe:6 jajek18 dag cukru18 dag mąkiczubek łyżeczki proszku do pieczeniacukier waniliowyŻółtka utrzeć z cukrem. Wymieszać z ubitymi białkami. Dodać mąkę, proszek do pieczenia i cukier waniliowy. Całość wymieszać.Piec w temp. 180 C przez około 25 minut (trzeba sprawdzać)Krem ananasowy:1/2 l mlekacukier waniliowy5 żółtek1 szklanka cukru3 czubate łyżeczki mąki pszennejszczypta solikostka masłapuszka ananasówMleko zagotować z cukrem waniliowym. Ostudzić. Żółtka utrzeć z cukrem, mąką i solą i wymieszać z przygotowanym wcześniej mlekiem. Całość wlać do rondla i ugotować cały czas mieszając. Powstały budyń wystudzić. Utrzeć kostkę masła i dodawać powoli budyń (nadal ucierając).Biszkopt przekroić na dwie części. Skropić sokiem z ananasów (około 3 łyżki). Wyłożyć połowę masy na dolny biszkopt. Poukładać ananasy. Przykryć górą biszkoptu. Wyłożyć pozostałą część masy i udekorować ananasami.Wstawić do lodówki.Uwaga!Krem jest słodki, ale palce lizać.Można zamiast ananasów dać brzoskwinie lub mandarynki z puszki.Tym tortem zawsze raczy nas mama mojej koleżanki na jej urodziny. Niedługo się zbliżają :bounce:Pozdrawiam :hello: i życzę smacznegoBeata
      • Gość edziecko: dorian Re: dobre przepisy - naleśniki-cannelloni IP: *.* 19.09.02, 08:50
        zetrzeć na grubej tarce pieczarki i smażyć z przyprawami aż odparuje cały płyn,po wystudzeniu wymieszać ze startym żółtym serem.nałożyć farsz do naleśników i zwinąć układać na blaszce(wyłożonej folią aluminiową i posmarowaną oliwą) zapiekać aż będą lekko chrupiące na wierzchu.musi być wysoka temp.piekarnika. podawać z sosem czosnkowym:pół na pół jogurt nat.i majonez ,przyprawy i zgnieciony czosnek(w ilości jaką kto lubi)sosem polewamy gorące naleśniki na talerzu.polecam bardzo-napiszcie czy smakowało!
    • Gość edziecko: magduś Re: dobre przepisy - prosta sałatka IP: *.* 25.09.02, 14:39
      Prosta i szybka sałatkaSkładniki:puszka czerwonej fasoli250g żółtego sera najlepiej bez dziur1 cebulapapryka w proszkumajonezWykonanie:ser kroimy na sześciany o boku 1,5 cm (mniej więcej)do małej miseczki wsypujemy trochę papryki w proszku (jaką lubicie ostrą lub słodką - ja preferuje tak pół na pół) wrzucamy do tej miski z papryką ser żółty i potrząsamy tak by się ser obtoczył papryką - ja to robię turami i w małej miseczcefasolę odlewamy z zalewy, przelewamy wodą i odsączamycebulę kroimy w drobną kostkęwszystko to (obtoczony papryką ser, fasolę i cebulę)mieszamy razem z majonezem (tak żeby był ale żeby to wszystko w tym nie pływało). Życzę smacznegoMagdusia
    • Gość edziecko: anatom Re: dobre przepisy IP: *.* 02.10.02, 22:10
      Wielkie dzięki za wspaniałe przepisy. Ratujecie mi życie Dziewczyny. Ja mam na razie dwa przepisy, które nieskromnie mówiąc robią furorę na wszystkich imprezach:Ptasie mleczko3 galaretki owocowe o różnych smakach i kolorach, 2 łyżki żelatyny, 1/2 litra śmietany 18 proc. (koniecznie ta), 1/2 szklanki cukru pudru, 1 szklanka mleka, masło do wysmarowania formy.Każdą galaretkę rozpuścić w osobnym naczyniu w połowie przewidzianej w przepisie wody. Przygotować żelatynę, połączyć z gorącym mlekiem, doprowadzić do wrzenia, dodać cukier puder, ostudzić. Galaretki pokroić w kostkę. Formę keksową wysmarować cienko masłem, ułożyć kostki galaretki.Do schłodzonego mleka wlać śmietanę, szybko wymieszać i zalać tym galaretki. Należy uważać żeby śmietana nie była zimna ponieważ zetnie się szybko z mlekiem i będzie się źle "zalewać" galaretki. Ostatnio zrobiłam podwójną porcję w tortownicy jako tort urodzinowy dla mojego męża i zrobił wielką sensację. Jest pyszne i mało słodkie.Z drugi przepisem będę miała mały problem ponieważ wszystko dodaję na oko, ale spróbuję. Jest to kapusta na ostro, taki jakiś rodzaj bigosu. Wszystkie ilości składników są przybliżone i można je modyfikować ale naprawdę warto wypróbować ten przepis bo jedzonko jest wspaniałe.1 kg kapusty kiszonej, 1/2 kg mięsa (może być łopatka, karkówka, takie jak na gulasz), 1/2 kg pieczarek, 3 duże cebule, 2 ząbki czosnku (niekoniecznie ale ja ostatnio się w nim zakochałam i dodaję go do wszystkich potraw), 1 torebka papryki słodkiej, 1 duży koncentrat pomidorowy, pieprz kejenski, ok 1/2 l rosołu (może być z kostki), Vegeta.Kapustę odcisnąć (ew. przelać wodą jeżeli jest bardzo słona) pokroić (lub nie), włożyć do garnka, wlać odrobinę wody i wstawić na mały ogień niech się troszkę pogotuje. Pokroić cebulę w kostkę (ja ostatnio robiłam większą ilość i wrzuciłam do robota) i zesmarzyć ją na szklisto-złoty kolor wraz z wyciśniętym czosnkiem. Dodać cebulę do kapusty. Mięso pokroić w kostkę, podsmarzyć je na patelni po cebuli i dodać do kapusty. Następnie pokroić pieczarki w ćwiartki lub ósemki ( w zależności od wielkości) i oczywiście dodać do kapusty. Wsypać paprykę słodką (można więcej w zależności od upodobań) i dodać pieprze kejene (z nim trzeba uważać ale kapusta musi być ostra). Wlać rosół. Kapusta musi być jak bigos czyli nie może być zbyt wodnista.Kiedy kapusta i mięso będą miękkie dodać koncentrat pomidorowy (też do smaku ja lubię dużo) i jeżeli jest mało słona to Vegetę. Co do wykończenia są dwie wersje:1. Zostawić jak jest.2. Dodać śmietanę (tę wersję wolę bardziej)Rozpisałam się trochę ale potrawa jest łatwa i szybka do zrobienia a przede wszystkim bardzo smaczna.Pozdrawiam Was wszystkie i czekam na nowe przepisy.Ania
    • Gość edziecko: Gosia1 Re: dobre przepisy- przyłączam się - rewelacyjny sernik na zimno!! IP: *.* 04.10.02, 20:12
      Inny niż wszystkie, odrobinkę pracochłonny, ale zapewniam - warto...mmmmmPięć całych jajek wymieszać dokładnie z dwoma pojemnikami śmietany homogenizowanej i dwoma opakowaniami cukru waniliowego. Mieszankę wlać do dwóch litrów mleka już ciepłego i nadal ogrzewać, co jakiś czas mieszając, aż wytrąci się serek. Nie wolno dopuścić, aby za długo się to podgrzewało, bo ser będzie za suchy. Zasada jest taka - jak już wyraźnie będzie widać serek i serwatkę (przeźroczystą) zestawiamy gar z ognia i zawartość wylewamy na gęste sitko aby odlać serwatkę. Serek ma być na tym sitku aż się porządnie odsączy. Na dnie tortownicy układamy herbatniki. Przygotowujemy galaretkę, według instrukcji na opakowaniu (choć ja zawsze dodaję troszkę mniej wody). Do garnka wrzucamy pół kostki margaryny Kasi, miksujemy z cukrem pudrem (ok. 2/3 szklanki, ewentualnie jak kto lubi - mniej lub więcej) i, wciąż miksując, po łyżce serka. Całość ma mieć konsystencję kremu. Wylewamy "to" na herbatniki, układamy owoce, wylewamy galaretkę i do lodówy. Dziewczyny, w życiu nie jadłam nic pyszniejszego!!!!!! Jak chcecie to podam Wam jeszcze kilka sprawdzonych moich przepisów. Pozdrówka Gosia
    • Gość edziecko: Joaska Re: dobre przepisy-klopsiki cielece inaczej IP: *.* 21.01.03, 15:14
      Witam wszystkie smakoszkismileDzis zrobilam na obiad klopsy..ale inaczej..30 dkg mielonej cielecinymala bulka ...namoczona w wodzie1 jajkoszczypta soliodrobina bialego pieprzu2 lyzki zielonej pietruszki2 male, starte, surowe marchewki1 starta pietruszka1 pokrojona drobno cebulka3 zabki czosnkuWszystkie skaldniki dokladnie wyrobic...uformowc zgrabne klopsiki..obtaczac w mielonej bulce...moze byc sezam..orzechy...kto co lubi...i klasc na dobrze rozgrzana patelnie...z olejemsmileOpiec na "ostrym" ogniu z obu stron..przykryc pokrywa..i "dusic" jeszcze przez chwilesmile)))zycze smacznego....a klopsy sa pyszne moja mala zjadla calego i klepala sie po brzuszkusmile
    • Gość edziecko: ronja Re: dobre przepisy - nowe polecam IP: *.* 24.01.03, 23:14
      Przyłączam się do akcji. Oto dwa przepisy na początek. Nasze ulubione. Mam nadzieję, że i Wam posmakują.Biały Puch – legumina Składniki 8 czubatych łyżek kaszy manny, 1l mleka, sól, 2 łyżki cukru, 1 paczka cukru wanilinowegoWykonanieOdlać pół szk. zimnego mleka i wymieszać w nim kaszę mannę. Pozostałe mleko zagotować, wlać kaszę na wrzące mleko (trzeba uważać by nie porobiły się grudki). Mieszając gotować kilka minut. Na koniec dodać cukier, cukier wanilinowy, wymieszać. Gorące ubijać mikserem na puszystą masę. Poporcjować do pucharków.Jeśli kto lubi można dodać rodzynki, podaje się z dżemem lub sokiem owocowym. Latem można ze świeżymi owocami. My to uwielbiamy, a dla dzieci to wprost wymarzony zdrowy, smaczny i pożywny deserek mleczny.Mam nadzieję, że będzie Wam smakowało. SMACZNEGOJeszcze jeden fajny przepis na babeczkę, która zawsze się udaje. Przygotowuje się ją szybko i jest naprawdę bardzo dobra.BABKA HERBACIANASkładniki 25dag mąki10dag cukru10dag margaryny do pieczenia2 żółtka10dag rodzynek1szk mocnej herbaty (polecam gorąco earl gray)1łyżeczka sody oczyszczonej1łyżeczka proszku do pieczeniaotarta skórka z cytrynyszczypta soliPrzygotowanieZaparzamy herbatę, najlepiej ok. 2 szk mocnego naparu. Wrzucamy przebrane rodzynki i gotujemy na małym ogniu 5-10 minut. Studzimy. Ucieramy margarynę z cukrem, dodajemy żółtka, skórkę otartą z cytryny, sól, przesianą mąkę wymieszaną z proszkiem i sodą oczyszczoną.Wlewamy stopniowo ostudzoną herbatę i nadal wyrabiamy ciasto. Jeśli dodamy 1szk herbaty ciasto wyjdzie ścisłe. Ja daję 1,5 szk wtedy baba jest bardziej puszysta, ale to kwestia gustu i smaku.Na koniec dodajemy rodzynki i mieszamy. Przekładamy do wysmarowanej tłuszczem i wysypanej bułką formy. Pieczemy ok. 50-60 minut w piekarniku nagrzanym do ok. 180 stopni C. (piekarnik elektryczny należy wcześniej podgrzać).Babę można pokryć lukrem, polewą czy też posypać cukrem pudrem.Rada: ŚWIEŻA skórka z cytryny i herbata earl gray wspomaga niesamowicie smak tej babki. Ja jeszcze dodaję polewę cytrynową na wierzch. Ta kompozycja cytryny i herbaty fantastycznie wpływa na podniebienie moich gości. Wszyscy chwalą a Wy? Spróbujcie wykonać i napiszcie jak Wam smakowało. A może komuś nie przypadła do gustu? Czekam na opinie i życzę smacznego.Ania
    • Gość edziecko: Joaska Re: dobre przepisy- szrlotka IP: *.* 28.01.03, 11:13
      ciasto:1/2 kg maki2 zoltka1 cale jajkokubeczek kwasnej smietany1/2 kostki maslalyzeczka proszku do pieczenialyzeczka soliWszystkie skaldniki szybko zagniatamy..a nastepnie do zamrazarki na pol godzinki....w tym czasie obieramy 2 kg jablek..i scieramy na tarce o "duzych" oczkach..jak ktos ma to moze uzyc malaksera...Ciasto wyjmujemym z lodowki i dzielimy na 2 rowne polowyJedna z nich wykladamy na blaszke...uprzednio pasmarowana tluszczemi wysypana bulka tarta..nastepnie delikatnie opruszamy cynamonem i mielonym imbirem..na to wykladamy utarte jablka..i tez posypujemy ale juz bardziej obficie cynamonem :)Druga polowe ciasta rozwalkowujemy i nakrywamy nasze jablka....delikatnie dociskajac brzegi do blaszki....i nakluwamy widelcem..aby jablka mogly troszke odparowacsmile)))Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 190 stopni...okolo godziny..tak aby ciasto sie zarumienilo!!!!Po wyjeciu z pieca pozypujemy cukrem pudrem!!!Smacznego..i jak to z szrlotkami bywa..najlepsza jest na drugi dziensmile))):hello: pozdrawiam Joaska
    • Gość edziecko: agaka Re: dobre przepisy IP: *.* 28.01.03, 12:36
      Witam wszystkie mamy.Dorzucam przepis na sałatkę amerykanską/pyyyyyyyyycha/. Składniki:2 filety z kurczaka2 czerwone cebule2 pomidory3 jaja na twardosezamcurrysos sałatkowy "TYSIĄC WYSP"Sposób przyrządzenia:Filety opłukać, wysuszyć, pokroić w drobną kostkę, obsmażyć na patelni/na oleju + curry/. Pomidory,cebulę, jaja również pokroić w kostkę. Sezam lekko przyrumienić na suchej patelni i słabym ogniu. Wszystkie te składniki należy ułożyć na prostokątnym/owalnym/ półmisku rzędami/4 rzędy wzdłuż-pomidory,jaja,cebula,kurczak. Posypujemy sezamem, polewamy sosem /między rzędami/.Wygląda to bardzo eleganckoa smakuje......................ech, same spróbujecie. Smacznego.Aga- mama Uli.WAŻNY SZCZEGÓŁsmirkałatkę należy nakładać z półmiska w poprzek tzn. tak żeby na talerzu znalazły się wszystki składniki.
    • Gość edziecko: Joaska Re: dobre przepisy- grochówka..mniam IP: *.* 28.01.03, 16:18
      2 cebulki2 ziela angielskie1 listek laurowyspora ilosc majerankusol, pieprzopakowanie luskanego grochu3 zabki czosnku2 lyzeczki masla2 marchwekicwiartka selera3 plastry dobrego , nietlustego..i podwedzonego boczku5 ziemniaczkowGroch ugotowac w wodzie...najpierw przplukac..a dopiero potem zagotowac..jak jest luskany to nie potrzeba namaczac..solic pod koniec gotowania...w tym czasie cebulke przyrumienic na maselku...dodac pokrojony boczek..podsmazyc chwilke...dodac 3 zabki utartego czosnku..i to chwilke jeszcze poddusic na pateli....nastepnie wrzucamy to do ugotownego grochu..doajemy majeranek ziele angielskie...listek laurowy...a nawet szczypte kminku ;) ...solimy..pieprzymymarchewke i seler zetrzec na grubych oczkach..i podsmazyc na pateli na lyzeczce masla..posoli odrobine..a nastepnie dodac do zupya juz pod koniec gotowania dodac pokrojone w kosteczke ziemniaki..jak ktos nie lubi z ziemniakami to nie musi dodawacsmileWazne ze zupa smakuje..i jest bez sztucznych dodatkow ..jak vegeta..czy podobne ulepszacze i konserwantysmilePozdraiwam i zycze smacznego..ja dzis serwuje dla meza grochowkesmileJoaska :hello:
    • Gość edziecko: Joaska Re: dobre przepisy-roladki schabowe IP: *.* 28.01.03, 16:49
      4 kotlety schabowerozbic..dosc cienko..osoli, opieprzycnasmarowac roztartymi zabkami czosnku (2)jak jest to dobrze a jak nie ma - to nic sie nie stanie..jak w roladce znajdzie sie miejsce dla odrobiny wedzonego boczkudodac...1 marchewke i kawalek selera..zetrzec na tarce..popddusic na kawaleczku masla osolic...rozlozyc na miesko1 srednia cebulke takze pokroic i rozlozyc na mieskocalosc uwienczyc plasterm zoltego sera....no i zawinac jak rolady..obtoczyc w jajku i bulce tartej..no i piec z kazdej strony na zloty kolor....nastepnie zdjac z patelni przelozyc do malego rondelka....dodac pokrojone w plastry jablko i mala cebulke...lyzeczke masla..lub oliwy z oliwek..podlac odrobine woda..i jeszcze poddusic do miekkosci jablek....pycha...Pozdrawiam :hello: Joaska
    • Gość edziecko: Joaska Re: dobre przepisy- ciasto cynamonowo-imbirowe IP: *.* 28.01.03, 19:45
      4 jajka2 cukry wniliowepol szklanki cukru1,5 lyzeczki proszku do pieczeniapol szklanki oliwy1,5 szklanki maki3 lyzki cynamonu2 lyzki mielonego imbiruBialka ubic z cukrem waniliowym i zwyklym,...nastepnie dodac zoltka..imbir i cynamon..make wymieszac z proszkiem do pieczenia, a nastepnie wsypac do ubitych jajek, wlac pol szklanki oliwy....Ciasto wylac na blaszke wysmarowana tluszczem oraz wysypana bulka tarta..Na wierz ciasta wylozyc obrane i pociete w gubsze plastry jablka ;)Oczywisice dobor owocow mozna zmieniac :)Piec okolo godziny w piekarniku nagrzanym do 180 stopniSmacznego :hello: pozdrawiam Joaska
    • Gość edziecko: Joaska Re: dobre przepisy-placki ziemniaczane z kasza IP: *.* 25.02.03, 17:03
      skladniki:1 kg ziemniakow..ja miele w maszynce do miesa szybciej i prosciej..a i i paznokcieuratowanesmile2 lyzki majeranku2 jajkapol szklanki..kaszy..ugotowac..dodac do zmielonych ziemniakow..jak ostygnie (moze byc oczywisice inna kasza...np. gryczna)sol i pieprz do smaku2 czubate łyzki maki ziemniaczanej2 czubate łyzki maki zwyklej3 srednie cebule..takze zmielonejesli zimniaki po zmieleniu..wodniste..przelozyc na sitko i odsaczyc..skladniki wymieszac...i piec zlociste placuszki...sa pyszne..do tego piwko...sosik pieczarkowy..lub z naturalnym jogurtem!!!Polecam i zycze smacznegoJoaska :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello:
    • Gość edziecko: Duszek Re: dobre przepisy - kotlety z piersi inaczej IP: *.* 01.03.03, 18:00
      Mam przepis na pyszne kotlety z piersi z kurczakaJedną dużą pierś kroję w drobną kostkę, mieszam z dużą cebulą pokrojoną w kostkę i przyprawami i na noc do lodówki.Następnego dnia mieszam z dwoma jajkami, trzema łyżkami majonezu, dodaję około 2 łyżki mąki (aby ciasto było nie za rzadkie) i kładę łyżką na rozgrzany olej (podobnie jak placki ziemniaczane)i smażę z dwóch stron.Kotleciki są pyszne, wszystkim smakująPozdrawiam, Karina
    • Gość edziecko: _Su_ Re: dobre przepisy IP: *.* 09.03.03, 18:37
      Witajciejak wypróbuję te wszystkie przepisy które ściągnęłam to chyba pęknę.Pomyśłałam, że dorzucę Wam mój pomysł na placki ziemniaczane-ja nazywam je zbójnickie.dodatek do placków:kiełbasa lub inne mięsopaprykapomidor lub dwaczosnekcebulapieczarkiSparzam pomidory i paprykę a potemz dejmuję skórkę i kroję na kawałki raczej małe, pieczarki też obieram ze skóry i też kroję, kiełbase też na kawałki. Wszystko pokrojone na kawałki podsmażam na oliwie a potem dorzucam do przygotowanego ciasta na placki ziemniaczane. Oczywiscie trzeba solić ale to robię zazwyczaj na talerzu do smaku. Jeśli czegoś nie pomyliłam to powinno być pycha zazwyczaj jak są placki to mam małe sąsiadki w domu. Po prostu je uwielbiają.smacznegoSu
      • Gość edziecko: SylwiamamaNastki,Jagody Re: dobre przepisy - kluchy drożdżowe IP: *.* 11.03.03, 16:58
        Podaję Wam przepis na kluski drożdżowe - łatwe, tanie i smaczne!Składniki:0,5 kg mąki2-3 dkg drożdży1 jajkook 0,5 szklanki mlekałyżka masła, sól Ponieważ me młodsze dziecię ma skazę białkową, ja owe kluski robię na wodzie i bez jajka - też dobre!Można popróbować z inną mąką, ale ja nie robiłamWykonanie - ja najpierw daję do miski drożdże, do tego łyżeczkę cukru, zagniatam - odstawiam, po 5 minutach powinno to przejśc do płynnej postaci. Wtedy sypię mąkę, dodaję jajko, masło, sól i zrabiam z mlekiem, albo wodą - zależnie czy ma je jeść Nastka...Można dodawać wody lub maki zależnie od tego jakie ciasto nam wyjdzie. Ogólnie ma to mieć konsystencję luźnego ciasta drożdżowego. Odstwiamy w ciepłe miejsce, by sobie porosło w spokoju - ja teraz na kaloryfer miskę stawiamwink Jak wyrośnie, łyżką maczaną za każdym razem w wodzie wkładamy kawałki ciasta na gotującą się wodę. ilośc zależy od upodobań, ja tak około pół łyżki na jedną kluskę - i tak są potem monstrualnie duże. Dalej gotujemy jak inne kluchy ok 5 minut od zagotowania. Acha! one zazwyczaj nie opadają po wrzuceniu do gara na dno, może to zmylićwinkMożna je jeść z wszystkimi sosami, cebulą z olejem, masłem i tartą bułką. Możńa też jeść odgrzewane - pokrojone na paski, smakują jak racuchy. A tak normalnie - ugotowane są podone do poznańskich pyz na parze - trochę mniej wykwintne, ale nadal dobre i niebo szybszewinkSmacznego życzę i dajcie znać jak spróbujeciesmileSylwia
      • Gość edziecko: franciszek Re: dobre przepisy-filety z warzywami IP: *.* 15.03.03, 00:08
        Nadaje sie na obiadek:-filety z kurczaka ( moze byc inne mieso, albo np.krewetki)-cukinia- 2 pomidory- papryka, moze byc dwukolorowa, ladniej to wyglada- cebula- zolty ser( chocby salami)- odrobina maslakroje miesko w kostke, wczesniej rozbijam tluczkiem, posypuje lekko sola czosnkowa i nacieram zgniecionym zabkiem czosnku.Podsmazam na masle,najpierw dodaje cebule pod sam koniec dorzucam warzywa pokrojone w kostke. Nie powinny sie usmazyc, lekko "zmieknac". Na koniec jak juz jest usmazone, posypuje startym zoltym serem, ktory sie lekko rozpuszcza. I do wyboru, mozna to podac z ryzem ( np brazowym)albo w tortilli( u nas tak to sie nazywa) , to taki plaster jakby chleba, nie wiem jak to okreslic, albo z nalesnikiem poprostu. Wtedy podpiekam to jeszcze leciutko w piekarniku.Tzn.klade na ten nalesnik , skladam w pol i pieke, chwilke doslownie.Oczywiscie potrawe trzeba doprawic, zalezy co kto lubi, pieprz , sol napewno.Kasia
    • Gość edziecko: Joaska Re: dobre przepisy-calzone IP: *.* 22.03.03, 12:30
      1/2 szlanki maki ziemniaczanejpol kg makipol paczuszki drozdzysoloregano 2 lyzki oliwy z oliwekpol szklanki wody.... wszystko wyrobic i pozostawic do wyrosniecia..oczywisice jezeli ciasto jest "klejace"..to dosypac maki..lub jezeli za suche dodac wody :)nadzienie:pol kg zoltego..startego sera2 paczki mrozonego szpinaku40 dkg drobiowej poledwicy..lub jakiejs innej nietlustej wedlinkismile3 zabki czosnku..lub wiecejszczypta galki muszkatalowejsol pieprz4 cebulki2 lyzki maslaszpnak wrzucic na patelnie i dusic do miekosci..i odparowania nadmiaru wody!!!....doprawic sola, galka..pieprzem i czosnkiem.jak szpinak bedzie zimny polaczyc z utartym serem..i pokrojona w kostke..i podsmazona na lyzeczce masla poledwiczka.Cebule obrac i pokroic w koske..podsmazyc na zloty kolor i dodac do masy szpnakowo-serowej.Calosc wymieszac!!!Z wyrosnietego ciasta odcinac male kawaleczki ciasta...rozwalkowac...uwaga zeby nie bylo za cienkie i nadziewac masasmileUkladac na blaszce wysmarowanej oliwa...i przed wlozeniem do nagrzanego pieca (180-200 stopni)..posmarowac pierogi takze oliwa!!!Piec okolo 20 minu do uzyskania zlotawego koloru!!!Smakuja na cieplo i na zimno....do tego np. czerwony barszczyksmilePozdrawiam i zycze smacznego Joaska :hello:
    • Gość edziecko: annmro Re: dobre przepisy-pyszna saładka IP: *.* 25.03.03, 19:07
      Ta saładka sama przyszła do mnie do domu w sylwestra z osobą którą przyprowadzili znajomi, no i pozostała bo często ją robię.Składniki:pierś kurczkapuszka kukurydzypuszka ananasów - moga być pokrojoneczerwona paprykaorzechy włoskierodzynkimajonezPierś gotujemy i kroimy w kawałeczki, paprykę kroimy w małe kawałeczki i całą resztę mieszamy razem z majonezem. Szybko i prosto, a jaka uczta. Acha rodzynek i orzechów daję na oko tak by było w sam raz.pozdrawiam
    • yomama dobre przepisy-schab inaczej, zdrowiej,smaczniej: 04.06.03, 22:13
      1 kg schabu bez kosci...moze by c z koscia..ale te nalezy odciacsmile
      1kg cebuli
      0,5, kg pieczarek ( pokrojone,podsmzone)
      1 czerwona papryka
      puszka groszku
      30 dkg zoltego sera
      maly sloiczek majonezusmile
      Schab umyc , pokroic na plastry sredniej grubosci...troszeczke
      utluc..przygotowac nastepnie marynatesmile
      sol, pieprz, ziola prowansalskie, papryka, oregano, 4 zabki utartego
      czosnku..mieszamy w 3 lyzkach wody..nastepnie dodajemy 2 lyzeczki musztardy,
      lyzke koncentratu pomidorowego lub ketchupusmile...gdy wszystko sie
      polaczy..dolewamy pol szklanki oliwy z oliwek...UWAGA..powoli..mieszajac..tak
      aby wszystko maialo konsystencje majonezusmile
      Plastry schabu zalewamy marynata..nacierajac kazdy kawalek..ukaldamy w
      misce..lub naczyniu z przykrywkasmile..i pozostawiamy w lodowce na 2 dni..mieso
      wtedy bedzie kruchutkie i soczystesmile
      Po uplywie 2 dni...jak ktos chce to moze byc oczywisice krocejsmile...plastry
      schabu ukladamy na blaszce zalewamy marynata...
      pieczarki rozkladamy na miesie..nastepnie grosze..i pokrojona w kosteczke
      paprykesmile..
      na to wszystko wysypujemy pokrojona w koste cebule...moze byc nawet wiecej niz
      kilogram..jak ktos lubismile..posypujemy sola...oregano..papryczka i pieprzemsmile
      Na cebule uciramy ser..a wienczymy cala prace..smarujac wszystko majonezemsmile..
      ten majonez to po to..aby ser sie nie wysuszyl podczas pieczenia...
      Wszystko pieczemy okolo 2 godzin w piekarniku nagrzanym do 200 stopnismile
      Smakuje SUPER!!!!!!!!!1
      Polecam...do tego zimne piwko..i micha salaty z oliwkami..serkiem
      plesniowym..poropiona cytryna i oliwa z oliwek..no i oczywisice ziolka
      prowansalskiesmile

Zycze smacznego!!!
      Joaska
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka